www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Streljastvo...
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
KZS
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 395
Mesto: Apatin

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 05, 2005 9:03 pm    Naslov poruke: Streljastvo... Na vrh strane Na dno strane

Pisite i raspravljajte o ovom sportu sta zelite . Recite nam koji su vam najbojli rezultati u ovom sportu. Ja se ovim sportom bavim vec 4 godine a rezultat mi je 3 mesto u vojvodini.

 
hagbard
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 134

sweden.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 06, 2005 1:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se ovim sportom bavim dugo godina.
Nisam imao puno uspjeha vani skandinavije,a na Svedskom(swedish)prvenstvu sam od 500 dosao na 4:to mjesto.
Gadjam iskljucivo iz pistolja i revolvera, ako vas interesuje mozete vidjeti moje oruzje u mojoj licnoj galeriji.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 06, 2005 1:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Istorija

Poreklo streljasva seze u 13. vek kada je izradjena prva puska. Ipak streljastvo se kao moderan sportski pokret razvilo tek u 19. veku. Na prvim Olimpijskim igrama modernog doba 1896. godine u Atini streljastvo je bilo na takmicarskom programu. Medjunarodno takmicenje odrzano u Lionu (Francuska) 1897. god. kasnije je priznato kao prvo odrzano svetsko prvenstvo. U Cirihu 1907. godine osnovan je Medjunarodni streljacki savez - UIT (Union Internationale de Tir).

Na prostorima nase zemlje prva streljacka drustva nastala su u Novom Sadu 1790. god., Pancevu 1813., Beogradu 1851. god., Valjevu i Negotinu 1870. god. itd. U Srbiji je 1886. godine odrzano Prvo zemaljsko gadjanje, 1887. god osnovan je streljacki savez Srbije a strucni list "Streljacki glasnik" izdat je 1889. godine. Strelci iz Srbije ucestvovali su na svetskom prvenstvu odrzanom u Hamburgu 1909. godine. Nakon II svetskog rata prvo prvenstvo odrzano je u Kragujevcu 1946. god. a 1958. god. je osnovan Streljacki savez Jugoslavije.

Medjunarodni streljacki savez - UIT menja naziv na generalnoj skupstini u Barseloni jula 1998. godine i postaje ISSF (International Shooting Sport Federation) - Medjunarodna federacija streljackog sporta.

Nas Stevan Pletikosic je 1991. godine u Minhenu u finalu svetskog kupa ostvario svetski rekord u disciplini 50m puska lezeci stav u juniorskoj konkurenciji a ujedno izjednacivsi svetski rekord u seniorskoj konkurenciji.

Marija Mladenovic je u juniorskoj konkurenciji ostvarila svetski rekord 1995. god. na svetskom sampionatu odrzanom u Milanu u disciplini 10m vazdusni pistolj.

Izuzetne rezultate na medjunarodnim takmicenjima ostvarile su Aleksandra Ivosev , Aranka Binder a najvise medalja osvoila je Jasna Sekaric. U disciplini 10 i 25m vazdusni pistolj na takmicenjima finala svetskog kupa pet puta je osvajala zlato, tri puta srebro i jednombronzu. Na svetskoj rang listi ISSF-a Jasna Sekaric zauzima drugo mesto u disciplini 10m vazdusni pistolj.

O sportu

Takmicenja u streljastvu organizuju se iz sledecih oruzija: vazdusna puska, malokalibarska i velikokalibarska puska slobodnog izbora, malokalibarske puske serijske proizvodnje (standard), malokalibarske puske sa optickim nisanom, vojnicke puske, pistolj (malokalibarski serijski i automatski, vazdusni, slobodnog izbora i velikog kalibra) i lovacka puska za gadjanje glinenih golubova u disciplinama skit (skeet), trep (trap) i dabl trep (double trap).

Ne bavim se streljastvom ali ga sa zadovoljstvom gledam

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 23, 2005 7:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja mislim da je Jasna Sekaric obelezila nase streljastvo .. i nasu istoriju u tom sportu ... toliko olimpijada i toliko medalja .. pa to je samo za ponos

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
A|ex
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 19 Apr 2005
Poruke: 290
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 23, 2005 11:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kada sam bila mladja zelela sam da se bavim streljastvom...
Medjutim, moji roditelji bas i nisu imali razmuevanja... Kao ni za jahanje Very Happy !
Pre dve godine sam isla u streljanu da pucam, sa nekim caletovim prijateljem koji se bavi time... Cale ga zamolio da povede mene i brata. Pucala sam iz malokalibarskog pistolja, kolta i 38 specijal. I dalje cuvam metu koju sam "izbusila"... Dve devetke, dve desetke i jedna osmica (to je bio jedan "krug"). Pucala sam bolje i od caleta i od burazera. Onaj lik nije mogao da veruje da mi je to prvi put da pucam...
Zao mi je sto se nisam tome ozbiljnije posvetila...
Inace, extra je osecaj. Ja volim da sutiram vrecu kada sam besa ili pod stresom, a shvatila sam da i pucanje "oslobadja" na jako slican nacin!
 
gaboon_viper
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Avg 2005
Poruke: 140

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 08, 2005 10:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bavio se 10 dana, i batalio, nerviro me trener, "Spusti noge dole, nisi u kafani, ostavi sok nisi u fani, nemoj da se deresh nisi u kafani" Mad
 
vujke13
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 02 Dec 2005
Poruke: 239
Mesto: Subotica/ Novi Sad/ Podgorica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 27, 2006 4:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Definitiwno samo jedan pojam treba wezati za owaj sport
Jasna Shekaric...
Suvishno je bilo shta reci...

_________________
Vujanic je zakon
 
speedoje
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 41

Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 358

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 27, 2006 3:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Trenirao sam neko vreme u osnovnoj skoli, stric je imao streljanu pa sam odlazio tamo da se zezam Laughing Zanimljiv sport, oslobadja steresa, i relaksira a i zivce treniras hehe Laughing
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 16, 2006 2:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao mladju me je jaaako zainteresovalo da se bavim streljashtvom, preko drugarice koja je vetj godinama trenirala sam se ukljuchila u tokove, medjutim, organizacija je bila ochajna, uslovi katastrofalni, tako da sam odustala... Sad

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
jeka_ks
GiGijeva miljenica
GiGijeva miljenica



Godine: 33

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 3933
Mesto: krusevac

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 17, 2006 6:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pratila sam kad je Jasna Sekaric bila na Olimpiskim igrama,malo je monoton treba biti dosta skoncentrisan.ne bih se bavila tim sportom,ali je lep za gledanje!!!

_________________
Neka te moj poljubac dotakne putem ovih

malih slova, nek ti u srce udje radost nova, nek

ti sve od srece sja, a uzrok tome neka budem

ja..
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Streljastvo... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon