www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pascal Programiranje
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Tutorijali ~
::  
Autor Poruka
yeki
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 597
Mesto: beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 11, 2005 3:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hoho je napisao/la sledeće:

zato sto je yeki taj program osnova svim tim progravima koje navodis,i ako naucis pascal,c++ ce ti biti puno laksi,java i sve dalje sto ide delpay ,oracle itd itd eto sto- Wink ,uzmi neki tutorial ili vlaskic knjigu paskal sa teorijom i zadacima ako zelis da malo radis na tome,jer na elektrotehnickim fakultetima paskal se polaze na 1 god i to je jedan od razloga jeko i u srednjim skolama se radi!

HA ha...kome si nasao da pricas... Smile Imala sam ga i ja na I godini i polozila,i bas zbog toga ti pricam.Dao mi je samo neku osnovu (sta i kako)-ali da mi je bitnije pomogao i nije.Mozes ti i javu poceti ispocetka sasvim normalno bez znanja pascala.Uostalom,bitna je logika resavanja,jezici su u sustini veoma slicni (govorim o naprednijim jezicima) samo se nazivi komandi,f-ja menjaju... Poz!



_________________
Strip smile
Lose cool
Bleed the day
And break the rule
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 11, 2005 9:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

yeki je napisao/la sledeće:
hoho je napisao/la sledeće:

zato sto je yeki taj program osnova svim tim progravima koje navodis,i ako naucis pascal,c++ ce ti biti puno laksi,java i sve dalje sto ide delpay ,oracle itd itd eto sto- Wink ,uzmi neki tutorial ili vlaskic knjigu paskal sa teorijom i zadacima ako zelis da malo radis na tome,jer na elektrotehnickim fakultetima paskal se polaze na 1 god i to je jedan od razloga jeko i u srednjim skolama se radi!

HA ha...kome si nasao da pricas... Smile Imala sam ga i ja na I godini i polozila,i bas zbog toga ti pricam.Dao mi je samo neku osnovu (sta i kako)-ali da mi je bitnije pomogao i nije.Mozes ti i javu poceti ispocetka sasvim normalno bez znanja pascala.Uostalom,bitna je logika resavanja,jezici su u sustini veoma slicni (govorim o naprednijim jezicima) samo se nazivi komandi,f-ja menjaju... Poz!


Drago mi je da si ga polozila i da si tako pametna,ne vidim tu povod za neku ironiju,ali dusice ja malo duze radim od tebe na programiranju i polozio sam odavno taj program i jos mnoge stvari koje se ne polazu na tim fakultetima(studiram elektrotehniku),ono samouk sam,pokusava, radit van klisea fakulteta,a na fakultetu se malo malo toga nauci,sranja neka ofirna i onda te bruka neki klinac sa 15 god:) i covjek je pito oko OSNOVE ,a ne za naprednije programe,samo da se zna,zato sam ga i svajetovo da pocne sa osnovom!Java nema veze s tim,javu sam naveo samo kao bezvezan program,javu danas i osnovci duso razvaljuju:P pogledaj sta ovi momci markovi jarani rade,pa se zapitaj,nazivi komandi i f-ja hehe,moj programeru:P eto ,imao sam namjeru samo lika savjetovat da pocne s osnovom,a za naprednije stvari doce vremenom,jer paskal ko skonta,nece ga zezat ni c++,delpay,oracle,sql itd itd nije mi namjera pametovat,nista licno,pozdrav!

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
Iwan
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 25 Dec 2003
Poruke: 279
Mesto: Frankfurt/nemacka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 12, 2005 12:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hoho je napisao/la sledeće:

javu danas i osnovci duso razvaljuju:


razvaljuju ? onda ti nemas pojma sta je java
 
yeki
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 597
Mesto: beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 12, 2005 2:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hoho je napisao/la sledeće:

Drago mi je da si ga polozila i da si tako pametna,ne vidim tu povod za neku ironiju,ali dusice

Pitam se ko je ovde ironican... Shocked
Citat:
ja malo duze radim od tebe na programiranju i polozio sam odavno taj program i jos mnoge stvari koje se ne polazu na tim fakultetima(studiram elektrotehniku),ono samouk sam,pokusava, radit van klisea fakulteta,a na fakultetu se malo malo toga nauci,sranja neka ofirna

Drago je meni sto ti studiras i sto to tebi sve lepo ide,ali svi znamo da su potrebne godine samostalnog rada da bi se makar malo dublje upoznali sa bilo kojom materijom.
Citat:
i onda te bruka neki klinac sa 15 god:) i covjek je pito oko OSNOVE ,a ne za naprednije programe,samo da se zna,zato sam ga i svajetovo da pocne sa osnovom!

I ja sam ga samo savetovala da se ne petlja sa necim praistorijskim (taj program se koristi samo jos kod nas),jer sutra ce se traziti programeri koji znaju naprednije jezike kao npr.Python.Ali ako ti mislis da si u pravu-ok!
Citat:
javu danas i osnovci duso razvaljuju

E,ovo je najveca glupost koju sam cula Laughing ! Ima nadarenih pojedinaca-to ne osporavam.Pa i odlicni programeri u javi i dalje uce javu-za to su potrebne godine i godine rada...
Citat:
nije mi namjera pametovat,nista licno,pozdrav

Takodje Smile

_________________
Strip smile
Lose cool
Bleed the day
And break the rule
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 13, 2005 8:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

yeki je napisao/la sledeće:
hoho je napisao/la sledeće:

Drago mi je da si ga polozila i da si tako pametna,ne vidim tu povod za neku ironiju,ali dusice

Pitam se ko je ovde ironican... Shocked
Citat:
ja malo duze radim od tebe na programiranju i polozio sam odavno taj program i jos mnoge stvari koje se ne polazu na tim fakultetima(studiram elektrotehniku),ono samouk sam,pokusava, radit van klisea fakulteta,a na fakultetu se malo malo toga nauci,sranja neka ofirna

Drago je meni sto ti studiras i sto to tebi sve lepo ide,ali svi znamo da su potrebne godine samostalnog rada da bi se makar malo dublje upoznali sa bilo kojom materijom.
Citat:
i onda te bruka neki klinac sa 15 god:) i covjek je pito oko OSNOVE ,a ne za naprednije programe,samo da se zna,zato sam ga i svajetovo da pocne sa osnovom!

I ja sam ga samo savetovala da se ne petlja sa necim praistorijskim (taj program se koristi samo jos kod nas),jer sutra ce se traziti programeri koji znaju naprednije jezike kao npr.Python.Ali ako ti mislis da si u pravu-ok!
Citat:
javu danas i osnovci duso razvaljuju

E,ovo je najveca glupost koju sam cula Laughing ! Ima nadarenih pojedinaca-to ne osporavam.Pa i odlicni programeri u javi i dalje uce javu-za to su potrebne godine i godine rada...
Citat:
nije mi namjera pametovat,nista licno,pozdrav

Takodje Smile


haha ti si bas smijesna ,ali zanimljiva cura,ne znam koji si vrag to podvlacila i bolidrala dusice,to ti ja tepam bona,ama sto si tako nerazumna ,lik te nije pito o naprednijim programima,pythonu i sranjima,lik je vjerovatno osnovna skola,pa imo zadacu da uradi program i trazio pomoc,a ne pametovanje,nego eto ako si tako dobronamjerna pomozi mu ,uputi malo s naredbama,if else,for itd....

A necemo se vrijedjat sad,ja nisam rekao da si ti sta glupo rekla,al eto kad vec imas tu namjeru,oke,ja nisam tog nivoa,da pricam o drugima tako,nije to duso vic,to je istina,vjeruj da znam punoi puno djece,koja vise znaju od tebe u javi,jer imam ih priliku upoznat na cisco akademiji ovdje kod mene u Sarajevu,vjerovatno ti ne znas sta je to Wink i vidim znas puno teorije ,sigurno si negdje cula oko ovih programa imena itd itd a sta prakticno sumnjam,cisto sumnjam,fakultetsko programiranje je truba ziva,jer je najaci Elektrotehnicki fakultet na Balkanu u Sarajevu,gdje su i mnogi tvoji profesori zavrsili Wink pa se slabo radi porgramiranje na RI smjeru,zato nemoj mi molim te pametovat o godinama iskustva za javu;) kurs jednosemestralni na cisco akademiji i da vidis java programera,ne znam kolko znas ,i kolko si upoznata sa sarajevskim programerima,pogledaj samo sta ova djeca na pherallzine rade,pa ti pricaj,i vrijedjaj:P al vidim potrudila si se oko svega,nisi se toliko trebala trudit da mi sve objasnis,obicno to one zajedljive osobe,koje naidju na suprotno misljenje odma pucaju kontru ali bez veze,java programeri,viceva majkoo,kad budes programirala javne sisteme u oracle-u javi mi se,bicu sretan ako ti to bude islo Wink ili bilo sta slicno od sql itd itd..necu djecu da zzamaram,decko je pito za zadatak iz PASCALA,a ne prosipanje,tvog programerskog znanja Wink !Nista licno Razz

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
yeki
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 597
Mesto: beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 14, 2005 10:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@hoho: Ok,necemo vise Smile (btw,rodjena sam u Sarajevu,upucena sam kako je i tamo,ali studiram u Bgd) Pozdrav!

_________________
Strip smile
Lose cool
Bleed the day
And break the rule
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 15, 2005 1:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

oke vidim da si ipak razumna cura,ma naravno kad si Sarajka,al Sarajke su tvrdoglave cure hehe,eto nadam se da mi neces uzet za zlo,i vidim da si shvatila sta je pisac-pjesnik htio rec hehe,oke,upucen sam i ja kako je gore kod vas,imam raje na etf u Bgd,pozdrav eto za moju zemljakinju;) znam i ja da je paskla shit,ko i msdos,sve je to prevazidjeno,ali vjeruj bez tih osnova,nekad je tesko i bitno ih je znat,za razumijevanje,slozenijih stvari,eto sinoc sam imo jak hackerski napad na sistem,da nisa imo nekog znanja iz dos-a popusio bi foru hehe;) pusa,pozdrav

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
Hmmm
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 9
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 01, 2005 6:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vdjuric je napisao/la sledeće:
A nek mi neko objasni zasto ste i jedan i drugi stavili ono readln na kraju...

Da taj poslednji readln nije stavljen, odmah po izvrsenju programa rezultat bi se na tren pojavio i opet bi bila aktivna radna povrsina Pascal-a. Tim readln-om mi sebi dajemo vremena da procitamo rezultat, posto program ceka odgovor sa tastature da bi se zavrsio.
 
Stella Rossa
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 26 Maj 2005
Poruke: 255

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 05, 2005 11:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imate li da mi preporucite neku literaturu za Pascal pocetnike ili mozda neke web adrese gdje mogu naciniti prve korake u programiranju.Hvala unaprijed Smile

_________________
 
Locutus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 03 Maj 2005
Poruke: 124
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 06, 2005 12:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pascal ???
Davno je to bilo, jos u skoli... Predji na nesto novije, to je staro koliko i boj na Kosovu

_________________
We are the Borg
Resistance is futile

 
Stella Rossa
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 26 Maj 2005
Poruke: 255

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 06, 2005 2:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako naucim Pascal imam barem neku osnovu za javu,c++ i ostale.Tako ja barem mislim

_________________
 
nesa_gajic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 11 Jun 2005
Poruke: 90

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 12, 2005 6:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ukoliko uopste zelis da racunas bilo kakvu sumu u paskalu preporucujem ti da brojeve kojeces da sabiras prvo uneses u neki niz, a zatim ih saberes. nisam dugo radio u paskalu pa proveri da li nisam negde nesto zaboravio. tipa tacku neku ili nesto slicno. takodje ti predlazaem da posetis www.cet.co.yu i da u citalistu pronadjes tutorijal o turbo pskalu.

program suma;
var
sum, niz[1..10], i: integer;
begin
for i=1 to 10 do
begin
writeln('unesi prvi clan ')
read (niz[1])
end;
for i=1 to 10 do
sum:=sum+a[i];
writeln('suma = ' sum)
end.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Tutorijali ~ -> Pascal Programiranje Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon