www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zamor i zasicenje tehnologijom
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 17, 2010 4:53 am    Naslov poruke: Zamor i zasicenje tehnologijom Na vrh strane Na dno strane

Tehnologija je svuda oko nas, nikad je nije bilo vise. Ja sam veliki zaljubljenik u nju. S internetom sam se sreo jos u SRC-u u Zagrebu prije oko 20ak godina (kad 99% ljudi nije pojma imalo sta je to). Imam i email adresu jos od negdje 1992. Pratim tehnologiju od pitaj boga kad, imao Commodore i ZX Spectrume, laptop s Windowsima 3.1 / 95 itd...

Prakticno mislim da sam excentrik ali koliko vidim oko sebe ljudi danas pate od sindrma "Technology Overkill" - iliti pretjerane zavisnosti o tehnilogiji.

Sjecam se kad je negdje kasnih 70ih u nas stan uveden telefon (onaj s onom rotacijom za biranje broja). Nas prvi je bio slovenski model, jako moderan u to vrijeme - Iskra. Prelijep - crveni.

No, u ta vremena - ako moj stari je imao slobodan dan jednostavno ako je netko zvao - nije dizao slusalicu. Mi djeca bi pa ako ga netko trazi - nije ga bilo doma.

Danas - s ovim silnim mobilnim telefonima to vise nije moguce. Imam slobodni dan ali me zovu na BlackBerry non stop (ne sef, jer ja sam sef...). Opet - nisam nikad stvarno slobodan. Internet - moram biti na njemu zbog posla, satima... Pa onda svi oni silni programi. Ne postoji dan kad bar pola sata do sat provedem na AutoCAD-u. Serveri na Mandrivi me manje zezaju, ali mi i to vec uzima vrijeme...

Osjecam zasicenje tehnologijom, neki zamor od kojih mi treba bijeg. Vocnjak, vrt, vinograd, suma, livada, more... mir... Zavidim generaciji mojeg oca koja je imala, ali doslovno imala svoje slobodno vrijeme, duhovni, fizicki i psihicki odmor u pravom smislu rijeci. Zavidim mu jer nije imao smartphone, iPad, iPod, internet, AutoCAD, Linux, Windowse, 4 laptopa u kuci, wi-fi, itd...

Postajemo robovi tehnologije?


Kako je s vama? Osjecate li nekad zamor ili zasicenje tehnologijom?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 17, 2010 5:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne osecam se toliko zasicenom koliko osecam da smo ovisni o tehnologiji. Ne mozemo nista bez mobilnih, bez kompjutera...itd. Evo ja sam neki dan zaboravila mobitel kod kuce...ma kao da se celi svet srusio...kad mi ne radi komp/internet...kraj sveta...E mene vise to brine. Aureliano, ti si pravi biznis me, s tim i sef, pa mogu da zamislim kako ti je doslo do zasicenja. Ali za mene recimo i mob i komp su za moj "personal life" i nema tu veze sa poslom, pa mislim da zbog toga nije doslo do zasicenja..jos.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 17, 2010 5:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane



Telefon kojeg se sjecam iz mladih dana... kad nas tehnologija nije toliko terorizirala... Mr. Green

A lijepo je stajao na frizideru, ovako crven... U to vrijeme je bio zadnja rijec mode, dizajna, tehnologije. Cak mi je lijep i za danasnje standarde...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 17, 2010 8:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Poštujem tehnologiju, svaka čast, u mnogome je olakšala razne poslove koji se upravo radi nje mogu obavljati i brže i efikasnije, no je to bilo nekada. Ali, tehnologija nas je u mnogome i osakatila, jer mi ljudi nikada nemamo mjere niti kočnica. Zaboravili smo i pisati i družiti se, sve obavljamo putem tehnologije , pa čak i ono što se može na neki "starinski" način uraditi i gubimo se polako u tome. Primjer su naša djeca, i to najpouzdaniji. Ne pamtim kada sam vidjela dvije djevojčice koje se igraju kolicima i lutkicama, ili da sjede pred zgradom na nekoj dekici i igraju se normalnih dječijih igara. Većina ih sad "blututuje", koristi izraze koji su i nama odraslima ponekad potpuno strani, a to ne dokazuje njihovu inteligenciju i poimanje života, već samo dokazuje koliko je ta osakaćenost primjetna već u djetinjstvu. Mladi su nekada pisali pisma, razgovarali, sastajali se, sada je tehnologija put ka prijateljstvu, pa i vezama, a koliko je nesrećnih, usamljenih i nezadovoljnih, ne bih rekla da je tehnologija pomogla da postanemo bolji. "Joj, kako je taj mali pametan," često čujemo izraze kada vidimo šta klinci sa 10 godina rade na računaru, ali isto tako vidimo da ti isti klinci postaju sve nasilniji i nezadovoljniji, i da se uopšte ne snalaze u stvarnom svijetu. Ne treba dopustiti sebi da ti tehnologija uništi i "ono malo duše".

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 17, 2010 10:44 am    Naslov poruke: Re: Zamor i zasicenje tehnologijom Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Postajemo robovi tehnologije?


Kako je s vama? Osjecate li nekad zamor ili zasicenje tehnologijom?

Ljudi su postali robovi tehnologije josh u doba praistorije.

Da li osecam zamor? Ponekad.
Ne od samih mashina vec od savremenog nacina komunikacije.

Najbolji primer je da evo mesec dana nisam odneo moj "smartphone" za mu zamene opticki kabel bez kog ne moze da radi..

p.s. Ja i dalje u kuci imam ovaj, i koristim ga kad nestane struja i sl..

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Zamor i zasicenje tehnologijom Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon