www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Koliko često treba prati kosu
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 07, 2009 10:32 am    Naslov poruke: Koliko često treba prati kosu Na vrh strane Na dno strane

Ima li većeg uživanja od jutarnjeg tuširanja i bujice prijatnih mehurića koji klize nis vašu glavu, vrat... Ali, da li ste se ikada zapitali koliko taj opuštajući trenutak za vaše telo godi i vašoj kosi? Često pranje, naročito određenih tipova kose, može da je isuši, iskrza i izlomi.

Evo nekoliko saveta koji će vam pomoći da odredite svoj tip kose i izradite "strategiju" njenog pranja.

Svakodnevno pranje

Tanka, kratko ošišana kosa može da se pere svaki dan. Ova vrsta kose će izgledati neuredno i prljavo ukoliko se ne pere često, zbog prirodnih masnoća koje proizvodi koža glave.

Što je kosa kraće podšišana to se brže masti. Ipak i ako ovu kosu perete baš svaki dan, izaberite neki od blažih šampona i balzama.

Pranje nekoliko puta nedeljno

Dugačku, gustu i kovrdžavu kosu ne treba prati svakodnevno. Ove vrste kose lako se suše, naročito na krajevima. To je zato što prirodne masnoće kože treba da pređu dug put da stignu do kraja dlake, a ukoliko se kosa često pere, te masti se isperu pre nego što dođu do krajeva.

Ukoliko preskočite neki dan i poštedite kosu pranja ova prirodna ulja će stići do krajeva dlaka i učiniće da kosa izgleda zdravije.

Onim danima kada ne perete kosu, jednostavno oblikujte frizuru dok je kosa suva, ili je ukvasite toplom vodom, stavite kondicioner i osušite i formirajte frizuru kako to i inače praktikujete.

Kada perete kosu koristite hidratantne šampone i balzame.

Pranje jednom nedeljno

Izrazito suva, "vunasta", afro ili kosa tretirana hemijskim sredstvima treablo bi da se pere ređe od svake druge. Ovi tipovi kose su po prirodi vrlo porozni i suvi, ili se radi o vrlo oštećenoj kosi, uništenoj raznim tretmanima i čestim farbanjima.

Ovakvu kosu valja prati što je moguće ređe, ali su zato obavezna "agresivna" hidratantna pakovanja, makar jednom nedeljno. Za ove tipove kose treba izabrati i poseban šampon i kondicioner - za izrazito suvu i oštećenu kosu.

(MONDO)


 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 07, 2009 11:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja perem kosu svaki drugi dan, meni je sasvim dovoljno.
 
Betty_Barclay
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 29 Nov 2008
Poruke: 335
Mesto: Dijaspora

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 10, 2009 11:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja svoju perem svako drugi il treci dan. I isto mi je dovoljno. Kad je svaki dan perem onda mi se pocne mastiti brzo Confused

_________________
Zaljubljena sam ja u svog malog secera,
zaljubljena sam ja, sad bi samo plesala
 
ღ kača ღ
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jun 2009
Poruke: 31

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 10, 2009 5:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa i nakon svakog drugog ili trećeg dana se kosa brzo masti Wink.

Bitno je da kosu operete obavezno dva puta sa šamponom i treći put ako hoćete Wink.

Kosu perem svaki četvrti dan jer mi se ne masti brzo.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> Koliko često treba prati kosu Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon