www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

~ Miroslav Ilić ~
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 21, 2009 2:13 am    Naslov poruke: ~ Miroslav Ilić ~ Na vrh strane Na dno strane

Ja sam bila ubedjena da mi ovu temu imamo, kad ono... sipak Confused

Pa da krenemo Very Happy





Miroslav Ilić (Mrčajevci, 10. decembar 1950) je srpski pevač narodne muzike, jedan od najpoznatijih i najpopularnijih.

Biografija

Ilić je u Čačku završio gimnaziju, a nakon toga je upisao Elektrotehnički fakultet u Skoplju.

Svoju pevačku karijeru Miroslav Ilić je započeo 1972. godine singlom sa pesmom „Voleo sam devojku iz grada“, tekstopisca Obrena Pjevovića, koju je snimio za izdavačku kuću Diskos iz Aleksandrovca. Nakon te pesme, veliki uspeh ostvario je sa LP pločom "Sreli smo se, bilo je to davno" koju je 1979. snimio za Produkciju gramofonskih ploča Radio televizije Beograd, a na kojoj su se nalazile pesme kao što su „Oj, Moravo, tija reko“, "Luckasta si ti", "Hej mladosti". Ubrzo su usledili hitovi kao što su "Joj Rado, joj Radmila" (1980), "Najlepša si kad se smeješ" (1981), "Tako mi nedostaješ" (1981), „Šumadija“ (1982).

U sledećim godinama je započeo i saradnju sa kompozitorima Draganom Aleksandrićem, Predragom Vukovićem Vukasom i tekstopiscem Radmilom Todorović Babić, što je 1983. godine dovelo do izdavanja albuma "Pozdravi je, pozdravi" , koji je prodat u preko milion primeraka. Turneja po tadašnjoj Jugoslaviji koja je usledila je bila izuzetno uspešna: na koncertu na stadionu FK „Veleža“ pod Bijelim bregom u Mostaru, oboren je rekord od preko 35.000 posetilaca[traži se izvor], na rukometnom stadionu u Splitu bilo je preko 4.000 posetilaca[traži se izvor], sala beogradskog Doma sindikata je bila više dana rasprodata[traži se izvor].

Brigu oko njegove karijere preuzima menadžer Raka Đokić i nastupa na koncertima sa Lepom Brenom, kao najtraženiji i najtiražniji estradni duet. Snimaju i mini-LP sa hit-pesmom „Jedan dan života“ (1985).

Slede veliki hitovi koji su evergrin narodne muzike: "Tebi" (1986), "Balada o nama" (1988), "Lažu da vreme leči sve" (1989), Naljutićeš me ti" (1993), "Amerika, Amerika" (1993), "Prošlost moja" (1993), "Božanstvena ženo" (1996), "Bili smo drugovi" (1996), "Lidija" (1998) ... .

Više dana puni Centar „Sava„, gde svake godine tradicionalno na svoj rođendan, održava svoje solističke koncerte. Počasni je član Sportskog društva „Crvena zvezda“, gde ide na utakmice sa svojim kumom i najboljim prijateljem Dobrivojem Topalovićem. U međuvremenu, postaje kum i sa nekada najboljim fudbalerom Evrope i sveta Hristom Stoičkovim. I danas je jedan od najpopularnijih inostranih pevača u Bugarskoj.

Miroslav Ilić nastavlja sa kontinuiranim diskografskim radom i ne posustaje na estradi. I dalje je u samom estradnom vrhu sa istim stilom i imidžom - pevača pravog narodnog melosa. Zato i dalje sa pravom nosi naziv „slavuj iz Mrčajevaca“.


Albumi

* Ovom te pesmom pozdravljam (1973)
* Voleo sam devojku iz grada (1975)
* Sreli smo se, bilo je to davno (1979)
* U svet odoh majko (1980)
* Tako mi nedostaješ (1981)
* Shvatio sam, ne mogu bez tebe (1982)
* Pozdravi je, pozdravi (1983)
* Putujem, putujem (1984)
* Jedan dan života (Brena & Miroslav Ilić)(1985)
* Zoveš me na vino (1985)
* Tebi (1986)
* Misliš li na mene (1987)
* Balada o nama (1988)
* Lažu da vreme leči sve (1989)
* Šta će nama tugovanje (1990)
* Prošlost moja (1993)
* Probudi se srce moje (1996)
* Čuvajte mi pesme (1998)
* Što si rano zaspala (1999)
* Tek smo počeli (2001)
* Može li se prijatelju (2002)
* Eto mene (2004)
* Dajem reč (2005)


Singl-ploče

* Poslušajte pesmu moju (1965)
* Vesna stjuardesa (1972)
* Selo moje, zavičaju mio (1973)
* Oj, Moravo zelena dolamo (1973)
* Zora zori, dan se zabjelio (1973)
* Hiljadu suza (1974)
* Gina (1974)
* Vragolan (1974)
* Šta je život (1975)
* Šta bi htela kad bi smela (1976)
* Boem (1976)
* Ja ne igram kako drugi svira (1977)
* Jelena (1977)
* Vino točim, a vino ne pijem (1978)
* Otvor' prozor curice malena (sa Dobrivojem Topalovićem) (1979)
* Koliki je ovaj svet (1979)
* Joj Rado, joj Radmila (1980)
* Gde si sada (film "Sok od šljiva") (1981)
* Jedan dan život (Lepa Brena & Miroslav Ilić) (1985.)


(Wikipedia)


Podelite sa nama vase misljenje o ovom pevacu. Volite li njegove pesme, da li je mozda neka od pesama obelezila vas zivot? Very Happy


Za mene je oduvek prva asocijacija i prvo ime koje bi mi palo na pamet na spomen narodne muzike, bio Miroslav Ilic. I dan danas nakon toliko godina, njegove pesme zive, aktuelne su, a on i dalje ima bozanstveno cist glas. Meni su nekoliko lepih trenutaka u zivotu obelezile upravo njegove pesme. Moji favoriti su Bili smo drugovi, Tebi, Bozanstvena zeno, Polomicu case od kristala, Luckasta si ti, Pozdravi je pozdravi, Jedan dan zivota, Jesen sedamdeset i neke, Lazu da vreme leci sve, Najlepsa si kad se smejes, Tako mi nedostajes, Voleo sam devojku iz grada... i jos mnoge druge Very Happy



_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
voulez-vous
♧Otac Makarije♧
<b>♧Otac Makarije♧</b>



Godine: 40

Datum registracije: 09 Sep 2007
Poruke: 5164

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 21, 2009 3:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni i nije bas najomiljeniji pevac..... ima par pesmica koje volim od njega a njega postujem samo zato sto je svo ovo vreme -cist narodnjak-!

A Mirola (Miroslav Ilic).... imao je on i extra trenutaka sto se popularnosti tice, a i izleta sa nekim pesmicama.... npr. on je jedan od retkih koji je pevao cuturici (pesma "Cutura") Laughing ili iz filma "Sok od sljiva" pesma "Gde si sada"... koju ja mnogo mnogo volim jer je saljiva i uvek se dobro nasmejem kad je cujem.... malo zbog txt-a a malo zbog nekih "interesantnih koincidentnih situacija".... khhhmmm.... jeste, da! Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy

Uglavnom, Mirola je ok.... Wink
 
serbia_989
Schatzi
<b>Schatzi</b>



Godine: 34

Datum registracije: 30 Jul 2008
Poruke: 1428
Mesto: Subotica, Srbija!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 21, 2009 4:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lik je legenda. Iako ne slusam narodnu muziku toliko kao pre, njegovo ime se uvek nadje na plejlisti mog winampa... imam sve njegove pesme , lik je kraljina... pravi pevac iz naroda, za razliku od nekih debila koji haus i techno muziku mesaju sa nekim sacuvaj boze tekstovima koji ne sadrze vise od 4 prosirene recenice debilnog sadrzaja, covek ima stila

_________________
zaboravljeni nikad ne zaboravljaju zaboravne!
 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 21, 2009 11:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Oduvek sam volela njegove pesme i mnoge su obelezile lepe trenutke mog zivota.
Volela sam da ga slusam kada sam bila mala.
Svidja mi se to sto je ostao isti, nije menjao svoj stil za turbo folk, oduvek je pevao narodnu muziku.
Sledece pesme su obelezile moje detinjstvo : Jesen sedamdeset i neke, Amerika, Polomicu case od kristala, Najlepsa si kad se smejes, "Luckasta si ti", Pozdravi je pozdravi, Tebi, Voleo sam devojku iz grada i naravno *Lazu da vreme leci sve*...
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 22, 2009 10:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nit' volim njegovu boju glasa nit' pesme. Prosto mi ne prijaju njegove pjesme.
 
Lost in the Woods
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Sep 2009
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 24, 2009 2:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U potpunosti se slazem s' serbia_989 i Ikom! Shta reci, sve njegove pesme znam, kralj narodne muzike!



A ukoliko je nekom potreban dokaz di cesh boljeg od ovog da je kvalitet i da vredi Arrow
♥ QueeN ♥ je napisao/la sledeće:
Nit' volim njegovu boju glasa nit' pesme. Prosto mi ne prijaju njegove pjesme.


Laughing Laughing Laughing
 
° Jaca °
~ zažmirim i putujem ~
<b>~ zažmirim i putujem ~</b>





Datum registracije: 28 Okt 2008
Poruke: 13324

usa.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 26, 2009 9:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tko je taj (Pokemon Mr. Green ) Question Laughing
Znam samo jednu njegovu pjesmu i to "Luckasta si ti" (I like it Wink ), ali u izvođenju Ace Lukasa. Mr. Green
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 24, 2009 3:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Love him! Wink
Pesme poput pozdravi je, pozdravi, luckasta si ti, bili smo drugovi, polomicu case od kristala, vino tocim a vino ne pijem.. itd, su deo mog repertoara, kojeg slusam skoro svakodnevno Wink

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
cherry-girl
¤¤Vatra i Led¤¤
<b>¤¤Vatra i Led¤¤</b>





Datum registracije: 21 Maj 2009
Poruke: 3250

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 24, 2009 5:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne slusam ga bas Laughing .Cak sam i pogledala da l slucajno imam neku njegovu pjesmu, ali nemam. Bas cudno jer imam svega i svacega, sto i ne slusam hehe.Znam neke njegove pjesme, "Joj, Rado, joj, Radmila" nisam ni znala da on to pjeva, "Pozdravi je, pozdravi" i pjesma sa Brenom to sam cula. Sve u svemu nije moj izbor Wink
 
Vlada EF
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 22 Nov 2009
Poruke: 44
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 24, 2009 11:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne podnosim njegov glas, a kamoli pesme.

_________________
Jedna je ELMA
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> ~ Miroslav Ilić ~ Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon