www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Моја мала лична молбица
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Pitanja i problemi ~
::  
Autor Poruka
pepeljuga21veka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 24 Jun 2009
Poruke: 19

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 16, 2009 12:05 am    Naslov poruke: Моја мала лична молбица Na vrh strane Na dno strane

Пошто нисам била скоро нигде уназад неко време , сем на свом сајту, сд сам решила да обиђем сајтове где сам пре била, где сам читала толико тога,нешто научила а без много помпе и приче личне
Сад се ту нешто променило па сам свратила и овде до вас да вам оставим једно моје писмо са једном малом молбом ако немате ништа против
Ако крпим нешто као правила или рад форума ви обришите, моје је да ово напишем и поставим
И да се захвалим ако неко нађе за сходно да реагује и учествује
Хвала



_________________
Mozete da me mrzite, mmozete da me volite ali morate da me postujete
 
pepeljuga21veka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 24 Jun 2009
Poruke: 19

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 16, 2009 12:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da vas pozdravim sve na pocetku
Trebala bih takodje da se izvinim sto me nije bilo, radilo se dosta ove 2009 godine, vezano za akcije kojima sam pomogla deci i ljudima, zapocela dva lepa projekta i kao slag na torti, posto izgleda ne moze sve da nam bude potaman, otkrila da imam tri manja tumora na obe dojke.Ovog meseca tacnije 30 idem na kliniku, operaciju sam zakazala 4 januara i sad sta je tu je.Nije me jedno vreme bilo skoro nigde, to je onaj period kada sam morala da se dogovorim sama sa sobom kako i sta dalje, jer me sve to i iznenadilo, ma koliko da sam optimista i pozitivna luda.
Dosla sam sa namerom da vas upoznam da pre svog odlaska zelim da odradim jos par akcija, jer sam obecala deci koja zive u jako siromasnim uslovima da cu ih posetiti, kao najbolji drug Bozic Bate i da im donesem ono sto su pozelela ili ono sto znam da im treba
Koliko ste mogli da upoznate moj rad ne znam, ali ako kazem da sam izdrzala i to muski da odradim smo ove godine deset akcija, bez onih nedostiznih donacija, i itd,da nisam imala pomoc , onda bi bil o makar ljudiski prema meni da se ovog puta odazovete , jer znate da su skromne zelje onih koje obilazim
Niko vam ne trazi novo, danas je jako tesko vreme ali ako mozete da zamislite u kojoj bedi i nemastini zive deca i ljudi , onda vas molim u ime humanosti, covekoljublja poklonite polovnu garderobu, obucu, igracke,neku slikovnicu, bojice a ako mozete vise od toga, kao recimo nesto od slatkisa ili konkretno od hrane , ostaje mi samo da vas pozovem da ako zelite podjete sa mnom da obidjete tu decu i sva mesta koja imam u planu, jer jos uvek nemam aparat da sve slikam.

1.Siromasne porodice koje imaju od 3 do 7 dece, ukupno 27 porodica
2.Deca koja zive u domovima za nezbrinutu decu van Beograda Aleksinac , Negotin i Banja Koviljaca
3.Porodicu koju cu izdvojiti gde zive Otac i kcerka u nekih 6 kvadrata sa jednim krevetom, stolom i sporetom koji se ne lozi dok otac ne dodje sa posla, devojcica ima 9 godina, koja i jede kad otac dodje
4.Manastir Sv. Petka kod Paracina koja treba posteljinu,jastuke, obucu patofnice ili neke udobne meke papuce jer su mahom deformisana stopala
5.Bolnica Svetog Save koju zelim da darujem Ikonama za svaku sobu, posteljinom,jastucima, cebad,i ako se moze nesto od potrosnog medicinskog materijala( majka je lezala tamo i znam, toplomeri,rukavice,...)
6.Onkologija i Radiologija u Beogradu koju zelim takodje da darujem ikonama ili slikama za sobe bolesnicke.

Ako imate ideja za jos neke dar zamolicu vas da mi napisete
Ide nas Bozic, jako mi je neprijatno nekada kada procitam koliko kao ljudi umemo da se busamo u grudi koliko postujemo Boga,i ljubimo pravdu i istinu iznad svega, ako nesto mogu da priznam je to da umem da pustim jezik, i da kazem onako istinu kako retko ko voli da cuje, golu i surovu, ali cemu da gubim vreme na celofane i ostalo
Znam da nekima moj rad deluje poput neuspesne i nemoguce borbe protiv vetrenjaca, ali ako sam ja kao covek tacnije jedna zena koja nije niti majka ni supruga ako sam mogla da izguram na svoja pleca ( sad imam oko 45 kg) ako sam uspela da organizujem troskove oko deset akcija,a verujte nisu mali,zamislite kada bi svako od nas , makar u to vreme praznika pruzio deo, koliko ljudi bi bilo srecno i koliko njih bi blagoslovilo to sto dobije
Na sajtu kod mene imate arhinu akcija, gde mozete da vidite sta je uradjeno za ovih godinu dana, i ako me je mene, kao osobu sramota i stid sa jedne strane da je moj rad i moj trud zavredeo samo 5.ooo dinara od januara ove godine, a mozda je to bas i bio motiv da ne stanem sa radom, vec da pokazem da nisam od onih imaju donacije a zaista ne znam sta su uradile
Dosta toga coveku predje preko glave kada se suoci sa stanjem koje imam sad,najgore od svega je to sto sam u situaciji da majci krijen o mom stanju, jer je zena imala letos slog, i ako mozete probajte me shvatiti koliko sebe ulazem da ne primeti nista
Da, slagalacu je da putujem za Novu godinu, jer kako drugacije,30 idem na prijem, i razmisljam da ranije odem do bolnice da zamolim da me puste kuci makar do 1 da se javim jer 31 je mami rodjendan, a mi zivimo same, kako da je em za njen rodjendan em za novu godinu pustim da bude sama
Ljudi su se povukli u sebe, nema se kao pre,ali pogledajte vase ormare, vase plakare, fioke , imate sigurno nesto sto je malo, staro, mozda nikada niste ni obukli, a stoji za djabe, molim vas poklonite makar to
Ako zivimo uskogrudno, ako mislimo smo na sebe, cemu je nas zivot,ja bih licno volela da imam siru porodicu, koja ukljucuje muza i decu, ali nemam i cuvam ono sto imam a to je moja mama.A starost je teska, ja sam pored moje mame stalno a bakica koja ima 6.ooo dinara penziju je sama, njoj deca dolaze kad tad, a kada idem sad posle podele paketa sa hranom pored njene kuce u varos ja moram da ubrzam korak jer ako me ona ugleda , onda trci da mi ljubi ruke jer je njoj to malo koje sam odnela znaci mnogo i onda me pita da li ce mozda da bude opet.
Postala sam jako ranjiva u ovom poslu a sa druge strane opet i jaca, zavisi valjda iz kog ugla gledam, sad kad mi se ovo desilo, morala sam da sebe savatam da se pomirim sa cinjenicom da moram da se operisem i da ce to biti odlican izbor za mene
Tako imam pravo na buducnost i na zivot, zasto sam sigurna tako ako me neko pita, reci cu
Zato sto moj Profesor koji ce me operisati veruje u to, i ako je makar zbog njega i njegovih reci onda idem dalje
Jako sam se uplasila kada je to sve bilo jos u fazi ispitivanja i snimanja i tako dodjoh do Profesora, koji me je pregledao a nije bilo njegovo da to uradi jer je sad zamenik direktora.Video je da sam uplasena da sam preplasena tacnije i dzaba meni osmeh i sala
Kada mi je rekao da ce me on operisati pitala sam kako mogu da se oduzim
On me je pogledao u oci, nasmesio se tim pogledom i izgovorio sledece
"Vi ste sad kao srna preplaseni a imate tako divan osmeh, taj osmeh i vas rad zasluzuje da vi budete rastereceni problema koji sad nosite i moja nagrada najveca ce biti da vas vidim nasmejanu, lepu i sretnu kao i uspesnu, ja zelim da vi radite svoj posao jos uspesnije i da znam da nisam pogresio sto imam poverenja u vas da vi to mozete"
Tog trenutka i u toj prostoriji sam bila jaka, alil cim sam izasla iz klinike nisam mogla da vidim nista od suza koje su lile, jer te reci njegove koje je izgovorio je nesto najsnaznije sto sam cula u proteklih ne znam ni koliko godina, a narocito kao priznanje za moj rad,znaci ima nekoga ko to ceni i postuje, nije sve u novcu Bogu hvala vec u delima i putu koji sam izabrala za sebe

Znam svoje mogucnosti da mogu da oganizujem , da mogu da sredim sve da to bude kako treba ali ne mogu bez vas, zato sam se ljudski i krajnje iskreno obratila da budete deo ove nase male carolije za mnogo dece i ljude sada kada nam praznici kucaju na vrata.Meni ce biti bolje ako uspemo u tome, i mogu reci da cu mnogo opustenija da budem jer znam koliko ljudi ce biti radosno za Bozic taj divan praznik koji meni bas posebno znaci.

Zamolicu vas da mi pisete na mail koji ima u mom profilu , ili dodjite na sajt


Jos jednom ovde cu postaviti sta je sve potrebno
Posteljina polovna,pidzame,obuca, garderoba,peskiri, donji ves, majice,carape zimske,ikone, slike,hrana, kucna hemija, igracke, bojice,knjige,mozete sami napraviti paketice za decu,ili paket za jednu porodicu ako je u pitanju hrana ili kucna hemija
Znate da smo umeli da obradujemo devojke sa donjim vesom, pa nekom sminkom,ili mindjusama, to zaista retko ko pokloni, a sigurno imate nesto od toga u ormaricima u kupatilu.
Za momke takodje, donji ves, carape, ostavljam vama da ono sto smatrate da treba to darujte i napisite pismo da se zna od koga je.Ako ste bili deo akcija koje sam vodila onda znate sta je potrebno
Na kraju meni ne preostaje vise nista drugo sem da se naklonim kao jedna dama kao jedna mala Pepeljuga 21veka svima vama, jer vecina od vas ima svoje porodice i ja vam se divim zbog toga i postujem,i da vas zamolimovaj put zbog mene licno da se odazovete ovim akcijama.
One ce biti odrzane posle moje slave SvNikole do 30 decembra

S postovanjem i naklonom vasa Pepeljuga 21veka

_________________
Mozete da me mrzite, mmozete da me volite ali morate da me postujete
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Pitanja i problemi ~ -> Моја мала лична молбица Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon