www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

YUGO 65 EFI (anlaser, masa)
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Automobili ~
::  
Autor Poruka
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 04, 2010 1:39 am    Naslov poruke: YUGO 65 EFI (anlaser, masa) Na vrh strane Na dno strane

Da li bi imao neko da mi na brzinu kazhe/objasni na kom mestu je prikachena masa anlasera za karoseriju? Posto nekada lako i brzo vergla, a nekada jedva da pokrece motor - pretpostavljam da je do mase. Napon akumulatora pri verglanju ne pada ispod 10 V. Dakle, ako je anlaser od 0,8 kW, onda bi struja trebala da bude 80 A pri naponu od 10 V, a to je ok - koliko se razumem u auto-elektriku.
Ako se dobro secam ima negde oko 40ak tacki za masu na karoseriji, ali koja je za anlaser? Nemam kanal ni dizalicu, pa mi je malo problematicno zavlacenje i pracenje svih spojeva mase.
Hvala na odgovoru. Smile



_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 20, 2010 1:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Masa bi, po nekom pravilu, trebalo da ide sa samog anlasera na najblizi deo karoserije. Smile Moguce i da je dobija sa motora, ali to je manje verovatno.
Kada se desava da slabije vergla, kad je motor hladan ili nema pravila? I desava li se da prvi trenutak vergla dobro, a posle da uspori i obnuto ili je ono "kad uhvati, uhvatio je, a kad nece, nece"? Very Happy
Meni to vise lici na istrosene cetkice, nego na gubljenje mase, ali proveri prvo masu. Smile

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 20, 2010 11:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jerotije, druze, brate, komsija... Uh, ne valja naracija... idem iz pochetka....
Jerotije, komsija, druze, brate...
mishljah da mi neko kazhe na primer: "Otovori haubu, ispred sebe cesh da vidish to i to... odvrni to i to i vidi da li je taj i taj provodnik povezan sa tim sveznikom na toj i toj tachki ..." itd...
Hvala uprkos tome. Very Happy
A sve shto ja pronadjoh je sledece...

A na osnovu ovoga se ne vidi najbolje gde je shta. Objasnih da nemam kanal na raspolaganju niti neshti slichno. Dakle, potrebna mi je konkretna informacija o "mestu mase" da bih lakshe doshao do rezultata.
Najtezhe pokrece anlaser nekoliko minuta po iskljuchivanju motora. 4-5- minuta je to vremenski "nekoliko minuta". Na gurku za chas, dakle ne bi trebalo da je do dela za paljenje, jer ima Bosch Motronic itd... Jeste da sam otkachio Lambda sondu, jer je otishla, ali po specifikaciji je Motroncu svejedno, jer onda ima "default parameter" po kojima steluje sve...itd. I da... nekada je dovoljno samo malo da okrenem radilicu na gurku (bez kontakta), potom za kljuch i automobil "kresne". Smile Nekako mi je sve kao da je termicki problem... mislim zbog mase... Samo ... gde je prikljuchak mase anlasera? Smile

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 25, 2010 1:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Barabo, zemo, ne vredi, ne znam nikoga ko ima yugo 60/65, pa da pogledam... Sad
Ali ne bi trebalo da bude komplikovano, kao sto rekoh, masa bi trebalo da ide od anlasera do najblize tacke karoserije.
Meni to vise lici na istrosene cetkice, ali moguce i da je masa.
Hajde neka se neko javi ko ima juga 60/65, da pomognemo coveku.

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 25, 2010 2:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Baraba dobro se secam da je cale imao potpuno isti problem sa paljenjem na starom kecu....Menjao je alnaser i sto cuda, medjutim na kraju su samo cetkice bile problem, nista vise Smile

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 03, 2010 2:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala momci!
Moracu prvo da odstarnim Golfa V iz prtljazhnika, koji od juche nepozvano parkira u prtljazhniku Yuga. Onda da vidim gde i kod koga da ispeglam karoseriju, ko i kako da nabavi reparaturne limove, pa na kraju onda anlaser. Uh, osecam da ce ovo sa karoserijom da bude odiseja. Smile

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Automobili ~ -> YUGO 65 EFI (anlaser, masa) Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon