www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

SUPERPOPULARNE knjige
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  

Koju je najbolji superpopularni roman kojeg ste procitali?
Alkemicar
12%
 12%  [ 9 ]
Jedan od Harry Potter-a
12%
 12%  [ 9 ]
Gospodar Prstenova
21%
 21%  [ 15 ]
Mali Princ
11%
 11%  [ 8 ]
Da Vincijev Kod
27%
 27%  [ 19 ]
Jedna koja nije navedena (ime navedeno u postu)
14%
 14%  [ 10 ]
Ukupno glasova : 70

Autor Poruka
Nastassia
*Szépség*
*Szépség*





Datum registracije: 27 Sep 2005
Poruke: 2415
Mesto: Budapest

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 2:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vise volim krimice citati i realne knjige

 
Ganga014
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 21 Nov 2005
Poruke: 38

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 3:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Au, retko na kom forumu hvale Da Vincijev kod, meni se svidela i redovno je branim od napada drugih! Procitajte i Andjele i demone od istog pisca!
 
simbel
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Okt 2005
Poruke: 165

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 10, 2005 4:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bilo koja od Vampirskih kronika Anne Rice.
 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 10, 2005 10:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mali princ ima dusu, Hari Poter ostvaruje moje decje fantazije, kao i Gospodar prstenova
 
Moytsa
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 5000
Mesto: St

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 11, 2005 4:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da ima knjiga koje su i kvalitetnije pisane i zasluzuju vise paznje od navedenih (znam, jer sam studentica knjizevnosti), ali ako cemo samo o navedenim knjigama, onda cu prvo reci da sam procitala sve s ovog popisa. Exclamation
Upravo to je razlog sto se smatram dovoljno kompetentnom da izdvojim Gospodara prstenova kao najbolji i najzanimljiviji roman od navedenih, ali je ujedno i jedan od najboljih fantasy novelsa svoh vremena. Tolkien je napravio sto je malo tko napravio. Ne znam kako je preveden na druge jezike ( o tome kakav je prijevod cesto moze ovisiti hoce li vas se knjiga dovoljno dojmit ili ne), ali na hrvatski jezik ga je preveo velicanstveni Zlatko Crnkovic, tako da taj tekst samo klizi niz misli.

Mali Princ je prekrasna knjiga prepuna metaforike, ironije, lirskih misli i zanimljivih dijaloga, zasluzuje da je se izdvoji, ali i da je se cita onako kako treba - ne doslovno. Ima iznimnu knjizevnu vrijednost.

Harry Potter mi se uopce nije svidjao na pocetku, ali kako su knjige dolazile jedna za drugom, tako su me sve vise grabile, radnja postaje razradjenija, likovi kompliciraniji, odnosi se produbljavaju, a citatelji samo mogu bjesomucno razmisljati sto ih ceka u iducem nastavku, a da pritom budu sigurni da ce ih svejedno iznenaditi. J.K.Rowling se pokazala kao spisateljica koja je u pocetku poput nesigurnog vozaca sjela u auto kako bi napravila prvi krug oko kvarta, da bi danas vozila 200km/h sigurna da zna tocno gdje i kako ide. Wink

Da Vincijev kod je zanimljiva knjiga, interesantne tematike, ingenioznog zapleta i jos interesantnijih raspleta. Preporucujem je svima koji vole lagano stivo, triler, akciju, nepredvidljive niti radnje i brze dijaloge. Dan Brown je ovdje nadrobio gomile (ne)znanja i pretpostavki o Crkvi, vjeri, ikonama, umjetnosti, sumnjama, svecima i Svetom gralu te ih sve zajedno zapakirao u ovu prekrasnu knjizicu. Kad zatvorite ovu knjigu nakon posljednje stranice, sigurno cete imati osmijeh na licu.

I na kraju - osvrt na Alkemicara...hmmm, sto reci, Coelho je pisac koji pise za siroke mase, pise ono sto zna da ljudi zele cuti, ne kaze nista novo, a postavlja se kao da ispisuje najvece mudrosti svijeta, dok nam, zapravo, na malo skriveniji nacin, umotano u glitter vrpce kricavih boja, obznanjuje VELIKE ISTINE - one koje svi mi vec dobro znamo.

_________________
~We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.~
Oscar Wilde
 
WickedWitchOfTheWest
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 14 Dec 2005
Poruke: 63
Mesto: Witchland

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 14, 2005 12:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Chitala sam swe nawedene knjige i swaka me je na swoj nachin odushewila... Ali moram priznati da ima josh mnogo dobrih knjiga koje bih stawila na tu listu... Prwenstweno mislim na par dela epske fantastike (Hronike Ambera, Tochak Wremena, Pesma Leda i Watre... ), a onda in na mnoga dela iz opusa Stivena Kinga...

_________________
Ja pewam swoj bluz bez namere bitne i najwece ribe za mene su sitne, ja sa strane samo posmatram taj swet...
 
Moytsa
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 5000
Mesto: St

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 14, 2005 4:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da, imas pravo.... i Dean Koontz isto Very Happy

_________________
~We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.~
Oscar Wilde
 
i_d_i_o_t
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Dec 2005
Poruke: 88

russia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 16, 2005 11:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gospodar prstenova je cista glupost,neznam kakvog ta knjiga smisla ima osim sto se gubi vrijeme dok se cita

_________________
znam da nista ne znam
 
gsilvija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 31 Mar 2005
Poruke: 191

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 29, 2006 5:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jas obozavam knjige od Harry Potter Very Happy
 
MISS_J
ELeCTRiC_ChiCK
ELeCTRiC_ChiCK





Datum registracije: 16 Mar 2006
Poruke: 3261

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 29, 2006 8:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mozda..."Devojka sa bisernom mindjusom" Wink
 
Jinx
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 03 Jun 2005
Poruke: 31
Mesto: Ljubljana / Nis

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 30, 2006 12:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gospodar Prstenova, a i celi Tolkinov opus, je neprevazidjen.

A inace, od popularnih autora danasnjice, definitivno Stiven King i Din Kunc. Odlicni su!

_________________
Balkane, Balkane, Balkane moj...
 
radiopetica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 29 Mar 2006
Poruke: 248
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 30, 2006 8:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Umes li da cuvas tajnu
Sofi Kinsela

fenomenalna knjiga
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> SUPERPOPULARNE knjige Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 2 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon