www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Elma Sinanović
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
Vlada EF
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 22 Nov 2009
Poruke: 44
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 22, 2009 9:08 pm    Naslov poruke: Elma Sinanović Na vrh strane Na dno strane



BIOGRAFIJA

Elma Sinanović (rodj. Numanović) je rodjena 5.08.1974. u Novom Pazaru. Nakon završetka mature 1993.godine pojavljuje se na takmičenju pevača amatera i osvaja- prvo mesto. Kao sasvim novo osveženje na estradnom nebu, bila je glavna atrakcija u svom rodnom gradu, pogotovo kad je nakon takmičenja snimila svoj prvi narodnjački album za “JV komerc“, u saradnji sa Slobodanom Bodom Nikolićem. Predstavila se sa 8 pesama, kratkom reklamom i spotom za „Dva prstena“. Veliku pažnju je privukla pesma simboličnog naziva- “Elma”, a album je dobio samo pozitivne kritike.
Nešto kasnije, Elma se udaje za svog tadašnjeg menadžera, poznatog novopazarskog biznismena Smaila Sinanovića- Magija, sa kojim ima kćerku Huliju. Bez pevačkog staža u kafani, uvek odmerena i elegantna, nakon godinu dana pobedjuje na republičkom takmičenju i postaje “Prvi glas Srbije”. Napušta “JV komerc” i prelazi u PGP; usledio je album “Zavodnik” sa 10 pesama, nekoliko spotova i nastupa na televiziji. Na naslovnici albuma je istaknuto da je Elma “Prvi glas Srbije”, a na istom se nalazi i pesma “Zajdi, zajdi” u Elminoj interpretaciji.

Novi Pazar se dugo bavio njenim likom i delom, jer biti pevačica u to vreme i za tu sredinu je bilo skandalozno. Medjutim, Elma se nije osvrtala na zle jezike, bavila se samo sobom i svojim životom. I bez javnih nastupa, bila je jako popularna za taj deo podneblja. Treći album „Kakvo je to ludilo“ je takodje objavio PGP, ovog puta sa potpuno novom ekipom saradnika. Uz novi album desila se i vizuelna promena, Elma menja imidž i skraćuje svoju dugu kosu. Osim klasičnih narodnjačkih melodija, polako kreće u korak s vremenom, modernizuje svoju muziku i počinje da obradjuje turske pesme. Iako se na prvom albumu potpisala svojim devojačkim prezimenom- Numanović, na drugom je bila Sinanović, a na trećem samo „Elma“ jer je već bila dovoljno poznata. Na drugom albumu je sa svojim suprugom otpevala duetsku pesmu „Nemoj da čekaš”, a na trećem „Ništa mi ne treba”.

Kao i većinu narodnjaka u to vreme, PGP je nije previše reklamirao. Napušta ga i doživljava veliki preokret u karijeri. Uspeva da ostvari saradnju sa tadašnjim najcenjenijim autorima- Marinom Tucaković i Futom Radulovićem, i pod njihovim vodjstvom snima svoj četvrti album “Moje drugarice” sa 10 novih pesama, koje je početkom 1998.god objavio ZAM. Redovno se pojavljivala u ZAM-ovim emisijama, i prikazala u punom sjaju. Snima spot za baladu “Briga me”, a nagrade i priznanja je nisu zaobišli. Pojavljuje se na prestižnoj manifestaciji „Jugoslovenski dani estrade“, i dok su ljubomorni ljudi pričali da je nagrade sama nameštala i kupovala, Elma je medju kolegama bila poznata kao pevačica koja “pozajmljuje” glas. Te godine otvara i svoju RTV stanicu “Centar”.

Za Elmino ime nije vezan nijedan skandal. Pokušaja je bilo, ali bezuspešnih. Nikad nije davala povoda za takve stvari, uvek se prvenstveno bavila samo muzikom. Početkom 2000. prelazi u Grand, i ponovo na čelu sa Marinom i Futom objavljuje svoj peti album “Ruka pravde” sa 10 novih pesama. Po oceni slušalaca, ovaj album je istaknut kao najbolje izdanje te godine. Sve je bilo prepuno slikovitih tekstova i neobičnih naziva pesama. Uspeh nije izostao, sve pesme su se vrtele na radio-stanicama. Iako su bile veoma slušane, ni za jednu nije snimila spot. Zatvara svoju televiziju, priča se da je pred bankrotom i razvodom, a ujedno i prekida saradnju sa Marinom, navodno zbog pesme “Panika”, koju je ova preprodala Jeleni Karleuši.

Pred leto 2003., ponovo u “Grand”-u kreće reklama za Elmin šesti album. Vodeća pesma “Ah tugo, tugo” je za kratko vreme postala mega-hit, a album jedan od najprodavanijih u Grandu. Fantastične tekstove napisao je Marijan Aleksandar, a melodije su bile zasnovane na obradama najvećih grčkih i turskih hitova.
Godinu dana kasnije izbacuje singl “Hajde pucaj”, promoviše ga u Grandu i najavljuje novi album. Medjutim, ipak napušta Grand i u jesen 2005. se pojavljuje kao ekskluzivac “Gold” produkcije. Izdaje sedmi album “Gradske priče”, sa 10 hitova. Pesme su se slušale svuda, svi su znali za “Gradske priče”, “Depresiju”.... Ujedno Elma počinje sve češće da nastupa uživo po diskotekama i klubovima, što do tad nije praktikovala, a 2007. izbacuje singl „Lepi“ koji je takodje za kratko vreme postao slušan.

I dok su po novinama kružile priče da se razvodi, uspeva da sačuva svoj brak. Danas Elma peva više zbog ljubavi prema muzici i zbog svojih obožavaoca, dok slobodno vreme provodi u krugu svoje porodice kao jedna srećna i ostvarena žena.

Vlada



_________________
Jedna je ELMA
 
AMCE-007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 29

Datum registracije: 14 Sep 2008
Poruke: 20
Mesto: Novi Pazar

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 24, 2010 6:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedna je Elma...moja komsika...Smile Najbolja je Very Happy

_________________
Amel Amce Muminovic Mister DeeJay
 
Vlada EF
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 22 Nov 2009
Poruke: 44
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 03, 2010 2:27 pm    Naslov poruke: http://www.youtube.com/watch?v=CBuGVZqTw2c Na vrh strane Na dno strane

Tako je Amce Very Happy

Uskoro nova Elma, deo buduceg hita:



_________________
Jedna je ELMA
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 19, 2010 7:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dobre su ove grcke pesme

zato sto su grcke Cool

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Vlada EF
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 22 Nov 2009
Poruke: 44
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 20, 2010 11:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni su dobre zato sto su Elmine. U tudjem izvodjenju su mi bezveze.

Za par dana ----> emisija posvecena Elmi, najvecoj zvezdi Sandzaka.

_________________
Jedna je ELMA
 
adma2010
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 09 Feb 2010
Poruke: 3
Mesto: tuzla

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 09, 2010 4:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

elma je kraljica !"!!!!!
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 09, 2010 5:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

adma2010 je napisao/la sledeće:
elma je kraljica !"!!!!!


Netocno!
Ona je pjevacica Mr. Green

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 28, 2011 7:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo mene i kod Elme. Confused
Malo sam listala teme na domaćoj muzici i začudila se koliko je tih likova meni potpuno nepoznatih. Među njima je i ova dotična dama o kojoj nisam znala apsolutno ništa, dok nisam pročitala njenu biografiju. A vidim i da je tema dosta bačena u zaborav, ne znam samo što...
Nisam je imala priliku slušati, ne znam uopšte da li je još u tim vodama, ali sudeći po svemu ovom ovdje, nije dugo trajala.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 28, 2011 7:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lepa je,zdodna,ima lep osmeh..i ima lepe pesme, par njih znam da imam u com..evo,ovo su mi lepe pesme:gradske priče,depresija,sipaj duplo,fenix...ne znam kako uzivo peva,ovo je OK..,
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Elma Sinanović Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon