www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sidney
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
wonder85
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 6

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 04, 2005 11:46 am    Naslov poruke: Sidney Na vrh strane Na dno strane

Very Happy meni ipak svaki grad izgleda isti u tome kada gledas sta ima da nudi, u ured svakom svetskom gradu imas vozove autobuse taxi i radnje biznise itd, ali ona najlepsa karakteristika grada je ono sto drugi gradovi nemaju, primer kairo egipat ima piramide, beograd ima sve zivo kao srpski nju jork, a sidnej gde ja trenutno zivim ima tako sve ima plaze i onaj most i opera house sto izgleda kao par gigantskih belih savijenih trokuta i veliki zooloski vrt gde mozes doci sa malim brodom, a ima i mnogo nasih e to je svetska karakteristika nema gde srbina nema! Laughing Rolling Eyes Wink

 
aco04
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 39

Datum registracije: 19 Mar 2005
Poruke: 1111
Mesto: Sydney/Doboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 04, 2005 12:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste da smo na kraju svijeta ali nema boljeg grada od Sidneja. Nasi gradovi su mi dragi jer su nasi ali sto se tice ostalih gradova sirom svijeta, Sidnej je za mene na vrhu. Definitivno je na vrhu u Australiji, bez pitanja.

_________________
We'll give of our best whether home or away,
At the end of the day they'll have nothing to say,
For when they're asked who's the man of the year,
Our own Thierry Henry's the name that you'll hear...
 
lesley
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Jul 2005
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 08, 2005 3:57 am    Naslov poruke: Re: Sidnej (Sydney,Australia) Na vrh strane Na dno strane

Lep je grad a volim Liverpool jer ima puno nasih
 
SonjaBL
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Apr 2005
Poruke: 28
Mesto: Banja Luka

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 12, 2005 3:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nekad davno sam i ja zivjela u Sydney-u i definitivno mi je jedan od ljepsih gradova! Zivjela sam na Bondi Beach-u i to mi je i dalje najljepse mjesto na svijetu.
 
GoSS QuEEn
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Apr 2005
Poruke: 22

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 20, 2005 12:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

How about Melbourne????
Melburn je jedan od najlepsih gradova Australije.... Laughing

_________________
...iF i LiSTen tO THe SoUnD oF wHiTe, SoMeTiMeS i'LL HeAr YoUr sMiLe aNd bReAtHe YoUr LiGhT....
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 20, 2005 5:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedan od najinteresantnijih gradova na svetu, poznat po prelepoj prirodnoj luci i jedinstvenoj u svetu Operi. Ali, privlačnost ovog najvećeg grada u Australiji koji odiše pravom kosmopolitskom atmosferom i konglomeratom naroda iz svih krajeva sveta, ne završava se ovde. Tu su poznata plaža Bondai, Roks - najstariji deo grada oko mosta Harbour Bridge koji je zadržao kolonijalnu atmosferu i šarm, i uzbudljiva lepota Plavih planina koje se nalaze nadomak grada. U svakom slučaju nikad vam neće nedostajati ideje kako da popunite svoje slobodno vreme, pre ćete se pitati da li ćete ga imati dovoljno da uživate u svemu što Sidnej pruža. Jedinstvena kombinacija prirodnih lepota i zabave na svetskom nivou, kulturnih aktivnosti svih vrsta i hiljada načina da popunite svoj dan sigurno će vas očarati.

_________________
 
desdemona
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 31 Avg 2005
Poruke: 9

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 31, 2005 8:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

velika mi je želja posjetiti Australiju, bilo koji grad Smile , vjerujem da je ostrelja veri bjutiful Laughing Laughing Laughing
 
Srpkinja80
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 27 Mar 2005
Poruke: 51
Mesto: Stuttgart

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 31, 2005 11:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je ovako lepo videti sta ima...ali ipak sam srecna da ne zivim tamo to mi sve daleko od moje zemlje srbije.

_________________
srce Beograda
 
sanela p
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 10 Okt 2005
Poruke: 38

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 01, 2005 2:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

AUSTRALIJA I OKEANIJA

--------------------------------------------------------------------------------

Okeanija, u suštini grupa ostrva od kojih je najveće ostrvo Australija(za koje se smatra da je i kontinent zbog svojih ogromnih dimenzija tako da se uglavnom kaže Australija i okeanija a ne samo Okeanija.

AUSTRALIJA

PRIRODNA SREDINA
Australiju cini 6 drzava :Juzna Australija,Zapadna Australija,Novi Juzni Vels ,Kvinslend,Tasmanija i Viktorija i dvije teritorije :Sjeverna teritorija i Teritorija australijske prestonice. Klima u Australiji znatno se razlikuje od regiona do regiona, ali na kontinentu u celini nema ekstremnih klimatskih pojava. Klima je na severu tropska (monsunska), a na jugu topla. Tropska klima obuhvata 40% Australije i karakterišu je dva perioda: topli i vlažni period u februaru i martu sa severoistočnim monsunima; i topli, suvi period sa severoistočnim vetrovima u ostalom delu godine. U centralnoj i severnoj Australiji srednje letnje temperature su u opsegu od 27° do 29°C. Pustinje centralne i zapadne Australije čine dve trećine ukupne teritorije i imaju samo 250mm padavina godišnje. U južnim delovima izražena su sva četiri godišnja doba. Zime su hladne, a leta su topla. Najtopliji meseci su januar i februar, sa prosečnom temperaturom od 21°C, najhladniji meseci su juni i juli, sa prosečnom temperaturom do 10°C. Na istočnoj obali vreme je kišovito cele godine. Na zapadu i jugu kišu donose zapadni vetrovi, najčešće leti. Osim viših delova Australijskih Alpi i Novog Južnog Velsa, sneg se ne viđa. Sve južne države izložene su toplim, suvim vetrovima, koji vrlo brzo dižu temperaturu. Na malom delu kontinenta zapaže se uticaj i pojava tropskih ciklona. Suvi delovi jugoistočne Australije, pretežno obrasli bušom, predstavljaju oblasti u kojima se događa najviše šumskih požara u svetu (u vrhu su pored Kalifornije i Mediterana).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
STANOVNISTVO
Sa prosjecno 2 st. po km2, zemlja je nedovoljno naseljena.Ogromna podrucja su nenaseljena (osim Aboridzinima ,kojih je 250.000,oko 1 do 2% ukupnog stanovnistva,ili rudarima). Za Aboridžine se pretpostavlja da su Australiju naselili prije 40.000 godina, dolazeći sa Tasmanije. I pored činjenice da su bili nomadski ili polunomadski narod, imali su izražen osjećaj za stalno prebivalište, što je uslovilo zanimanje za zemljoradnju. Rastinje su krčili podmećući požare. Pored lova i poljoprivrede, uspješno su upravljali rječnim tokovima. Gradeći brane obezbeđivali su potrebne količine vode i stvarali uslove za ribolov. Živeći na prostranstvima Australije, Abordžini su razvili kulturne crte i ekološko znanje koje pokazuje impresivnu adaptaciju na često surove uslove okruženja. Po popisu iz 1991. godine, oko 240.000 stanovnika se izjasnilo kao Aboridžin. Najviše ih je u Novom Južnom Velsu i Kvinslendu. Priobalni pojas (posebno od Brizbejna do Adelejda)vise ili manje sirok,izuzetno je urbanizovan:85% Australijanaca zivi u gradovima,cak vise od 40% samo u metropolama ,Sidneju i Melburnu (Brizbejn,Adelejd i Pert su takodje milionski gradovi) .Stanovnistvo evropskog porijekla se uvecalo natrocito migracijom .Medjutim ona je smanjena i,posto je stopa nataliteta veoma opala od 1970.(danas je reda 15%),demografski rast je usporen.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PRIVREDA:
POLJOPRIVREDA.Njome se bavi jedva 5% aktivnog stanovnistva i ekvivalentno ucestvuje u stvaranju bruto domaceg proizvoda (PIB).Ipak,zbog raspolozivih povrsina (bez obzira na susu koja vlada,i protiv koje se mjestimicno bore navodnjavanjem),zbog modernizacije tehnologije i opreme,ostvaruje se znatna proizvodnja .Psenica je glavna kultura (najveci dio proizvodnje se izvozi);mestimicno ima vinograda (u "mediteranskom" pojasu) i secerne repe (u tropskom pojasu).Ali,uglavnom ,za uzgajenje stoke se iskoriscava najveci dio povrsine .Stada ovaca zauzimaju prvo mjesto u svijetu,obezbjedjujuci trecinu svjetske proizvodnje sirove vune. PRIRODNA BOGATSTVA .Australija raspolaze izuzetnim rudnim bogatstvom,cesto tek nedavno otkrivenim(istrazivanje terena jos ni izbliz nije zavrseno).Po proizvodnji boksita ona je prva u svijetu i nalazi se medju pet prvih svjetskih proizvodjaca gvozdja,koblta mangana ,olova ,cinka,srebra.Njeni energetski potencijali nisu zanemarivi:vadjenje uglja je u porastu ,upotpunjeno udjelom lignita;rezerve ugljovodonika(prirodni gas i posebno nafta ),nepotpuno istrazene,i bogata nalazista uranijuma. INDUSTRIJA.Industrija je koristila kao bazu poljoprivredne proizvode i rudu.Poljoprivredno prehrambena industrija i metalurgija(prilicno raznolika,od crne metalurgije do masinske industrije,preko automobila) su se razvile ,pracene hemijskom industrijom .ukupna industrija obezbedjuje skoro 40% bruto domaceg proizvoda ,ciji veci dio prpada sektoru usluga,,kojim se bavi skoro dvije tercine radno aktivnog stanovnistva(jedva vise od cetvrtine u industriji).Industrija(ekstraktivna ili preradjivacke) je djelimicno pod stranom upravom (uglavnom americkom,posebno u eksploataciji boksita,sklapanju automobila ,preradi nafte i hemijskoj industriji. SAOBRACAJ I RAZMJENA.Avion je saobracajno sredstvo koje ima prednost kod prevoza putnika ,dok se za robu koristi drumski prije nego zeljeznicki saobracaj.koristi se i obalna plovidba za vrlo teske terete .Izvoz (dobrim dijelom okrenut prema Japanu) cini skoro 15% bruto domaceg proizvoda.Ravnoteza trgovinskog bilansa mnogo zavisi od promjene cijena sirovina,posto 60% izvoza predstavljaju poljoprivredni ili rudarski proizvodi,dok se industrijski proizvodi jos uvijek najcesce uvoze,a Sjedinjene Americke Drzave su glavni snabdjevaci.Tako ,Australija ostaje nova zemlja ali sa visokim zivotnim standardom i buducnoscu koja obecavazbog izuzetnog prirodnog potencijala.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

_________________
ljubav se radja iz znatizelje a traje iz navike
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 11, 2005 10:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

definitivno mesto koje se treba posetiti..jedna od stvari koja mi se narocito svidja jeste kacenat ljudi..auh divan je..a i sam grad...milina..pravi raj za oci i dushu

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
darkos_nsw
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Dec 2005
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 14, 2005 12:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ah Sydney, to mi je san od 13t god Smile , poseticu ga cim se olaksa rezim oko dobijanja vize, jer me vec jednom odbili Sad
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 16, 2005 12:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da je lep grad jeste, ali da je daleko od Srbije bas je daleko Mr. Green
A da je najlepsi, tu se ne slazem.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Sidney Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon