www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Slabiji signal sa jacom wireless antenom
Upišite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete menjati ili upisivati poruke.    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~
::  
Autor Poruka
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 22, 2010 1:21 am    Naslov poruke: Slabiji signal sa jacom wireless antenom Na vrh strane Na dno strane

Ljudi, imam problem. Upravo sam kupio wireles omni antenu od 12 dBi, ovu , za koju pise da ima 1-2 km dometa u optickoj vidljivosti, povezao je na ruter Tp-Link TL-WR543G i imam jako slab signal. Cak duplo slabiji nego kad na isti taj ruter prikacim onu malenu antenu od wireless kartice. Kabl koji ide do antene je duzine 7 m, proverio sam ga unimerom, ispravan je.
Primer 1: Ruter sa velikom antenom postavim u jednoj sobi, u drugoj imam prijem 40%. Kada je ruter bez antene, ima 20%, a sa onom malenom 100% signal.
Primer 2: U optickoj vidljivosti, na razdaljini od 100m na laptopu imam signal oko 30%. Na vecoj razdaljini nisam probao, ali ne verujem da bi signala bilo na razdaljini vecoj od 200m.
Pretpostavljam da je problem do antene, verovatno fabricka greska. Ako neko ima neko drugo objasnjenje, neka pise.
Hvala.



_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 18, 2010 3:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo, cisto radi onih koji nalete na ovu temu da kazem da je problem bio u anteni ili kablu jer sam oboje zamenuo i sad radi onako kako treba.

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 18, 2010 12:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam mislio da lupim nesto u vezi gigaherca jesu li na istom kanalu... kad ono uvek bude nesto sto bi coveku zadnje palo na pamet Very Happy

U ovom slucaju cu zakljucati temu posto je problem resen.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete menjati ili upisivati poruke.    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> Slabiji signal sa jacom wireless antenom Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon