www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Tenis
Strana 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 29, 2009 8:10 am    Naslov poruke: Tenis Na vrh strane Na dno strane

Dinarin poklon Jeleni
Sreda, 28. oktobar 2009. 19:19

Jelena Janković upisala je prvu pobedu na WTA šampionatu u Dohi, pošto joj je Dinara Safina predala meč u trećem gemu prvog seta!

Bilo je 1:1 i 15:30 na servis Safine, kada je prva teniserka sveta zbog bolova u leđima bila primorana da pruži ruku Jeleni.

Meč je tako okončan posle svega 12 minuta i bio je sušta suprotnost duelu iste grupe, između Karoline Voznijački i Viktorije Azarenke (2:1), koji je trajao gotovo tri sata.

Ostaje da se vidi hoće li Safina biti spremna za meč drugog kola, ili će kao prva zamena biti pozvana Vera Zvonareva.

U svakom slučaju, Jankovićeva će za plasman u polufinale, odnosno neko od prva dva mesta u Beloj grupi, morati da pobedi Karolinu Voznijački u petak.

BELA GRUPA

(4) Voznijački (Danska) - (6) Azarenka (Belorusija) 2:1 (1:6, 6:4, 7:5)

(1) Safina (Rusija) - (8) Janković (Srbija) predaja Safine

Tabela: Voznijački 1-0 (2:1), Azarenka 1-1 (3:2), Janković 1-1 (2:2), Safina 0-1 (0:2).

U ČETVRTAK: Safina - Voznijački (15.00 časova).

KESTEN GRUPA

(2) S. Vilijams (SAD) - (7) V. Vilijams (SAD)

Tabela: S. Vilijams 1-0 (2:0), Dementijeva 1-0 (2:1), V. Vilijams 0-1 (1:2), Kuznjecova 0-1 (0:2).

U ČETVRTAK (po završetku meča Bele grupe): S. Vilijams - Dementijeva, Kuznjecova - V. Vilijams.

(MONDO)



_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 02, 2009 7:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Serena stvarno najbolja
Nedelja, 1. novembar 2009. 18:38

Serena Vilijams pobednica je poslednjeg turnira u sezoni, WTA šampionata u Dohi. Amerikanka je u finalu savladala sestru Venus sa 2:0 (6:2, 7:6 (7:4)) i posle 2001. godine drugi put u karijeri osvojila prestižni turnir.

Serena je napravila dva brejka u prvom setu i u svim elementima bila bolja od Venus. U drugom delu meča viđena je izjednačena borba, ali je mlađa sestra uspela da preko tajbrejka stigne do konačne pobede.

Serena je na najbolji način završila uspešnu sezonu i od ponedeljka će ponovo zauzeti prvo mesto na WTA listi gde će sačekati Novu godinu.

U 11. međusobnom WTA finalu osmi put je bila uspešnija Serena Vilijams, koja ima i dve pobede više u 22 odigrana meča protiv Venus.

Turnir u Dohi igrao se za nagradni fond od 4.550.000 dolara, a pobednici je pripalo 1.550.000 dolara.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 02, 2009 11:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Skočili Viktor i Janko
Ponedeljak, 2. novembar 2009. 10:38

Viktor Troicki ponovo je među najboljih 30 na svetskoj rang-listi, iako prošle nedelje nije odigrao nijedan meč.

Srpski teniser napredovao je za dve pozicije i sada je 29, pošto su žestoke padove doživeli Džejms Blejk i David Nalbandijan. Amerikanac (trenutno 41. na svetu) skliznuo je za 18, a dugo povređeni Argentinac (69) za čak 42 mesta!

Janku Tipsareviću je plasman u polufinale Beča doneo skok od "sedam milja", sa 46. na 39. poziciju.

Tipsarević je najbolji "renking" ostvario maja 2008 (33), a Troicki avgusta ove godine, kada je bio svetski broj 24.

U Top 10 došlo je do dve male rokade, između Rodika i Davidenka, odnosno Verdaska i Conge.

Najveći uspon među prvih 100 beleži Ukrajinac Sergej Stahovski, koji je osvojio turnir u Sankt Petersburgu i popravio plasman za čak 39 mesta. Sada je 54.

1. (1) Rodžer Federer (Švajcarska) 10.055 bodova
2. (2) Rafael Nadal (Španija) 8.845
3. (3) Novak Đoković (Srbija) 7.890
4. (4) Endi Marej (Velika Britanija) 6.640
5. (5) Huan Martin Del Potro (Argentina) 6.060
6. (7) Endi Rodik (SAD) 4.500
7. (6) Nikolaj Davidenko (Rusija) 4.340
8. (9) Fernando Verdasko (Španija) 3.225
9. (8) Žo Vilfred Conga (Francuska) 2.985
10. (10) Robin Soderling (Švedska) 2.935
..........
29. (31) Viktor Troicki 1.175
39. (46) Janko Tipsarević 990
205. (185) Ilija Bozoljac 238
267. (273) Filip Krajinović 166

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 02, 2009 1:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ana i Jelena na istom
Ponedeljak, 2. novembar 2009. 13:16

Jelena Janković zauzima osmo, a Ana Ivanović 22. mesto na najnovijoj WTA listi, kao i prošle nedelje.

Serena Vilijams je zahvaljujući trijumfu na godišnjem WTA šampionatu u Dohi ponovo potisnula Dinaru Safinu sa prve pozicije.

Na konačnu rang-listu za 2009. godinu sačekaćemo do narednog ponedeljka, jer se od 4. do 8. novembra na Baliju održava "Turnir šampiona", uz učešće 12 teniserki podeljenih u četiri grupe.

TOP 10

1. (2) Serena Vilijams (SAD) 9.075 bodova
2. (1) Dinara Safina (Rusija) 7.800
3. (3) Svetlana Kuznjecova (Rusija) 6.141
4. (4) Karoline Voznijački (Danska) 5.875
5. (5) Jelena Dementijeva (Rusija) 5.585
6. (7) Venus Vilijams (SAD) 5.126
7. (6) Viktorija Azarenka (Belorusija) 4.820
8. (8) Jelena JANKOVIĆ (Srbija) 3.965
9. (9) Vera Zvonareva (Rusija) 3.560
10. (10) Agnješka Radvanska (Poljska) 3.450
..........
14. (14) Marija Šarapova (Rusija) 2.820
17. (18) Kim Klajsters (Belgija) 2.340
21. (21) Ameli Morezmo (Francuska) 2.077
22. (22) Ana IVANOVIĆ (Srbija) 2.067

(MONDO

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 06, 2009 9:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ziki i Nestor po starom
Petak, 6. novembar 2009. 00:12

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor igraće u polufinalu turnira u Bazelu.

Posle četiri uzastopna poraza, u švajcarskom gradu ostvarili su i drugu pobedu. Savladali su Džejmsa Seretanija (SAD) i Aisama Ul Hak Kerešija (Pakistan) - 6:4, 6:4.

Meč je trajao 69 minuta.

Zimonjić će u polufinalu igrati protiv kolege iz Dejvis kup reprezentacije, Viktora Troickog, koji je u paru sa Nemcem Kristoferom Kasom, bio bolji od Čeha Jaroslava Levinskog i Amerikanca Trevisa Perota - 6:4, 6:2.

Nagradni fond turnira u Bazelu je 1.755.000 evra, a pobednicčki par u dublu zaradiće 71.500 evra i 500 ATP poena.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 06, 2009 9:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Egzibicija Đokovića
Petak, 6. novembar 2009. 00:10

Novak Đoković se nije ni oznojio, a već je stigao u treće kolo (četvrtfinale) turnira u Bazelu (ATP 500).

Za samo 52 minuta demolirao je Jana Herniha - 6:0, 6:0.

Drugi nosilac u Bazelu bio je nemilosrdan prema Čehu, trenutno 59. igraču sveta. Ovo im je bio četvrti meč, treći ove godine i treća pobeda Srbina.

Novak je od starta meč krenuo furiozno. Osvojio je uvodnih osam poena, a rivalu je prepustio samo pet poena dok je stigao do 4:0.

Tada je Hernih prvi put namučio Đokovića, koji je servirao. Čeh je imao čak tri brejk lopte, ali je posle 13 minuta igre (prethodna četiri gema trajala 12 minuta), Đoković ipak poveo 5:0.

Drugi put je Hernih bio blizu da se "upiše" u četvrtom gemu drugog seta. On je imao 40:15 na svoj servis, ali ni taj gem Čeh nije uspeo da osvoji. Do kraja, Đoković je rutinski odradio posao.

Pre egzibicije sa Hernihom, na startu takmičenja, Đoković je pobedio Nemca Anreasa Beka - 6:2, 7:6.

U četvrtfinalu igraće protiv Stanislasa Vavrinke (6), koji je bio bolji od Finca Jarka Nieminena - 7:5, 2:6, 6:1.

Novak je sa Švajcarcem igrao devet puta, a dobio ga je sedam puta, od čega u poslednjih pet mečeva.

Nagradni fond turnira u Bazelu je 1.755.000 evra, a pobedniku će pripasti 291.700 evra i 500 ATP poena.

(MONDO

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 09, 2009 11:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Đoković: Najbolji u pravo vreme
Nedelja, 8. novembar 2009. 21:09

Novak Đoković bio je prezadovoljan nakon pobede u finalu turnira u Bazelu.

Najbolji srpski teniser pobedio je trostrukog šampiona Rodžera Federera, čime je poveo sa 3:2 protiv Švajcarca u ovosezonskim duelima. Možda se sastanu još koji put...

Đoković je ocenio da je njegov nastup u finalu bio i najbolji na turniru.

"Odigrao sam daleko najbolji meč. Došao je u pravom trenutku..."

Srbin protiv sebe nije imao samo najboljeg tenisera sveta, već i publiku koja je do poslednjeg mesta ispunila "Sent Jakobs" arenu.

"Morao sam da učinim nešto posebno u svojoj igri, da bih pobedio", dodao je treći teniser sveta.

Đoković smatra da je prelomni trenutak u meču bio onaj kada je osvojio set nakon maratonskog gema koji je trajao 24 minuta.

"To mi je bio najduži gem u životu. Mislim da je on bio prekretnica u meču. Imao sam sreće da sačuvam nerve."


Novak je naglasio kako je na svaki način nastojao da onemogući Švajcarca da preuzme kontrolu nad mečom.

"Kada kontroliše meč Federer je najbolji na svetu i tada može da završi posao veoma brzo. Trudio sam se da budem strpljiv i prebacim pritisak na njega. Imao sam dobru taktiku i primorao ga da igra udarac više", rekao je Đoković, koji je u Bazelu osvojio četvrti ATP trofej ove sezone, a ukupno petnaesti u karijeri.

Federer nije mogao da sakrije razočaranje, s obzirom da je posle tri uzastopna trijumfa u svom rodnom gradu morao pobednički pehar da prepusti drugome.

"Razočaravajuće je kada izgubim finale kod kuće. Mislim da sam propustio dosta prilika, ali ne tražim izgovore. Novak je igrao tvrdo i dobro kada je to bilo najbitnije", jasan je bio Švajcarac.

(MONDO

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 09, 2009 12:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

9. novembar 2009. | 10:55 | Izvor: B92
ATP: Đoković sve bliži Nadalu

Na najnovijoj ATP listi srpski teniser Novak Đoković se trijumfom na turniru u Bazelu bodovno još više približio drugom teniseru sveta Rafaelu Nadalu.

Đoković sada sa 8.300 bodova zaostaje za Nadalom 545 bodova, što je za 410 poena manje u odnosu na prethodnu nedelju. Rodžer Federer je i dalje prvi sa 10.340 bodova, dok je Endi Mari četvrti, a Huan Martin Del Potro peti. Viktor Troicki je i dalje 29. dok je Janko Tipsarević izgubio jednu poziciju i sada je 40. teniser sveta.

Ilija Bozoljac je pao za pet pozicija i sada je 210, dok je Filip Krajinović dve pozicije ispod i sada je 269.

Najveći skok napravio je Jen-Hsun Lu iz Kineskog Taipeia koji je napredovao za 27 pozicija i probio se među 100 najboljih tenisera sveta, na 99. poziciju.

ATP lista top 10, 9. novembar:

1. Rodžer Federer (Švajcarska) 10.340
2. Rafael Nadal (Španija) 8.845
3. Novak Đoković (Srbija) 8.300
4. Endi Mari (Velika Britanija) 7.140
5. Huan Martin Del Potro (Argentina) 6.050
6. Endi Rodik (SAD) 4.500
7. Nikolaj Davidenko (Rusija) 4.430
8. Fernando Verdasko (Španija) 3.360
9. Žo-Vilfred Conga (Francuska) 2.985
10. Robin Soderling (Švedska) 2.935
29. Viktor Troicki (Srbija) 1.175
40. Janko Tipsarević (Srbija) 1.015
210. Ilija Bozoljac (Srbija) 226
269. Filip Krajinović (Srbija) 166

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 09, 2009 3:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

9. novembar 2009. | 13:01 | Izvor: B92
WTA: Bez promena u vrhu

Najboljih pet teniserki sveta sačuvale su pozicije koju zauzimale prošle nedelje, dok je Jelena Janković ostala osma, a Ana Ivanović 22.

Amerikanka Serena Vilijams i dalje je prva sa 9.075, ispred Dinare Safine, koju je prošle nedelje nasledila na samom vrhu. Safina ima 7.800 bodova, dok treće mesto zauzima Svetlana Kuznjecova sa 6.141. Prvih pet teniserki kompletiraju Dankinja Karolina Voznijacki i Jelena Dementijeva iz Rusije.

U odnosu na prošlu nedelju starija sestra Vilijams Venus je napredovala za jedno mesto i sada je šesta, ispred Viktorije Azarenke i Jelene Jankoviće, koja zauzima osmo mesto sa 3.965 bodova. Ruskinja Vera Zvonarjeva je deveta, dok je Agnješka Radvanska deseta teniserka sveta i ove nedelje. Druga srpska teniserka Ana Ivanović je i dalje na 22. mestu WTA liste sa 2.067 bodova.

Prvih deset teniserki na WTA listi:
1. Serena Vilijams (SAD) 9.075
2. Dinara Safina (Rusija) 7.800
3. Svetlana Kuznjecova (Rusija) 6.141
4. Karolina Voznijacki (Danska) 5.875
5. Jelena Dementijeva (Rusija) 5.585
6. Venus Vilijams (SAD) 5.126
7. Viktorija Azarenka (Belorusija) 4.820
8. Jelena Janković (Srbija) 3.965
9. Vera Zvonarjeva (Rusija) 3.560
10. Agnješka Radvanska (Poljska) 3.450

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 11, 2009 11:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tipsarević: Hordorf me preporodio
Sreda, 11. novembar 2009. 10:06

Janko Tipsarević je u oktobru zablistao. U Moskvi je stigao do svog prvog ATP finala, a onda je u Beču dogurao do polufinala.

"Zahvalan sam novom treneru Dirku Hordorfu, najzaslužnijem za dobre rezultate. On mi je menadžer od 15. godine i pošto je doskora trenirao Rajnera Šitlera, samo ponekad je radio samnom, ali sam uvek posle toga beležio dobre rezultate", počeo je Tipsarević priču za "Sportski Žurnal".

Kada je Hordorf nedavno prestao da sarađuje sa Šitlerom, postao je Jankov trener. I preporodio ga je. Trenutno je 40. na ATP listi. Ne tako davno, po završteku Vimbldona bio je 79.

"Za mesec i po sam osvojio 40 odsto poena u ovoj godini. Hordorf je pojednostavio detalje u mojoj igri. Ima pravi nemački pristup - dva i dva su uvek četiri. Imam tendenciju da komplikujem stvari, a sada imam pravila koje pratim. Ne gubim više na gluposti".


Za dve nedelje odigrao je 11 mečeva.

"Bilo je fizički teško... Poslao sam Noletu poruku da mu se divim kako može da igra iz nedelje u nedelju u završnicama turnira. Posle tri uzastopne nedelje igranja, u Valensiji sam se raspadao. Bio sam bolestan", dodao je Janko.

"Cilj mi je da se što pre nađem u prvih 20, ali se neću opterećivati time", zaključio je Janko Tipsarević koji je trenutno u Beogradu, a sprema se za odmor na Maldivima i zatim pripreme u Keniji.

(MONDO

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 15, 2009 6:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Nole" neprikosnoven u Parizu
15.11.09. 18:00
izvor:sportskacentrala

Đoković - Monfis 6:2, 5:7, 7:6(7:3)

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, osvojio je turnir Masters serije u Parizu pobedivši u uzbudljivom finalu odigranom pred oko 15.000 gledalaca u dvorani "Bersi" domaćeg takmičara Gaela Monfisa sa 2-1.

Đoković tokom finalnog meča u Parizu protiv Monfisa

Ovaj trijumf je za "Noleta" značajan i rezultatski i psihološki pred završni nastup u 2009. godini, ali mu sam po sebi neće biti dovoljan da dospe na drugo mesto ATP rang-liste.

Iako je za ovu titulu, 16. u karijeri, dobio 450.000 evra i novih 1.000 ATP poena, u ponedeljak će mu na tom rangiranju biti "oduzeto" 1.300 bodova osvojenih prošle godine pobedom na Masters kupu u Šangaju. Ipak, imajući u vidu kako je Đoković pobedio Federera u bazelskom finalu prošle nedelje, a Nadala u polufinalu pariskog turnira, odbrana titule Masters kupa i ne deluje kao nedostižan zadatak u Londonu.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 16, 2009 8:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

15. novembar 2009. | 20:40 | Izvor: B92, zvanični sajt
Đoković: "Pobeda dodatni motiv"

Najbolji srpski teniser Novak Đoković bio je srećan posle pobede nad Gaelom Monfisom u finalu turnira u Parizu.

„Vrlo sam zadovoljan svojim igrama u prethodnih 4-5 nedelja, savladao sam prvu dvojicu na ATP listi. Ovo je prvi ili možda drugi put u karijeri da sam osvojio dva uzastopna trofeja i to me dodatno motiviše da sličan podvig ponovim i u budućnosti. Sa mnogo samopouzdanja odlazim na Masters u London, a jedino je pitanje hoću li fizički izdržati i stići da sakupim energiju do tog turnira“, izjavio je Đoković.

Novak kaže da je osećao presiju tokom celog finala, a navodi i zašto:

„Morao sam mnogo da se potrudim jer sam izgubio poslednja četiri finala na turnirima iz Serije 1000. To mi se ’motalo’ po glavi, mislio sam o tome, što nije baš prijatan osećaj, a naročito se pojačao kada sam video da Gael polako ulazi u ritam“.

Đoković objašnjava sa čime je sve morao da se bori ne bi li stigao do 16. trofeja u karijeri.

„Velika podrška publike još je motivisala Monfisa i davala mu energiju kako se meč približavao kraju. Borio sam se protiv njega i pritiska publika i nekako sam pokušavao da sačuvam nerve. Na kraju meča izbacio sam iz sebe sve emocije i bio srećan“.

Novak je postao noćna mora za domaće tenisere – prvo je pobedio Federera u njemu rodnom Bazelu, a zatim je slavio protiv Monfisa u njegovom zavičaju Parizu.

Đoković je pobedom nad Monfisom poboljšao ovosezonski skor na 76-18, a za proboj na drugo mesto ATP liste potrebno mu je da odbrani titulu na Mastersu, a da Nadal ne dobije više od jednog meča.

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> Tenis Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  sledeća
Strana 1 od 22

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon