www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zaostale fascikle i softver. Moze li se obrisati ikako ?
Upišite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete menjati ili upisivati poruke.    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~
::  
Autor Poruka
dr.igi
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 44

Datum registracije: 11 Okt 2005
Poruke: 828
Mesto: Sombor

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 15, 2010 10:33 pm    Naslov poruke: Zaostale fascikle i softver. Moze li se obrisati ikako ? Na vrh strane Na dno strane

Ljudi pomagajte!!!
Imam problem sa zaostalim softverom ne mogu ga nikako obrisati,
evo sta se zapravo desilo, imao sam avast ali kako mi je istekao ja sam ga deinstalirao, i posle nekog vremena vratio sam sistem resio sam tadasnji problem ali je nastao novi, sad pri svakom paljenju kompa iskace po nekoliko puta neki avast natpis. Nasao sam i tu fasciklu u kompjuteru ali nikako ne znam da je uklonim.
Jesam ga zakoplikovao ali se nadam da me je neko svatio i zna neko resenje za moj problem.
Ne mojte mi reci samo da moram srusiti sistem zbog toga, jer imam dosta korisnih stvari za mene sto mi trebaju pa bi mi bilo zao izgubiti.
Hvala svima


 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 16, 2010 12:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pazi ako sigurno znas koja je fascikla u pitanju i ako te sistem ne pusta da je obrises, pokusaj da je obrises iz "Safe mode" opcije Boot Screen-a.

Dakle kad prodje onaj BIOS test (pri paljenju racunara) tj. pre nego sto dodje do boot screen-a Windows-a pritisni F8 i otvorice ti se opcije "Normal Mode" "Safe Mode" "Last known configuration that worked" etc... izaberi Safe Mode. To je mod pri kojem sistem ucitava samo neophodne fajlove za rad a svi ostali su ti otkljucani i omoguceno je njihovo brisanje - pokusaj odatle obrisati..

Mada bi daleko pogodnije bilo kad bi ustanovio razlog zasto ti ne dozvoljava da ih brises odnosno koji proces tu fasciklu drzi "in use". E sad to bi zahtevalo malo istrazivanja, a pre svega da na neki nacin ovde napises sta ti se tacno pojavi pri startovanju Windowsa.

I naravno - "rusenje" sistema nije ni priblizno dobro a kamoli najbolje resenje ... barem ne za ovakve probleme Smile
 
dr.igi
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 44

Datum registracije: 11 Okt 2005
Poruke: 828
Mesto: Sombor

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 16, 2010 2:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Druze havala ti, sto si uopste obratio paznju na moj problem.
To nisam pokusao sto si me rekao
hocu jos da proverim, mogu li ja stime iz neznanja napraviti
jos veci problem ili smem i sam to da pokusam.
Za tako nesto nisam ni znao, ako i udjem kako se izlazi iz toga?
Evo jos podataka, kad ga istrazujem u regeditu izbaci mi da ga
dva programa drze, Prvi - star up, Drugi - ashDisp.exe to je onaj sto cuva pozadinu
kad nista ne radis on se ukljuci i sam polako u pozadini pretrazuje viruse
U C mi postoji ta cela fascikla ali ne dozvoljava se izbisati uglavnom ga cine DLL fajlovi
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 17, 2010 12:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pazi "Safe Mode" ti je isto kao i kad se upali Windows - znaci isto imas desktop itd... samo sto je rezolucija 640x480 jer cak ni drajveri za graficku nisu podignuti - dakle samo ono sto je neophodno se startuje, izlazi se isto kao i iz "Normal Mode" dakle Start -> Restart.

Mozes napraviti svasta u Safe Mode jer je skoro sve dozvoljeno, medjutim ajde napisi putanju do te fascikle da resimo nedoumice oko toga jel potrebna za normalno funkcionisanje sistema... po ovome sto sam video start up je drzi jer se ashDisp.exe pokrece pri start up-u. Iskreno cudan mi je i taj sam proces jer mi se cini da ga nisam vidjao ranije - jesi instalirao obican XP il si skidao neke "Special Edition" i "specijalne" XP? Kazem "specijalne" jer se cesto nailazi na spakovane XP instalacije koje ne instaliraju samo cist sistem nego im jos oni koji su ih spakovali dodaju neke aplikacije - iz ovih ili onih razloga.

Dakle, daj putanju do te fascikle?
 
dr.igi
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 44

Datum registracije: 11 Okt 2005
Poruke: 828
Mesto: Sombor

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 19, 2010 4:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Problem uspesno resen !!!
Zahvaljujem se korisniku Mr. Bond
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 19, 2010 9:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema na cemu i drugi put Wink
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete menjati ili upisivati poruke.    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> Zaostale fascikle i softver. Moze li se obrisati ikako ? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon