www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako birate knjige u knjizari
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 16, 2005 10:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uvek unapred odlucim sta cu kupiti.Odlazak u biblioteku je sasvim druga stvar...


_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 19, 2005 12:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Posto u biblioteci radi fina teta, onda trazim od nje da mi izabere neku knjugu, samo ona uvek izabere neku sa dosta seksa, ali ne bunim se...Ponekad od nekog ko cita malo vise od mene zatrazim savet pa onda trazim tu knjugu..

_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
elvira_2005
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Maj 2005
Poruke: 12

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 21, 2005 1:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

preporuka definitivno, ali u principu ja tacno znam koje pisce volim da citam, jedini problem je sto se oni toliko ne prevode na srpski ...
 
Sandman82
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Okt 2005
Poruke: 23

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 16, 2005 4:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja kada udjem u knjizaru ne biram knjige! Ja znam sta mi treba i to trazim. A evo kako znam:

1. Znam sta volim od zanrova.

2. Znam adrese svih izdavackih kuca i cesto ih posecujem.

3. Kada izadje nesto zanimljivo, procitam "preporuku" tj. reklamu koja stoji uz samu knjigu pa idem na amazonov sajt i procitam sta oni tamo kazu i pogledam sa koliko je zvezdica ocenjena knjiga, procitam par dobrih ali obavezno i losih recenzija.

4. Mnogo mi znaci ime pisca.

5. Ako sajt nudi odlomak (kao Laguna) procitam ga.

6. Ako sve to odgovara narucim knjigu direktno sa sajta (nize cene plus popust za kupovinu tri ili vise knjiga).

7. Sledeceg dana odem do poste da im uplatim na z-rac.

8. Very Happy Very Happy Very Happy Cekam da mi stigne knjiga

9. Ili cekam neki sajam Laughing

10. Imam spisak zanimljivih knjiga

I cesto preteram jer kupujem mnogo knjiga i ne procitam ni pola prethodne kupovine, a vec sam narucio 5-6 novih. Rolling Eyes

Onda pravim pauzu od 5 meseci.

U knjizarama retko kupujem... Very Happy
 
josipku
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 21 Okt 2005
Poruke: 36

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 21, 2005 7:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mrzim preporuke. Sta ima drugi da ti govore sta je dobro. Ako vidis nesto i zainteresuje te, uzmes i pogledas sta je.

_________________
Pozdrav narode
 
sivigruja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 27 Dec 2004
Poruke: 204

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 10, 2005 4:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knjige obicno biram po zanru, a ako je poklanjam gledam da knjiga odgovra osobi kojij ce biti namenjena, obicno su to komedije i ljubavni trileri...
 
Ziggy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 705

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 14, 2005 2:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e vako iskreno knjige u knjizari tesko biram iz 2 razloga 1 mojih knjiga sto ja volim nema :p hehe tesko koja mi se svidi a biram ih po boji hehe pravi stalazu s knjigama pa mi zafali crvena crna crna hehe pravim ko dugu Razz
 
malaala987
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 07 Dec 2005
Poruke: 101

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 09, 2005 1:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ponekad sistemom slucajnog uzorka po omotu ili zanimljivom naslovu
Ali ipak najcesce unapred odaberem sta zelim da imam u svojoj biblioteci
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 31, 2005 11:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je taj problem skoro resen, jer moji u kuci kao da gutaju knjige. Razz Tako da ogroman broj knjiga, za koje ni ne znam da postoje jos uvek, nalaze se u mojoj kuci vec kupljene. Onda jedino sto je na meni, jeste da odem do polica i pitam mamu ili tatu "sta valja". A oni tacno znaju moj ukus.
U knjizaru jedino idem ako sam cula od nekog za nesto posebno ili videla reklamu koja me je privukla, a ja to nisam nasla ni na jednoj polici u svojoj kuci. Tada znam tacno sta trazim u knjizari i jos se malo promuvam okolo i ako mi se svidi jos neki naslov, bacim pogled o cemu je rec na zadnju koricu knjige. Tacno znam sta volim da citam, i ako mi se dopadne kupim i nju.

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 04, 2006 3:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Preporuka, nekad naslov i korica.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Onjegin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 35

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 04, 2006 11:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da oni koji se oslanjaju na preporuke, nemaju izgradjen sopstveni kriterijum, a to u najvećem broju slučajeva proizvodi razačarenje preporučenim izborom. Svako bi trebao da zna šta voli i da se prema tome rukovodi. Pomoć radnika u knjižari ili biblioteci je poželjna, ali uz naše usmeravanje. Kroz razgovor sa potencijalnim čitaocem, iskusan knjižar, odnosno bibliotekar, osetiće šta tom čitaocu može odgovarati i u skladu sa tim preporučiće mu odgovarajuće delo.
Ipak, ja se oslanjam na sopstveni ukus.

_________________
Znao je nevešt da se tvori,
Da ljubomoran, mračan biva;
Da razuveri, nagovori,
Da bude ohol i poslušan,
Pun pažnje, ili ravnodušan.
Kako je rečit bio sjajno,
A kako ćutljiv osećajno,
I nehajan u pismu strasnom.
 
Nina Michelangelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Jan 2006
Poruke: 29

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 05, 2006 10:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije mi problem uobste. Pre nego sto idem, znam sta cu da citam.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Kako birate knjige u knjizari Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 2 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon