www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vi i vas neprijatelj
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
TAMARA MAGIS
***bombica***
<b>***bombica***</b>



Godine: 44

Datum registracije: 10 Mar 2007
Poruke: 52380

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 20, 2007 3:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nemam neprijatelje,ne mrzim nikog


_________________
Tek kada se nadjes daleko, od onog koga volis,
mozes da shvatis koliko ti je njegovo prisustvo znacilo,
i koliko je sve sto je u tvom zivotu imalo neki znacaj,
bilo vezano za tu osobu ...
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 20, 2007 4:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne mrzim nikoga i nikome ne želim zlo. Kao što ranije neko reče, oni koji me mrze mogu da mi pljunu pod prozor, ne obazirem se 8)

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
nadalina68
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 56

Datum registracije: 27 Maj 2006
Poruke: 623
Mesto: Bgd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 10, 2007 10:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne mrzim nikoga samo ima ljudi koje sam prestala da
cenim jer su mi naudili neko rece brzo prasta da i ja prastam
i to vise puta istoj osobi i na kraju ispala sam budala
ne ne mrzim je-ga samo daleko im lepa kuca ...

_________________
vera,ljubav,nada
 
jelenaO5
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Apr 2008
Poruke: 8

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 22, 2008 11:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne mrzim nikoga ali ima jedna osoba koju nikako ne volim(u svojoj blizini).Iako mi je dosta boli i zla nanela u poslednjih par godina ne mogu da je mrzim jer je nikada nisam ni volela.To što mene neko mrzi i što mi je neprijatelj..... i ne obazirem se puno.Dobro se dobrim vraća ,a zlo......
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 22, 2008 9:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Da li postoje osobe koje mrzite?



Sta zelite svom najgorem neprijatelju?


Nekad u besu kazem da mrzim,ali zaista ne osecam tu emociju. Osecam bes i nemoc,ali to je nesto sa cim mogu da se nosim, radim na tome da poboljsam svoju situaciju i da ne dozvolim tim "zlim" ljudima da uticu na mene.
Sta im zelim.. ne zelim im nista, sem da me "puste na miru". Mislim ipak da je mrznja i neprijatelj prejaka rec. Ali da se nesto podmuklo krije iza svega toga,iza celog tog odnosa-to je sigurno.
Zelim im ono kako su zasluzili na pravdi Boga. To je sve. Drzim se onog, Bog sve vidi.
 
ex_deda
Banovan!

*28*
*28*





Datum registracije: 08 Okt 2006
Poruke: 7256

australia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 22, 2008 9:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nemam direktno neprijatelje, zelim im shto i dobiju kroz moju kritiku. Uvek i svakom se nadje neko ili neka na putu da chak bez iole razloga ti zagorchava zivot. Mozda i to i nije pravi neprijatelj, ali ako nije rodjak, shta je onda bre... Laughing

_________________

Next to you - my hand doesn’t shake
paths we take and moon story toasts

Next to you - eyes are not red mirrored
in tears we spilled while roaming earth

Thourn Whaul (2007)
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 22, 2008 9:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Da li postoje osobe koje mrzite?


Uglavnom ne. Znam ... boli me ali je istina i ne bih smela mrzeti tu ženu, ali možda se to što osećam prema majci ne može nazvati mržnjom, i ne bi se smelo nazvati mržnjom, više nekim prezirom i gađenjem, koji prožima neizmerni bol u mom srcu zbog svih zlodela koje je učinila ... Ne, uprkos svemu, ne mogu je smatrati za neprijatelja i osobu koju mrzim iz dna duše, jer je to osoba koja mi je podarila život. Žena koja je zaslužna za smrt mog oca, i za mnoge stvari zbog kojih sam propatila u životu. Nije bila uz mene kada mi je bila najpotrebnija. Osoba koja je sada na mestu kojem... ne ne mogu pričati o tome jer mi suze naviru na oči pri samoj pomisli ... sada, kada bi se trebala radovati svojem prvom unučetu, slaviti i biti u krugu porodice, izabrala je takav život, udala se za pogrešnu osobu, izabrala tu osobu, a mene odbacila, no svako je krojač sudbine i života svog.

Citat:
Sta zelite svom najgorem neprijatelju?


Osvetoljubiva nisam, i nikada to neću biti, jer ipak ne znam šta da se desi, teška na praštanju jesam, ali ipak ... na kraju pređem preko svake uvrede, svakog loše učinjenog dela, a da zaboravim, ne, definitivno ne mogu, i to me utuče i slomi onda kada se najmanje nadam. Svom neprijatelju ... ne želim ništa loše. Samo da pronađe duševni mir i promeni se, takve greške ne ponavlja, promeni se, popravi, eventualno pokaje zbog svojih nedela i postupaka koje su nekome nanele bol, patnju i neizmernu tugu u srcu.
 
kosta00
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 02 Jun 2006
Poruke: 243

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 23, 2008 4:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim svoje neprijatelje.

Znam da me nikad neprijatelj nije izneverio kako zna prijatelj.

_________________
--------------
100010100100001001001011011101010010101010010101000010001001
 
Slatinac007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Okt 2008
Poruke: 10

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 29, 2008 2:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vjeruj neprijatelju a prijatelju ne
neci cini drugom sto nezelis da se tebi ucini
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 29, 2008 4:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
vjeruj neprijatelju a prijatelju ne

nisam sigurna da sam sasvim razumela smisao.
hm,ok neprijatelj te mrzi pa te mrzi,znaci tu si na sigurnom, a prijatelj opet s druge strane moze mnogo vise da te povredi ako te izneveri.. u tom kontekstu mozda mogu i da razumem gore citiranu konstataciju.
ali ipak bi bilo lepo da "drug clan Slatinac00" to ipak malo pojasni Wink
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 12, 2009 1:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nikoga ne mrizim,nisam odgojen na taj način,ali na udarac uzvraćam i ne izmičem nazad.
ljudi koji me nevole vjerovatno ima.ali me oni jednostavno ne zanimaju .to i mogu samo da me mrze.pa ovo vjeruj neprijatelju a prijatelju ne.ima tu dosta toga .sa neprijateljem znaš na čemu si i možeš da predpostaviš njegove namjere i da iste spriječiš.
ali kad ti prijatelj radi iz leđa to je opasnije od bilo kakvog neprijatelja.
naravno ovo se odnosi samo na one fora prijatelje,koji glume jaranstvo ko zna iz čega i zbog čega.ali ja nekako uvjek mogu da osjetim koja je osoba pogodna za moje društvo a koja nikako nije.to sigurno nisu p**** i raznorazne ulizice,dvolične osobe itd.
ali i oni isto osjete to šta ja osjećam tako da me se posle par progovorenih reči brzo manu.
što imam prijatelja to su mi prijatelji iz djetinstva kojih imam par.
ostalo su mi poznanici sa kojima mogu da se povremeno družim ali im nkada nebih
previše vjerovao.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
nick-o
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jan 2009
Poruke: 113

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 03, 2009 11:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo jednog možda neobicnog pogleda na ovu temu, ali vredi pogledati...

''Blagoslovi neprijatelje moje, Gospode. I ja ih blagosiljam i ne kunem. Neprijatelji su me vise gurnuli Tebi u narucje nego prijatelji. Prijatelji su me vezivali za zemlju, neprijatelji su me dresili od zemlje, i rusili sva moja nadanja u zemlju. Ovi su me ucinili strancem u zemaljskim carstvima, i nepotrebnim stanovnikom zemlje. Kao sto gonjena zver nadje sigurnije skloniste nego li negonjena, tako sam i ja, gonjen neprijateljima, nasao najsigurnije skloniste, sakrivsi se pod Tvoj sator, gde ni prijatelji ni neprijatelji ne mogu pogubiti dusu moju. Blagoslovi neprijatelje moje, Gospode. I ja ih blagosiljam i ne kunem. Oni su mesto mene ispovedili grehe moje pred svetom. Oni su me mucili, kad sam ja bezao od muka. Oni su me ruzili onda, kad sam ja sam sebi laskao. Oni su me pljuvali onda, kada sam se ja gordio sobom. Blagoslovi neprijatelje moje, Gospode. I ja ih blagosiljam, i ne kunem. Kad sam se ja pravio mudrim, oni su me nazivalui ludim. Kad sam se pravio mocnim, oni su mi se smejali kao kepecu. Kad sam hteo voditi ljude, oni su me gurali u pozadinu. Kad sam zurio da se obogatim, oni su me stukali gvozdenom ukom. Kad sam zidao dom za dug i spokojan zivot, oni su ga rusili i izgonili me van. Neprijatelji su me naucili da znam, - sto malo ko zna 'da covek nema neprijatelja u svetu izvan sebe. Samo onaj mrzi neprijatelje, ko ne zna, da neprijatelji nisu neprijatelji no surovi prijatelji. Zaista mi je tesko reci, ko mi je ucinio vise dobra i ko vise zla u ovome svetu: prijatelji ili neprijatelji. Zato blagoslovi, Gospode i prijatelje i neprijatelje moje.''

Vladika Nikolaj Velimirović

_________________
Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti. - Ebner-Eschenbach
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Vi i vas neprijatelj Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  sledeća
Strana 11 od 13

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon