www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Internet prevare????
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~
::  
Autor Poruka
hemicar tuzla
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 21 Mar 2009
Poruke: 18
Mesto: Tuzla

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 03, 2009 5:38 pm    Naslov poruke: Internet prevare???? Na vrh strane Na dno strane

U zadnje vrijeme dosta slusam o ovome pa me zanima kako na njih mozes nasjest i kako ikako dodje do toga?????odg.

Hvalla unaprijed!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


 
Hot Cherry
Banovan!

-!Every Girl's Nightmare!-
-!Every Girl's Nightmare!-





Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 29710
Mesto: PederLand

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 03, 2009 6:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne suvaj nos dje ne trba i sve ke bude OK Laughing Laughing Laughing

Ne posecuj sumnjive sajtove
Ne lozi se na one reklame "Vi ste 100000 srecnik REALNO registrujte se i auto je vas" Laughing Laughing

i slicno tome... a pre svega ne skidajte piratsku muziku/filmove/soft , kupujte cd sa licenzijom cak i 50to skuplje neg sto je na netu

Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________

 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 03, 2009 7:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ocesh tipican primer phishinga? Cek' da otvorim poshto na Yahoo-u Laughing Laughing Laughing


Uglavnom, generalno najveci broj prevara se deshavao tako shto ti stigne mail tipa "Dobio si milion dolara na lutriji" (u kojoj nisi ni ucestvovao Laughing Laughing ) i da bi ti urucili nagradu treba im tvoje ime, prezime, adresa, broj telefona, broj licne karte, broj racuna u banci.. i td... A sa tim podacima shta sve posle mogu da rade mozesh da pretpostavish Laughing Laughing

Il' se npr. moze desiti da neko napravi "paravan stranicu" tipa da izgleda isto k'o original samo da ima sitne razlike u internet adresi koje ne primeti svako niti obrati paznju. Primer koji mi sad' pada na pamet i koji je jedan od najuspelijih kopiranje login strane Blizzardovog WoW account manager-a.
Izgleda isto kao original, samo kad' ukucash username i shifru sistem je automatski pokupi, oni potom odu na pravi Blizzardov sajt, ukucaju je i promene ti shifru i e-mail adresu.
I ti vishe ne mozesh istoj da pristupish.. Mislim mozesh posle dokazivanja da si ti vlasnik, al' to dok se desi..

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
hemicar tuzla
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 21 Mar 2009
Poruke: 18
Mesto: Tuzla

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 03, 2009 7:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hot Cherry je napisao/la sledeće:
ne suvaj nos dje ne trba i sve ke bude OK Laughing Laughing Laughing

Ne posecuj sumnjive sajtove
Ne lozi se na one reklame "Vi ste 100000 srecnik REALNO registrujte se i auto je vas" Laughing Laughing

i slicno tome... a pre svega ne skidajte piratsku muziku/filmove/soft , kupujte cd sa licenzijom cak i 50to skuplje neg sto je na netu

Laughing Laughing Laughing Laughing


samo malo,mozes li mi ovo malo bolje objasnit,kako mislis ne posjecuj sumnjive sajtove........sta podrazumijevas pod tome,da ne ostavljam svoje podatke na njima ili da nikako ne ulazim(sta se moze dogoditi ako udjem na jednu takvu stranicu a da ne ostavim podatke,kako mi ona moze naskodit)....

Hvalla unaprijed!!!
 
Hot Cherry
Banovan!

-!Every Girl's Nightmare!-
-!Every Girl's Nightmare!-





Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 29710
Mesto: PederLand

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 03, 2009 7:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to izgleda kao da ulazis na facebook a ono od jednom si na nekom slicnom sajtu naprimer sexbook Laughing Laughing
Il posecues neki sajt i odma ti se pojavljuje prozorce da se registrujes kako bi ga posetila ili neke glupe reklame
Zaobilazi ih
Ne treba razmisljati o tome.. evo domaci.de sad neko moze da ga KVRC... Laughing Laughing Laughing

_________________

 
hemicar tuzla
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 21 Mar 2009
Poruke: 18
Mesto: Tuzla

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 03, 2009 8:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hot Cherry je napisao/la sledeće:
to izgleda kao da ulazis na facebook a ono od jednom si na nekom slicnom sajtu naprimer sexbook Laughing Laughing
Il posecues neki sajt i odma ti se pojavljuje prozorce da se registrujes kako bi ga posetila ili neke glupe reklame
Zaobilazi ih
Ne treba razmisljati o tome.. evo domaci.de sad neko moze da ga KVRC... Laughing Laughing Laughing


aham,uredu Very Happy Very Happy Very Happy nego ovo mi se desilo,

Usao ja na dernek.ba i odem ja na forum i vidim jednu temu vezanu za prevare ljudi,i tako pise nesto da se salju lazni meilovi i tak,i sam ispod teksta ima stanica

www.419.bittenus.com

i na njoj pise da ne odgovaramo na te meilove,ali mi je stranica bila malo sumnjiva(slike raznih osoba,....),pa se pitam da li mi je ko mogao pravalit podatke (email adresu,adresu stana,broj telefona i tako a da se nisam prijavljivao,de mi reci je li to moguce bez da se registrujem ili da ja licno dam te podatke))...

ja sam samo usao,procitao i izasao,ali me malo strah zbog takvih stranica bas zbog tog otkrivanja identiteta.

pa da li je to moguce.........odg.

Hvalla ti unaprijed!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
 
Hot Cherry
Banovan!

-!Every Girl's Nightmare!-
-!Every Girl's Nightmare!-





Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 29710
Mesto: PederLand

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 03, 2009 8:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexe pridruzi se.. ne znam odgovor na to.. Mislim da ti nisu nista uradili... Laughing Laughing

_________________

 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 03, 2009 8:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Opushteno, popi pivo, nisu mogli nishta da ti uzmu Wink
An tom sajtu imash samo listu poznatih phishing mail-ova kol'ko sam ja primetio. To bi bilo to, nisu ti uzeli ime, prezime, adresu, nisu ti kidnapovali kucnog ljubimca Laughing Laughing Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~ -> Internet prevare???? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon