www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Isti covek u dva razlicita sistema
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
space.monkey
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Apr 2005
Poruke: 10
Mesto: krusevac.net

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 11, 2005 3:35 am    Naslov poruke: Isti covek u dva razlicita sistema Na vrh strane Na dno strane

Ne znam da li je moje razmisljanje tacno ali iz nekoliko primera sam primetio da se nasi ljudi (iz Srbije) kada odu da zive i rade u inostranstvu vrlo lako priviknu na sva tamosnja pravila. Pravila tipa: na poslu mora da se radi, smece se baca u kontejner i odvajaju se stvari za reciklazu, postuje se ogranicenje brzine itd.
Da li gresim ili je to stvarno tako? I ako jeste zbog cega je tako?


 
pedja_ivan_ana
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 57

Datum registracije: 15 Okt 2004
Poruke: 12
Mesto: wien

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 12, 2005 10:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne bih se slozio sa tobom.
Onaj ko je kuci radio radi i u inostranstvu
Onaj ko je kuci znao za red zna i u inostranstvu
Sto se tice voznje, i po inostranstvu se placaju kazne za brzu voznju
Tako je i sa svim ostalim stvarima.
Moguce je da se pojedinci promene, ali kazem pojedinci.
Oni su naj verovatnije udareni po dzepu ili su kojim slucajem resili da promene uz drzavu i zivot.
Zivim u Becu i ovde ako neko napravi neki problem tipa ne
kultura, bezobrazluk i slicno, odmah se zna
ili je turcin ili jugo retko kad je svaba.
Tako da i ovde zivimo kao kod kuce samo nijanse tipa
100 evra kazne,
28 evra kazne,
prave razlike u promeni nacina zivota.
 
Bob22
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Apr 2005
Poruke: 26

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 12, 2005 6:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se sa Pejom.

Ko je i tamo radio i ovdje radi.

Jedino su kazne po novcaniku, pa ne vrjedi da strcis puno Smile
 
rtomic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 12 Apr 2005
Poruke: 9

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 12, 2005 9:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ovde je sve lako ce mo, a tamo kada platis kaznu onda...
 
space.monkey
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Apr 2005
Poruke: 10
Mesto: krusevac.net

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 13, 2005 7:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa da... i ovde kada su uveli kaznu od 600 din za voznju bez pojasa vecina je prvo platila kaznu par puta ali su na kraju poceli da se vezuju...
 
Srpkinja80
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 27 Mar 2005
Poruke: 51
Mesto: Stuttgart

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2005 8:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa bolje je tako nego da bude da se mora bacati i unstiti svuda sve prirodu. Ja cak dole u srbiju ne bacam na pod.Ne zelim da priljam svoju zemlju.To se vec rano uci od malih pa i barem da bi vise tako radili bilo bi lepo.

_________________
srce Beograda
 
nera100
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Feb 2006
Poruke: 87
Mesto: austrija

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 01, 2006 12:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Covjek se mora promjeniti da bi opstao u toj sredini,znaci postovati pravila a ako ne zna se sta slijedi.
 
Bajadk
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 49

Datum registracije: 08 Mar 2004
Poruke: 1077
Mesto: Podgorica - Danmark

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 01, 2006 12:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sigurno rade tako ako su ih opalili po novcaniku.
Na poslu se radi, jer nema ono da treba da pocnes u 7, a dodjes u 7.30. Da odes prije vremena ne daj Boze. Bolestan si vise puta u toku godine: Otkaz!
Pis..s na ulicu kazna. U dansku nekih 60-70 eura.
Zna se neki red. A ti ako oces prati, ako neces ima ko ce.
Ali se zato nasi ljudi poznaju kad udjes posle njih u WC, ne daj Boze.

I nije do promjene voc do nas, kakvi smo i tako to. Onaj ko je baca smece po ulici i dolje kod nas radice to i ovamo. Onaj koga nije brigaa nizasta, nastavice tako. Sve je do nas.
 
alhemicar
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 09 Maj 2005
Poruke: 3412

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 01, 2006 9:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pedja_ivan_ana je napisao/la sledeće:
Ne bih se slozio sa tobom.
Onaj ko je kuci radio radi i u inostranstvu
Onaj ko je kuci znao za red zna i u inostranstvu
Sto se tice voznje, i po inostranstvu se placaju kazne za brzu voznju
Tako je i sa svim ostalim stvarima.
Moguce je da se pojedinci promene, ali kazem pojedinci.
Oni su naj verovatnije udareni po dzepu ili su kojim slucajem resili da promene uz drzavu i zivot.
Zivim u Becu i ovde ako neko napravi neki problem tipa ne
kultura, bezobrazluk i slicno, odmah se zna
ili je turcin ili jugo retko kad je svaba.
Tako da i ovde zivimo kao kod kuce samo nijanse tipa
100 evra kazne,
28 evra kazne,
prave razlike u promeni nacina zivota.


svaka ti je na mjestu. Sve je stvar kucnog odgoja a ne drzave u kojoj zivite
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 20, 2006 12:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao sto vecina kaze i slazem se sa njima, ako si kuci tj. u otadzbini odrzavao cisto tako ces i u inostranstvu odrzavati.
Jedna velika prednost kod nasih ljudi je to sto odrzavamo sve cisto. Ovde u AUS su zadovoljni nasim ljudima sto se tice iznajmljivanja stanova.
Kad vam dodju arapi, vijetnamci i indijci, pisi propalo. Kad izadju generalna renovacija se radi. Navikli su u svojoj zemlji da zive ko kerovi, pa su to poneli sa sobom i u inostranstvo.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
vladanmilosevic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 15 Nov 2006
Poruke: 86
Mesto: brežice

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 22, 2006 9:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vrlo jednostavno
brzo se navikneš na bolje
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 22, 2006 10:08 pm    Naslov poruke: Re: Isti covek u dva razlicita sistema Na vrh strane Na dno strane

space.monkey je napisao/la sledeće:
Ne znam da li je moje razmisljanje tacno ali iz nekoliko primera sam primetio da se nasi ljudi (iz Srbije) kada odu da zive i rade u inostranstvu vrlo lako priviknu na sva tamosnja pravila. Pravila tipa: na poslu mora da se radi, smece se baca u kontejner i odvajaju se stvari za reciklazu, postuje se ogranicenje brzine itd.
Da li gresim ili je to stvarno tako? I ako jeste zbog cega je tako?


Mislim da jeste tako, zato sto ovde vaspitaju po novcaniku.....sto je najbolje vaspitanje ako pitas mene. Ko je radio u Srbiji radi i ovde, tacno. Ko je bio kriminalac u Srbiji je odavde vracen nazad, spendira dane u robiji ili ima dug drzavi od nekoliko hiljade evra.

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Isti covek u dva razlicita sistema Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon