www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Juzni Vetar
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
denis76
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 21 Avg 2009
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 23, 2009 10:58 pm    Naslov poruke: Juzni Vetar Na vrh strane Na dno strane

Zelijo bih otvoriti ovu temu Juzni Vetar kao stosam primjetijo zadnjih par godina dosta ljudi je zaboravilo ovu sjajnu grupu jos uvek sjajna kao nekad 80ih godina.Nove zvezde i nade u JV kao stosu Esma-Adela- Mikica-Magdalena-Dzenit-Lile-Jasko-Jasim-Ismet-i opet ponovo ove godine Jasar Ahmedovski pa bih zeleo vase utisce cuti ove sjajne grupe poz.

 
¤ Idealno_losha ¤
OriginaL ღ
<b>OriginaL ღ</b>





Datum registracije: 01 Feb 2009
Poruke: 3416

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 23, 2009 1:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

JV se ne zaboravlja Wink

Od ovih novih su mi najviše upali nekako .. Adela i Dzenit. Wink
 
Ankica1105
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Maj 2007
Poruke: 64

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 01, 2009 10:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Juzni Vetar kao sto je prije bio 80-tih godina se vise ne ponavlja .....tada je Juzni Vetar bio najbolji ......i muzicari kao i pjevaci ....Ovo danas sta dolazi od Juznog Vetra je blago receno katastrofa .....

_________________
jos te volim, jos nisam nicija
jos je u meni ljubav
ko eksplozija
vrati se , nedaj da patim se
 
cile36
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Okt 2009
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 01, 2009 11:32 pm    Naslov poruke: JUZNI VETAR Na vrh strane Na dno strane

Najbolji zvuk u folk muzici
 
Betty_Barclay
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 29 Nov 2008
Poruke: 335
Mesto: Dijaspora

austria.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 03, 2009 12:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

omg. JV nikako nevolim, ni onda ni sada Confused

_________________
Zaljubljena sam ja u svog malog secera,
zaljubljena sam ja, sad bi samo plesala
 
Legionnaire76
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Jan 2009
Poruke: 21

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 07, 2009 9:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NEma JV-a kao sto je nekad bio ....

_________________
KROZ VATRU I VODU
DIGNUTE GLAVE
STAZOM CASTI POBEDE I SLAVE
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 05, 2010 2:01 pm    Naslov poruke: nesudjena Shemsa Na vrh strane Na dno strane

Ankica1105 je napisao/la sledeće:
Juzni Vetar kao sto je prije bio 80-tih godina se vise ne ponavlja .....tada je Juzni Vetar bio najbolji ......i muzicari kao i pjevaci .....

Ne bih se slozhio sa tobom( aman ja). Najpoznatije pesme JV-a su iz tog perioda osamdesetih dok su u bendu bili Perica Zdravkovic i Sava Bojic.
Ali kad su oni otishli od Mileta Basa, Mile je doveo Baneta Vasica, jednog od najbojih harmonikasha. Recimo, jedan od tri nasha najbolja harmonikasha, uz Ljubishu Pavkovica i Kemisha.
Mozhda pesme iz tog perioda nisu bile takvi hitovi kao ranije, ali zvuk je bio fenomenalan.
Poslushaj pesme Jashara, Bobana Zdravkovica, Mileta Kitica, Suzane Jovanovic...

Govorim o svirci ,a ne o pesmama.
Bane Vasic je mnogo bolji harmonikash od Perice Zdravkovic. Dok je bio u J. Vetru, da bi testirao sebe otishao je u Sokobanju na takmicenje za prvu harmoniku Srbije i oduvao sve ostale kandidate. Kazhu da je to bila jedna od najubedljivijih pobeda na ovom takmichenju. Bane kad svira , sve prshti i puca, kad tako moram da kazhem.


A SAD MALO ONA( shto bi rekao Dogdan Diklic u Maratoncima)!
DJINA, prva pevacica Juznog Vetra.
Kad je od benda Koshutnjak nastao Juzhni Vetar, krenule su i prve ploce.
Mile Bas je resio da eksperimentishe i da sam otpeva pesme, jer u tom trenutku nije imao adekvatnog pevaca.
Djina je prva pevacica sa kojom su snimili LP. Onda se razilaze, a na nejno mesto dolazi anonimna Shemsa Suljakovic. Tko zna, da je Djina nastavila da radi sa J. Vetrom mozhda bi ona danas bila legenda narodne glazbe, a za Shemsu niko ne bi cuo.
Sudbina, bolan!








nesudjena Shemsa

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Juzni Vetar Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon