www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vaginalni sekret
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 04, 2004 2:49 pm    Naslov poruke: Vaginalni sekret Na vrh strane Na dno strane

Vaginalni sekret sam za sebe ne predstavlja neko odredjeno patolosko stanje ili oboljenje, vec samo simptom kao sto je naprimer glavobolja, povracanje, povisena telesna temperatura. leci se lokalno ali je uvek potrebno ustanoviti uzrok koji je doveo do pojave ovog simptoma.
Prema osobinama sadrzaja sekreta deli se cistoca vagine na 3 stepena:


I grupa sekreta - sekret je bez mikroorganizama i bez gnoja
II grupa sekreta - sekret bez gnoja, ali sadrzi izvesne bakterije
Ove dve grupe sekreta predstavljaju normalan sekret vagine

III grupa sekreta - je sekret koji sadrzi bakterije i gnoj
IV grupa sekreta - je sekret koji sadrzi gonokoke
V grupa sekreta - je sekret koji sadrzi trihomonade

VI grupa sekreta - sekret koji sadrzi mikoze (gljivice) Jedna od vaznih uloga vagine je da stvara odbranu protiv prodora spoljnih bakterija u nju i u unutrasnje delove polnih organa. Ovaj zadatak ona obavlja putem biohemijskih procesa kojima upravljaju jajnici. Sluzokoza vagine je uvek vlazna a normalna flora vagine sastoji se iz Dederlajnovih bakterija. Preduslov za odrzavanje flore vagine je kisela sredina koja tokom menstrualnog ciklusa varira ali je kisela u proseku ph 4 -4,5. Harmonicnom simbiozom izmedju zida vagine, Dederlajnovih bakterija pod protektorijatom hormona jajnika stvara se odbrambena moc vagine tj. bakterijalno samociscenje vagine koja je izlozena prodoru bakterija iz spoljasnjeg sveta.

Svaki poremecaj biohemijskih procesa moze dovesti do prodora bakterija i stvaranje kolpita - vaginitisa, ciji je simptom pojacani i sadrzajem izmenjeni sekret.

Uzroci mogu biti unutrasnji i spoljasnji.
Od unutrasnjih uzroka cesto moze biti povecana propustljivost zida vagine za tecnost, zato sto je tkivo slabo ili zid vagine ostecen. Posledica ovoga je da Dederlajnovih bakterije ne mogu da stvore dovoljnu kolicinu mlecne kiseline i time osiguraju sekretu vagine dovoljnu kiselost. Slabi odbrambena moc flore vagine, vise ne moze da se odupire invaziji bakterija ili drugih patogenih mikroorganizama one dobijaju prevagu nad normalnom florom i sadrzaj vaginalnog sekreta cine sve necistijim. Pri ovakvom stanju u razmazu sekreta vagine nalaze se umesto odlubljenog epitela vagine i njene normalne flore, mnogobrojne bakterije kao sto su streptokoke, stafilokoke, diplokoke, grampozitivni i gramnegativni stapici i td. i nesto manja ili nesto veca kolicina leukocita.

Pojacani vaginalni sekret nije samo prosto povecanje kolicine sekreta vec i izmena njegovih osobina a one zavise od uzrocnika koji ga stvara pa moze biti sluzav, vodnjikav, penast, gnojav, krvavo vodnjikast, trulezan, neprijatnog mirisa.

Drugi endogeni faktor moze biti poremecaj regulacije sudovno-nervnog sistema. Pri njemu postoji labilnost sudova celog tela koji se ispoljava lakim crvenjenjem lica, hladnim i vlaznim rukama i nogama, brzim zamaranjem, poremecenom sekrecijom zelutca.
Jos jedan unutrasnji uzrocnik je je nedovoljna funkcija jajnika.
Najcesci uzrok su opsta oboljenja kao sto su akutne i hronicne infektivne bolesti, grip, angina, secerna bolest.
Spoljasnji faktori - kolpit-vaginitis nastao usled prodora patogenih mikroorganizama u vaginu , cija je invazija veca od odbrambene moci vagine. Ovaj prodor je mogus polnim odnosom, upotrebom zarazenih predmeta za higijenu. Uzrocnici mogu biti i hemijski, termicki ili neko strano telo uneto i zaboravljeno u vaginu.


Prof. dr. Svet. Sp. Barjaktarevic
iz knjige Ginekologija, Univerziteta u Beogradu



_________________
 
thome
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 01 Mar 2005
Poruke: 15

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 01, 2005 8:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u koju grupu sekreta spada kandidijaza
 
kamarati_bor
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 14 Feb 2005
Poruke: 14

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 01, 2005 5:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam dekret bez gnoja ali sadrzi izvesne bakterije.
 
Oblacic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 02 Mar 2005
Poruke: 16
Mesto: bg

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 03, 2005 12:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a kako ga se osloboditi?
ja sam pocela koristiti Nivea Intimo i Intimo maramice i mogu vam reci da mi je sekret maltene nestao.....
milim moze li jos na neke nacine. Ja sam cula da imaju i neke tablete, ali to sam samo "cula"

_________________
Ugledam i okomim se!!!
 
cecal
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 13

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 04, 2005 12:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma najbolja vam je definitivno ocajnica.Caj koji se pije 40 dana a ima ga skoro u svim apotekama
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 04, 2005 12:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

thome je napisao/la sledeće:
u koju grupu sekreta spada kandidijaza


Kandidijaza, odnosno mikoza, je klasifikovana kao šesta grupa sekreta.
Ostalo ti je Jaca lepo napisala
Wink

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 20, 2005 10:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Oblacic je napisao/la sledeće:
a kako ga se osloboditi?
ja sam pocela koristiti Nivea Intimo i Intimo maramice i mogu vam reci da mi je sekret maltene nestao.....
milim moze li jos na neke nacine. Ja sam cula da imaju i neke tablete, ali to sam samo "cula"

za tablete ne znam jer ih nisam koristila, ali vaginalete si sigurna pomoc kod sekreta..treba otici ginekologu i konsultovati se ali u slucaju nedostatka vremena, mozes jednostavno u apoteci kupiti vaginalete na bazi Joda. One ti nikako nece odmoci a odlicne su za ukljanjanje sekreta kod manjih infekcija i iritacija..sredstva za intimnu negu(koje verujem svaka od nas koristi) samo odrzavaju cistocu i recimo svezinu ali ne oslobadjaju nas sekreta Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Ktantonet
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2004
Poruke: 285
Mesto: Israel/Srbija

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 20, 2005 1:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:

Kandidijaza, odnosno mikoza,


Da li je ta "kandidijaza" ustvari Candida ili je to nesto drugo?
 
Pametnica
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 1118
Mesto: Belgrade

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 20, 2005 1:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ktantonet je napisao/la sledeće:
Citat:

Kandidijaza, odnosno mikoza,


Da li je ta "kandidijaza" ustvari Candida ili je to nesto drugo?


Da, to je prisustvo gljivice Candidae albicans, što bi obični smrtnici rekli kandidijaza

Pozdrav!
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 20, 2005 1:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo ovo sam pronasla o kandidijazi u jednom novinskom clanku.Sigurna sam da ce biti od pomoci. Wink
Kandidijaza je nova civilizacijska bolest, u Americi poznata već više od 30 godina. Prvi lekari koji su se počeli baviti ovim problemom primetili su da se nakon antibiotske terapije pacijenti izleče od bolesti zbog koje su se obratili, međutim, ili paralelno sa upotrebom antibiotika, ili nakon završetka te terapije, kod pacijenta se javljaju neki novi simptomi i tegobe čiji uzrok nisu znali. Kada su počeli ispitivanja uvideli su da antibiotici ne ubijaju samo štetne bakterije nego i naše korisne bakterije u ustima, crevima i vagini, i na njihovom mestu se počinju razmožavati kvasne gljivice, a najpoznatija je kandida albika. Kod male dece obično se javlja u usnoj šupljini, i ako se to ne primeti na vreme, dospevaju u creva. -- Ginekolozi su se prvi počeli baviti ovim problemom jer već jedan običan pregled može da ukaže da je reč o gljivicama: javlja se belo pranje kao jogurt, svrab, upaljenost sluzokože. Ukoliko se gljivice razmnože u crevima simptomi su vrlo različiti: za vreme antibiotske terapije ili odmah posle razvije se sluzavi proliv, sluz je bele boje kao jogurt ili sir, gljivice razvijaju veliku količinu gasa od uljenih hidrata, znači od hleba, šećera, a ovi gasovi bivaju veoma neprijatni. Već nakon uzimanja male količine slatkiša posle par minuta dolazi do takvog naduvavanja da pacijent mora da raskopča suknju, odnosno pantalone, i ne može da zaustavi eksplozivno izlaženje ovih gasova, što ugrožava društveni život. Pored toga pojavljuje se svrab u čmaru, oko nosa, očiju ili bilo gde na koži. Kod dece je karakteristično da stalno čačkaju nos jer ih jako svrbi. -- Kod male dece se može pojaviti zatvor uz nadutost. Može da se pojavi i hiperaktivnost kod dece koja su do tada bila normalna, ili lenjost, kada se detetu stalno spava, nema volje ni za šta. I deca i odrasli su stalno pospani i umorni iako za to nema razloga, ne mogu da spavaju tokom noći, a preko dana bi da spavaju a ne mogu, pate od nesanice, zaboravljaju, opada im kosa, ili difuzno, ili u obliku pečata, ona može da bude veoma masna ili jako suva, nokti se lome, nekada se javlja i depresija i panična bolest koje do tada nije bilo i nema razloga da se pojavljuje na ovakav način. Ukoliko se gljivice razmnožavaju u disajnim putevima izazivaju ili kašalj ili otežano disanje, ako se nalaze u sinusima beo sekret se obično iskašljava ili izlazi kroz nos. Alergije u vezi sa kandidom -- Kod obolelih od kandidijaze vremenom se razvija alergija. Ukoliko se na vreme ne prepozna, broj tegoba se povećava. Može da se pojavi alergija na sve materije koje nas okružuju, a ne samo na gljivice. Pored alergije na polene, prašinu, razne hemikalije, veoma često ona se razvija alergija na hranu, prvenstveno na kvasac jer je i on gljivica, i na sve plesni, zatim na jestive pečurke, na žitarice, mleko, mlečne proizvode, meso, konzervanse, hlor, dlake, perje... Ima ljudi kod kojih se razvija alergija na dva-tri elementa, a ima onih kod kojih se, kada to duže traje a imunološki sistem je opretećen i drugim faktorima, javlja alergija na veliki broj elemenata. -- Kada smo se počeli baviti kandidijazom, prvi izlečeni pacijenti su rekli: meni je nestala alergija, više nemam polensku alergiju, više nemam osip na koži, astma mi je u redu ne trebaju mi lekovi, ali ne trebaju mi ni lekovi protiv glavobolje. I još nisam rekla da ovi pacijenti jako žele slatkiše, i što god više jedu slatkiša sve su deblji i imaju gasove. To je karakteristični simptom, maltene, kod svakog obolelog od kandidijaze. Ako drže dijetu, ne mogu da izmršave, voda se zadržava u organizmu, pa vidno otiču ruke i noge, diuretici ne pomažu. Kada počne lečenje kandidijaze, postepeno prestane zadržavanje vode, i u roku od nedelju dana može 5 kg da izmršavi, a kasnije da bez gladovanja steknu normalnu telesnu težina. Ima i druga krajnost kada neko jako izmršavi zbog poremećaja resorpcije hrane. -- Sve o tegobama koje izaziva kandidijaza ja sam naučila od svojih pacijenata. Tako su i lekari u Americi otrkivali ovu bolest preko svojih pacijenta. Nisam imala nikakvu literaturu o iskustvima američkih lekara koja su mnogo kasnije stigla u Evropu, i to prvo u zapadne delove, a u klasičnoj medicini se o ovome ne uči i ne piše. U klasičnoj medicini smo učili da antibiotsku terapiju treba uzimati sa jogurtom i da one korisne bakterije treba nadoknaditi. Međutim, to se zaboravilo, u suprotnom danas ne bi imali toliko slučajeva kandidijaze. Po nekim zapadnim statistikama oko 80 odsto stanovništva pati od kandidijaze, što je ogroman procenat. Dijagnostika i lečenje -- Trebalo bi naglasiti da pomenuti simptomi koji se javljaju kod kandidijaze nisu uvek posledica kandidijaze. Pošto se radi o poremećaju različitih organa, oni se manifestuju na isti način, smo su uzroci različiti. Kandidijaza može da bude jedan od uzroka. Ali, ako se urade sve analize i isključe se sva druga organska oboljenja, i pre nego što se pacijent proglasi umišljenim bolesnikom ili se uputi neuropsihijatru, trebalo bi pomisliti da je možda u pitanju kandidijaza. Trebalo bi proveriti da li su tegobe počele posle antibiotske terapije ili terapije steroidima koji se daju alergičnim bolesnicima. Pošto se kod kandidijaze razvije alergija, pacijentu se daju lekovi protiv alergije, a simptomi kandidijaze se samo umnožavaju i sve su izraženiji, tako da vrlo često lekar ne zna šta se dešava. Pacijent uzima steroide, naduvava se, goji se, lekar misli da je to posledica steroidne terapije, što, delom, ona i jeste, pacijent sve više pati od zatvora ili od proliva i nađe se u jednom začaranom krugu iz kod nema izlaza, sve dok se krug ne preseče izlečenjem kandidijaze. -- Naš imunološki sistem i korisne bakterije drže gljivice kandide pod kontrolom. Ako dođe do oslabljenja imonuloškog sistema to će uvek uslovljavati razmnožavanje gljivica. I, ako još uz to jedemo puno slatkiša pokušavajući da stres rešimo izazivanjem prijatnog osećanja, onda ćemo naše gljivice, u stvari, da hranimo. Pre ili kasnije samo će stres da dovede do kandidijaze. I ako još uzmemo u obzir elektrosmog u kojem živimo, kompjutere, mobilne telefone, mikrotalasne pećnice, sve smo učinili da obezbedimo takve uslove koje odgovaraju gljivicama. Još da kažem da otprilike 30 odsto trudnica oboli od kandidijaze, ako ne u crevima, u vagini sigurno, i ako se ona ne dijagnostikuje na vreme i ne izleči do porođaja, onda je velika verovatnoća da će novorođenče imati kandidijazu u ustima. Kandidijaza kod trudnica se pojavljuje zbog hormona koji omogućavaju da sluznica vagine bude prijemčiva za kandidu. -- Ovaj kod nas novi metod dijagnostikovanje alergije elektronskim putem koji se primenjuje u Savetovalištu u Subotici, na Zapadu se primenjuje već 25 godina. I ne samo da možemo odrediti alergen na koji kod pacijenta već izaziva tegobe, nego merimo i reakciju organizma na materije na koje se još nisu razvile pravi simptomi alergije, ali će se verovatno razviti, ukoliko se taj alergen ne ukolini iz čovekove blizine. Znači, ovo može da posluži i u preventivne svrhe. -- U ovom Savetovalištu se može ustanoviti kandidijaza i obezbediti lečnje i alergije i kandidijaze. Vrlo često alerigija zavisi od kadidijaze i njenim uklanjanjem nestaje i alergija. Ishrana je jako važna, sve treba isključiti što može da bude podloga gljivicama, ono na šta se razvoja alergija. Valja jesti ono što nam priroda nudi u tom trenutku, sve što se čuva bez zamrzivača. Znači, ishrana u skladu sa prirodom

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 20, 2005 1:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nelečena kandidijaza može da izazove mnogobrojne tegobe kod dece, odraslih i trudnica, a jedna od posledica može da bude alergija na manji ili veći broj materija. Izlečenjem kanididijaze ove alergije nestaju Lekari još uvek nemaju parksu da prave analize na kandidu jer je ona kao uzrok brojih tegoba još malo poznata kod nas

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
rua
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 128

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 20, 2005 2:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Candida albicans, gljivica koja se i prirodno u manjoj količini nalazi u našim crijevima. U 2 - 8% uzročnik gljivične infekcije je Candida glabrata. Pod različitim utjecajima, prije svega kod liječenja antibioticima, kod oslabljene reakcije imunološkog sustava ili korištenja imunosupresivnih lijekova, uporabe oralnih kontraceptiva, hormonske nadomjesne terapije ili antiandrogena, kod dijabetesa melitus, kao i u trudnoći, dolazi do njihovog neprirodnog razmnožavanja. Učestalost ove infekcije je 5 - 8% svih ginekoloških pacijentica, a među pacijenticama koje se žale na pojačani iscjedak u 21% se radi o gljivičnoj infekciji.
Lijekovi izbora u liječenju gljivične infekcije su derivati imidazola: clotrimazol (Canesten, Plimycol) i polienski antibiotici kao što su nistatin (Nystatin, Moronal), amfotericin (Ampho-Moronal) i natamycin (Pimafucin) koji se ženama propisuju u vidu vaginalnih tableta, krema ili masti. Terapija može trajati svega jedan dan ili duže: 3 - 7 dana. Muškarcima se lijekovi protiv gljivica propisuju u obliku krema ili tableta. Kod "recidivirajućih" - infekcija koje se ponavljaju, nezaobilazno je sistemno liječenje s fluconazolom (Diflucan) ili itraconazolom (Orungal) u vidu tableta ili kapsula. Iako se u 2/3 slučajeva gljivična infekcija ne prenosi spolnim odnosom, za vrijeme liječenja se savjetuje izbjegavanje spolnog kontakta.
Alternativno lijecenje:
Anti-Candida dijeta, kao i ponovno uspostavljanje ravnoteže crijevne flore uz crijevne biokulture (probiotici) kao što su acidofilus (kapsule ili jogurt) ili LGG jogurt. Od velike koristi može biti i homeopatski lijek Candida Yeast, koji predstavlja jednu vrstu oralnog cjepiva protiv gljivica.
Jednostavna metoda koje se pri tome može koristiti je ispiranje rodnice s otopinom mliječne kiseline (Ac. lactici) ili sirutke. Na isti način možete upotrijebiti 2 - 4 kapsule Linex ili Bactisubtil, odnosno Acidofilus koje se za ovaj postupak moraju otvoriti i njihov sadržaj otopiti u 2 dl mlake vode. Kultura laktobacila može se unijeti u rodnicu i putem običnog malog tampona namočenog u LGG jogurt. Tampon ostaviti u rodnici kroz 2 sata. Ostale vrste ispiranja rodnice (sapuni, šamponi, gelovi, čajevi) se ne preporučuju zbog narušavanja normalne bakterijske flore.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> Vaginalni sekret Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon