www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Gatanje
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~
::  
Autor Poruka
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 03, 2005 1:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa onda se raspitaj i to zbog cega ces umreti i onda pokusavaj to da izbegnes...

 
ENIGMAS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Nov 2005
Poruke: 24

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 03, 2005 7:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

niti jedan gatar ti nece reci da ces umrijeti uskoro.
 
Dejan1973
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 11 Okt 2005
Poruke: 101
Mesto: Banjaluka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 04, 2005 5:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Danas svako moze da gata i gleda buducnost !!
Dovoljno je samo da kazes osobi : '' Nista ti ne ide po planu, jako si dobra osoba ali si nesrecna '' ...., bla, bla a svi mislimo da je tako Smile
 
stasoni25
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Mar 2005
Poruke: 43

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 09, 2006 3:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

verujem u gatanje, nada smo postali preplavljeni svakakvim prevarantima.
 
merymca
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 47

Datum registracije: 28 Jun 2005
Poruke: 1249
Mesto: da mi je u 'PUSTINJU'

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 31, 2006 4:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a gatanje u grah....znali ko to?
 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 6:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je gatanje gubljenje vremena, jer ne verujem da ce raspored pasulja ili karti odrediti moju sudbinu.
 
whitesnake1710
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 24 Okt 2006
Poruke: 598
Mesto: Limasol

cyprus.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 12:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vmirko je napisao/la sledeće:
Meni je gatanje gubljenje vremena, jer ne verujem da ce raspored pasulja ili karti odrediti moju sudbinu.


Ne, gatanje ti nece odrediti subdinu. Samo ce ti pomoci da budes spreman u datim situacijama. Gatanje ne ti ne oredjuje sudbinu vec govori "sta te ceka". Izbor puteva je tvoj Wink

_________________
I'm only living the Parrish bywords, looking for that "ounce of excitement", that "whisper of a thrill there is no sense living your life without".
 
malaplavano1
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 30 Apr 2006
Poruke: 624
Mesto: Osijek

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 12:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja i legica znamo otvarat karte eto tak iz zezancije.... hehe
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 02, 2007 10:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja znam gatati iz kave i to mi je veliki gušt, kad god sama pijem kavu često okrenem šalicu naopako 8) pa gledam što se događa he he. Proučavam oblike i mislim što bi to moglo biti.
Onda ima ona gatalica postotak, ta mi je posebno draga, napišeš svoje ime i ime dečka koji ti se sviđa, pa zbrajaš slova i na kraju te brojeve zbrajaš svaki sa svakim dok ne ostaneš na dva broja naprijer 56 i toliko posto imaš šanse s njim (to nam je bilo popularno u osnovnoj školi)
Onda gatalica limun, pa nešto s datumima....ma svega je tu bilo 8)

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
MaD_MaX
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 04 Maj 2007
Poruke: 19
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 11, 2007 1:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Crno i zlatno je napisao/la sledeće:
Onda ima ona gatalica postotak, ta mi je posebno draga, napišeš svoje ime i ime dečka koji ti se sviđa, pa zbrajaš slova i na kraju te brojeve zbrajaš svaki sa svakim dok ne ostaneš na dva broja naprijer 56 i toliko posto imaš šanse s njim (to nam je bilo popularno u osnovnoj školi)
Onda gatalica limun, pa nešto s datumima....ma svega je tu bilo 8)


a sta ako ime ima 10 i vise slova Very Happy

e a sad gatanju malo Very Happy postoje ljudi koji imaju dara za gledanje i u proslost i u buducnost ali da nenabrajam primere iz licnog zivota i da neodugovlacim to mogu drugom prilikom posto sad zurim u grad
zeleo bi reci samo da neverujem u gledanja u solju od ljudi koji me poznaju Very Happy
e a sad zasto?
pa eto zato sto me odlicno znaju i lako im je da predvide sta cu uraditi i da mi to kazu
ali ipak kao sto je govorila moja pokojna baka Sad
ako laze solja lazem i ja Very Happy

_________________
Sta mislite da li je Isus stvarno postojao i da li je stvarno vaskrsao:))
i ako bog postoji sto se nije pokazao:))
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 16, 2007 8:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovaj tekst je iz časopisa "Magična zona", a radi se o pravom Ciganskom gatanju.

Igla istine

Gatanje pomoću igala jedan je od najstarijih i najjednostavnijih vidova proricanja sudbine. I naši preci su verovali u istinitost ciganskih proročanstava. Pred vama su tri načina gatanja, a vi odaberite onaj koji će vam pomoći da saznate odgovore na sva željena pitanja.

Prvi način - Otkrijte neprijatelje

Na tacnicu ili tanjirić položi se 21 nova igla, a zatim se polako sipa voda. Budite oprezni da ne prepunite tanjirić, procenite kad je dovoljno (kad igle počnu da se pomeraju u tanjiru). Cigani kažu da broj igala koje idu jedna preko druge predstavlja broj neprijatelja koji deluju protiv vas u tom mesecu.

Drugi način - Odnos sa partnerom

Uzmite činiju s vodom i nekoliko igala za šivenje, ne mnogo velikih, a mogu da se koriste i čiode sa "prstenčićem" na vrhu. Ako vas najviše interesuje brak ili partnerski odnosi u sledećoj godini, uzmite dve igle različitih veličina: veća predstavlja muškarca, a manja ženu. Sledeće što treba da učinite jeste da dobro namažete igle nekom masnoćom (mast, ulje ili dovoljno masnom kremom za ulje) i pažljivo ih postavite na vodu jednu po jednu.
Ako ste u ljubavnom trouglu ili vas interesuje odnos sa više partnera, možete uzeti tri, četiri ili pet igala. Jednu, naravno, ostavite za sebe, a ostale rasporedite tako da tačno znate koja predstavlja koju osobu. Igle koje ostanu na vrhu predstavljaju lica koja će i sledeće godine biti predmet vašeg interesovanja. Ako se "vaša" igla isprepliće sa drugom, to znači vezu ili brak. Ako se igle "lepe" po dužini to znači da vas sa tom osobom očekuje plodna saradnja i dobro druženje. Razilaženje krajeva ili razmimoilaženje na razne strane ukazuje na slabljenje odnosa sa tom osobom. Ako nečija igla potone na dno, to znači da ćete sa tim ljudima prekinuti svaki kontakt u sledećoj godini. Ako je vaša igla potonula, znači da ćete u sledećoj godini imati druge brige i novi krug prijatelja. Čeka vas novi period života i nećete sačuvati sve stare veze.
Ako su potonule sve igle, znači da ih niste dobro namazali i potrebno je ponoviti gatanje.

Treći način - Pitajte iglu

Igla se, takođe, može koristiti kao klatno. Provucite kroz nju crveni svileni konac (dužine oko jednog metra) pa, držeći kraj niti, postavite pitanje.
Od onoga kome gatate tražite novčić (tradicionalno se koristio srebrnjak). Na sto stavite novčić, a lakat ruke kojom držite konac oslonite na sto tako da igla visi tačno iznad novčića.
Onaj kome gatate može postaviti pitanja koliko želi, ali ih mora formulisati tako da je na njih moguće odgovoriti sa "da" ili "ne". Treba da se potrudite da ne pomerate ruku i da se pažljivo koncentrišete na pitanje i zapazićete da će tek tada igla početi da se pomera.
Ako se pomera napred-nazad, udaljavajući se od vas i vraćajući se nazad, odgovor na pitanje je "da". Ako ide levo-desno to znači "ne. Ako se igla vrti u krug, to znači da je pitanje nejasno i da ga treba preformulisati. Ako se igla ne pomera, to znači da na pitanje trenutno nije moguće odgovoriti.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
belakuga
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 67

Datum registracije: 01 Jan 2008
Poruke: 6
Mesto: bor

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 01, 2008 3:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svako ima prava da veruje ili ne veruje to je njegova stvar.Ti što nevruju neka objasne jednu stvar a to je posao mi je išao solidno lepo sam zarađivao dok se nije umešala jedna vlajna iz Vršca posao je stao i umalo da dobijem otkaz.Krenuo sam kod jedne žene koja mi je doslovce sve isprićala šta mi se desilo gledajući u šoljicu za kafu.posle prvog bajanja meni posao kreće i fala bogu ide dobro.Ništa joj nisam platio već je uradila sve za džabe.Kako takve stvari objasniti.Samo je voda obajana i ništa više .

Mr. Bond je napisao/la sledeće:
NE verujem u gatanje!

Mom zetu gledala jedna žena kod Žagubice u ciganske karte.I rekla je da će mu biti smrt u kući i da će neko umreti između dva praznika.I Majka mu je umrla između dva praznika.I on nije verovao pa se sad uverio.

Ima li nekog ko zna značenja slika kod ciganskih karata.Bonart-karte za gledanje
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~ -> Gatanje Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 7 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon