www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li sudbina bira coveka ili covek bira sudbinu???
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 30, 2009 2:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sami sebi biramo neke stvari u životu.A nešto se i nas ne pita dali mi to želimo jednostavno se desi.Kao da je neko to pre mnogo godina negdje zapisao i rekao to mora tada da se desi i to se i desi.Koliko samo puta su mi se desile stvari koje ja nisam sebi krojio.
Ali se dese i znači ako ih mi nismo htjeli da nam ih je neko drugi nametnuo.



_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Jokky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Nov 2008
Poruke: 221
Mesto: <Destination Unknown>

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 31, 2009 6:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[I]Moze li netko definirat tu sudbinu?Kako se zvao prvi covjek koji je izrekao tu rijec i zasto je izrekao?[/IK

_________________
Somewhere, over the rainbow, skies are blue.
And the dreams that you dare to dream
Really do come true.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 31, 2009 7:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aj' da pocnem jednom istinitom pricicom u kojoj sam ja glavni akter (nije da sam tol'ko egoistican da sebe svuda trpam ali... Mr. Green ).

Pre 2 godine bio sam na selu odakle su mi poreklom baba i deda sa majcine strane, u Istocnoj Srbiji. Elem, jednog dana natera mene zena od babinog brata da odem kod neke babe da mi gleda u sholjicu kafe...mislim, ja nikada nisam verovao u to, naprotiv, smatrao sam to veoma primitivnim i prostim...Elem ajde, odem...

Doshao sam tamo, nisam rec rekao o sebi, o svom privatnom zivotu...zena je bukvalno od reci do reci prepricavala dogadjaje za koje sam bukvalno ja sam znao...i da kazem "predvidela" operaciju koju sam imao (slepo crevo) i rekla da ce mi tetka operisati nogu ili kuk (sto i jeste)...i josh par dogadjaja iz buducnosti koja su se desila...Da naglasim, nije ono tipa "preci cesh ulicu, pos**ce te ptica" i sl, veoma kontkretne situacije...

I sta sad, da ne verujem u sudbinu? Da mislim da je to cisto, slucajnost da se pogodi bash toliko precizno izrecenih stvari? Znam, nisam ni ja verovao dok nisam video svojim ocima i cuo svojim ushima...

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Jokky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Nov 2008
Poruke: 221
Mesto: <Destination Unknown>

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 04, 2009 10:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kazes zena je prepricavala dogadaje koji su se dogodili,pa to je proslost a to nema veze sa sudbinom,da ti je rekla dogadaje iz buducnosti pa da su se ostvarili imalo bi smisla.Predividjeti operacije moze i doktor sa uvidom u zdravstveno stanje.Ovakve stvari jednostavno ne moze covjek vjerovati dok mu se ne dogode,a cak i tada ih treba uzeti u obzir sa dozom opreza i sumnje.Mislim samim tim sto ti je rekla "sudbinu",zar ti ne dobivas moc da je promjenis i da odvedes zivot u drugom smjeru,a samim time ta predvidena "sudbina" se ne ostvaruje sta je automatski cini nepostojecom?

_________________
Somewhere, over the rainbow, skies are blue.
And the dreams that you dare to dream
Really do come true.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 04, 2009 9:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, al' analizom taloga kafe u mojoj sholjici ne moze apsolutno nijedan doktor nishta da zakljuci o mom zdravstvenom stanju Laughing I ne, ne moze godinu dana unapred da se vidi da cesh imati upalu slepog creva...

"i da kazem "predvidela" operaciju koju sam imao (slepo crevo) i rekla da ce mi tetka operisati nogu ili kuk (sto i jeste)...i josh par dogadjaja iz buducnosti koja su se desila...Da naglasim, nije ono tipa "preci cesh ulicu, pos**ce te ptica" i sl, veoma kontkretne situacije... "

Rekoh, ima josh par dogadjaja, licnih, ali ko shto vec rekoh, veoma precizno opisanih... nije u "izmaglici", niti "okolo-naokolo"...

Neke stvari mozesh promeniti, da... To je k'o kad imash Deja vu posle nekog sna... Ali neshto je jednostavno izvan tvoje moci, ne mislish tako?

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Jokky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Nov 2008
Poruke: 221
Mesto: <Destination Unknown>

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 07, 2009 12:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
Neke stvari mozesh promeniti, da... To je k'o kad imash Deja vu posle nekog sna... Ali neshto je jednostavno izvan tvoje moci, ne mislish tako?

Puno toga je izvan moje/tvoje moci,ali to nije zapisano na nekoj stazi buducnosti kojom smo unaprijed odredeni da idemo.Ti imas iskustvo koje te odvelo na stranu sudbine,mene nije i dok me ne odvede nemam razloga da vjerujem u nju.

_________________
Somewhere, over the rainbow, skies are blue.
And the dreams that you dare to dream
Really do come true.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 07, 2009 12:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
...mislim, ja nikada nisam verovao u to, naprotiv, smatrao sam to veoma primitivnim i prostim...Elem ajde, odem...
.
.
.
Znam, nisam ni ja verovao dok nisam video svojim ocima i cuo svojim ushima...


I know young Jedi, I know... Mr. Green

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Jokky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Nov 2008
Poruke: 221
Mesto: <Destination Unknown>

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 07, 2009 1:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
Alexns je napisao/la sledeće:
...mislim, ja nikada nisam verovao u to, naprotiv, smatrao sam to veoma primitivnim i prostim...Elem ajde, odem...
.
.
.
Znam, nisam ni ja verovao dok nisam video svojim ocima i cuo svojim ushima...


I know young Jedi, I know... Mr. Green


Alexns...I am your father! Laughing Laughing

_________________
Somewhere, over the rainbow, skies are blue.
And the dreams that you dare to dream
Really do come true.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Da li sudbina bira coveka ili covek bira sudbinu??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Strana 13 od 13

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon