www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Navigacija za Symbian S60.... pitanja, problemi i preporuke!
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~
::  
Autor Poruka
voulez-vous
♧Otac Makarije♧
<b>♧Otac Makarije♧</b>



Godine: 40

Datum registracije: 09 Sep 2007
Poruke: 5164

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 27, 2009 3:27 am    Naslov poruke: Navigacija za Symbian S60.... pitanja, problemi i preporuke! Na vrh strane Na dno strane

Narode, koristi li neko Navigaciju preko telefona?

Ako ima nekog uopste da koristi ovo, ne bi bilo lose da se javi, da procaskamo malo....

I ima li neko pojma da li recimo Garmin Mobile XT 5.00.40 radi i kako radi na Symbian S60 jer ja imam nekih problema sa time.....

Pa ko god zeli da preporuci.... da pita.... da pomogne... neka se javi!

Pozdrav! Wink


 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 27, 2009 1:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kakav je problem u pitanju?

Ta verzija Garmin-a, kao i 5.00.20 bi trebalo da ok rade, sa 1.9 verzijom mapa, na 2.0 se još uvek žale.

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
voulez-vous
♧Otac Makarije♧
<b>♧Otac Makarije♧</b>



Godine: 40

Datum registracije: 09 Sep 2007
Poruke: 5164

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 27, 2009 3:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Odradio sam sve kako je trebalo..... ali sa ovom verzijom gore 5.00.40.... I instalirao sam Garmin-a - sve je funkcionisalo jer drugacije i ne bih mogao da uzmem onaj UnitID koji se upisuje u k_gen.... skinem i mapu, bas tu 1.9.... Medjutim od kad sam ubacio mapu i kad pokusam da otvorim aplikaciju - aplikacija se otvori na 2 sec i automatski sama se zatvara.... Confused Sada me interesuje da li uopste Symbian60 podrzava tu verziju Garmin-a i da li nekome uopste radi....?

Mada, izgleda da sam napravio jos neki problem..... Posto kod karte fakticki nema greske (dobijamo je u .jpg formatu), skontam nocas u neko doba (def. je dosada djavolja rabota) da sam mozda napravio ja gresku prilikom pravljenja onda dva file-a "SW.UNL" i "GMAPSUPP.UNL" (posto je to ustvari jedino sto odradjujes sam a zajedno sa kartom idu u fold "Garmin") i pobrisem sve sto sam uneo na Mass Memory a onda iskopcam tel, i u App Menager --> UnInstall Garmin.... Ponovim postupak ponovo jos par puta, sada sam siguran da i ako sam u pocetku napravio gresku - sada to uradim perfektno, medjutim - tel vise ne registruje nikakav novi program, te mi se u Applications ne pojavljuje ikonica za Garmin koja se pojavljivala ranije.... Sad

Pa sam zbog toga pitao da li ta verzija uopste funkcionise na Sym60 i da li je neko mozda koristi... Confused Za mapu 2.0 sam cuo i ja mnoge primedbe.... 1.9 kazu nije bajna, ali to nije samo do mape vec i do satelita....

Svaka pomoc oko ovoga bi bila drgocena, a tebi SonicLady.... hvala puno na interesovanju! Wink
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 27, 2009 7:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Garmin XT 5, koji kruzi okolo, ne radi lepo, tachnije uopshte, na FP2 Symbinima.
To je verzija za FP1, kako mi se chini...
NAravno, pitanje je i koji ti je to S60, verzija, build...
Od svih verzija koje kruze jedino mi 4.20.20 radi na svemu, i radi besprekorno sa 2.0 mapama.
Inache, problem je shto su mape nekompletne.
Dosaa najbolje mape za SCG su, na mobilnim telefonima, one za iGO Myway.
Problem je shto su njega potpuno ukinuli za Symbian i sada rade samo za iPhone.
U svakom sluchaju, Garmin XT 4.20.20 + mape 2.0, i sve ce ti raditi na svakoj verziji Symbiana...
Proverio na vishe telefona...

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
voulez-vous
♧Otac Makarije♧
<b>♧Otac Makarije♧</b>



Godine: 40

Datum registracije: 09 Sep 2007
Poruke: 5164

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 29, 2009 1:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ehhh... pa ima nekome kome radi ok.... I to me bas interesuje da li ima neko ovde ko je pokusao bar da Install tu verziju Garmina ili mu je mozda upalilo i radi ok? Da vidim vredi li pokusavati ili jock... chuo sam da ima kod kojih to radi ok pa me interesuje da li neko postoji ovde sa iskustvima u vezi toga... Confused

Kakva je grafika na XT4? Jel ono.... sve u detalje sa govornim navigacijama, na vise jezika etc.? Missim moguce da je ok, ali bi trebalo da je peta verzija mnogo savremenija.... Kad smo kod XT4.... jel program i mapa rade stalno i bez problema ili je potrebo "osvezavanja" mape ili programa odnosno ReInstall kao sto je to bio slucaj u nekim prethodnim verzijama?

Hvala Vaxter! Wink
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 29, 2009 4:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisi rekao koju verziju symbiana imash i koji uredjaj, da bih ti mogao reci da li ti se uopshte isplati da pokushavash sa peticom...
Ja znam da kod mene nece da radi zbog verzije sistema, koji ne mogu da updateujem dok ne unlockujem telefon, shto me malo mrzi da radim.
Nemam toliko ni vremena ni zivaca, a ni preke potrebe.
Nisam primenio, iskeno, neke velike razlike izmedju 4 i 5.
Bar ne neke bitne...
Pre nekog vremena sam dobio na poklon 6220c, ja nikada ne bih kupio telefon sa symbianom, pa sam na njega ubacio 5.
Ne mozz ni da se pokrene.
Kasnije sam utvrdio da 5 na njemu ne mozz da radi i to je to, da ne tuppim sada i zashto... Very Happy
4 radi besprekorno sa mapama 2.0.
To je vec nekih mesec dana...

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
voulez-vous
♧Otac Makarije♧
<b>♧Otac Makarije♧</b>



Godine: 40

Datum registracije: 09 Sep 2007
Poruke: 5164

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 30, 2009 7:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Rec je o Nokia N96... znaci Symbian OS v9.3 S60 je u pitanju.... Jedino sto od svega toga mozda nije top je Firmware jer je izasao jos jedan noviji, ali i sa onim starim za ovaj Symbian 20.050 ja mislim da moze sve stvari da obavlja bez ikakvih problema.... Taj novi Firmware bice bitan za aplikacije koje tek dolaze.... A i ne znam kakva su iskustva ljudi jos sa time, pa ne bih da cackam.... Ovako nemam nikakvih primedbi na radi - tel je vrh... samo je problem ocito sa ovim Garminom.... Confused

Ajd videcemo da li ce 4 da radi vise od mesec dana bez da se refresh-uje.... Confused Nadam se da ce ti to biti ok! Wink
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 01, 2009 1:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Teoretski bi petica kod tebe trebala da radi, samo zavisi za koji FP nadjesh verziju da skinesh...
Ako ne uspesh, 4.20.20 ce ti sigurno raditi sa 2.0 mapama, o to ti to...
Pokushaj nekako da iskopash iGO za symbian.
To bi bilo najbolje reshenje.
Kada skupim vremena, i sam cu ga potrazim.

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
voulez-vous
♧Otac Makarije♧
<b>♧Otac Makarije♧</b>



Godine: 40

Datum registracije: 09 Sep 2007
Poruke: 5164

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 01, 2009 8:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vaxter druze, hvala za zajednicko razmatranje situacije..... Videcu jos neke alternative za XT5 a ako bas ne bude islo - krajnja solucija ce biti 4 Wink iGO? Sta je to? Nisam cuo pa me interesuje.... Jel bolje od TomTom-a? Confused

Ako jos neko ima nesto da doda ili da da neki predlog neka se javi.... ne kosta nista! Very HappyVery HappyVery Happy
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 01, 2009 11:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iGO MyWay.
Sada ga rade samo za iPhone, ali je nekada postoja o i za symbian.
Cenim da se moze naci na netu josh, negde...
Nije generalno bolji od TomTom-a, ali ima deleko bolje pokriven Balkan.
Srbija posebno, koja je na vecini navigacija uzasno pokrivena.
Hrvatska i Slovenija su solidno pokrivene sa Adria Route, koje se rade za garmin.
Mape Srbije su uzasne (SCG Road map 2.0, o kojima smo prichali)...
Najbolje mape Evrope i dalje ima TomTom.
Zbirno najbolje mape, koje sam ja video, iGO...
Njega, dodudhe, nisam testirao na symbianu, vec na iphone-u...

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
voulez-vous
♧Otac Makarije♧
<b>♧Otac Makarije♧</b>



Godine: 40

Datum registracije: 09 Sep 2007
Poruke: 5164

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 03, 2009 9:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ta ta ta tira Exclamation Laughing Laughing Laughing

Garmin Mobile XT 5.00.40 definitivno radi na Symbian S60 i to u svim verzijama.... I ne da radi - otkida! Very Happy Detaljna mapa za SCG (tu jos uvek ostadosmo u celosti) uradjena je perfektno, cak su ulice sa novim nazivima uradjenje.... A postoje neke stvarcice kao sto su vulkanizeri, ja mislim ucrtane ekspoziture svih banaka i puno, puno korisnih alatki.... Definitivno nesto sto vredi imati u tel samo ako se ima S60....

Znaci kvalitetna grafika... Glasovna navigacija.... Auto i Walk mode.... "Bezbednosne kamere"... Sve je na vrh nivou.... Mozda je problem hvatanje satelita, ali to je vec problem do broja satelita nad Srbijom, a ne do aplikacije ili do Vaseg telefona.... Uz sve to.... veliki broj mapa je otkljucan, tako da je sada skoro cela Evropa pokrivena... a ako je ovako uradjena SCG, zamislite tek kako je odradjena neka druga zemlja "zapadnog sveta"! Very HappyVery HappyVery Happy Extra, ja sam prezadovoljan.....

Napomena: Zbog problema sa satelitom.... moze da se desi da vas satelit locira na nekoj drugoj poziciji (do 100m dalje od originalne - recimo vi ste u jednoj ulici a registruje vas da ste u paralelnoj sledecoj), ali ja mislim da to i nije problem u smislu... ako se iz Leskovca zapuca za Novi Sad recimo... i ako se put predje ok.... nije bitno ako navigacija pogresi u broju (adresnom) uz ili niz ulicu... Bitno je da se nadje ulica u nepoznatom gradu...

Missim... ko se ne slaze - moze da se buni... Laughing Laughing Laughing
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 03, 2009 10:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako si iskopao 5 koji radi da fp2, a jesi, bachi dojavu na pp. Wink
Btw.
Testirao sam sinoc iGO za Win mobile.
Garmin ne moze da mu prismrdi.
Chak i sa Teleatlas mapama, koje su na njemu loshija varijanta za Srbiju, ima mnogo detaljniju pokrivenost nego Garmin.
Sa Navteq mapama je pokrivenost sjajna.
Na Garminu sam nalazio da CELE OPSHTINE ne postoje, dok na iGO to nije sluchaj.
Shto se dodatnih zezalica tiche, Garmin mora josh mleka da pije da bi bio na ovom nivou.
TomTom i dalje rula, naravno... Smile

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> Navigacija za Symbian S60.... pitanja, problemi i preporuke! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon