www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

"P*A*R*T*I*Z*A*N...U mom telu krv je Crno-bela"
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Fudbal ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 08, 2010 9:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Plavi: Moreira i Saša Ilić ne mogu zajedno

07. februar 2010. 21:42 > 21:45

Trener Partizana kaže da ekipa trenutno, u trkačkom smislu, ne može da "istrpi" njih dvojicu. Zalaže se da "bokseri" budu samo novčano kažnjeni.

Crno-beli su se u nedelju vratili iz Antalije sa priprema tokom kojih su odigrali pet kontrolnih utakmica, ali koje su obeležili verbalni duel Alberta Nađa i Moreire, kao i fizički sukob dvojice Marka, Lomića i Jovanovića.

Trener Goran Stevanović pokušava da spusti loptu na zemlju posle svega što se dešavalo.

"Možda zvuči čudno, ali nisam tip koji pada u euforiji, ni kada su dobre stvari u pitanju, ni kada su loše. Verovatno zato što sam živeo tim životom (profesionalnog fudbalera)", počeo je "Plavi" priču o incidentu, koji je uzdrmao srpsku javnost.

"Takve stvari su normalne i doživljavam ih mirnije, jer stavljam akcenat na teren. Okolo može da bude i malo manipulacija. Naša snaga je da kao ekipa i klub i tu takvim situacijama pokažemo zrelost i da iz njih izađemo još jači i bolji. Na pravom smo putu da to i učinimo. Pripreme nijedne ekipe na svetu ne mogu da prođu bez problema. Znam kako je bilo na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj, koliko su problema imale reprezentacije koje su daleko dogurale. Ako dozvolimo da nam sporedne stvari kreiraju sudbinu, onda smo na sporednom putu", nastavio je Stevanović.

Bilo je priča da će biti raskinuti ugovori sa Lomićem i Jovanovićem, ali šef struke se odlučno protivi tome naročito pošto su obojica planirani za zadnju liniju tima.

"Priznali su grešku, svesni su da moraju da snose posledice. Obojica su se složili da je interes kluba iznad svega. Zalagaću se da kazna bude finansijske prirode, ali sačekaću razgovor sa čelnicima kluba. Shvatili su da su napravili grešku, a to prodrmalo je ekipu. Bio sam igrač, znam da udarac po džepu najviše boli. Svakom drugom kaznom više bismo kaznili sebe, klub i navijače nego njih dvojicu".

Stevanović je priznao da u ovom trenutnu u timu nema mesta i za Moreiru i za Sašu Ilića.

"Trenutno, ekipa u trkačkom smislu ne može da izdrži obojicu zajedno na terenu što ne znači da neće moći kasnije. Isti je slučaj i dvojicom špiceva. Pobornik sam igre sa dva špica, jer Partizan stalno mora da igra na pobedu, a to teško sa jednim napadačem. Međutim, koliko je ekipa ofanzivna ne zavisi od toga koliko špiceva ima u sastavu".

Osvrnuo se Stevanović i na "slučaj Moreira".

"Još jesenas sam rekao da je moja želja da stvorim ekipu i sistem u kome se pojedinac neće mnogo pitati, u smislu da će osećati značaj u grupi, ali da neće biti presudan. Partizan je toliko veliki klub da ne sme da zavisi od jednog igrača, a Moreira je toliko veliki i ozbiljan igrač da ne sme da potpadne pod te priče. Stavio sam svima do znanja da imamo zajednički interes - klub. Sumnjam da će Moreira pasti na te priče. Verujem da će prevazići krizu i da će osetiti svoju važnost".

Partizan je u Turskoj izgubio od Brašova (0:3), igrao je nerešeno sa Ridom (0:0) i Dnjeprom (1:1), a savladao Hirošimu (2:0) i Liteks (3:2).

"Veliki teret nosi trener Partizana. Morali smo da vodimo računa da svima damo šansu, uigramo ekipu, ali i da pritom ne izostane rezultat".

Partizan će narednog vikenda igrati protiv Udinezea u Sloveniji.

(MONDO)



_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 09, 2010 9:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U Partizanu ubeđivali novinare da prećute tuču?
09. februar 2010. | 09:08 | Izvor: Sportske.net, Sportski Žurnal

Naravno, obračun Lomića i Jovanovića postao tema dana, a u narednoj fazi priprema, novinari će biti odvojeni od ekipe. "Bokseri" olakšani za 76 000, odnosno 6 000 evra u slučaju Jovanovića, svaki njihov komentar na kaznu povući će nove sankcije. Da li je Moreira "olakšan" za 1000 evra?
Lomic i JovanovicPriča o tuči Marka Jovanovića i Marka Lomića konačno je dobila kompletne obrise. Kazne su poznate, ako se ostane pri onih 40% godišnjeg ugovora. Lomić je izvukao deblji kraj, platiće 76 000 evra, dok Jovanović, kome su primanja podignuta na 15 000, mora da ostavi na klupskoj kasi 6000.

Ono što je zanimljivo je da je Partizan probao da sakrije tuču. Današnji „Sportski Žurnal“ piše da su i trener Stevanović, i kapiten Krstajić ubeđivali izveštače da nema potrebe da pišu o boks meču na pripremama.

Pošto je naravno priča otišla u medije, sada sledi novi čin, u Sloveniji će igrači biti razdvojeni od novinara, odnosno u drugom hotelu.

Partizan 2 velikaTo je naravno i pravo Partizana i pokušaj da se izbegne direktni kontakt između igrača i „sedme sile“.

Takođe, Jovanović i Lomić se nisu oglašavali nakon informacije da će biti „udareni po džepu“, a od kluba su dobili savet da bi svaki komentar mogao da povuče novu kaznu.

Kad smo već kod kazni, u redovima crno – belih su zakopčani, Albert Nađ je najavio da Moreiru čeka kazna od 1000 evra. Šta se desilo, odnosno hoće li Portugalac biti tema Disciplinske komisije nije za sada poznato.

On je pripretio da će tek pričati, ako bude „olakšan“ za 1000 evra.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 19, 2010 7:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Krstajić: ''Očekujte disciplinovaniji, zreliji i ofanzivniji Partizan''
18. februar 2010. | 21:10 | Izvor: Sportske.net, danas

Novi kapiten Partizana ističe da su aktuelne pripreme crno-belih, koje ulaze u završnu fazu, najbolje odrađene koje je iskusio u domaćem fudbalu. Naglašava takođe da afere i incidenti koji su se pojavljivali za to vreme nisu poremetili atmosferu u ekipi.
KrstajicMladen Krstajić nije zabrinut zbog loših partija crno-belih u pojedinim mečevima tokom priprema, kao ni činjenicom da je Partizan primio deset golova u sedam kontrolnih mečeva.

''Bez obzira na taj podatak, mislim da će odbrana biti jedno od glavnih oružja Partizana u nastavku sezone. Golove smo primali posle prekida, što je, po meni, povoljnije nego da smo ih primali posle akcija. To je pokazatelj uigranosti ekipe. Lično, vrlo spokojno dočekujem početak prolećnog dela prvenstva'', ističe Krstajić.

Veliku medijsku pažnju tokom zime su privlačile su pojedine afere, najpre u vezi sa odstranjivanjem kapitena Đorđevića iz ekipe, pa nezadovoljstvom Moreire, da bi vrhunac usledio tučom Lomića i Jovanovića. Krstajić odbacuje mogućnost negativnih efekata na ekipu posle svega toga.

''Atmosfera u ekipi je ostala mirna, samo mislim da je možda neka lična nezadovoljstva trebalo zadržati za sebe, da se ne bi davalo povoda senzacionalističkim medijskim tumačenjima. Dešavalo se to i u drugim klubovima. Lizarazu je svojevremeno udario Mateusa na treningu, pa se nije digla tolika prašina, jer nije bilo toliko svedoka'', uverava Krstajić.

Na kraju, kapiten crno-belih poručuje navijačima da mogu dosta da očekuju od svojih ljubimaca u nastavku sezone.

''Očekujte disciplinovaniji, kompaktniji, taktički zreliji i ofanzivniji Partizan. Dobro smo odradili pripreme, koje su i najbolje koje sam u dosadašnjoj karijeri odrdadio u našem fudbalu'', istakao je Krstajić.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 22, 2010 8:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Rezervisti zbunili Plavog

21. februar 2010. 13:07 > 13:43

Drugi tim Partizana nadigrao prvi i pobedio sa 3:1. "Rezervisti" pole prvog poluvremena vodili sa 3:0, a strelci bili Dijara i dva puta Vašington. Krstajić spasio čast "prvog tima".

Partizan je u subotu odigrao poslednju kontrolnu utakmicu u pripremnom periodu. Meč protiv Sinđelića je otkazan zbog lošeg stanje terena na stadionu u Humskoj i Zemunelu, pa se trener Goran Stevanović odlučio da snege odmere "rezervisti" i "prvi tim".

Možda je po crno-bele i dobro što je utakmica sa Sineđelićem otkazana. Rezervisti su dobili šansu i iskoristili je na najbolji način, pobedivši svoje klupske kolege sa 3:1 (3:0).

Manje od sedam dana pre prvog prolećnog kola u Čačku, Stevanović se nalazi na slatkim mukama. Strateg Partizana, nakon poslednje utakmice, sigurno će još jednom dobro razmisliti ko će biti u početnih jedanaest 27. februara protiv Borca.

"Svi su dobili odgovarajući minutažu na pripremama, niko nije zapostavljen. Već imam grupu od 16-17 igrača koji ravnopravno konkurišu za prvi tim, što znači da njih pet-šest duva za vrat onima koji će početi utakmicu u Čačku", rekao je Stevanović za "Sportski žurnal".

Većina navijača Partizana proteklih dana pitala se zašto su se na klupi našli Almami Moreira i Lamin Dijara, najbolji igrač i najbolji strelac srpskog šampiona. Odgovor nisu znali ni sami igrači, pa su poslednji meč iskoristili da uvere stručni štab da im nije mesto među rezervistima.

"Drugi tim" vodio je sa 3:0 već posle 40 minuta igre.

Šansu je iskoristio i Vašington. Brazilac je bio asistent kod prvog gola, kada je Dijara u 20 minutu savladao Božovića, a onda je i sam dva puta matirao prvog čuvara mreže crno-belih (u 35. i 40. minutu).

Čast "prvog tima" spasio je Mladen Krstajić pogotkom u 48. minutu.

"Bio je ovo koristan trening, odradili smo sve što smo planirali", ocenio je Goran Stevanović

Utakmici u Sportskom centru Teleoptik nisu prisustvovali gledaoci, ali ni novinari, koji su tek po dolasku u Zemunelo obavešteni da se meč igra "iza zatvorenih vrata" zbog, kako su saopštili ljudi iz Partizana, uigravanja taktičkih varijanti.

Još jedna novost iz Humske je i ta da će predstavnici sedme sile ubuduće za ulazak u zgradu Sportskog centra morati da dobiju dozvolu Upravnog odbora. Tako barem kažu zaposleni, a prenose mediji.

"PRVI TIM" (4-2-3-1): M. Božović - Kamberović, Jovanović, Krstajić, Lomić - Fejsa, Petrović - Tomić, S. Ilić, Davidov - Kleo.

"DRUGI TIM"(4-1-3-2): D. Božović - Lukić, Knežević Stanković, Lazevski - Brašanac - Mijić, Moreira, B. Ilić - Vašington, Dijara.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 23, 2010 1:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Raća Petrović: "Titula i Južna Afrika motivi za proleće"
23. februar 2010. | 09:21 | Izvor: Sportske.net, Sport

Jedan od najmlađih reprezentativaca pred vremenom je dokazivanja. U podsvesti put na Mundijal u mislima uvek teško gostovanje u Čačku. Zna da sve mora da zasluži, veruje u svoj tim, dobro je što je ostao u Humskoj, otkriva da su veliki klubovi bili u igri. Ne smeta mu da deli minutažu sa Fejsom.
PetrovicRadosav Petrović tvrdi da je Partizan spreman za velika iskušenja. Reprezentativac iz redova crno – belih smatra da će start u Čačku pokazati kako se radilo tokom priprema.

„Nikad nije lako protiv Borca na strani, uvek se mučimo kraj Morave. Međutim, ništa nećemo prepustiti slučaju, kvalitetniji smo i to će odlučiti“, kaže Petrović.

Priznaje da je bio malo nervozan zbog priča o odlasku, da su veliki klubovi bili u pitanju, ali da je uvek smatra da je najbolje da ostane.

„Hoću još jednu duplu krunu, nisam rekao poslednju reč u srpskom fudbalu“, uverava Petrović.

PetrovicOn bi mogao da deli minutažu u nekim utakmicama sa Fejsom, ali kaže da je to odluka trenera Stevanovića i da će uvek davati maksimum.

Sanja Južnu Afriku.

„U podsvesti mi je SP, veoma sam motivisan da se ovog proleća izborim, da budem na spisku za Mondijal. Među najmlađima sam, sjajno su me prihvatili, ali ništa ne prejudiciram. Do poziva mogu samo preko Partizana. I jesenas kada sam bio u drugom planu u klubu, i sedeo na klupi, selektor me je pozivao. Ta podrška mi je najviše pomogla“, ponavlja Petrović, koji zaključuje da crno – beli drže sudbinu u svojim rukama, da im se neće ponoviti kiksevi protiv manjih ekipa kao jesenas i da je to ključ za novu titulu.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 26, 2010 8:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bora Milutinović zadužio "crno-belu osmicu"

25. februar 2010. 17:03 > 17:05

Bora Milutinović postao je savetnik predsednika Partizana Dragana Đurića za sportska pitanja i međunarodne odnose.

Legendarni fudbaler crno-belih i priznati svetski stručnjak u četvrtak je boravio u "Zemunelu" gde mu je uručena Zlatna plaketa i dres sa brojem osam, a zatim je i zvanično promovisan u Đurićevog savetnika.

"Posle Skupštine krajem prošle godine najavili smo da ćemo vraćati legende u klub", rekao je Đurić obraćajući se okupljenim novinarima.

Milutinović je uzvratio poklonom. Predsedniku Partizana dao je šal sa natpisom "Katar 2002". Bora je promoter te zemlje i njene kandidature za organizaciju Svetskog prvenstva.

"Kad me pitaju kako sam uspeo, ja odgovaram uvek isto - učio sam Partizanovu školu, a rođen sam u Bajinoj Bašti, a to je idealna kombinacija", poručio je Bora.

"Partizanu želim da se ponovi 1966. godina", podsetio je Milutinović da je bio član generacija koja se domogla finala Kupa šampiona.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 02, 2010 9:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Partizan: "Zvezdi se sviraju penali i kad ih neko mrko pogleda"
02. mart 2010. | 09:09 | Izvor: Sportske.net, Sport

Novo zaoštravanje počinje. Partizan će se oglasiti saopštenjem povodom arbitraže na utakmici Zvezde i Jagodine. Tvrde da nisu sami i da neće ćutati. Rat koji će se rasplamsati na dve strane brda, pokazuje da je naša konstatacija oko usiljenih zajedničkih ručkova i famoznih zajedničkih saopštenja bila tačna. Nemojte da glumite ljubav, to je neprirodan spoj.
PartizanU Partizanu su ogorčeni na arbitražu u duelu Jagodine sa Zvezdom i u narednim danima izdaće saopštenje. Trebalo bi da se sastane Sekreterijat, a zatim i UO i da postavi pitanje kriterijuma suđenja.

U Humskoj se može čuti da neće više da ćute i da će podići glas protiv ovakve arbitraže, a tvrde da nisu usamljeni i da će im se pridružiti još nekoliko klubova.

Za sada nije poznato kada će uslediti saopštenje, ali je za očekivati da to bude do kraja nedelje.

fk partizan„Penale će početi da sviraju za mrki pogled u kaznenom prostoru, ili ako paučina padne u 16 metara“, moglo se čuti na stadionu Partizana.

Kakva će biti reakcija sa druge strane brda, nije teško pretpostaviti, a očekuje nas novo zaoštravanje na relaciji dva najveća srpska kluba.

Kako smo i rekli na prelazu između stare i nove godine, neka ne ručaju zajedno, ne trude se da budu prijatelji i neka ne počinju zajedničke akcije, jer je to naprosto neprirodno.

Bitka za titulu počinje…

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 08, 2010 10:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mogu li Sale i "Mo" zajedno?
08. mart 2010. | 09:38 | Izvor: Sportske.net

Navijači smatraju da mogu, trener ne želi da se izjasni. Naš utisak je da je Partizan počeo da igra fudbal ulaskom Portugalca. Stevanović ipak najavio mogućnost, ali sada je kasno za eksperimente.
Partizan velikaNavijači Partizana su transparentom u kome su Ilića i Moreiru uporedili sa Ćavijem i Inijestom pokazali šta misle o tvrdnji trenera da povratnik iz Salcburga i Portugalac ne mogu zajedno.

„U trenutku kad igramo sa dva špica, to je teško izvodljivo. Želeli smo da igramo ofanzivnije. U nekoj situaciji, kada igramo sa jednim napadačem to bi moglo da se desi“, reterirao je Stevanović od prvobitnog stava, izrečenog tokom priprema.

Nije želeo da ulazi u to ko je korisniji.

„I jedan i drugi su dali maksimum, u oba slučaja smo zadržali kreativnost“, diplomatski je odgovorio Stevanović.

Međutim, većina onih koji su gledali meč ne mogu da se otmu utisku da je tek ulaskom Moreire Partizan delovao opasno pred golom rivala.

U situaciji kada Partizan nema pravo na kiks, sada je kasno za eksperimentisanje, podsetimo tokom priprema ni u jednom meču Ilić i Moreira nisu počeli zajedno utakmicu.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 08, 2010 3:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stevanović: Dijara će da proradi sa suncem

08. mart 2010. 14:30 > 14:44

Trener Partizana i dalje uveren da njegov tim igra najbolji fudbal u Srbiji, da prvenstvo nije završeno i procenjuje da će Dijara početi da daje golove kad grane Sunce.

Posle visoke pobede nad Borcem u Čačku (3:0) u prvom kolu nastavka sezone, porastao je optimizam u Humskoj. Očekivalo se da fudbaleri Partizana nastave tim tempom, ali je Javor (ponovo) bio previsok.

Trener Partizana Goran Stevanović posle treninga u ponedeljak ponovio je da nema šta da zameri svojim igračima osim efikasnosti, odnosno neefikasnosti i nedostatka koncetracije u završnicama akcija.

"Mojim igračima nemam šta da zamerim na borbenosti, htenju i zalaganju. Svi ti segmenti igre bili su na visokom niovu, jedino je završnica bila slabija, nedostajali su nam golovi. Protiv Javora smo 90 minuta igrali 'viktorije' i da smo na vreme postigli gol sve bi bilo mnogo drugačije", rekao je Stevanović novinarima.

Vodeći strelac Partizana u ovoj sezoni Lamin Dijara (devet golova), nikako da "proradi" u 2010. godini. Još posti...

"To su stvari koje sam želeo da ostavim za svlačionicu. Efikasnost je loša i ona treba da se popravi. Dijara je igrač koji nikada nije pružao dobre partije u ovakvim zimskim uslovima, jer dolazi sa takvog podneblja. Uveren sam de će u nastavku prvenstva i Dijara i Partizan biti mnogo bolji", rekao je Stevanović.

Stevanović i u ovom nepovoljnom rezultatu po Partizan želi da vidi samo dobre strane, a kao posebnu ističe to što su najverniji navijači crno-belih pozdravili aplauzom igrače posle meča sa Javorom.

"Bilo je i dobrih poteza na utakmici. Naši navijači su nas ispratili aplauzom i to nam mnogo znači. Navijače ne možete da prevarite, 'Jug' je najbolji sudija. Oni donose konačan sud. Kad oni budu drugačije reagovali onda ćemo znati da nešto nismo uradili kako treba", primetio je trener Partizana.

Stevanović je i dalje uveren da njegov tim igra najlepši fudbal u Srbiji i da nema govora o tome da je prvenstvo već završeno.

"Ne želim da se pomirim sa time da jedna utakmica može da odluči šampiona. Ako mi posle prvog kola jesenjeg dela ili sada posle drugog prolećnog dela prvenstva pričamo kako je sve završeno onda ne treba ni da se bavimo ovim. Mi smo u trci za oba trofeja i tako ostaje. Mi smo u Čačku odigrali dobro, kao što smo to uradili i na nekoliko mečeva jesenas i tako ćemo nastaviti i ubuduće. Partizan i dalje igra najbolji fudbal u zemlji i to ćemo pokazati u nastavku šampionata", rekao je Stevanović.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 10, 2010 8:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stevanović: ''Čemu i titula, ako ćemo da se brukamo u Evropi?''
10. mart 2010. | 00:00 | Izvor: Sportske.net, dnevni

Par dana posle ''mršavih'' 0:0 u duelu sa ivanjičkim Javorom, trener Partizana vidi problem u psihologiji igrača, odnosno prevelikoj želji za pobedom.
Stevanovic velikaDa ponekad nije poželjno preterano želeti trijumf svog tima, može se zaključiti i iz reči trenera Partizana Gorana Stevanovića, koji razlog gubitka bodova protiv Javora u Humskoj vidi, između ostalog, i u toj činjenici.

''Psiha nam opet pravi probleme. Momci mnogo žele pobedu i zbog toga žure i igraju brzopleto, kao da utakmica ne traje 90 minuta. Primetna je i nervoza u momentima kada gubimo loptu i bez presinga protivnika. Stihija ne može da dovede do rezultata, što je u nedelju i bio naš problem'', izjavio je Stevanović.

Bez obzira na kiks protiv Javora, trener Partizana i dalje veruje da je na pravom putu da napravi evropski konkurentnu ekipu.

''Molim navijače za strpljenje, jer sam uveren da ćemo napraviti nešto. Konture se naziru, ostala je samo dorada. Želimo da stvorimo sistem koji će da bude osnova budućih dobrih rezultata. Titula nam nije prioritet, ako ćemo da se brukamo po Evropi. Toga nam je svima preko glave. Partizan je ime i to moramo da sačuvamo'', uverava Stevanović.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 17, 2010 8:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dijara najavio ''buđenje''
16. mart 2010. | 18:45 | Izvor: Sportske.net, partizan.rs

Fudbaleri Partizana odigrali su danas kontrolnu utakmicu protiv svoje ''filijale'' Teleoptika, a u centru pažnje bio je Lamin Dijara, koji je sa dva gola u pobedi od 3:1 nagovestio povratak u golgetersku formu.
Dijara treningTrener Partizana Goran Stevanović odlučio je da odmori prvotimce koji su iznaei najveći teret u pobedi protiv Hajduka u Kuli, pa su priliku dobili rezervisti, pojačani sa par igrača iz omladinskog pogona.

Na prvi gol čekalo se do 30. minuta, kada je Saša Ilić započeo akciju, u koju je uključio Kamberovića, koji je oboren u šesnaestercu ''optičara'', a Dijara je doveo crno-bele u vođstvo sa bele tačke. Međutim, razlog za brigu trenera Stevanovića je činjenica da je Kamberović zbog povrede ramena morao da napusti igru.

Sedam minuta kasnije novi gol Dijare, a Saša Ilić je opet bio kreator akcije.

U 41. minutu, sudija Spasić je dosudio penal i za Teleoptik, a siguran realizator bio je Mihajlović, dok je konačnih 3:1 postavio Mijić u 43. minutu, posle akcije Ilića i Vašingtona.

Iz Partizana su najavili da će ovo biti česta praksa utorkom i sredom, s tim da će se naravno imena protivnika menjati.

Partizan: Darko Božović, Krneta, Nikolić, Stanković, Lazevski, Brašanac, Kamberović, Saša Ilić, Mijić, Vašington, Dijara.

Igrali su još: Radosavljević, Jojić, Petrović, Lekić.

Teleoptik: Ristić, Adamović, Pilica, Stević, Aškovski, Popara, Ranđelović, Jovanović, Marinković, Trujić, Kabrero.

Igrali su još: Petrović, Mihajlović, Jerinić, Karišik, Miljković, Šćepović, Lukić.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 09, 2010 12:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Partizan ljut na FSS, Đurić preti

09. april 2010. 11:58 > 12:04

"Bude li se nastavio ovakav odnos prema Partizanu, verujte da reprezentacija za neke sledeće akcije neće dobiti nijednog našeg fudbalera".

Valjda zato što je Tomislav Karadžić sa pozicije predsednika Partizana otišao na čelo Fudbalskog saveza Srbije, u javnosti preovlađuje mišljenje da crno-beli imaju naklonost domaće "kuće fudbala".

Prvi čovek Partizana Dragan Đurić rekao je "Sportskom žurnalu" da su odnosi sa FSS "u poslednje vreme izuzetno loši".

Kriza je kulminirala odlukom da aktuelni šampion u nedelju mora da igra sa Jagodinom, a onda povredom Ljubomira Fejse na utakmici sa Japanom, na kojoj je Partizan imao rekordan broj fudbalera - šest.

"Tražili smo da se izjednači broj naših i reprezentativaca iz drugih klubova, kako ne bismo došli u sadašnju poziciju. Ako Crvena zvezda daje trojicu igrača, bilo je logično da ih toliko bude i iz Partizana. Potom su odbili da se zbog umora od dalekog puta odloži utakmica u Jagodini. Slobodno napišite da će imati problema sa Partizanom", zapretio je Đurić.

On je dodao da mu se "čini da bi, poput nekih drugih, morali da napadnemo FSS da bi nas više poštovali".

"Ne tražimo privilegije, niti neko treba da nam pomaže, samo da isti aršin važi za sve. Posle povrede Krstajića, ustupili smo im Stankovića, a tražili smo da Davidov i Fejsa ostanu da rade sa ekipom. Predsednik Karadžić i generalni sekretar Laković nisu nam izašli u susret".

Đurić je najavio i neke drastične mere...

"Budite sigurni da ćemo se žaliti i da se na ovome neće završiti. Bude li se nastavio takav odnos prema Partizanu, verujte da reprezentacija za neke sledeće akcije neće dobiti nijednog našeg fudbalera".

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Fudbal ~ -> "P*A*R*T*I*Z*A*N...U mom telu krv je Crno-bela" Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 3 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon