www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Cetinje
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
Trieste
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 12 Maj 2005
Poruke: 28
Mesto: Trst

italy.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 23, 2005 7:51 pm    Naslov poruke: eh Cetinje Na vrh strane Na dno strane

Cetinje je grad u kome sam rodjen i u kome sam zivio punih 14 god i glupo je govoriti da je to grad koga volim vise od svega cak kad je i nazalost u zadnjih 5 god a i vise zbog "pojedinaca"da ih ne nabrajam pocelo da gubi sve sto ga je krasilo al jedino sto mu nikad nece ukrasti jeste duh Cetinjana ljudi koji su uvjek bili za salu pa i u najtezim situacijama
Znaju to neki dobro i prepoznace se sami.Uvjek su bili protiv svega loseg sto se desava u CG i kamo srece da su bili nezavisno kao mini drzavica MOnako i ostali gradovi kako u It i ostalim drzavama no iskreno se nadam ja a i mnogi kojima je stalo do tog velicanstvenog grada.
ja neznam coeka na ovoj planeti koji je bio u CT a da mu nije ostao u sjecanju ili ti da jednostavno pozeli da bude jos malo nego sve ove price ce reci samo jedno da on nikad nece otici iz naseg srca sto god da se desi
Eto za sad mislim da je dosta
PUno pozdrava od Cetinjanina


 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 24, 2005 1:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cetinje

Srednjovjekovni ostaci Cetinja mogu se danas identifikovati u cenralnoj zoni grada: na Cipuru, na kome se nalaze ostaci Manastira Crnojevica, i na mjestu novog Cetinjskog manastira, nastalog na ruševinama dvora Crnojevica.
Ivan Crnojevic je, povlaceci se pred Turcima, 1482. godine na Cetinju sagradio dvor, a dvije godine kasnije 1484. Manastir Rodenja Bogorodice, u koji je prenio sjedište Zetske mitropolije.

Dvor Crnojevica nije sacuvan. Ruševine dvora pominju se sve do sredine sredine XVII vijeka. Vladika Danilo Petrovic je 1701. godine na njegovim ostacima sagradio novi Cetinjski manastir. O izgledu dvora možemo suditi samo na osnovu gravire iz Oktoiha petoglasnika, štampanog na Cetinju krajem 1494. godine, gdje se dvorac prikazuje kao utvrdena gradevina, tipicno feudalno utvrdenje sa visokim odbrambenim zidovima, kulama i osmatracncama.

Manstir Crnojevica na Cipuru su do temelja porušili Turci 1692. godine. Plan manastira prije rušenja napravio je mletacki inženjer ovani Fancesko Barbieri. Iz sacuvanog plana manastira vidi se da je i on imao karakter utvrdene cjeline. Na mjestu porušenog manastira knjaz Nikola je 1886. godine podigao dvorsku crkvu. Danas su oko pomenute crkve ostaci manastira nakon arheoloških istraživanja konzervirani i prezentovani.

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
nenaantena
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 12 Dec 2005
Poruke: 2649
Mesto: tamo gde zivot traje ..............

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 26, 2006 4:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

posetila sam njegosev mauzolej jednom prilikom u povratku sa mora mnogo je lepo
 
Bajadk
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 49

Datum registracije: 08 Mar 2004
Poruke: 1077
Mesto: Podgorica - Danmark

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 26, 2006 8:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svaki put kad odem na odmor u CG obavozno obiddjem Cetinje, crkvu, manastir i mauzolej.
Svidja mi se taj grad

_________________
E da mi je, da mi je
 
aleksandar111
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 11 Apr 2005
Poruke: 417
Mesto: Herceg Novi

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 08, 2007 8:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cetinje mi je ostalo u pamcenu jos od malena,kad sam isao na ivanova korita...
stvarno prelijepo mjesto za odmor i zabavu,pa mauzolej...
al Cetinje kao Cetinje Question nisam nesto odusevljen njime,pogotovo u zadnje vrijeme tokom predizborne kampanje sta se sve pricalo...
 
MakicaTV
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 21 Okt 2005
Poruke: 98
Mesto: tivat

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 12, 2007 7:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se moje sestre tice najljepsi grad ali meni i nije nesto. . .



[Edit by Ivankamaza: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] je zabranjeno Pravilnik-om. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako želite nešto da naglasite.]
 
genocide
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Apr 2005
Poruke: 3
Mesto: Nikšić

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 27, 2007 10:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Shta znam, fin je grad, mali je i svi se znaju, mada ne bih nikad mogo tamo da zhivim, brzo bi mi dosadilo jer je bash mali grad i posle nekog vremena postane malo monoton
 
dima_nis
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 28 Jan 2007
Poruke: 2

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 04, 2007 7:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mozda jeste prelepo ali ja sam ipak za nesto pored mora nisko ravno... Shocked
 
TweexY
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Sep 2006
Poruke: 116

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 14, 2007 12:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo 15 godina... ja i ct smo zajedno. Hahha, i mnogo je ljepsi grad nego na slikama. Mjesto 30 km i od mora i od planine, savrseno...
 
^^CRNOGORKA^^
~..Hail Mary..~
~..Hail Mary..~





Datum registracije: 08 Maj 2007
Poruke: 6342

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 01, 2007 5:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pošto sam ja Crnogorka, a Cetinje je inače moj omiljen grad, moram nešto da postavim Wink

LEGENDA O NASTANKU CETINjA

Nekada davno u najstarija vremena
Bog napravi zemlju i narode koji će živjeti na njoj.
Dijelio je Bog narode po zemlji
dajući svakom narodu prostor koji mu je namijenio.
I kad Bog pomisli da je završio anđeli mu rekoše:
''Mili Bože ostao je jedan mali ali vrijedan narod,
dostojan tvoje pažnje.''
Božije se obrve nabraše
i na sve strane poče da grmi i sijeva.
Na moru se digoše ogromni talasi,
a Zemljom dunuše pomamni vjetrovi.
A onda sve stade.
Bog progovori:
''Ovo što sam za sebe ostavio
i što nazvah Crna Gora
neka bude dom tom narodu
i neka se oni zovu Crnogorci,
a ovo dje sada stojim neka se zove
CETINJE
i svi oni koji se rode i odrastu na Cetinje
nega budu Bogovi, a CETINjE DOLINA BOGOVA''


Poslednja prepravka: ^^CRNOGORKA^^ datum Sub Jul 07, 2007 10:44 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
zanoktica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jun 2007
Poruke: 2

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 14, 2007 1:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U njemu je 19.01.1960 rodjen Žarko Laušević, najljepši, a svakako i jedan od najboljih srpskih glumaca.
 
spiderwoman
diacetylmorphine
<b>diacetylmorphine</b>





Datum registracije: 11 Jan 2006
Poruke: 1670
Mesto: preko okeana

cuba.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 17, 2007 12:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cetinje kao grad je dosta skucen po meni,sto nije ni cudo s obzirom na njegov geografski polozaj,a ne svidja mi se ni njegova klima. Volim ga zbog njegovog velikog istorijskog znacaja za Crnu Goru,narocito zbog Petra II

_________________
Osmijeh na lice i bice sve ok!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Cetinje Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon