www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

ATI driver....pomoc hitno potrebna
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~
::  
Autor Poruka
o g i
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2008
Poruke: 21

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 09, 2009 12:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ok
e ovako
imam sledece
Trust-Multimedia keyboard(al to nije 100%)
Hp Deskjet F4100 Series(al to je za stampac,skener itd..)
TRUST-MD-1100 56K V92 MODEM(al ne verujem ni da je to)
I neki cd so se presijava:) Microsoft WINDOWSxp Home edition(hm za to sumnjam)

al ja mislim da jeovaj sledeci
GIGABYTE
S-series(Support AMD socket AM2
AMD 690 Series Utility CD(For Windows hp/2000
e sad ima dole u podnozju dva odjeljka
Drivers i Utilities
Pod Drivers pise AMD Chipest,Audio,Network,Serial ATA
Pod Utilities pise DirectX9.0c,Adobe acrobat Reader ver.6.01,Easytune,Bios
i da je verzija cd-a 1.12(valjda)


huh
nadam se da ne davim,smaram i tako to
jeli ovaj poslednji taj cd ili neki od gore navedenih

VELIKO TI HVALA


 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 09, 2009 12:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To bi trebalo da je to Smile Drivers&Utilities Smile

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
o g i
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2008
Poruke: 21

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 09, 2009 1:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ok hvala ti
instaliracu pa cu videti(jel instaliram citav cd samo next,next il ce biti odredjeno samo driver da li znas)
jbg nzm nista

a samo mi reci
sad kad upalim kompijuter pojavljuje mi se tekst sledeci

Coild not load file or assenbly 'MOM. Inplementation, version=2.0.2721.37107, cuture=neutral.
PublicKeyToken=90BA9C70F846762E. The system cannot find the file specified.

sta bi ovo moglo da znaci(slab sam sa engleskim)
sad kad god upalim komips pise mi ovo

zzopozz
hvala ti na pomoci
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 09, 2009 2:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam sigurna, ali verovatno je da će ti ponuditi instalaciju samo drajvera.

Mislim da će ta poruka nestati kad instaliraš drajver, čini mi se da je vezana za to.

Javi jel uspelo Smile

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
o g i
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2008
Poruke: 21

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 09, 2009 3:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e ovako ubacio sam cd
ima pet jezicaka
Install Chipset Drivers,Software Aplications,Driver CD Information,Hardware information,Contact Us
E ovako u jezicku Sowtware Aplications je sledece:
GIGABYTE C.O.M. (Corporate Online Manager),EasyTune 5,DMI Viewer,Face-Wizard,@BIOS,I-COOL,
e pored svega ovoga stoji INSTALL(ali nije nista od toga ne verujem)

e sad u jezicku Install Chipset Drivers(prvom) stoji sledece
Yahoo! Toolbar(Driver installed),ATi VGA driver(Driver installed),AMD Cool & Quiet CPU Driver(Driver installed),Realtek High Definition Audio Driver(Driver installed),RealTek LAN Driver(Driver installed),ATi Series South Bridge(Driver installed)
huh koji sve drajveri Very Happy
sad malo me zbunjuje vidis da pored svakog pise installed(instalirano)

e sta ti mislis koji od ovih ja trebam da instaliram
al jos nesto IZNAD STOJI GORE xpress install valjda da instaliram sve odjednom i ja kliknem toa pise
PLEASE REBOOT YOUR COMPUTER

poludecu vise


ej ti si moj SPASIOC
veliko ti hvala za ovo sto mi pomazes
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 10, 2009 4:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pokušaj ponovo instalirati VGA drajver zasebno. Ako ne možeš, probaj ići na express install, restartuj (reboot-uj) slobodno računar kad ti zatraži Smile

Nema na čemu, nadam se da ćemo uspeti Smile

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
o g i
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2008
Poruke: 21

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 10, 2009 8:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

EVO GA NAPOKON
DUGUJEM TI VELIKO HVALA

instalirao sam i zamisli da je sve uspelo rade sve igrice i programi i kompis je dobio staru brzinu

SVE JE OK

e sad jedino sto me i sad buni je ova poruka koja mi i dalje stoji kada upalim komis

Coild not load file or assenbly 'MOM. Inplementation, version=2.0.2721.37107, cuture=neutral.
PublicKeyToken=90BA9C70F846762E. The system cannot find the file specified.


e sad obecanje stoji rekao sam ako resimo ovo mozes mi trazis sta oces Very Happy Very Happy Very Happy

i uspjeli smo napokon
VODIM TE NA LETOVANJE Very Happy Very Happy
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 11, 2009 1:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eh da... ovaj će korak biti malčice komplikovaniji Very Happy ali hajde da pokušamo Smile

Nažalost, prvo ćeš morati da deinstaliraš drajver kartice, kao i eventualno ATI Catalyst Center ako ga imaš. To ćeš uraditi na sledeći način:

Prvo, idi u Control Panel - Add/Remove Programs - i deinstaliraj sledeće komponente, tačno po navedenom rasporedu: Catalyst Control Center, ATI Display Driver, ATI - Software Uninstall Utility.

Restartuj komp.

Zatim, skini i instaliraj besplatni program CCleaner, sa ove adrese http://www.filehippo.com/download_ccleaner/download/be21267d263119ceac00e9ac7e7ff0d4/ pokreni ga i idi u deo Registri, pa na Pronađi probleme, kad završi idi na Fiksiraj odabrane probleme... ako te pita da bekapuješ registri, učini to Smile (taj korak mislim da ide automatski, ali nisam sigurna baš tačno kako, videćeš).
Ovaj korak skeniranja i čišćenja registrija ponovi sve dok ti lista problema sa desne strane ne bude potpuno prazna.

Nakon toga, restartuj komp, i instaliraj sledeće http://tinyurl.com/58dmbb
to je Microsoftov .net framework 3.0, koji će ti verovatno trebati, nije zgoreg da instaliraš Smile

I naposletku, instaliraj ponovo VGA driver sa cd-a. Restart komp, i javljaj je li nestala greška Smile

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
o g i
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2008
Poruke: 21

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 11, 2009 2:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

huh
to je bas komplikovano

a dal moram to da radim???

sad mi sve dobro funkcionise
bojim se da sta ne pokvarim
Very Happy Very Happy

e sad ja mislim da je taj tekst ili to sto mi se pojavljuje nastalo
ja sam pre nego sto sam i napisao na ovaj forum da trazim pomoc probao da skinem neki drajver sa
http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx
zato sto sam mislio da svaki funkcionise
heh
pa sam skinuo neki i od tada mi stoji

e sad ja mislim da mi je od toga

jer ajmo logicki
da je do ovog drajvera ili ATI Catalyst Center bilo bi mi i pre nego sto sam ga obrisao
i pre dok je dobro fuckionisalo
zar ne???

to mi je nastalo tek onda kada sam ja kao pokusao da instaliram neki sasvim drugi
i on mi je i sad na kompisu al nzm gdje i kako da nadjem i obrisem

e sad da l moze biti da je zbog toga stoji taj tekst???
ili cu morati sve to opet da radim ispocetka
pozz
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 11, 2009 2:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pokušaj instalirati samo .net framework sa gornjeg linka što sam ti dala, ako ne uspe, moraćeš po koracima što sam ti nabrojala, jer se moraju svi tragovi tih "mešanih" drajvera očistiti i ponovo instalirati onako kako je opisano. A opet ko zna možda ćeš imati sreće da ti uspe samo sa instalacijom .net framework-a Smile

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
o g i
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2008
Poruke: 21

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 12, 2009 12:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sa ovog linka
http://tinyurl.com/58dmbb
a sta je zapravo to i za sta ce mi to


a stani samo mi reci sta je problem sada
oce mi se desiti neki kvar ako to ne uradim
i jel moram to da radim???
bojim se da sta ne zeznem
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 12, 2009 1:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neće ti se ništa zeznuti, u IT svetu skoro da nema stvari koje se ne mogu popraviti Very Happy

Prevešću ti definiciju:
Microsoft .NET framework je softverska komponenta koja je dodata u MS Windows operativni sistem. Obezbeđuje velik broj pre-kodiranih rešenja uobičajenih programskih zahteva, i upravlja izvršavanjem programa koji su pisani isključivo za framework (framework=osnova, struktura). .NET framework je ključ koji nudi Microsoft, radi integrisanja u većinu novih aplikacija kreiranih za Windows platformu.

Tvoj ATI drajver zahteva da instaliraš .NET framework komponentu da bi radio kako treba, i izbacuje ti grešku jer je ta komponenta obrisana prošli put kad si izbrisao drajvere, a na CD-u nije uključena pa moraš skinuti s neta i instalirati. Jedina stvar je u tome što nisam sigurna da će je sam drajver naknadno prihvatiti ukoliko naknadno instaliraš, tako da mislim da je najbolje da uradiš korak po korak onako kako sam ti napisala u postu iznad. Nije ništa teško, samo je opširno napisano Very Happy

Ne moraš da odradiš, ali se onda navikni na grešku koja će ti svaki put iskakati prilikom startovanja računara. Wink

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ATI driver....pomoc hitno potrebna Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 2 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon