www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Chrome - novi browser by Google
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 05, 2008 10:08 am    Naslov poruke: Chrome - novi browser by Google Na vrh strane Na dno strane

Daklem, jeste li probali Chrome?
Ako niste, namjeravate li?
Ako jeste, kakav vam je u usporedbi s Firefoxom, Safarijem, Operom ili Explorerom, drugim browserima?

Ja ga upravo koristim i za sad je prilicno dobro. Javim kasnije s vise detalja...



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 05, 2008 10:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jesam ali jedina zamerka sto je spor

eh sta ti je navika za Mozillu Mr. Green

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 05, 2008 3:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U vestima sam napisao juche chlanak o njemu.
Iako je radjen na Safarijevoj osnovi, webkit, nisam preterano odushevljen kako sve to funkcionishe...

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 14, 2008 1:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Google je prije četiri tjedna ponudio korisnicima novi servis u obliku web preglednika, i na taj način zakoračio u svijet velikih igrača kao što su Microsoft (Internet Explorer) i Mozilla (Firefox). No da li je Google Chrome ispunio sva očekivanja i ponudio zaista novitete koji već ne postoje kod konkurencije? U nastavku donosimo prijedlog za Google programere i što bi trebali hitno promijeniti.


Znamo da Google Chrome je trenutno u beta 1.0 verziji, ali neovisno o tome te zbog postojanja vrlo zvučne konkurencije ekipa iz Google-a mora hitno poraditi na nekim stvarima. Kao prvo kod zatvaranja sesije koja pokreće više tab-ova (više otvorenih web stranica) potrebno je implementirati poruku o tome, pogotovo jer to radi IE7, a Firefox čak može sačuvati listu otvorenih web-stranica za kasnije otvaranje. Google Chrome zatvori aplikaciju bez ikakvog upozorenja. Onda podržava li Chrome full-screen prikaz web-stranica? Mi nismo pronašli. Pa dalje korištenje memorije kroz Google Chrome koje je zapanjujuće visoko, a to se vrlo jasno uočava kod otvaranja web-stranica koje sadržavaju animacije ili veće grafičke elemente. Razlika je u tome kako Chrome obrađuje animacije, a za sada to ne izgleda dobro. Veliko zauzimanje memorije posebno se uočava ako imate više otvorenih web-stranica unutar iste instance.

Pitanje za Google: zašto je Google Chrome nekompatibilan sa Windows Live Mail i Live Hotmail servisima, zašto nas je dočekala poruka „Upgrade your web browser.“? Pa upravo smo ga nadogradili na Chrome?! Valjda će to riješiti u finalnoj verziji… Onda podrška za plug-in dodatke. IE i Firefox podržavaju mnogo korisnih dodataka, dok za Chrome ih gotovo nema. Djelomično se to može opravdati time što je ovaj web preglednik u ranoj fazi razvoja, i nadamo se da će se s vremenom pojaviti dovoljno korisnih dodataka i za Chrome. Naime, sam Google se hvalio da će Chrome biti potpuno programabilan, čime direktno namjerava konkurirati Firefoxu (IE ovdje malo zaostaje).

O stabilnosti same aplikacije teško je još govoriti, jer za takvo testiranje potrebno je koristiti softver nekoliko tjedana, pa ćemo ovu ocjenu naknadno javiti.

Da ne bude sve crno moramo pohvaliti inovativno grafičko rješenje koje donosi Google Chrome, odnosno ponajviše prikaz ikona i animacije, kao i prikaz History stranica.

IT-infonews.com

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
DejanR80
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 04 Nov 2008
Poruke: 2

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 04, 2008 11:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dobar je ja sam ga koristio
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 05, 2008 9:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam imao sansu da ga probam. Ali sam pre neki dan cuo da Chrome kupi privatne podatke i salje nazad u bazu.
Neki su prepravili Chrome i napravili Iron browser.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 16, 2008 9:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Probao sam ga i svidja mi se pokupio je od opere i mozile sve nejbolje,samo jos da ima pluginove ko firefox i odma bi totalno presao na njega ovako je u senci FF-a

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Vojvodinac_Bec
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 24 Apr 2009
Poruke: 4

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 27, 2009 3:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jesam ali mi mozilla isto deluje da je bolji!

_________________
Webstrana:
Forum:
 
staaaz
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Feb 2010
Poruke: 10

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 19, 2010 4:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nije los. ali ipak ja daj glas Mozilli
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~ -> Chrome - novi browser by Google Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon