www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

.. da zapevamo.
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~
::  
Autor Poruka
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 11, 2010 6:34 pm    Naslov poruke: .. da zapevamo. Na vrh strane Na dno strane

"Extrémis malis extréma remédia."
"A desperate disease requires a desperate remedy."

Aj' za pocetak, ..
.. da zapevamo.



U drugoj polovini 20. veka, u jednoj Evropskoj zemlji, udruzilo se nekoliko desetina ljudi koji vishe nisu mogli da budu samo nemi posmatraci "reinkarnacije" starog rezima shto u vidu vracanja aktera, shto dolaska njihovih potomaka za kormilo razorenog razaraca, i koji su pokushali da istom zadaju poslednji udarac. Iako se i ranije znalo da je "upokojene" vodilo sve samo ne socijalizam tada je to bilo cak i vishe nego ocigledno.
K'o shto se desilo i kod nas, skinute su unofirme i pocela da se nose luksuzna odela i skupocene bunde. Da, da, znam da zvuci kao klishe, al' shta je drugo zivot do je jedan veeliki klishe..
O "podrshci" tim gerilcima i dan danas se ispredaju svakojaki mitovi, od toga da su ih finansirale obaveshtajne sluzbe, do toga da su bolovali od teshkih oblika psihickih poremecaja.. Ista konzervirana hrana koju i danas serviraju sistemski pioni "slobodnoj raji" ciji mozak slabo vari bilo shta shto ima "strana tela" u vidu drugih(obavezno pogreshnih) ideja.
Etiketu "teroristicke organizacije" zakacili su za njih ne posle ubistava vojnika i policajaca vec - posle kidnapovanja 2 bivsha oficira jedne armija koja tada vishe nije postojala. Zvanicno.
On the other hand, uporedo sa tim dogadjajima, momci "preko bare" su na jednom drugom frontu zestoko "napredovali" - napalmom do "slobode". Verujem da se brojka od 50 ne moze porediti s' onom od preko milion.. Ma da, ne moze, ono nisu bila ubistva to je bila.. zrtva vredna slobode!

.. Sloboda!
Terorizam!

2 reci koje su do neba uzdigli predsednici jedne drzave koja je ubedljivo za 200 godina svog postojanja pobila vishe ljudi nego shto su pojedina carstva za preko 1000 godina svoje vladavine. Njihovi govori se svode na to da svi stave mozak na "Stand by" i nishta ne slushaju(jer cak i da zele - ne mogu da razumeju) dok vladar ne ispali te 2 reci u njihove ushi. Tada, k'o u humoristickim serijama kad' slushalac pocne da se smeje tek kad' cuje veshtacki smeh postavljen kao guide shta je zapravo smeshno, a shta ne, u njemu se bude 2 veshtacka osecanja - Ponosa i Prezira.
Oba bez i trunke osnova jer na shta taj gradjanin da bude ponosan? I koga da prezire i zbog cega?

Elem, poshto su kidnapovani i ubijeni ti predstavnici "elite", ni drugima nije bilo svejedno.. shvatili su da ipak niko nije nedodirljiv. "Biznismeni" su poceli skromnije da se oblace i "uklapaju u masu", dame su skinule svoje "mukom zaradjene bunde".. Strah je ubio ono shto oruzije nije moglo - bahacenje. Al' to je (nazalost) bilo kratkog veka..

Jedna medvedica je u hibernaciji vec dobrih 10 godina.. Trazila lek a dobila samo anesteziju.. Njoj treba neko ko ce da je probudi iz horora, i izleci, a ako se ovako nastavi, vala, "povratak u realnost" ce biti bash bolan..

.. al' to neko ko je "tamo daleko"(izvinjavam se na poredjenju, nisam zeleo da vredjam herojsku istoriju) ne moze da shvati.. Za*ebani su tuneli, mozesh da gledash samo pravo, gde te "svetlost" vodi - a shta lepshe sija od novca? Samo shto se vecini na tom putu izmedju njih i izlaza iz tunela i potpune nirvane ispreci vir, u kom se putuje samo na dole.. well, moze se izvuci, znamo shta uvek pluta..



_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 11, 2010 6:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

shto se ovog poslednjeg tice.. ajde, danas sam dobre volje, evo - da se edukuju (ako zele).


_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 16, 2010 3:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šteta samo što mi rep nije jača strana, nikad ne mogu pohvatat sve riječi, a i radi zdravstvanog stanja (izaziva u meni neke neželjene tjelesne reakcije) morala sam prekinuti slušanje, pa te lijepo molim, kada nadješ vremena, daj napiši mi tekst. Za onaj prvi imam opet pohvalu.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 16, 2010 4:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo, na brzaka otkucah.. ehh, da slušam Grand manje vremena bi mi trebalo, taman kol'ko mi ovde trebalo za jednu strofu - tamo cela pesma.. Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________________________________________

Većina ljudi što su dali za ovaj CD love
ne bi čuli ovu stvar da se ona ovako ne zove,
Žalosna je okolnost s čime privlačim pozornost smesta,
al' ovo morate čut' pa mi nisu bitna sredstva..


Počnite se aktivirat', s nama vole žonglirat',
prestanite birat' one što nas hoće izolirat',
Separacija je laka izolacija isto,
svi smo mi skupa jedno vrlo malo misto,

BiiiiP, gladno i zedno al' meni nije svejedno,
vadi nos iz koke i budi odgovoran jednom barem.
Da ti kazem,
ljudi mi smo Balkanci, s time se pomiri i zivi,
neće nam pomoć' stranci.

Po godinu dana kasne penzije pa tenzije rastu,
ljudi samo jedu maslenjak i jebenu prasu.
Pasu BiiiiP servirana, mediji ne daju šansu,
što smo strašljiviji i gluplji lakše kontroliraju masu.

Pa ne daju pare za školstvo da bi ti gluplji ost'o,
pa te šopaju sapunicama da ne misliš na pos'o i njihove greske,
i razlog zašto svoj poso nemash.

Imaš drzavu i naciju - i ništa više ne trebaš.

Al' trebaš, i sam znaš sve je ovdje BiiiiP laz,
imaš 30 godina a nemaš pojma šta je staz.
I narod je sve gluplji a stan je ovdje sve skuplji,
im'o bi zenu i dijete al' ne mo'š ih imat' bolan u supi.
Nije normalno lijekove kupovat' na čekove
i sa nizom stručnom spremom imat' šefove, bolan..


Severina, Severina, da ne mislite da ste prevareni - ova pesma je o meni,
Severina, Severina, da ne mislite da ste prevareni - ova pesma je u biti o temi i o meni



Iš'o bi pecat', i u gljive,
al' ne znaš dje su mine,
nemoj se ići daleko igrat' da ne pogineš sine moj.
Narode,
zar ne vidite ovo sr**je,
za povadit' mine su dosta pare od 3 njivove kampanje.

Lažna obecanja, k'o naša lažna elita,
borba za položaje i primanje mita,
Za jedan mandat da mogu na sjednicama spavat',
da čekaju domjenke da se tamo mogu oblokavat'.

Pa dobije i penziju par hiljada, uziva starac,
a te penzije su porez na tvoj minimalac,
da njihov školarac u Becu ima "mali" dzeparac,
kad' se vrati da radi u istoj vladi k'o i starac,
Bolan jesi l' skonto? Sve ide u krug..

Džaba nam more kad' se na njega ići ne more
Jer se nabijaju cijene,
a nema sanitarne higijene ni u jednom restoranu
pa Česi donose hranu,
Usluga je uzas jer nam stranci idu na k*rac.
Nijemac i Slovenac, koji k*rac oni hoće,
Samo žderu i loče i plaćaju da noće,
to je pravo loše.

Može im se svidit' pa će dolazit' češće,
moramo radit' dok oni leže i hoće paradajze svjeze.

Hajmo ih sjebat da ne dolaze, maknut putokaze,
blokirat ceste, čak,
hajmo svi u štrajk,

J*bo turizam!
Bitniji nam je nacionalizam!
Ko je poč'o rat, a?
Nisam, nisam, nisam..




Severina, Severina, da ne mislite da ste prevareni - ova pesma je o meni,
Severina, Severina, da ne mislite da ste prevareni - ova pesma je u biti o temi i o meni
I o tebi, i o tebi
i o tebi i o tebi tamo
i o tebi, i o tebi
i o tebi i o tebi..
Hvala Severina.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 16, 2010 10:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala, da sam znala da je baš tolika ne bih te maltretirala.

Tekst je sasvim od, naravno ko želi može ga i shvatiti u pravom kontekstu.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~ -> .. da zapevamo. Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon