www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Fudbalski Savez S r b i j a
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Fudbal ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 17, 2010 3:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Karadžić: "Antić je prošlost"
17. septembar 2010. | 14:22 | Izvor: Sportske.net, agencije

Predsednik saveza nije želeo da komentariše obraćanje Antića javnosti, a veruje da će Vladimir Petrović odvesti Srbiju na EP 2012.
KaradzicPredsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić rekao je da veruje da će Petrović u ekipu "vratiti atmosferu koja je bila poljuljana u poslednje vreme".

"U pitanju je odličan selektor, čovek koji je bio mađioničar sa loptom. Verujem da može da obavi posao koji se traži od njega. Imamo dobar tim i stabilan savez, učinićemo sve da se plasiramo na EP", poručio je Karadžić.

Karadžić je rekao i da više ne želi da se bavi bivšim selektorom Antićem.

"Možda nismo najuspešniji ni najmoderniji savez, ali želimo dobro srpskom fudbalu i radimo na najbolji mogući način. FSS više ne želi da se bavi onim što je bilo iza nas. Okrećemo se utakmicama sa Estonijom i Italijom i drugim zadacima koji nas čekaju", naveo je on.

U prva dva kola kvalifikacija za EP selekcija Srbije osvojila je četiri boda.

"Ako momci daju sve od sebe, a selektor uradi ono što očekujemo, ne vidim razlog da ne osvojimo jedno od prva dva mesta u grupi. Optimista sam, verujem da je Pižon ono što je potrebno srpskom fudbalu u ovom trenutku", zaključio je Karadžić.



_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 20, 2010 6:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Antić: "Ubilo bi i slona, ali preživeću, nije ovo zbogom srpskom fudbalu"
20. septembar 2010. | 14:17 | Izvor: Sportske.net, nezavisne.com

Smenjeni selektor pogođen načinom na koji se savez u liku Tomislava Karadžića obračunao sa njim. Kaže da je presudio ego predsednika saveza, da su mu podmetali nogu odmah po kraju Mondijala. Neće o ponudi Zvezde, ali poručuje da će se vratiti u srpski fudbal. "Narod ne možete da lažete", poručio Antić.
AnticProgovorio je Radomir Antić. Dao je intervju banjalučkim "Nezavisnim novinama", u kome je otkrio koliko je potresen, ne smenom već načinom na koji se savez obračunao sa njim.

"Ovo što su mi radili ubilo bi i slona, ali preživeću. Moj moto je da sve prihvatam sa osmehom. Verovao sam da neće prevagnuti ego Tomislava Karadžića i da on nije iznad svih u savezu, ali pokazalo se suprotno", rekao je Antić.

Kaže da se sve znalo posle Mondijala, i da su samo birali način da ga smene.

"Bilo je samo pitanje vremena, podmetnuli su mi nogu, samo su čekali", otkriva Antić.

AnticOn je ponovio da nasledniku ostavlja moćan tim, reprezentaciju koja je 15. na svetu, igrače koji znaju šta je patriotizam i koji igraju za narod.

"To što me narod podržava mi mnogo znači. Njih ne možete da lažete i da im pričate bajke", dodaje bivši selektor Srbije.

Dodao je i da je mnoge u savezu više zanimao njegov ugovor, a manje rezultati i ponovio da je najveći "greh" bila njegova želja da modernizuje savez i da ide ukorak sa vremenom. Time je i potpisao presudu.

Antić neće o Zvezdi.

"O tome ne mogu sada, ovo nije 'zbogom', ovo je doviđenja srpskog fudbalu", najavljuje povratak i potvrđuje da ima mnogo ponuda, ali da će se prvo odmoriti.

_________________
I C E M A N
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 27, 2010 5:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tole Karadzic je treci covek u zemlji: Boris, Sasa Popovic iz Granda, pa onda Tole.
I Antic je mislio sa njim da izadje na kraj. Cvrc Radojka!
Pa ko na Toleta udari , odmah ga je ugasio.
Ej, bre, treci covek u regionu! Jak je kao crna zemlja.

Isto tako je smenio i Djukica, Antic je napravio greshku shto je prihvatio mesto selektora, jer je dobro znao gde dolazi. A ko sa djavolom tikve sadi...
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 30, 2010 8:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

29. septembar 2010. | 14:15 | Izvor: B92, Beta
Petrović: "Znam koga ću da zovem"

Selektor Vladimir Petrović rekao je da nema dileme koga će pozvati u tim za utakmice sa Estonijom i Italijom i najavio formiranje 'B' selekcije.

"Definitivno, više nemam dilemu ko će biti na spisku. Sklopio sam sve kockice, a možda sam zato sada i bolje raspoložen. Jedino još nisam baš sto odsto siguran kojih 11 igrača će da istrči na teren", rekao je Petrović na druženju sa novinarima beogradskih redakcija, što je nova praksa koju je uveo Fudbalski savez Srbije.

On je najavio da će uskoro formirati 'B' selekciju, sastavljenu od igrača iz domaće lige.

"Pravićemo i 'B' reprezentaciju, s momcima iz naše lige. Već smo imali razgovore oko odigravanja prijateljskog meča protiv Saudijske Arabije u novembru. To je dobro, jer ako se povredi neko iz A tima, imaćemo igrača iz 'B' selekcija koji će moći da pokrije to mesto", naveo je Petrović.

Selektor Srbije u petak će saopštiti spisak igrača za utakmice protiv Estonije i Italije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

"O protivnicima ćemo više pričati u petak. Ali, mogu da vam kažem da sam odgledao dve utakmice Estonije. Protiv Španije u poslednjem kolu kvalifikacija za prošli Mundijal ekipa Estonije je igrala hrabro i otvoreno, a protiv Italije su već igrali drugačije. Ne smemo nikog da potcenimo, pa poslednji primer su odbojkaši koji su izgubili od Kanade", istakao je Petrović.

On je dodao i da ne želi da priča o pojedinačno svakom igraču koji bi mogao da se nađe u nacionalnom timu.

"Važno je da igrači ponovo osete dobru atmosferu i da reprezentacija napravi dobar rezultat. Ne želim sada da pričam ni o Kleu, ni o Stojkoviću, ni o drugim igračima. Takve priče skreću pažnju za važnih stvari", kazao je Petrović.

Selektor Srbije uživo je gledao utakmicu Partizan - Arsenal u Ligi šampiona.

"Partizan je dobro počeo meč, a možda ga je sudija oštetio u prvih 15 minuta za jedan penal. Da je tada pokazao na belu tačku, ko zna kako bi se utakmica odvijala. Ipak, ne bi trebalo da se 'vadimo' na suđenje. Duel protiv Arsenal je bio veoma poučan za mlade igrače Partizana koji nemaju previše međunarodnog iskustva", rekao je Petrović, koji je svojevremeno igrao za pomenuti londonski klub.

Petrović je dodao i da mu je drago što je utakmica i gostovanje navijača iz Engleske prošlo bez incidenata.

"To je bio praznik fudbala, svi žive za takve utakmice. Drago mi je i što su navijači Partizana i Arsenala pre meča zajedno pili pivo. To bi trebalo da postane praksa, da se više niko ne plaši dolaska u Beograd", zaključio je Petrović.

Reprezentacije Srbije u trećem kolu C grupe kvalifikacija za EP igra 8. oktobra protiv Estonije u Beogradu. Četiri dana kasnije "Orlovi" u Đenovi igraju protiv Italije.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 01, 2010 12:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

1. oktobar 2010. | 12:29 | Izvor: B92
Petrović zvao Lomića i Rajkovića
Novi selektor Srbije, Vladimir Petrović Pižon na spisku za mečeve sa Estonijom i Italijom, uvrstio Rajkovića, Lomića...nema Rukavine i Pantelića.

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Vladimir Petrović Pižon odredio je u petak kandidate za dve predstojeće utakmice kvalifikacija za prvenstvo Evrope 2012. godine, protiv Estonije i Italije, koje će se igrati 8. i 12. oktobra.

Kao što je i najavljivao, novi selektor je vratio na gol Vladimira Stojkovića, ali je izostavio Rukavinu, Marka Pantelića, koji je počeo da postiže golove u Grčkoj, dok je Petrovićev izbor i talentovani Slobodan Rajković, sada igrač Vitesea...

Stojković se vratio u reprezentaciju posle tri utakmica pauze. Lomić je za nacionalni tim debitovao u aprilu ove godine, kada su "orlovi" savladali domaći Japan sa 3:0, ali su tada za Srbiju igrali samo fudbaleri iz srpskih klubova.

Rajković je do sada odigrao dve utakmice za seniorsku reprezentaciju Srbije, kada je "orlove" sa klupe predvodio Miroslav Djukić.

Na spisku Vladimira Petrovića nalaze se:
golmani - Vladimir Stojković (Partizan), Andjelko Djuričić (Leirija, Portugalija), Željko Brkić (Vojvodina).

Odbrana - Branislav Ivanović (Čelsi), Pavle Ninkov (C. zvezda), Nemanja Vidić (M. junajted), Neven Subotić (Borusija, Dortmund), Aleksandar Luković (Zenit, Rusija), Slobodan Rajković (Vitese, Holandija), Ivan Obradović (Saragosa, Španija), Marko Lomić (Dinamo, Moskva).

Sredina terena - Dejan Stanković (Inter), Gojko Kačar (Hamburger), Nenad Milijaš (Vulverhempton, Engleska), Zdravko Kuzmanović (Štutgart), Radoslav Petrović (Partizan), Miloš Krasić (Juventus), Zoran Tošić (CSKA, Moskva), Miloš Ninković (Dinamo, Kijev), Milan Jovanović (Liverpul).

Napadači - Nikola Žigić (Birmingen, Engleska), Danko Lazović (Zenit), Dragan Mrdja (Sion, Švajcarska).

Utakmica protiv Estonije igra se 8. oktobra na stadionu Partizana, sa početkom u 20,30 sati, dok je meč protiv Italije četiri dana kasnije u Djenovi, na stadionu "Luidji Ferari" i počinje u 20,50 sati.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 11, 2010 7:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Karadžić: Jednom moramo da presečemo!

10. oktobar 2010. 17:41 > 21:46

Predsednik FSS pred put u Italiju izjavio da više ne smemo da "ostavljamo na poštedi" glavne krivce za neuspehe reprezentacije.

Tomislav Karadžić jedini je posle Svetskog prvenstva u Južnoj Africi otvoreno izrazio nezadovoljstvo postignutim rezultatima.

Prvi čovek Fudbalskog saveza Srbije posle poraza od Estonije nije hteo da javno imenuje igrače koji su razočarali, ali je jasno stavio do znanja da mu takve partije nisu promakle. Štaviše, između redova je poručio da je razloga za ozbiljne kritike bilo i ranije!

"Neki igrači su (protiv Estonije) pokazali najveći mogući motiv, ali imam primedbe na igru pojedinaca", rekao je Karadžić novinarima na aerodromu "Nikola Tesla", uoči leta za Đenovu.

"Posle gostovanja u Italiji ćemo razgovarati i o tome... Ko ne želi da igra za reprezentaciju i daje maksimum, ne treba nam. Bez obzira o kome se radi! Mi moramo da jedanput presečemo. Da ne okrivljujemo sve i svakoga, a da glavne aktere ostavljamo na poštedi. Za sportski rezultat su odgovorni igrači i selektor! I tačka".

Karadžić je dodao da "igra već duže vreme nije na nivou kvaliteta ekipe" i da se "to mora popravljati".

Što se tiče okršaja sa Italijanima u utorak u Đenovi, jasno je da bi u slučaju poraza ostali samo sa teoretskim izgledima da se plasiramo na EURO 2012.

"Idemo da popravljamo bodovni saldo i utisak. Nadam se boljoj igri i da ćemo se vratiti neporaženi".

Prvi čovek srpskog fudbala ponovio je da je i dalje optimista u pogledu odlaska na šampionat u Poljskoj i Ukrajini.

"Ako konsolidujemo unutrašnje odnose, tim i igru, apsolutni sam optimista što se tiče plasmana na prvo ili drugo mesto u kvalifikacionoj grupi".

Neizostavna tema bili su pozivi Karadžiću da podnese ostavku, od strane navijača na utakmici u petak, ali i u medijima.

"To me ne uzbuđuje. Čitam da sam najodgovorniji za poraz od Estonije... Znam ja puno toga. Ne bih ovog trenutka komentarisao, ali znam ko su pokretači tih članaka i oni koji nagovoraju pojedine navijačke grupe. Ne pada mi na pamet da se obazirem na to", odgovorio je Karadžić.

"Zabrinjava me činjenica da nećemo pošteno da pogledamo problemima u oči, da tačno lociramo svačiju odgovornost, a to je potrebno. Mislim da je FSS kao organizacija stabilan, da je urađeno puno stvari i da jedan neuspeh ili eventualni neodlazak na EP ne može da ga destabilizuje".

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 18, 2010 8:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Karadžić hteo da ode, FSS ni da čuje

17. oktobar 2010. 11:13 > 11:18

Jedna izjava predsednika Fudbalskog saveza Srbije Tomislava Karadžića poremetila je dnevni red u petak održanom vanrednom sastanku Izvršnog odbora te organizacije.

"Možda je najbolje da u ovom trenutku podnesem ostavku", izjavio je Karadžić pred ostalim članovima komisije, tvrdi dnevni list "Sport".

Huligani, koji su prekinuli utakmicu Italija – Srbija u Đenovi nisu krili da su njihovi motivi, između ostalog, bili usmereni i protiv vrha FSS, odnosno Karadžića. Deo navijača Crvene zvezde Karadžića tereti za pristrasnost najvećem rivalu Partizanu, čiji je on i bio predsednik, pre povratka na čelo Saveza (Karadžić je bio i predsednik FS SCG).

List piše da su potpredsednici FSS Dragoljub Vukadinović, Ivan Ćurković, Branimir Babarogić i Dragan Đorđević bili u čudu, a da je iznenađen je bio i generalni sekretar Saveza Zoran Laković.

Neizvesnot nije dugo trajala jer su svi članovi Izvšnog odbora FSS bili protiv toga.

Odlazak prvog čoveka srpskog fudbala u ovom trenutku bio bi znak da su huligani i rušitelji fudbala pobedili i tek bi tada nastao haos u fudbalskoj organizaciji, piše Sport.

U nedavno sprovedenoj anketi na stranicama MONDA, na pitanje: "Ko je odgovoran za poraz Srbije od Estonije?", najveći broj čitalaca izabraio je odgovor: Tomislav Karadžić.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 21, 2010 8:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Platini bez komentara o "slučaju Đenova"

20. oktobar 2010. 17:19 > 17:25

Prvi čovek evropskog fudbala Mišel Platini nalazi se u radnoj poseti Zagrebu, gde je odgovarajući na pitanja novinara izbegao da prokometraiše incidente iz Đenove i eventualnu odluku UEFA.

Predsednik Evropske fudbalske unije (UEFA) Mišel Platniji nije želeo da komentariše incidente koje su u Đenovi izazvali srpski navijači i zbog kojih je prekinut kvalifikacini meč za Evropsko prvenstvo između Italije i Srbije.

Na pitanje novinara hoće li UEFA suspendovati Fudbalski savez Srbije, Francuz je odgovorio da mu ne pada na pamet da to komentariše, jer će o svemu odlučiti Disciplinska komisija Uefe.

Platini je, takođe, rekao da UEFA ima stroge propise i da se u zvanična takmičenja mogu uključiti samo države koje su članice UN, pa tako ni Kosovo niti Gibraltar ne mogu da nastupaju pod okriljem UEFA dok ne ispune te uslove, prenela je agencija Hina.

"Žao mi je što nisam uspeo da se sastanem s premijerkom Jadrankom Kosor jer sam s njom planirao da razgovaram o nekoliko važnih pitanja vezanih za nasilje na stadionima i nameštanje utakmica. To sam rekao ministru sporta Radovanu Fuksu koji će o svemu obavestiti premijerku, a ja u januaru ponovo planiram da posetim Zagreb", rekao je Platini.

Novinare je najviše zanimala kladioničarska afera koja je potresla fudbalsku Evropu.

"Vi znate da UEFA nema ni policiju ni sudstvo. Bilo je nekih informacija o nameštanju fudbalskih utakmica, ali nismo imali dokaze", naveo je Platini.

On je odbacio nagađanja da je u Zagreb došao da bi podržao Vlatka Markovića u borbi za novi mandat na čelu Hrvatskog fudbalskog saveza.

Predstavnici Roma su na konferenciji za novinare Platiniju poklonili dres romske reprezentacije s brojem deset i njegovim imenom, podsetivši ga na probleme rasizma u Evropi.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 22, 2010 7:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

FSS: Savo Milošević i Antić ruše Savez!

21. oktobar 2010. 18:27 > 18:53

Iza fan kluba "Orlovi" stoje Savo Milošević, Radomir Antić, možda i Vlade Divac, tvrdi FSS. Protiv predstavnika tog udruženja biće podnete prijave.

Fudbalski savez Srbije optužio je rekordera po broju nastupa za nacionalni tim Save Miloševića i bivšeg selektora Radomira Antića da pružaju podršku udruženju navijača "Orlovi", koji se zalažu za smenjivanje aktuelnog rukovodstva fudbalske organizacije!

U reagovanju na akciju udruženja navijača "Orlovi", koje je u četvrtak organizovalo potpisivanje peticije u centru Beograda za smanjivanje predsednika FSS Tomislava Karadžića, srpski nacionalni savez je saopštio i da ima nepotvrđene informacije da ta grupacija ima i podršku predsednika Olimpijskog komiteta Srbije Vlade Divca i ako se to dokaže kao tačno, FSS će opozvati sve predstavnike u nacionalnom komitetu!

"Želimo da obavestimo domaću javnost o nezakonitom poslovanju i tamnoj suštini postojanja pomenute grupe koja prljave aktivnosti krije iza maske lažne ljubavi ka srpskom sportu i nacionalnim timovima", navedeno je u saopštenju FSS u kojem se organizacija "Orlovi" naziva "samoproglašenim udruženjem navijača" koje ima "zlu nameru" i sprovodi "destruktivne akcije".

U saopštenju FSS se navodi da je u nedelju popodne, u prostorijama restorana "Ruski car", udruženje "Orlovi" organizovalo sastanak na kojem se "Savo Milošević obratio studentima iz Beograda, Niša i Novog Sada. Pripadnici "Orlova" su za temu postavili rušenje FS Srbije, a predlozi su išli u smeru pravljenja svojevrsnog Kriznog štaba".

"Milošević se okupljenima obratio rečima kako u 'FS Srbije vlada haos' i da 'jedini dobar put predstavlja njegov izbor na mesto predsednika Saveza'. On se, na žalost i lošu procenu organizatora rušilačkog skupa, susreo sa pitanjima studenata kako je tako nešto uopšte moguće i o istinskim razlozima tog modela, ali su ostali bez dobijenih odgovora. Veoma je simptomatično da u ovoj rušilačkoj akciji zlonamernici pozivaju studente - najveću inteligenciju, snagu, pamet i mladost Srbije, u koju mi neizmerno verujemo, i da li je to proba za neke nove pokušaje koji slede. FS Srbije nije tako važna društvena institucija za čije rušenje je neophodno okupiti studente, tako da se postavlja pitanje da li je to test za neko novo vreme i strategije koje ova družina planira", ističe se u saopštenju FSS.

Srpska fudbalska organizacija je izvukla zaključak da je "sada jasno i zašto je Savo Milošević" u centralnoj loži stadiona Crvene zvezde vređao delegata utakmice Srbija - Slovenija i nazivao "UEFA mafijom", jer je "već tada radio na destabilizaciji FSS".

FSS tvrdi da su "u družini sa 'Orlovima' i Radomir Antić i prema nepotvrđenim informacijama Vlade Divac".

"Družina u kojoj se nalaze 'Orlovi', Antić, Milošević i po najavama koje imamo Divac, predstavlja grupaciju koja se sprema da ruši rukovodstvo FS Srbije i preko njihovog takozvanog Kriznog štaba preuzme rukovođenje Savezom", tvrdi FSS.

"Prema nepotvrđenim informacijama sa tog sastanka, a koje smo dobili, predstavnici ove grupacije kažu da imaju i podršku Vlada Divca, predsednika Olimpijskog komiteta Srbije. Ukoliko se te priče pokažu kao tačne, FS Srbije će momentalno opozvati sve svoje predstavnike u telima OK Srbije. Izuzetno poštujući rezultate koje je Vlade Divac ostvario u igračkoj karijeri, jednostavno ne želimo da verujemo da je uključen u ovu prljavu igru. Ipak, ukoliko se pokaže da jeste, onda ćemo o tome diskutovati neki sledeći put".

"Naša je dužnost da javnost upoznamo i sa činjenicom da je ovo udruženje po svemu blisko doskorašnjem selektoru Radomiru Antiću i njegovoj porodici", tvrdi FSS, navodeći u prilog toj tvrdnji da je generalni sekretar "Orlova" Boban Bogdanović "najbolji prijatelj kumova porodice Antić i njih zloupotrebljava u svojoj misiji".

"Vozač Radomira Antića u periodu rada na mestu selektora naše reprezentacije je ujedno bio i Bogdanovićev vozač. Bezobrazluk ide toliko daleko da su koristili zvanično vozilo FS Srbije, dato Antiću na korišćenje. Pre izvesnog vremena Antić je, kako je nama i srpskoj javnosti predočeno, slučajnom greškom bio uvučen u snimanje reklame za 'Jelen pivo', komercijalno najljućeg konkurenta najvećeg sponzora FS Srbije 'Karlsberg Srbije'. Naš Savez je zbog toga bio suočen sa kaznenim penalima, sponzorstvo je bilo dovedeno u pitanje, a Bogdanović i saradnici su istovremeno grešku tadašnjeg selektora iskoristili za sklapanje ugovora sa 'Jelenom' vrednog 250.000 evra. Narednih dana FSS će podneti tužbu zato što je Radomir Antić naneo ogromnu štetu Savezu, nepoštovanjem mnogih članova potpisanog Ugovora o saradnji".

FSS smatra da je simptomatično i to što su "Orlovi" organizovali potpisivanje peticije za smenjivanje Tomislava Karadžića u danu kada su državni i fudbalski organi razmatrali sve preduslove oko održavanja "večitog derbija", u trenucima kada se domaća organizacija sprema za izjašnjavanje u UEFA po pitanju "slučaja Đenova", a samo dva dana po našem objavljivanju istine po pitanju tužbe bivšeg selektora Radomira Antića.

"Mnogo je pojedinosti koje potvrđuju njihove zle namere upravo po pitanju srpskog fudbala u celosti i isključivu borbu za ostvarivanje ličnih interesa", ističe FSS.

Fudbalski savez ističe da je generalni sekretar "Orlova" Boban Bogdanović domaćim predstavnicima zakona poznat kao čovek koji je vlasnik niza firmi koje su završile u stečaju.

"Lažni biznismen Bogdanović se mahinacijama i prevarama nije služio samo u okvirima naše zemlje, već je po tome poznat i u inostranstvu i njegovo nezakonito poslovanje biće na udaru tamošnjih organa. Druga nesporna činjenica je da Bogdanović sa saradnicima želi da iz priče organizovanja kluba navijača izvuče isključivo finansijsku korist, a zasnovanu na prevari. Boli činjenica da se na tom putu krije iza fudbalske reprezentacije Srbije i samog Fudbalskog saveza Srbije, u pregovorima se često poziva na ta društvena dobra i prisvaja stečeni novac", navodi FSS.

U saopštenju se poručuje i da će FSS "pokrenuti postupke protiv ovakvih osoba, štiteći integritet organizacije i domaćeg fudbala u celosti. Sa svim ovim podacima upoznaćemo nadležne državne organe i protiv vinovnika pomenutih radnji podnećemo krivične prijave".

MONDO je probao da kontaktira Savu Miloševića, ali se on nije javio na telefon.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 22, 2010 8:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

21. oktobar 2010. | 17:11 | Izvor: B92, zvanični sajt | AK
FSS: "FS Italije nervozan"
FSS je izuzetno neprijаtno iznenаđen što je izveštаj disciplinskog inspektorа UEFA, sаčinjen u okviru postupkа prekinutog meča Itаlije i Srbije dospeo u medije.

Žan-Samjuel Leuba zatražio je da se prekinuti meč Italije i Srbije registruje službenim rezultatom 3:0 za domaće.

Leuba još smatra da srpska reprezentacija treba da igra pred praznim tribinama naredna tri meča na svom terenu.

Saopštenje FSS:

"Nedopustivo je dа se izveštаj disciplinskog inspektorа pojаvi u itаlijаnskim medijimа i sаmim tim utiče nа regulаrnost zаpočetog procesа. Uz to, veomа nаs čudi dа se disciplinski inspektor UEFA oglаsio izveštаjem pre nego što je FS Srbije dostаvio sopstvenu dokumentаciju, zа koju nаm je postаvljen rok do ponedeljkа, 25. oktobrа.

Činjenicа je dа je kompletаn izveštаj objаvljen u itаlijаnskim medijimа. Nа osnovu togа, FS Srbije konstаtuje dа je FS Itаlije očigledno veomа nestrpljiv i nervozаn. Nаime, poslednjih dаnа sve je više dokаzа o učinjenim propustimа u orgаnizаciji susretа Itаlijа - Srbijа, što je potvrđeno pre svegа izjаvаmа brojnih zvаničnikа rаznih orgаnа ove zemlje.

Svi potezi FS Itаlije ukаzuju nа njihov nesporаn pritisаk dа se prekinutа utаkmicа u Đenovi registruje službenim rezultаtom 3:0 u njihovu korist, а bez borbe nа sportskom terenu. Nа tom putu ne libe se dа povlаče potpuno nekorektne i nesportske poteze, što nаvodi nа zаključаk dа pre svegа žele dа prikriju mnoge veomа loše odrаđene orgаnizаcione rаdnje.

FS Srbije zаvršаvа sа pripremom veomа obimne dokumentаcije, u kojoj će tаksаtivno nаvesti sve propuste u orgаnizаciji mečа u Đenovi. Pre svegа, tu mislimo nа brojne propuste od strаne policije, а dokаzа je sve više i priložićemo ih u izveštаju UEFA u predviđenom roku. Sednicа Kontrolne i disciplinske komisije UEFA, kojа će odlučivаti po ovom pitаnju, zаkаzаnа je zа petаk, 29. oktobаr i duboko verujemo dа će аktuelni prаvilnici i reаlnа slikа o dešаvаnjimа u Đenovi biti jedini fаktori u procesu donošenjа odluke.

Ovаkvi potezi itаlijаnske strаne nаvode nаs nа pomisаo dа i FS Srbije u budućnosti sve izveštаje službenih licа trebа dа objаvljuje jаvno. Ali, politikа poštovаnjа poslovne kulture i profesionаlizаm u rаdu sа UEFA ostаće i dаlje nаšа kаrаkteristikа.

Uz to, FS Srbije se zаhvаljuje nаšim ljudimа koji poslednjih dаnа dostаvljаju obilje podаtаkа, dokаzа i аrgumenаtа o propustimа učinjenim od strаne FS Itаlije. Nа tome im se zаhvаljujemo i verujemo dа ćemo svi zаjedno od njih imаti koristi".

Pravni zvaničnik UEFA Žan Leuba, koji je predložio da se prekinuti meč Italija - Srbija, registruje službenim rezultatom (3:0) već je kažnjavao srpske klubove.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 22, 2010 11:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Fan klub "Orlovi": Karadžić mora da ide

21. oktobar 2010. 14:45 > 14:47

Fan klub "Orlovi" započeo je u četvrtak u centru Beograda skupljanje potpisa za smenu rukovodstva FSS.

"Orlovi" su tako, prema sopstvenim rečima, označili početak "fudbalske 'Sablje' u Srbiji".

"Još 21. septembra uputili smo otvoreno pismo predsedniku Srbije, Borisu Tadiću, potpredsednicima Ivici Dačiću i Mlađanu Dinkiću, ministarki omladine i sporta Snežani Marković Samardžić, i predsedniku OKS, Vladi Divcu, u kome smo im rekli šta čeka srpski fudbal ako se ništa ne preduzme i ako se ne promeni režim Tomislava Karadžića. Epilog je viđen u Đenovi", poručio je jedan od čelnika Fan kluba "orlovi".

"Današnji dan je početak fudbalske 'Sablje' u Srbiji. Započeli smo akciju 'Tvoj glas za fudbalski spas'. Želimo da Karadžić sa svojim režimom ode iz Srbije i da počnemo sa stvaranjem moderne srpske fudbalske organizacije".

Stav "Orlova" je čvrst i žestok.

"Nema paroda kada je u pitanju sport. On mora biti bez mafije, kriminala i korupcije, svega onoga što trenutno postoji zahvaljujući ljudima koji vode organizaciju. Nema kompromisa. Nadam se da će država, sa svima nama koji želimo dobro sportu, uložiti napore da počnu da se rešavaju problemi od početka. Ako želimo pune stadione, kvalitetne stadione, učešće više klubova u evropskim takmičenjima, moramo menajti režim Tomislava Karadžića", zaključak je Fan kluba "Orlovi".

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 22, 2010 11:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Savo: Ako Tole hoće rat - dobiće ga!

22. oktobar 2010. 10:39 > 10:41

"Očigledno je rukovodeće ljude našeg Saveza u poslednje vreme uhvatila žestoka paranoja", prokomentarisao je Savo Milošević tvrdnje čelnika FSS da on stoji iza napada na "Kuću fudbala".

Rekorder po broju odigranih utakmica u dresu reprezentacija Jugoslavije, Srbije i Crne Gore, odnosno Srbije, Savo Milošević, kaže da je u najmanju ruku zatečen saopštenjem koje je objavio Fudbalski savez Srbije.

Povodom vesti da je udruženje navijača reprezentacije Srbije, pod imenom Fan klub "Orlovi", zatražilo odlazak predsednika FSS Tomislava Karadžića i tim povodom sprovelo potpisivanje peticije, "Kuća fudbala" objavila je saopštenje u kojem tvrdi da iza ove akcije stoje, ni manje, ni više, nego Savo Milošević, Radomir Antić i Vlade Divac!?

"Ne mogu ništa drugo da kažem, osim da je saopštenje FSS sramno! Izgleda da sam dežurni krivac za sve što se u Srbiji događa", rekao je "prozvani" Milošević iste večeri za TV B92.

"Ako čelnici FSS hoće rat - dobiće ga", dodao je Savo u izjavi za "Sportski žurnal".

"Da vidimo ko ima jače argumente... Očigledno je rukovodeće ljude našeg Saveza u poslednje vreme uhvatila žestoka paranoja, konstruišu teorije zavere i izgleda da su rešili da mene malo 'potkače'. Samo, malo su se prevaraili", dodao je Milošević.

On kaže da se grohotom smejao na citate iz saopštenja.

"Stvarno su genijalni. Ne mogu da verujem šta sve pada na pamet ljudima iz FSS. Čuo sam nedavno da je potpredsednik Ivan Ćurković rekao kako su neredi u Đenovi krenuli od mene. Čekam da vidim za šta će sledeće da me optuže", rekao je Milošević.

"Pitam se odakle im snage da smišljaju takve gluposti. Što je najgore, pošten čovek ne zna kako da se brani od tolike količine genijalnosti. Najgore bi bilo da se sklonim i zato ponavljam: ako hoće rat - imaće ga", podvukao je bivši fudbaler Partizana i poraženi kandidat za predsednika crno-belih na prethodnoj Skupštini kluba.

Savo ne poriče da poznaje ljude iz Fan klua "Orlovi".

"Tačno je da poznajem te ljude, jedan od tih momaka je moj prijatelj, čak radimo zajedno na nekim poslovima, ali podsećam da je u pitanju zvanična navijačka grupa reprezentacije, priznata od Fudbalskog saveza Srbije. Prema tome, ne znam kako sad ti isti navijači jne odgovaraju rukovodiocima FSS, ako su ih priznali kao legitimne", čudi se Milošević.

Iz Saveza optužuju Miloševića da je verbalnim napadom na delagata utakmice Srbija - Slovenija želeo da naudi, u stvari, Fudbalskom savezu Srbije.

"Ta priča nema veze sa istinom. Šta se na kraju dogodilo? Ništa. Niti nas je UEFA kaznila, niti će to uraditi. Uostalom, ima li nešto sporno u tome što sam branio interes srpskog fudbala?", uzvraća pitanjem Milošević.

"Cilj peticije je ujedinjenje srpskih navijača i patriota zarad dobra srpskog fudbala, a poruka je: 'Stop huliganima i Karadžiću idi zauvek'", kaže za "Žurnal" generalni sekretar Fan kluba "Orlovi" Bogdan Bogdanović.

"Očekujem da prikupimo milion potpisa, mada broj nije bitan, već poruka. Obratićemo se UEFA i FIFA sa potpisima i dokazima o kriminalnim radnjama od početka SP u Južnoj Africi", dodao je on.

Bogdanović tvrdi da incident u Đenovi, u stvari, ide na ruku Karadžiću.

"Osuđujemo ispad Ivana Bogdanova i napad na Vladimira Stojkovića. Podržavamo sve napore države u borbi protiv huligana. Karadžić je, međutim, želeo incidente u Đenovi, kako bi uvukao državu u problem. Bogdanov mu je dao veštačko disanje. Izgubili bismo od Italije, kao što smo od Estonije i onda je Karadžiću odgovaralo da se ne priča o porazima, već o prekinutoj utakmici", ističe Bogdanović, koji je takođe "potkačen" u saopštenju FSS.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Fudbal ~ -> Fudbalski Savez S r b i j a Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 7 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon