www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zeljko Samardzic
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 24, 2009 9:39 am    Naslov poruke: Zeljko Samardzic Na vrh strane Na dno strane



~ Zeljko Samardzic biografija ~

Pre ovog zlokobnog i besmislenog rata Željko Samardžić je u Mostaru bio poznat kao kvalitetan pevac zabavne muzike koji imitira Kemala Montena. Ucestvovao je na festivalima "Vas slager sezone" bez vidnog uspeha, a on se nije trudio za neke vece uspehe, jer je najvise voleo pevanje lokalnog karaktera, navijanje za "rodjene" (popularni nadimak za fudbalski tim "Veles" iz Mostara) i vodjenje svog kafica u centru grada.

Po izbijanju rata Željko kao izbeglica stiže u Beograd. Osetio je jad i cemer izbeglickog života, pa je pevao po beogradskim diskotekama, kafanama za nekoliko "crvenih" (nadimak za tadasnje novcanice od po 100 dinara). Tek kada su ga kao vrsnog kafanskog zabavljaca pozvali u elitni klub "Ambasador" primetili su ga neki biznismeni. Godine 1995. daju mu 30.000 maraka kako bi snimio debi album sa bracnim parom Marinom Tucakovic i Aleksandrom Radulovicem Futom. Na festivalu "Pjesma Mediterana" u Budvi osvaja nagradu sa pesmom "Sipajate, jos jedan viski", i, kako se uobicajeno kaže u svetu estrade i sou-biznisa - sve je ostalo istorija.

Sa dva albuma "Sudbina" i "Secanje na ljubav" postaje najpoplarniji pevac zabavne i pop-muzike, osvaja odlicja na festivalima "Suncane skale", "Budva", "Zrenjanin", prestižne nagrade "Oskar popularnosti", "Zlatni Melos" i pevac godine. U saradnji sa menadžerom i kompozitorom Sasom Dragicem pravi solisticke koncerte u Centru "Sava", koji postaju muzicki hepeninzi, jer posle dva sata programa u foajeu Željko peva "na uvce" jos toliko vremena svojim obožavaocima. Osvaja srce poklonika kvalitetne muzike i kao ljubimac lepseg pola postaje isto sto i Zdravko Colic - pevac za sva vremena. Naravno, sve uz sjajan autorski tandem Marina i Futa sa pesmama koje ce ostati evergrin: "Grlica", "Sipajte, jos jedan viski", "Da me nije", "Dobar dan tugo", "Bože cuvaj tu ženu", "Secanje na ljubav", "Umas me u saci", "Sunca nikad ne videla ti", "Sta se peva u kafani", sjajne duetske pesme sa Nedom Ukraden ("Samo je nebo iznad nas") i sa Davorinom Popovicem ("Nema vise nicega")...



Ko komercijalna zvezda pop-muzike, non-stop radi turneje i jedan je od onih koji je danas popularan na prostorima nekadasnje Jugoslavije. Nedavno je imao solisticke koncerte u svom Mostaru, Caplji, peva u Sarajevu, Tuzli, sirom Makedonije... Ne voli afere, skandale, traceve i nije od onih koji voli odlaske na mondenska mesta. Skroman je i najvise voli odmor uz svoju porodicu i tri kcerke. Na sarajevskom festivalu "Forte" osvaja nagradu sa Dragicevom pesmom "Jos mogu da poludim" koja postaje hit 2001. godine. Njegov osmi album "Sentimentalni covek" postaje album godine, ispred "ljute" konkurencije koju cine projekti Zdravka Colica, Željka Joksimovica, "O.K.Bend", Goce Tržan... Uzima svakojake tablete za mrsavljenje, muci se dijateama, ali ne uspeva u tome jer voli dobru klopu, pa posle malo piva, poneki viski... Napominje da obožava festivale "lakih nota", i kao fajter, uvek ce se takmiciti jer voli taj sukob iskusnih zvezda i pevackog podmlatka. Ujedno, kritikuje kolege koje se plase takmicenja.



Moje pitanje je, stamislite o ovom pevacu ? Very Happy


 
° Jaca °
~ zažmirim i putujem ~
<b>~ zažmirim i putujem ~</b>





Datum registracije: 28 Okt 2008
Poruke: 13324

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 24, 2009 10:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A moje pitanje je:
Zar nije postojala tema o njemu... Question Confused

... u kojoj sam ga usporedila s vinom - što je stariji, to je bolji Exclamation Very Happy Mr. Green
Jednostavno ga obožavam... Svakim novim albumom pozitivno me iznenadi (č: oduševi)... Very Happy
 
smiljana.b
>Edem<
>Edem<



Godine: 35

Datum registracije: 03 Avg 2009
Poruke: 1794

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 24, 2009 10:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim njegove pjesme, nedavno sam bila na njegovom koncertu i bilo mi je bas super. Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Mnogom je cvetu sudjeno da ni od kog nevidjen cveta, I miris svoj da raspe u vazduh prazan i pust.
Dz.O.
 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 24, 2009 10:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@° Jaca ° - Odgovor je : da, ali smo je osvezili Wink
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 05, 2010 2:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Peva, pa rastura! Blazhen nek' je dan kad je uz'o mikrofon u ruke.

naj pesme : Grlica, Ime ti je sudbina i Kafanska pevacica.

Ja kad cujem"Kafansku pevacicu", mogu da se napijem od srca.
Kakvi da se napijem, 5 dzointa mogu da razvalim uz ove tri pesme.
Pa nek' ide zhivot... Crying or Very sad
 
BytEfLUSh
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 28

Datum registracije: 20 Apr 2009
Poruke: 27

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 06, 2010 8:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uff.. najbolja pesma od njega mi je. vid.. velocirptor delimo mišljenje.. kafanska pevačica Smile

_________________
Zauvek uz domaci.de
 
spale88
Banovan!

Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 16 Nov 2010
Poruke: 316

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 26, 2011 4:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Definitivno najbolji pevac kod nas

samo slusam njegove pesme

nego jel neko zna kada ce njegov album?

najbolje pesme ima ih puno zaist
evo nekih
9000 milja
bezobrazno su zelene
stari lav
stani mi na crtu
posle duge veze
mogu jos da poludim
zivim u blizini
ljubavna adresa
zivi bili pa videli
mesec u vodi
i mnogo mnogo drugih pesama



[Edit by Ivankamaza: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]
 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 28, 2011 3:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

onako..nit smrdi nit mirise..ima par pjesamam koje se mogu slusati...ali nista on nije ekstra...
jer ga ne mogu svrstati ni u jednu grupu pjevaca...
u ono vreme on nikad ne bi uspio na estradi...jer u ono vreme sarajevska muzicka scena
je bila nedostizna i daleko kvalitenijim od njega...
njegova muzika..nema kategoriju...nit je narodna, nit zabavna..nesto imedju toga dvoga...
bas je ono nesvrstan..pa eto... Wink
no bolji je od mnogih drugih... srednje klase... kojoj i on pripada... Wink
jedino sto ima glas slican keminom...pa eto zato mi je zanimljiv...ali..kemo je kemo... Mr. Green

kad skupi lovu za album... Wink onda ce valjda i da snimi nesto... Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
spale88
Banovan!

Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 16 Nov 2010
Poruke: 316

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 29, 2011 2:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
onako..nit smrdi nit mirise..ima par pjesamam koje se mogu slusati...ali nista on nije ekstra...
jer ga ne mogu svrstati ni u jednu grupu pjevaca...
u ono vreme on nikad ne bi uspio na estradi...jer u ono vreme sarajevska muzicka scena
je bila nedostizna i daleko kvalitenijim od njega...
njegova muzika..nema kategoriju...nit je narodna, nit zabavna..nesto imedju toga dvoga...
bas je ono nesvrstan..pa eto... Wink
no bolji je od mnogih drugih... srednje klase... kojoj i on pripada... Wink
jedino sto ima glas slican keminom...pa eto zato mi je zanimljiv...ali..kemo je kemo... Mr. Green

kad skupi lovu za album... Wink onda ce valjda i da snimi nesto... Laughing Laughing Laughing Laughing


Zeljko je Bog,najoblje pesme ima
rekla si par pesama? da li si cula sve njegove pesme? Hajde brze na youtube pa reci ponova par pa da te gadjam odma papucom Very Happy
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 29, 2011 2:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na pocetku ga nisam gotivio nikako.

A sad je druga prica Very Happy

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
spale88
Banovan!

Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 16 Nov 2010
Poruke: 316

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 29, 2011 3:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Makro je napisao/la sledeće:
Na pocetku ga nisam gotivio nikako.

A sad je druga prica Very Happy


ma ja sam ga oduvek gotivio i najradije ga slusam,mislim covek rastura voleli ga vi ili ne...
 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 30, 2011 12:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rekao sam..a ne rekla.... Rolling Eyes
da... ima par pjesama koje valjaju ostalo sve je sra**...samo eto ljudi se pronalaze u pjesmama njegovim...pa zbog toga ga slusaju..a da imaju nekakav muzicki znacaj...nemaju...kao ni tekstovi...
sve na isti fazon....


jbg ti ga volis slusati ...ja ne..i sta sad.... Rolling Eyes
i nije lijepo da pretis ljudima ...zbog nekog koga boli uvo za tebe... Mr. Green

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Zeljko Samardzic Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon