www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li sudbina bira coveka ili covek bira sudbinu???
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
afibamarih
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 104

Datum registracije: 29 Feb 2008
Poruke: 80
Mesto: Arcadia

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 03, 2008 1:42 pm    Naslov poruke: Re: Da li sudbina bira coveka ili covek bira sudbinu??? Na vrh strane Na dno strane

Yasmin je napisao/la sledeće:
Htela bih da vam postavim jedno pitanje pa cu se posluziti primerom iz filma Matrix. Ima jedna scena gde Neo dolazi kod prorocice koja treba da mu kaze da li je on "THE ONE" ili nije. I tu ona pravi neke kolacice i u jednom momentu kaze njemu
The Oracle: "Don't worry about the vase"
Tu se Neo pocne okretati oko sebe pitajuci
Neo: "What vase???" - i naravno srusi vazu sa cvecem koja se razbije. Ova onda odgovara:
Oracle: That vase.
Neo: I'm sorry--
Oracle: I said don't worry about it. I'll get one of my kids to fix it.
Neo: How did you know?
Oracle: Ohh, what's really going to bake your noodle later on is, would you still have broken it if I hadn't said anything?
Ovo kljucno pitanje cu da prevedem (nemo' mi se smejete prevodu): "Da li bi razbio vazu i da ti nisam nista rekla?"

Dakle to je ono sto me zanima - kad nam se kaze buducnost, bilo u obliku nekog prorocanstva, bilo u obliku horoskopa, natalnih karti itd, bilo u obliku citanja iz kafe, pasulja, karata sta se ustvari desi? Da li je to neka predodredjena sudbina pa ce se desiti bez obzira na sve, ili recimo jednom kad nam se kaze "to i to ce se desiti" mi nesvesno idemo tim putem i SAMI uticemo na okolnosti da bi se to sto nam je receno ustvari i ispuni?
Slepa sudbina, fatum, je najveca laz u istoriji covecanstva. Nista nije unapred odredjeno, ne postoji predestinacija. Svako je kovac svoje srece!


_________________
ET IN ARCADIA EGO!
Una salas victis, nullam sperare salutem!
 
DimitrijeR
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Feb 2008
Poruke: 76

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 08, 2008 8:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema sudbine.

To što živim ovakav život sam uglavnom ja ‚‚kriv‚‚. Niz odluka koje sam doneo do sada.
Kada bi mi neko rekao šta će da mi se desi sutra, ja bi bio opterećen time i podsvesno bih radio na tome da se to i desi. I posle da kažem ‚‚sudbina je to‚‚! Aha. Sutra malo. Sam sam to tražio, na ovaj ili onaj način!

_________________
Of course you're not shy
You don't have to deny love
Hold me, thrill me, kiss me, kill me
 
jerumi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 31 Maj 2007
Poruke: 186

canada.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 09, 2008 4:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne znam, nekad sam ubedjena da smo sami krojaci svoje srece, al onda se desi nesto krajnje neocekivano i nezavisno od mene, a to sto se desi mi totalno preokrene zivot i ja sam tu stvarno nemocna... i opet sve te stvari koje se nekad tek tako dese se ispostave kao uvod u neku pricu koju nisam mogla ni da naslutim... kao domine, tako krenu desavanja... a s druge strane, mnogo toga bi bilo drugacije u mom zivotu da neke stvari nisam ili jesam uradila... tako da ja mislim pola-pola Wink

_________________
nemam ja toliko kofera, kada me tuga potera, da spakujem sva ta gorka osecanja...
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 25, 2008 10:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

samo pisemo svoju "sudbinu"... biramo i bivamo izabrani... uvek postoji mogucnost da se nesto drugo dogodi...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Yaca
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jul 2008
Poruke: 11
Mesto: Sid

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 09, 2008 11:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da sudbina bira coveka...

Jer, znate ono nije kome je namenjeno, vec kome je sudjeno...

Tako da je to moje misljenje, ali naravno, svako ima svoje...nekom ovako, nekom onako... Laughing

_________________
J n P 4ever
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 10, 2008 7:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee je napisao/la sledeće:
samo pisemo svoju "sudbinu"... biramo i bivamo izabrani... uvek postoji mogucnost da se nesto drugo dogodi...



Slažem se potpuno.


Ja ipak verujem da čovek bira sudbinu .
Wink
 
banoviciminer
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Jun 2007
Poruke: 8
Mesto: Banovići

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 16, 2008 1:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

covjek bira sudbu...
 
slatti
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 22 Apr 2008
Poruke: 199
Mesto: steyr

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 16, 2008 1:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

covek je krojac svoje sudbine
 
Pirate Shakira
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 23 Sep 2008
Poruke: 50
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 24, 2008 2:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To je krajnje optimisticna pomisao, da je mi sami biramo. A opet, sa druge strane sudbinu prizivamo da bismo se tesili: "Tak'a ti je sudbina, druze..." Sta je sad?! Ili jesi... ili nisi... Sudbonosno s#eban u pojam. Ima "tu" nesto, ne bi bilo toliko batrganja oko toga da nema...

_________________
Elektro, makes you feel fine...
 
suncokret_024
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Sep 2008
Poruke: 19

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 26, 2008 4:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uzajamno.
ravnoteza je kljuch svega.
 
GrimStone
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 04 Avg 2006
Poruke: 109

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 04, 2008 8:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovde bih se slozio sa Heraklitom.
"Karakter je covekova sudbina."
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 03, 2009 8:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee je napisao/la sledeće:
samo pisemo svoju "sudbinu"... biramo i bivamo izabrani... uvek postoji mogucnost da se nesto drugo dogodi...

^ Slazem se sa navedenim citatom.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Da li sudbina bira coveka ili covek bira sudbinu??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  sledeća
Strana 12 od 13

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon