www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Fudbalski Savez S r b i j a
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Fudbal ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 28, 2010 12:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Karadžić: Zvezdi pomažemo, a oni me ne vole

28. oktobar 2010. 10:36 > 10:56

Predsednik FSS nudi svoj mandat na poverenje skupštini."Zvezda sumnja u moju nepristrasnost, a ja joj nudim mesto potpredsednika".

Fudbalska Srbija je podeljena - ima onih koji podržavaju predsednika FSS Tomislava Karadžića i onih koji mu se žestoko protive.

U intervjuu "Politici", Karadžić poručuje da je spreman da se raspravlja o njegovom mandatu, i da može da bude i tajno glasanja na skupštini Saveza. Takođe, Crvenoj zvezdi, iz koje se često čuje nezadovoljstvo načinom na koji Karadžić upravlja srpskim fudbalom, on je poručio da pruža ruku.

Od otkaza Radomiru Antiću mnogo toga se dešavalo u srpskom fudbalu. Uglavnom, negativne stvari, ali je Karadžić uveren da je fudbalska vlada donela dobru odluku. Čak je u intervjuu "Sportskom žurnalu" istakao i da je imenovanje Antića bila greška.

Mnogi ga kritikuju zbog odluke da raskine saradnju sa Antićem, a udruženje koje sebe naziva "Fan klub Orlovi" organizovao je prikupljanje potpisa u peticiji za smenjivanje Karadžića. Do sada je, tvrde, prikupljeno 35.000 potpisa punoletnih građana Srbije.

U intervjuu "Politici", Karadžić je rekao da oseća pritisak javnosti...

"Čitam novine i nije mi svejedno kakav tekst pročitam. Nema čoveka koji mirno može da podnese laž. Protiv mene su glasala 33 delegata ili nešto više od trećine članova Skupštine. Kad god 27 delegata, što je trećina, zatraži zakazaću sednicu. Svi koji nas kritikuju, a ne verujem da ih ima više od 10, biće pozvani na Skupštinu, imaće pravo reči, ali ne i pravo glasa. Nudim svoj mandat na poverenje Skupštini. Može i tajno glasanje", poručio je prvi čovek srpskog fudbala.

"Nisam rođen da budem 100 godina predsednik. Nisam ni da se pljujemo preko određenih medija. Moje mišljenje je da ljudi iz kopački ne mogu da vode savez. Uostalom setite se Dragana Stojkovića, koji je otišao pred Mundijal u Nemačkoj".

O neslaganjima sa Crvenom zvezdom, Karadžić ima svoje viđenje i kaže da razmišlja o rekonstrukciji Izvršnog odbora FSS.

"Nudio sam, preko generalnog sekretara FSS Zorana Lakovića, da Zvezda i Partizan daju po jednog potpredsednika. Dosta mi je onih koji i kada se odredi sudija kažu: 'To je Tole'. Kriju se iza mene, da bi skinuli sa sebe odgovornost. Šest meseci nudim Zvezdi i Partizanu da im predstavnici budu potpredsednici FSS. Oni neće, jer im u slučaju neuspeha treba alibi. Zato su me proglasili za državnog neprijatelja broj 1", poručuje predsednik FSS.

Karadžić kaže da želi normalne odnose sa Zvezdom, ali je poručio i klubu iz Ljutice Bogdana, ali i Patizanu da ne mogu da kreiraju politiku FSS.

"Nijednom predsedniku nije drago što nema korektne odnose s velikim klubom. Imamo 2.200 klubova i Zvezda i Partizan moraju da shvate da ne mogu da kreiraju politiku saveza, ali mogu na nju da utiču. Cela Srbija učestvuje u izboru rukovodstva. I na kraju se dođe do 80 delegata Skupštine, koji glasaju. Rukovodstva Zvezde su se menjala. Mislili smo da je ova garnitura 'najzvezdaškija' i 'najfudbalskija'. Bili smo na razgovorima s njima. Meni je hendikep nametnut, jer sam bio predsednik Partizana. Zvezda sumnja u moju nepristrasnost. To je plasirano među 'zvezdaše'", kaže Karadžić.

On je otkrio da je Savez nedavno pomogao Zvezdi sa tri miliona dinara i da novčano pomaže i druge klubove i sportove.

"Pozajmili smo boksu milion i po dinara, vratili su nam. I FK Crvena zvezda smo pomogli nedavno, pozajmivši joj tri miliona dinara. Dali smo 57.000 evra da spasemo prvenstvo Čukaričkom da nam liga ne bude ugrožena... Kad sam došao na mesto predsednika FSS zatekao sam minus od 500.000 evra kod banaka i šest meseci neisplaćenih obaveza. Sve smo očistili za par meseci. Nikada plata nije kasnila ni jedan dan i nikada dinar kredita nismo uzeli, što ne znači da za mesec-dva nećemo ući u kreditne aranžmane na četiri-pet godina da završimo sportski centar", kaže Karadžić.

Upitan zašto nije bio na "večitom derbiju", Karadžić je odgovorio da je imao porodičnih obaveza, ali da je učestvovao u njegovoj organizaciji i da je "znao da će sve biti u najboljem redu".

(MONDO)



_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 12, 2010 12:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pižon na Bugare sa šestoricom debitanata

12. novembar 2010. 11:57 > 12:36

Nova imena u srpskom timu: Jorgačević, Trivunović, Radovanović, Ljajić, Dimitrijević, Mirić. U Sofiji ne igraju Krasić i Lane, nema ni Obradovića.

Bojan Jorgačević (Gent), Miloš Dimitrijević (Rad), Marko Mirić (Spartak), Veseljko Trivunović (OFK Beograd), Ivan Radovanović (Bolonja) i Adem Ljajić (Fiorentina) nova su imena na spisku selektora Vladimira Petrovića-Pižona pred prijateljsko odmeravanje snaga sa Bugarskom 17. novembra u Sofiji.

Što zbog ranije odluke da proveri igrače iz Superlige, što zbog povreda, rovitosti i loše forme pojedinih standardnih reprezentativaca, Pižon je pozvao šestoricu debitanata, među kojima su jedan golman, četvorica vezista + ofanzivni vezni (Mirić).

U nacionalni tim se posle duže pauze zbog povrede vraća Aleksandar Kolarov, Nemanja Vidić će biti kapiten, jer će odsustvovati Dejan Stanković. U Sofiji neće igrati Miloš Krasić i Milan Jovanović, kao ni bek Saragose Ivan Obradović. Nema ni golmana Vladimira Stojkovića, koji je "na hlađenju" posle dešavanja u Đenovi i na večitom derbiju.

U nacionalni tim se posle duže pauze zbog povrede vraća Aleksandar Kolarov, Nemanja Vidić će biti kapiten, jer će odsustvovati Dejan Stanković. U Sofiji neće igrati povređeni Miloš Krasić i Zdravko Kuzmanović, zatim Miloš Ninković koji oseća posledice potresa mozga, kao i Milan Jovanović, Danko Lazović i Ivan Obradović. Nema ni golmana Vladimira Stojkovića, koji je "na hlađenju" posle dešavanja u Đenovi i na večitom derbiju.

"Lazović me zamolio da ne dolazi, jer se ne oseća dobro, a i rusko prvenstvo ulazi u završnicu", pojasnio je Pižon.

Ovo je prvi put da Lane izostaje sa neke reprezentativne utakmice od kvalifikacija za SP protiv Litvanije u oktobru 2008. godine u Beogradu. U stvari, fudbaler Liverpula će doputovati i biti uz ekipu, ali neće biti u kombinaciji za tim.

"Želim da razgovaram sa Lanetom, da mu pružimo moralnu podršku, jer je poljuljan. Da zna da računamo na njega", podsetio je Petrović da se Milan Jovanović trenutno nalazi u nezavidnoj poziciji u Liverpulu.

Pižon je obrazložio pozive upućene novajlijama.

"Kada sam postao selektor gledao sam utakmicu Partizan - Spartak i odmah ubeležio Mirića. Sada se, povredom Krasića, ukazao prostor da mu pružimo šansu".

Na sličan način je do reprezentativnog dresa stigao i Dimitrijević.

"Protiv Vojvodine je igrao odlično i pokazao da možemo da računamo na njega. Međutim, kao i Mirić, i on je pokazao oscilacije u igri, pa je na narednoj utakmici zamenjen. Reprezentativci moraju da budu nosioci igre u svojim klubovima i ne smeju da dozvole da budu zamenjeni. Ovaj poziv može da im bude medveđa usluga, jer će sada svi od njih očekivati više".

Najstariji među debitantima je Trivunović.

"Žao mi je što ima 30 godina, ali ono što je bilo primetno protiv Estonije je da je nedostajao vezni igrač koji bi upošljavao krila. Zato treba pogledati Trivunovića".

Toliko o novim licima iz Superlige.

Golman Jorgačević je odavno u fokusu selektora i logičan je izbor Pižona u odsustvu Stojkovića.

"Svi znate ko je i šta je Adem Ljajić", kratko je Petrović prokomentarisao vezistu Fiorentine, a onda se osvrnuo i na drugog debitanta iz Serije A, Radovanovića.

"Iskreno, nisam ga gledao. Ali, on je igrao u ranijim sazivima mlade reprezentacije, saradnici su mi ga preporučili, a vidim da je standardan u poslednjih šest utakmica Bolonje. A na sve to nemamo onakav vezni red kakav želim".

U stručnom štabu "orlova" u Sofiji biće i novopostavljeni selektor mlade reprezentacije, Aleksandar Janković.

A na drugoj klupi sedeće stari srpski znanac, Lotar Mateus.

"Dobro je poznato kakav je Mateus bio igrač, a uverio nas je i da je dobar trener kada je sa Partizanom ušao u Ligu šampiona, što je bio veliki uspeh. Vidim da nije pozvao nijednog igrača iz domaće lige, znači da je ozbiljno shvatio naš duel. I mi ga shvatamo ozbiljno bez obzira na veliki broj novih igrača".

Utakmica na nacionalnom stadionu Vasil Levski u Sofiji igraće se u sredu u 18 sati po srednjeevropskom vremenu.

"Dobro je da se okrećemo fudbalskim stvarima posle svih onih nemilih dešavanja", vratio se Pižon na "slučaj Đenova".

"Utakmica sa Bugarima nam je prilika za uigravanje pred nastavak kvalifikacija u martu sledeće godine. Oni su pobedili Vels i pokazali da imaju interesantnu ekipu", zaključio je Vladimir Petrović.

"Orlovi" će pre nastavka kvalifikacija zakazanog za 25. mart protiv Severne Irske u Beogradu (bez publike) igrati i prijateljski meč u Izraelu (9. februar).

Spisak selektora:

golmani - Bojan Jorgačević, Željko Brkić;

odbrana - Branislav Ivanović, Nemanja Vidić (kapiten), Pavle Ninkov, Aleksandar Luković, Slobodan Rajković, Marko Lomić, Neven Subotić i Aleksandar Kolarov.

srednji red - Ivan Radovanović, Adem Ljajić, Radosav Petrović, Nenad Milijaš, Zoran Tošić, Veseljko Trivunović, Miloš Dimitrijević, Miralem Sulejmani, Marko Mirić.

napad - Nikola Žigić, Dragan Mrđa.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 16, 2010 8:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

15. decembar 2010. | 21:33 | Izvor: B92, Tanjug
Pižon: "Srednji red slaba tačka"
Fudbalska reprezentacija Srbije najslabiju tačku ima u srednjem redu i zato ćemo se posvetiti tom delu igre, ocenio je selektor državnog tima Vladimir Petrović.

"Moramo poboljšati igru na sredini terena. Zbog toga ću za predstojeću prijateljsku utakmicu protiv Izraela u februaru pozvati najviše igrača tog profila".

On nije želeo da imenuje ko će se naći na tom spisku, ali je spomenuo da Nemanju Matića želi da vidi na delu. Poziv će verovatno dobiti i Dimitrije Injac, koji u Lehu igra vrlo dobro.

"Na svakoj utakmici, bez obzira da li se radi o prijateljskom ili službenom susretu, naša reprezentacija mora da ide na pobedu. Nismo bez šansi da se nađemo u završnici Evropskog prvenstva, ali na tome moramo dosta raditi".

U protekloj jesenjoj sezoni pažnju na sebe skrenuli su Nenad Marinković, Ćeran, Mirić i Knežević iz čačanskog Borca, ali Petrović ništa nije želeo detaljnije da kaže o načinu kako će reprezentacija igrati u nastavku kvalifikacija.

"U nacionalnom dresu će do kraja kvalifikacija igrati samo oni koji se trenutno nalaze u najboljoj formi. Ko ispuni taj kriterijum igraće za državni tim".

U slučaju da Srbija eventualno izgubi sve šanse da se nađe na završnici evropskog prvenstva, selektor planira da u ekipu uvede i mlađe snage na koje naš fudbal može da računa u bucućnosti.

"Za sada pravim reprezentaciju koja može da se odupre svakom protivniku na međunarodnoj sceni. Ne planiram u ovom trenutku formiranje nove generacije, ali to će se realizovati samo u slučaju da izgubimo mogućnost da se nađemo na kontinentalnom šampionatu”.

U tom kontekstu on je istakao da se neće libiti da u nacionalni tim pozove i iskusne i starije fudbalere, samo ako proceni da mogu da koriste reprezentaciji u narednom periodu.

Ocenjujući svetsku scenu, Petrović je naveo da su ove godine na visokom nivou igrali prvotimci Barselone Ćavi i Inijesta, a da je igrač sezone ipak Inijesta, strelac pobedonosnog gola za Španiju u finalu svetskog prvenstva.

"Mi takođe imamo igrače visoke klase. To su kapiten Dejan Stanković i Miloš Krasić, koji je naš Mesi, i svakako spada u kategoriju najboljih evropskih fudbalera".

Petrović je ocenio da je Partizan zasluženo osvojio prvo mesto, ali je naglasio da našem fudbalu mnogo smeta prerani odlazak mladih igrača u inostrane klubove.

"Mislim da javnost preteruje u kritikama domaćeg fudbala. Videli smo nedavno da Mančester Junajted i Arsenal nisu pružili bogzna kakvu igru u Premijer ligi, i zato bismo morali da imamo više razumevanja za naše prvenstvo", rekao je Petrović, dodajući da pozdravlja izbor Roberta Prosinečkog za trenera Crvene zvezde.

"Prosinečki je dobar čovek, imao sam prilike da kao trener radim s njim. Veoma je vaspitan i želim i njemu i Crvenoj zvezdi da ostvare uspeh. Što se mene tiče, stojim mu na raspolaganju i mogu da mu pomognem ako bilo šta zatreba u toku prvenstva".

_________________
I C E M A N
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 16, 2010 4:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pizonu .. ako je sredina slaba tacka, onda sredjuj to ..

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
lagatorac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Jun 2009
Poruke: 7
Mesto: loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 31, 2010 1:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

http://www.fkloznica.rs/detaljnije.php#vest163
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 10, 2011 10:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Orlovi" na revanšu "kengurima"?

10. mart 2011. 10:15 > 10:16

Reprezentacija Srbije će u junu gostovati Australiji i Južnoj Koreji ili će igrati tri meča na severnoameričkom kontinentu.

Australija je pobedila Srbiju (2:1) i eliminisala je sa Svetskog prvenstva prošle godine u Južnoj Africi. "Orlovi" će možda imati priliku da se revanširaju "kengurima", samo što bi njihov novi eventualni duel imao prijateljski karakter.

FS Australije uputio je poziv rukovodstvu srpskog fudbala da reprezentacija gostuje u Adelaidi 3. ili 7. juna. Ukoliko bi FSS prihvatio ponudu, "orlovi" bi se u sklopu turneje sastali i sa Južnom Korejom.

"Tačno je da postoje pregovori s FS Australije i da iz ove zemlje imamo veliko interesovanje naše dijaspore. Međutim, iako su Australijanci već objavili da ćemo igrati u Adelaidi, još nismo ništa dogovorili, niti potpisali ugovor", izjavio je Zoran Laković, generalni sekretar FSS, za "Novosti".

Moguće je da će Vladimir Petrović Pižon povesti svoje izabranike na "drugu stranu" - na severnoamerički kontinent gde bi igrali protiv selekcija SAD, Meksika i Kolumbije.

"Imamo ponude i sa drugih kontinenata i tek treba da odlučimo gde ćemo gostovati. Sigurno je samo da će reprezentacija u junu igrati dve utakmice van Evrope", dodao je Laković.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 15, 2011 7:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ponedeljak 14.03.2011 | 22:50
FSS i klubovi apeluju na javnost
Izvor: B92, zvanični sajt

Fudbalski savez Srbije i predsednici četiri kluba učesnika polufinala Kupa Srbije potpisali su apel javnosti.

Apel su potpisali prvi čovek FSS Tomislav Karadžić i predsednici Sloboda Point Sevojna Dragan Subotić, Vojvodine Ratko Butorović, Partizana Dragan Đurić i Crvene zvezde Vladan Lukić.

Sve to je učinjeno uoči predstojećih utakmica polufinala fudbalskog Kupa Srbije, a koje će biti odigrane 16. marta i 6. aprila 2011. godine, Sloboda Point Sevojno – Vojvodina i Partizan – Crvena zvezda.

Apel prenosimo u celosti:

“Učinimo sve da predstojeće utakmice najpopularnijeg i najmasovnijeg domaćeg takmičenja budu istinske slave fudbala i dani ponosa i radosti svih građana Srbije”.

“Mi, kao akteri značajnih fudbalskih dvoboja, obećavamo sportsku i vitešku borbu, boj do poslednjeg zrna snage i znanja za ulaznicu koja obezbeđuje mesto u najznačajnijoj utakmici srpskog klupskog fudbala – finalu Kupa Srbije”.

“Ponašanjem igrača, članova stručnih štabova i zvaničnika klubova pokazaćemo da smo dostojni ovog takmičarskog nivoa i interesovanja koje nam Srbija ukazuje. Nijednim potezom bilo kakve lične interese nećemo postaviti iznad zajedničkog cilja – promocije srpskog klupskog fudbala na najbolji način u evropskim i svetskim okvirima”.

“Koristimo priliku da pozovemo sve navijače koji će doći narednih nedelja na stadione u Lučanima i Novom Sadu, kao i na ona dva sa beogradskog Topčiderskog brda, da kompletnim ponašanjem daju sopstveni doprinos ovoj prelepoj fudbalskoj priči”.

“Pozivamo navijače ova četiri, ali i ostalih klubova koji će prisustvovati utakmicama željni uživanja u fudbalskim lepotama, da fer, korektnim i sportskim navijanjem, podrškom svojim i poštovanjem protivničkih igrača, respektom ka sudijama i ostalim zvaničnicima, dokažu da u Srbiji pravila života i humanosti itekako odnose pobedu nad huliganizmom, destrukcijom i svim ostalim zalima”.

“Upišimo tu pobedu, svi zajedno, slavimo je pre nego što lopta s centra krene!”.

“I zato – “Reci NE nasilju – navijaj sportski!””

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 18, 2011 12:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pižon vratio Pantelića, pozvao Branu Ilića!

18. mart 2011. 12:11 > 12:16

Selektor "orlova" saopštio je spisak 27 kandidata za mečeve sa Severnom Irskom i Estonijom, u okviru kvalifikacija za EURO 2012.

Vladimir Petrović pozvao je dvojicu debitanata, golmana Bojana Šaranova iz OFK Beograda i napadača Vojvodine Branu Ilića, a u reprezentaciju su posle dužeg vremena vraćeni Marko Pantelić, Adem Ljajić i Miralem Sulejmani.

Na Pižonovom spisku nalazi se i povređeni štoper Mančester junajteda Nemanja Vidić.

Srbija protiv Severne Irske igra 25. marta u Beogradu (pred praznim tribinama), a protiv Estonije četiri dana kasnije u Talinu.

SPISAK

Golmani: Bojan Jorgačević, Željko Brkić, Bojan Šaranov.

Odbrana: Branislav Ivanović, Pavle Ninkov, Nenad Tomović, Milan Biševac, Nemanja Vidić, Neven Subotić, Slobodan Rajković, Aleksandar Kolarov, Ivan Obradović.

Srednji red: Dejan Stanković, Nenad Milijaš, Zdravko Kuzmanović, Marko Milić, Radosav Petrović, Veseljko Trivunović, Miloš Ninković, Miloš Krasić, Zoran Tošić, Adem Ljajić, Miralem Sulejmani.

Napad: Marko Pantelić, Nikola Žigić, Milan Jovanović, Brana Ilić.

(Beta)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 29, 2011 1:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Orlovi" u avgustu gostuju u Rusiji

29. april 2011. 12:58 > 13:01

Srbija i Rusija odigraće prijateljsku utakmicu u Moskvi 10. avgusta.

Srbija će 10. avgusta odigrati prijateljsku utakmicu protiv Rusije u Moskvi. Fudbalski savez Srbije prihvatio je poziv Fudbalske unije Rusije da "orlovi" budu gosti "zbornaje" u terminu predviđenom FIFA međunarodnim koordinisanim kalendarom takmičenja.

Poziv je uputio predsednik ruskog fudbalskog saveza Sergej Fursenko. U našem savezu su uvereni smo će predstojeći meč doprineti daljem razvoju odličnih odnosa između dva saveza i jačanju prijateljstva naših zemalja.

Meč u Moskvi biće poslednja provera za selektore Dik Advokata i Vladimir Petrović uoči odlučujućih susreta u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012.

Srbija će 2. septembra gostovati u Severnoj Irskoj, dok ćemo 6. septembra dočekati Farska ostrva.

Još uvek je neizvesno da li će Srbija junu odigrati prijatelsjke utakmice u Južnoj Koreji i Australiji.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2011 2:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pižon pozvao sedam debitanata
Izvor: B92

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Vladimir Petrović saopštio je danas spisak igrača za prijateljske utakmice sa Južnom Korejom i Australijom.

Na spisku su čak sedmorica fudbalera koji bi mogli da debituju.

Petrović je pozvao debitante Milana Vilotića, Dušana Petronijevića, Branislava Jovanovića, Ranka Despotovića, Miljana Mrdakovića, Jovana Damjanovića i Branu Ilića, koga je pozvao prošli put, ali igrač Vojvodine nije debitovao za nacionalni tim.

"Lično puno očekujem od predstojeća dva duela, jer želim da se uverim u sposobnosti novih igrača. Nadam se da će većina iskoristiti šansu kao što su to pojedini igrači uradili u prijateljskim mečevima protiv Bugarske i Izraela", rekao Petrović.

"Očekuju nas dve kvalitetne provere protiv izuzetno jakih rivala, medjutim, moram da kažem da sam insistirao na kvalitetnim protivnicima, jer to je najbolji način da stvorimo pobednički tim, a kao što znate, pobede su nam potrebne u kvalifikacijama kako bi izborili plasman na Evropsko prvenstvo".

Selektor je objasnio da je imao nameru da pozove još neke igrače, ali da su oni bili sprečeni zbog povreda.

"Planirao sam da sa nama budu i Ninkov i Pejčinović, ali na žalost, oni su se se povredili, baš kao i Sulejmani, koji je zadobio poverdu na Ajaksovoj turneji u Americi. Golmana Brkića nema na špiku jer sam se već uverio u njegove kvalitete", rekao je Petrović uz konstataciju da u dogovoru sa igračima na put nije pozvao standardne prvotimce - Vidića, Ivanovića, Milijaša, Pantelića, Jorgačevića, kao ni povredjene Mrdju i Žigića.

Reprezentacija Srbije igra u Seulu prijateljsku utakmicu protiv Južne Koreje u petak, 3. juna od 13 sati po srednjeevropskom vremenu, dok će protiv Australije igrati u utorak, 7. juna u 11.30 u Melburnu.

"Imamo informaciju da su oba stadiona rasprodata, što znači da ćemo igrati pred 70.000 ljudi što je jedinstvena prilika. Posebno smo srećni što ćemo prvi put igrati u Australiji gde naša reprerezentacija nikad nije bila, a ima mnogo navijača. Ja sam kao igrač tri puta bio u Australiji, a prošle godine sam kao selektor Kine takodje tamo gostovao i sa svakog od tih putovanja nosim prelepa iskustva", zakjlučio je Petrović.

Najbolji srpski fudbaleri pripreme za predstojeće mečeve počinju u ponedeljak u sportskom centru u Staroj Pazovi.

Na spisku selektora su 22 igrača:

Golmani: Bojan Šaranov (OFK Beograd) i Damir Kahriman (Tavrija).
Odbrambeni igrači: Nenad Tomović (Leče), Milan Biševac (Valensijen), Neven Subotić (Borusija Dortmund), Aleksandar Kolarov (Mančester siti), Ivan Obradović (Saragosa), Slobodan Rajković (Vitese) i Milan Vilotić (Crvena zvezda).
Sredina terena: Dejan Stanković (Inter), Zdravko Kuzmanović (Štutgart), Radosav Petrović (Partizan), Veseljko Trivunović (OFK Beograd), Marko Mirić (Spartak), Zoran Tošić (CSKA Moskva), Adem Ljajić (Fiorentina), Brana Ilić (Vojvodina), Dušan Petronijević (Borac) i Branislav Jovanović (Rad).
Napadači: Ranko Despotović (Đirona), Miljan Mrdaković (Apolon) i Jovan Damjanović (Borac).

Reprezentativci će se okupiti u ponedeljak, 30. maja u sportskom centru u Staroj Pazovi, a na put u Južnu Koreju kreću 1. juna.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 08, 2011 2:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Đurić: Pižon, ko ti sastavlja reprezentaciju?

08. avgust 2011. 10:22 > 10:33

Dragan Đurić, predsednik Partizana, podigao je glas protiv selektora Srbije Vladimira Petrovića Pižona i "prozvao" ga zbog sastava tima.

Prvom čoveku šampiona Srbije zasmetalo je što prvi put posle dužeg vremena nema fudbalera iz Partizana da zaduži opremu državnog tima, ali i to što je selektor "obojen".

"Vladimire, obojen si", direktno se predsednik kluba iz Humske 1 obratio selektoru Srbije u intervjuu za "Žurnal".

"Nemoj tako da radiš, postoji i Partizan! Da li se plašiš Đenove ili uticaja menadžera? Ako je u pitanju strah, prepusti posao drugome. Zoveš igrače da u 30. godini debituju za reprezentaciju, da u 32. ulaze u konkurenciju ili momka koje je skoro dve godine bio povređen. Ti si selektor svih klubova: Partizana, Crvene zvezde, Vojvodine i ostalih… A ko sad igra u reprezentaciji", zapitao se predsednik kluba, koji je osvojio četiri uzastopne državne titule, ostvario tri učešća u grupnoj fazi evropskih kupova, dva transfera u Premijer ligu, a nema nijednog reprezentativca.

Đuriću je zasmetalo što poziv u nacionalni tim nisu dobili Radosav Petrović, novi član Blekburna, golman Vladimir Stojković, Stefan Babović, Nemanja Tomić, ali i golgeter Zvezde Andrija Kaluđerović.

"Zašto na spisku nema Vladimira Stojkovića? Koji golman je bolji? Da li je on kriv za incident koji se u oktobru desio u Đenovi? Do tad je bio neprikosnoven među stativama, a onda je - nestao! Ako se plašiš reprize Đenove ili navijača Crvene zvezde onda ne bi ni trebalo da vodiš državni tim. Stefan Babović je minule sezone bio prvi asistent Superlige i najbolje ocenjeni igrač, ali selektor to ne vidi, ili možda ne želi to da primeti. Tomić je protiv Genka, čiji je meč selektor gledao, bio jedan od najboljih pojedinaca, dao je dva gola. Dobijao je pohvale sa svih strana, ali ne i od selektora. Ako je mogao u vreme Radomira Antića da bude priključen reprezentaciji, zašto nije sad, pošto svi pričaju da pravi tim za budućnost?"

Predsednik Partizana smatra da je mesta u reprezentaciji moralo da bude i za napadača večitog rivala.

"Andrija Kaluđerović je imao sjajnu sezonu, nastavio je da trese mreže i u Evropi, a nema ga! Prednost dobijaju špicevi u godinama ili oni koji moraju da se prodaju, a za takvog golgetera nema mesta", začuđen je Đurić.

Đurić se zapitao ko ustvari sastavlja spisak reprezentacije Srbije.

"Od koga Pižon dobija naloge? Da li mu menadžeri sastavljaju reprezentaciju? Ili neko drugi? I koji su to fudbaleri iz naše lige bolji od Partizanovih i Zvezdinih, koji su pred 70.000 navijača ostavili sjajan utisak? Mi iz Humske 1 tražimo odgovore na ta pitanja i takav tretman više nećemo da trpimo", jasan je Đurić.

On ističe da je Petrović nekada bio odličan igrač, ali ne i selektor.

"Pižon je bio sjajan fudbaler, jedan od najvećih na ovim prostorima, legenda Crvene zvezde, dokazao se i u trenerskom poslu, pod njegovom vođstvom crveno-beli su igrali najlepši fudbal… Izuzetno ga cenim, taj utisak se ne menja bez obzira na ovu situaciju, samo ne sme selektor da bude obojen", istakao je Đurić, naglasivši da od kada je postao selektor Pižon nijednom nije došao u Patrizan da razgovara sa bilo kim u klubu - od trenera, preko direktora do članova uprave.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 14, 2011 7:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Karadžić: "Neću podneti ostavku"
Izvor: B92

Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić izjavio je za B92 da neće podneti ostavku na svoju funkciju.
Beta
Beta

Karadžić je u javnosti označen kao jedan od glavnih krivaca za debakl reprezentacije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine u Ukrajini i Poljskoj.

Prvi čovek srpskog fudbala je istakao da pitanje selektora nije aktuelna tema, da će organi FSS odlučivati od raspisivanju izbora, te odgovornosti i eventualnim ostavkama u narednih mesec dana.

Na pitanje da li će podneti ostavku na mesto predsednika FSS, Karadžić je za B92 rekao:

"Ja ništa ishitreno i pod pritiskom neću da uradim, ni pod bilo kakvim pritiscima javnosti, zato što smatram da sada imamo dovoljno vremena da o svomu ozbiljno i predano razovaramo. Uradićemo ono što je najbolje za fudbal".

Predsednik FSS je istakao da sada nije vreme da se odlučuje od statusu selektora Vladimira Petrovića Pižona i njegovom eventualnom nasledniku.

"Do septembra meseca sledeće godine nema takmičarskih i kvalifikacionih utakmica, samo dve-tri prijateljske. Pitanje selektora u ovom trenutku nije aktuelno. Petrović je tu do kraja godine i u tom periodu ćemo razgovarati o selektoru i oko struke".

Javnost uvek traži da odgovorni za neuspeh podnesu ostavke i napuste funkcije, Karadžić kaže da to zavisi od nadležnih organa FSS-a.

"Sledećih nedelja sastajaće se organi FSS. Na stolu će biti sve, izbori, ostavke, odgovornost, analiza učinjenog i neučinjenog. Ja ovoga trenutka ne bih želeo da kažem više ništa o tome, sve zavisi od organa Saveza".

Kao prvi čovek FSS, Karadžić ne beži od odgovornosti za neuspeh.

"Moja krivica nija mala. Rekao sam da je odgovornost najveća i ne bežim od toga. Mnogo mi je žao što nismo otišli na Evropsko prvenstvo, kao i svim ljudima u FSS, i naravno ljubiteljima fudbala. Moj zadatak je da se izvinim svim tim ljudima. Mislim da smo u ovom mandatu uradili polovičan posao, plasirali se na Svetsko prvenstvo, a nismo na EP. Predstoje nam kvalifikacije za sledeći Mundijal (Brazil 2014) i moramo da se spremimo za njih", zaključio je Karadžić u izjavi za B92.

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Fudbal ~ -> Fudbalski Savez S r b i j a Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 8 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon