www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

PAP test i Kolposkopija
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 20, 2006 11:39 pm    Naslov poruke: PAP test i Kolposkopija Na vrh strane Na dno strane

Svaka žena bi trebalo da jednom godišnje uradi PAP test i kolpokopski pregled. Na zapadu često rade samo PAP test pri ginekološkom pregledu. Ali šta ćemo kada je poznato da je procenat lažno negativnih nalaza kod klasičnog PAP testa kreće se između 25-49%, a kod "liquid-based Pap" testa između 15-25%.
Konvencionalan PAP test je povezan sa značajnim brojem lažno negativnih nalaza, a osetljivost testa je najviše do 70-80% u otkrivanju izmenjenih ćelija grlića iz kojih se razvija rak (CIN 2 i 3).
Pa kod nas većina uzima uzorak za PAP običnim štapićem za bris, nemaju čak ni špatulu, a kamoli četkicu! Štapićem se pokupe odljuštene ćelije, ali ponekad je proces u nešto dubljem sloju sluzokože grlića.
Upravo tu pomaže kolposkopija i ne samo tu!
U Srbiji je zvanična preporuka Kolposkopija kod seksualno aktivnih žena svake dve godine, a ja o tome upravo govorim.
S obzirom na epidemiju HPV infekcija, a poznato je da pojedini tipovi izazivaju karcinom grlića, kod takvih žena kontrolu treba raditi i na svakih 6 meseci.


Pozdrav i dobro zdravlje Dr Peđa



_________________
beli mag u službi čoveka!
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 20, 2006 11:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja od 17-te godine radim papa test svakih 6 mjeseci, usput napravim i bris. Sve u najboljem redu, kad odjednom izbiju kondilomi Question Confused

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 22, 2006 11:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kolposkopija i PAP test ne služe za detekciju kondiloma, PAP testom otkrivamo neobične tzv. atipične ćelije, a kolposkopom koji je u stvari mikroskop tragamo za premalignim i malignim promenama na sluzokoži grlića, vagine i vulve.
Otkrivanje kondiloma, tj. bradavičastih izraštaja koji su benigna bolest izazvana HPV virusima bar u većini slučajeva je usputni nalaz.

Pozdrav i dobro zdravlje Dr Peđa

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
danadk
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Jun 2006
Poruke: 119

denmark.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 22, 2006 11:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovde se redovno svake druge godine salje poziv za pregled svim zenama
preko 24 god

_________________
Sutra je novi dan i.. novo jutro i... novo podne....
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 12, 2007 1:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PedjaS je napisao/la sledeće:
Kolposkopija i PAP test ne služe za detekciju kondiloma, PAP testom otkrivamo neobične tzv. atipične ćelije, a kolposkopom koji je u stvari mikroskop tragamo za premalignim i malignim promenama na sluzokoži grlića, vagine i vulve.




Kod mene je bio dosta los test, tacnije, grupa IVa. I moj doktor je posle par kontrola sa istim rezultatom resio da mi se sastruze (koliko god sam sad to dobro prevela) jedan sloj celija sa grlica materice. To je radjeno pod totalnom anestezijom,ali u dnevnoj klinici, tako da sam posle par sati bila kuci.
Da nije to uradjeno, postojala bi velika mogucnost da nekada dobije rak grlica materice.
Zato, svim zenama preporucujem, da obavezno redovno idu na preglede kod ginekologa. To bar nije problem, a moze mnogo velikih problema da spreci.

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
kiry86
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Okt 2009
Poruke: 1

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 16, 2009 10:06 pm    Naslov poruke: kolposkopija rezultati Na vrh strane Na dno strane

Koliko dugo se cekaju rezultati sa kolposkopije? Meni su rekli da dodjem za 3 nedelje
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> PAP test i Kolposkopija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon