www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Gospodar Prstenova
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~
::  
Autor Poruka
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 12, 2005 1:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma, ti si me opet pogrešno shvatio. nije mi se dopalo do pred kraj kako su Faramira prikazali. A što se Ljudi Dunharoua tiče, on nije mogao da ih prizove u fizičkom obliku jer su već stolećima bili mrtvi, zato su morali da budu utvare. Mislim da to rešenje i nije tako loše


_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
leggy
Samuraj
Samuraj



Godine: 47

Datum registracije: 24 Nov 2004
Poruke: 4140
Mesto: Tampico, Tamaulipas, Mexico

mexico.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 13, 2005 11:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne ne ne to... Govorim o tome dokle su im pomogli. U filmu ispadose oni glavni u bitci za Minas Tirit.

Znas ko mi jos fali? Ben-Guri-Ben ili kako se vec zvao Laughing

_________________
Viva Zapata y Subcomandante Marcos!
 
jeka_ks
GiGijeva miljenica
GiGijeva miljenica



Godine: 33

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 3933
Mesto: krusevac

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 13, 2005 11:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Trilogija je odlicna muzika predeli,ustvari sve!

_________________
Neka te moj poljubac dotakne putem ovih

malih slova, nek ti u srce udje radost nova, nek

ti sve od srece sja, a uzrok tome neka budem

ja..
 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 9:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gan-Buri-Gan. Druadani (ili Vozi) su baš falili, kao uopšte i celo to putovanje Rohirima do Pelenorskih polja

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
leggy
Samuraj
Samuraj



Godine: 47

Datum registracije: 24 Nov 2004
Poruke: 4140
Mesto: Tampico, Tamaulipas, Mexico

mexico.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 15, 2005 12:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobro, malo sam promesao Very Happy

Znas sta mi je jos smetalo? To sto se odmah videlo da je Eowen posla sa konjanicima. Tolkin je u knjizi krio pod imenom Elfhelm i sve do bitke sa Witch-kingom nije se znalo da je to ona.

_________________
Viva Zapata y Subcomandante Marcos!
 
Erdal82
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 667
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 15, 2005 3:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eh ovako...Lord of the Rings je vec postao kultni film, apsolutno savrsenstvo kinematografije koje ljudi nisu vec godinama vidjeli....

Sva tri dijela sam pregledao dva puta, i jos nakon prvog dijela procitao sve tri Tolkinove knjige koje su me, isto kao i film, FASCINIRALE!! Istina, knjiga je knjiga, i nikada savrsenstvo pisceve maste ne moze biti u potpunosti preneseno na veliko platno, ali ovaj film odrzava sami duh knjige kroz sva tri nastavka...Gluma je fenomenalna, kao i kinematografija, zvucni i vizuelni efekti, ma sve je savrseno....Od likova bih izdvojio Galadriel (Cate Blanchett), Gandalfa (Ian McKellen) i Froda (Elijah Wood)

Kao istinski poklonik ove trilogije, odusevljen Tolkinovim svijetom maste, odlucio sam potraziti i neko drugo njegovo djelo. Kupio sam knjigu "SILMARILION", koja se odnosi sa period prije Gospodara Prstenova (nastanak svijeta, kako su nastali hobiti, ljudi, vilenjaci i patuljci...te o sukobu bogova....) LJUDI, koliko god sam bio opcinjem Gospodarima, ova me je knjiga jos vise odusevila....jednostavno je neopisiva, i kako je sam Peter Jackson rekao (reziser) jos ju je uvijek nemoguce prenijeti na platno zbog izuzetnih i velicanstvenih opisa....

Ko je god uzivao u Gospodarima Prstenova, preporucio bih mu da hitno potrazi i ovu knjigu, jer vas uvjeravam da ce uzivati jos vise....Jednostavno je neopisiva....

_________________
Nikad ne reci nikad vise!
 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 15, 2005 8:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Erdal82 je napisao/la sledeće:
Gospodarima Prstenova



Ne bih da se pravim pametan ali ovo je veliki lapsus. Samo je jedan Gospodar prstenova, zli Majar Sauron. A ko voli Tolkina i svet Arde, neka nabavi i Unfinished Tales (prevedene su i na srpski jezik) a ako neko želi, mogu mu poslati i Histories of Middle Earth u e-formatu, kao i Tolkinova Pisma u pdf-formatu (neprevedena, znači potrebno je dobro znanje engleskog jezika)

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
Erdal82
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 667
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 15, 2005 5:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Ko je god uzivao u Gospodarima Prstenova, preporucio bih mu da hitno potrazi i ovu knjigu" ----- Izvuko si recenicu iz kontexta, jer se misli na knjige, a u gornjem textu pise i Gospodar Prstenova.....(Lord of the Rings- bez nastavka s).....pa gdje ces mene filmofila ispravljat Wink

_________________
Nikad ne reci nikad vise!
 
alex blue
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Apr 2005
Poruke: 15

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 17, 2005 10:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aiya!

Film je sveukupno fenomenalan. Imam sve produzene verzije na DVD-u i omiljene scene sam gledao iznova i iznova jedno trilion puta. Steta sto nema mnogo vise ovako dobro ekranizovanih romana.
 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 18, 2005 10:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vidi Erdale, ne sumnjam da si filmofil, ali: film je jedan, Gospodar Prstenova, a tri su dela: Družina Prstena, Dve Kule i Povratak Kralja. Tako da množini mesta nema...

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
Erdal82
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 667
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2005 12:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ajj Boze, pa nisam dosao na cas kod lektora, sta ti je ba ? Smile
Ok, Gospodar Prstenova, svejedno... 8)

_________________
Nikad ne reci nikad vise!
 
Erdal82
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 667
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2005 12:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A fakat sto se tice knjige SILMARILION, o periodu prije ove trilogije, procitaj, fenomenalna je, ako vec nisi procitao...

_________________
Nikad ne reci nikad vise!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~ -> Gospodar Prstenova Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  sledeća
Strana 4 od 12

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon