www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vaginalni sekret
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 20, 2005 10:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uobicajeno je da se u sklopu ginekoloskih pregleda uzimaju brisevi

Ono sto se rutinski radi, to je Papanikolau test (preventivni bris ćelija sa grlica materice na karcinom). Nalaz PA II grupa je uredan (nalaz IIIa, IIIb, IV itd.) zahteva obavezan kolposkopski pregled sa ciljanom biopsijom (uzimanje isecka tkiva) za patohistološku analizu. Uzimanjem vaginalnog sekreta odredjuje se grupa sekreta .I ili II grupa nalaz je uredan, III grupa u zavisnosti od subjektivnih tegoba pacijentkinje uz bakteriološki vaginalni bris, zahteva specifičnu terapiju ili samo praćenje. IV grupa sekreta označava gonoreju (triper), V grupa Trohomonas vaginalis, a VI gljivičnu infekciju (najčesće Candida albicans). Sve ove grupe zahtevaju specificno lečenje uz obavezan kontrolni pregled (na koji se najcešće zaboravlja) radi potvrde urednog nalaza.

Malo se zna o tzv.bakterijskim vaginozama. To su infekcije koje karakterise smanjenje broja LACTOBACILA (štite vaginu od infekcije) a izrazito povećanje broja bakterija koje se inače normalno nalaze u vagini (stafilokok,streptokok,eserihija, proteus, enterokok, gardnerela,mikoplasma Itd.). U ovom slučaju se uzimaju bakteriološki cervikalni I bakteriološki vaginalni brisevi (brisevi se zasejavaju na podloge a terapija je prema nalazu brisa).

U grupu bakterija koje izazivaju upalu grlića materice, a od uticaja su na plodnost žene (mogu biti uzroci steriliteta I spontanih pobacaja) najznacajnije mesto zauzima HLAMIDIJA

Genitalne mikoplazme (Micoplasma hominis I Ureaplasma urealiticum) su uslovno patogene bakterije s obzirom da ulaze u sastav normalne flore donjeg genitalnog trakta. Dijagnoza se postavlja izolacijom ovih bakterija iz briseva grlica materice I identifikacijom nakon kultivisanja na čvrstim I tečnim hranljivim podlogama. Neisseria gonorrhoeae (gonokok) izaziva gonoreju a infekcija je 59% slučajeva udružena sa hlamidijalnom infekcijom. Često je asimtomatsko oboljenje koje se rutinski otkriva skriningom cerviksa (preventivnim pregledom grlica).

Za bakteriološku dijagnozu se najčesće uzima bris sa grlica, eventualno uretralni bris. Identifikacija se vrši direktnom mikroskopijom I izolacijom na obogaćenim I selektivnim podlogama (obavezno se radi antibiogram I na osnovu njega terapija.)

Danas se veliki broj žena podvrgava ispitivanjima u cilju otkrivanja ili prevencije oboljenja koja mogu uticati na plodnost. Otkrivanje INFEKCIJE svakako spada u najvažnija. Pregled svake zene na prisustvo svih infektivnih agenasa je nemoguć. Ne preduzimati nista, ostavlja mogućnost za razvoj komplikacija koje se često mogu izbeci korištenjem jednostavnih dijagnostičkih metoda. U te metode spada ispitivanje sastava VAGINALNE I CERVIKALNE FLORE žene.

Dr Slavica S. Vasiljević

Specijalista ginekologije i akupunkture



_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
mimibgd
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Okt 2006
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 10, 2006 7:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da li je ovo za brigu ili ne?
vaginalni sekret:u direktnom mikroskopskom preparatu nadjene-epitelne celije,bacili,mali broj polimorfonukleara
 
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 10, 2006 8:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A|ex je napisao/la sledeće:
Citat:
Upravo dokaz da sam u pravu, znaci nalazi se u crevima i sa velikom nuzdom izlazi u zadrzava se na kozi i ukoliko se neoperes nekim intimnim sapunom ili bilo kakvim sapunom ona ce se lako i brzo da nekazem "dovuci" i tamo gde je nezelimo Wink


Kandida se javlja prilikom koriscenja antibiotika i ne mora uopste da ima veze sa velikom nuzdom!!!


Javlja se i ljeti od mokrog kupaćeg kostima jer gljivice vole vlagu. Zato je najbolje promijeniti gačice pri izlasku iz mora. Također se mogu javiti zbog loše higijene. Liječe se vaginaletama i kremom Canesten 3 ili više dana, naravno, oba partnera. I tada se ne smije seksati Very Happy
 
Dijanaaa100
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 09 Okt 2006
Poruke: 129

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 12:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da da imaju i tablete za to!!!!
 
piterrrr
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Okt 2006
Poruke: 20

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 26, 2006 10:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PINkIE
da li mi mozes reci ko je autor novinskog clanka o kandidijazi koji si poslala
hvala ti unapred
 
PlavaRuzica
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 38

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 1036
Mesto: Tamo gde ljubav pocinje...i zavrsava

canada.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 18, 2006 4:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam uvek bila u prvoj ili drugoj grupi...dok je moja mama non stop u trecoj, a rekla je da moja baka bila u 5oj.
 
semidelux
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 05 Dec 2006
Poruke: 264
Mesto: NS

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 9:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cao!
imam jedan mali problem, pa eto ako je neko bio u mojoj situaciji...help would be nice Smile
nisam htela da otvorim novu temu, jer smatram nepotrebnim...

naime, moj ginekolog je na godisnjem odmoru na putu, vec nekoliko godina idem kod nje i stvarno je zena kul i sve to...
e sad ja nju niikako ne moogu da dobijem, a imam problemcic.
Pojavio mi se svrab u predelu vagine, a par dana pre toga imala sam obilan sekret koji je trajao otprilike dva dana. Sve ostalo je normalno, imam redovne sexualne odnose (mozda i preceste) i stalnog partnera.
Inace, ne brinem se toliko zbog toga, jer mi se to pojavljivalo jos pre otprilike dve godine, kada nisam uopste bila sexualno aktivna...desavalo se ranije, samo ja zaboravna ne pitah ginekologa.
a opet, negde u podsvesti se brinem, jer sam se bavila dve godine plivanjem, skoro cetiri puta nedeljno. kao sto svi znamo hlamidija (takodje) vreba u bazenu.
pa, da li se vama slicno desavalo? devojkama naravno Smile
svejedno planiram da se testiram na hlamidiju i ostale bakterije, jer uskoro prelazim na tablete.

hvala puno.
vidim da ste razumni ljudi, od pomoci. koja je meni trenutno potrebna.

poljubac!
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 10:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

semidelux je napisao/la sledeće:

Pojavio mi se svrab u predelu vagine, a par dana pre toga imala sam obilan sekret koji je trajao otprilike dva dana. Sve ostalo je normalno, imam redovne sexualne odnose (mozda i preceste) i stalnog partnera.
Inace, ne brinem se toliko zbog toga, jer mi se to pojavljivalo jos pre otprilike dve godine, kada nisam uopste bila sexualno aktivna...desavalo se ranije, samo ja zaboravna ne pitah ginekologa.
a opet, negde u podsvesti se brinem, jer sam se bavila dve godine plivanjem, skoro cetiri puta nedeljno. kao sto svi znamo hlamidija (takodje) vreba u bazenu.
pa, da li se vama slicno desavalo? devojkama naravno Smile
svejedno planiram da se testiram na hlamidiju i ostale bakterije, jer uskoro prelazim na tablete.



Naravno, nisi jedina! Wink
Taj svrab je vjerojatno uzrokovala gljivična infekcija, nije ništa strašno liječi se tri dana vaginaletama canesten i kremom. A što se iscjedka tiče najbolje da napraviš papa i bris.
Dok ti se ginekologica ne vrati kupi u apoteci Canesten kremu i maži ujutro i uveče, partner mora raditi isto. Canesten osim gljivica liječi i upalu, a bit će ti lakše odma idući dan.

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
semidelux
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 05 Dec 2006
Poruke: 264
Mesto: NS

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 1:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

joj, jos jedno pitanje...sorry...

umm, ta canesten krema? je hrvatska proizvodnja...tako?
posto ne znam da li cu je naci ovde u Srbiji. Mada idem u hrvatsku cesto ali trebala bi mi vec sutra...

hvala Smile
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 12:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

semidelux je napisao/la sledeće:
joj, jos jedno pitanje...sorry...

umm, ta canesten krema? je hrvatska proizvodnja...tako?
posto ne znam da li cu je naci ovde u Srbiji. Mada idem u hrvatsku cesto ali trebala bi mi vec sutra...

hvala Smile


Nije, proizvodi je Bayer. Naša verzija je Plimycol, isto je dobra krema, daju je kad nema Canestena Wink

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 11, 2006 11:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Poštovane nebiste trebale da se lečite na svoju ruku, bolje je da odete ginekologu.
Lokalni simptomi mogu biti samo deo nekog oboljenja, recimo česte gljivične infekcije češće su kod "šećerne" bolesti!
Same možete probati sa recimo Lactovag-om ili sa rastvorom "Tantum Rosa" pa ako ne uspete dalje lečenje prepustite stručnom licu.
Debelo crevo često je rezervoar gljivica te se moraju piti tzv. antimikotici da se infekcija ne bi vraćala! Idea

Pozdrav i dobro zdravlje Dr PeđaS

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
semidelux
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 05 Dec 2006
Poruke: 264
Mesto: NS

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 13, 2006 6:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

oh, ja bila sutradan odmah kod ginekologa, nisam htela nishta na svoju ruku da uzmam...

uradila sam svakakve testove
negativna na hlamidiju
i pozitivna na candidu
koju sada lechim i to uspeshno =)))


faja pedja n e way!!!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> Vaginalni sekret Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon