www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Astralna projekcija
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Parapsihologija ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 04, 2004 7:05 pm    Naslov poruke: Astralna projekcija Na vrh strane Na dno strane

Astralna projekcija je sposobnost voljnog napuštanja fizickog tela, prebacivanjem svesti u astralno telo i korišcenje astralnog tela za boravak na fizickoj i astralnoj ravni.
Ovo je magicko odredenje astralne projekcije proisteko iz magickog pogleda na svet koji govori o tome da pored materijalnog sveta na kome boravimo postoji još nekoliko viših svetova - astralni, mentalni i božanski. Nalik lutki babuški covek ima i nekoliko tela prilagodenih za boravak na višim svetovima - astralno, mentalno i božansko. Zajednicka komponenta je svest koja je jedinstvena i bez obzira ne telo u kome boravi.
Prema magickoj teoriji viši planovi i utice na niže. Dakle, besmrtno božansko bice je slobodno od bilo kakvog oblika. Prilikom procesa inkarnacija ono prvo dobija mentalno telo, zatim astralno i na kraju prilikom zaceca i razvoja u materici fizicko telo. Božansko bice boravi na božanskoj ravni u božanskom telu. Zatim se spušta u mentalno telo koje sadrži sve informacije o karmickim spletovima, napredku duše tokom predhodnih radova na višim ravnima i nivou dostignutom u prošlim životima. Mentalno telo takode obuhvata i dalji pravac razvoja i ucenja, misiju u narednom životu, ponekad nazvanog i karmicki zadatak ili istinska volja. Ono je riznica iskustva i znanja stecenog u životima na zemlji, drugim planetama i višim božanskim ravnima. Adepti koji ostvare kontakt sa svojim mentalnim telom a time i sa zapisima o prošloj karmi, životnoj misiji i daljem pavcu delanja na materijalnoj i višim ravnima, ponekad to iskustvo nazivaju kontakt sa višim Ja, Jastvom, Sebstvom ili Svetim Andelom cuvarem.
Mentalno telo dalje gradi astralno telo da bi u njega procesiralo informacije i slike važne za rast i razvoj telesnih, psihickih i duhovnih funkcija. Ono deluje na astralno telo u zavisnosti od potrebnog karmickog pravca razvoja i samog kapaciteta astralnog tela. Informacije iz mentalnog tela se u astralnom telu uoblicavaju kroz slike, misli, osecanja, snove i vizije koje osoba doživljava u svom psihickom svetu.
Svest inkarnirana u astralnom telu se dalje povezuje sa odabranim roditeljima, sredinskim okruženjem i omogucava gradnju potrebnog fizickog tela i za ispoljavanje na materijalnoj ravni i kasnije izvršavanje karmickog zadatka ili životne misije.
Prilikom smrti proces je obrnut. Fizicko telo umire a svest bica nalik dubokom transu ili snu biva prebacena u astralno telo. Svetlosna vrpca koja povezuje astralno i fizicko telo se prekida. Astralno telo kao nosilac svesti boravi na astralnom nivou najmaje cetrdeset dana po smrti. Nakon toga svest biva prebacene u mentalno telo a astralno telo se razlaže na astralne cestice slicno kao što se i fizicko telo raspada. Astralno telo koje je napustilo svest i prebacila se u mentalno telo naziva se ljuštura. Koristeci analogiju sa savremenom tehnologijom napušteno astralno telo je najviše nalik video kaseti. Kontaktiranjem ljuštura kroz razlicite oblike spiritualizma, vidovitosti ili u astralnoj projekciji utvrdeno je da one sadrže sva secanja, misli, osecanja i znanja preminule osobe. Medutim one su nežive jer u njima više nema svesti božanskog bica.
Moderan naziv koji se u parapsihološkoj literaturi koristi za astralnu projekciju je izvantelesno iskustvo.
S druge strane, psiholozi ovaj fenomen nazivaju lucidno sanjanje. Oni ga odreduju kao stanje u kome je osoba tokom sna svesna da sanja i može po svojoj volji da menja sekvence sna i da utice na izbor simbola i predela u kome boravi.
Danas se medu istraživacima vode sporovi da li je izvantelesno iskustvo i lucino sanjanje ista ili razlicita pojava. Pristalice samo izvantelesnog iskustva smatraju da je to drugacija pojava jer se tokom nje, osoba u stanju transa izdvaja svest iz fizickog tela i boravi na materijalnoj ravni. Ona može da posmatra svoje telo, prostor oko sebe i da istražuje bližu ili dalju okolinu. Zatim se svesno vraca u fizicko telo i izlazi iz stanja transa. S druge strane oni smatraju da je lucidno sanjanje samo posebna vrsta vrlo živog sna koja je rezultat delovanja nesvesnog aspekta ljudske psihe.
Ja verujem da je i izvantelesno iskustvo (ranije u magickim knjigama nazivano direktna astralna projekcija) i lucino sanjanje (svesnost ostvarena u snovima) potpuno isti fenomen. Razlika je jedino u razini na kojoj se dešavaju. Tokom izvantelesnog iskustva astralno telo boravi na zemaljskoj ravni a tokom sna na nižim ili višim astralnim nivoima. To potkrepljuje iskustvo da se iz direktne projekcije na fizicku ravan astralno telo veoma lako uzidiže na astralne ravni i obrnuto, iz bilo koje astralne ravni moguce je za iskusnog prakticara da se spusti na fizicki novo.
Svi mi stalno boravimo na astralnom planu u astralnom telu tokom spavanja. Svi se astralno projektujemo nekoliko puta svake noci ali nismo toga svesni. Coveku je neophodno da sanja, odnosno da provede izvesno vreme u astralnom svetu, tokom dnevno nocnog perioda. Poznata je cinjenica da je coveku potrebno sanjaje i da vec posle tri dana nespavanja pocinju da se javljaju psihoticne krize u njegovom ponašanju.



_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 04, 2004 7:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Astralno telo

Astralno telo je nacinjeno od fine astralne materije i isto tako realno kao i fizicko. Ono je njegov duplikat i kada se posmatra može izgledati bolje ili lošije od fizickog tela, zavisno od zdravlja, moralnih i duhovnih karakteristika vlasnika. Kad je sklopljeno sa fizlickim telom njegova radijacija je kod prosecnog, zdravog coveka nekih metar od sredine tela i izgleda kao raznobojna blještava kugla koja ga obavija sa svih strana. Vidovnjaci ovo zracenje iz astralnog tela nazivaju aura i po njegovom stanju i bojama mogu se citati raspoloženje, osecanja, vrsta misli i duhovni nivo pojedinca.
Primer - Napustila sam fizicko telo i krenula da posetim poznanicu u inostranstvu koja me je zamolila za pomoc buduci da su lekari konstatovali neku neodredenu bolest koju nisu uspevali da lece a ona je svakim danom bila sve slabija i iscrpljenija. Kao astralna kapija poslužila mi je njena fotografija koju mi je poslala u pismu. Kroz nekoliko trenutka našla sam se pored njenog kreveta. Videla sam da joj je aura vrlo loše tamno zelene boje sa smedim mrljama. Sa desne gornje strane primetila sam neko malo zlatasto bice koje je necim nalik pipku prikaceno za donji deo njene kicme. Prišla sam mu i videla da ima obrise bebe ali na moje zaprepašcenje lice namrgodenog muškarca.
Astralno telo, buduci da je od astralne materije, može kada boravi na astralnim nivoima da menja izgled i boju. U okviru magicke tradicije to se naziva preuzimanje božanskih oblika. [ta to prakticno znaci. Ukoliko ste dovoljno uvežbani, na astalnom planu možete da preoblikujete svoje astralno telo da izgledate kao predmet, kamen, simbol, biljka, životinja, da budete drugog pola, da izgledate nalik poznaniku ili slavnoj licnosti ili odabranom božanstvu. Ukoliko se setite svojih snova, ova moc vam nece izgledati tako neobicna. Kada poprimite odabrani oblik vaša svest najvecim delom ostaje ista ali možete primetiti upliv karakteristika svesti preuzetog oblika.

Primer - Nalazim se u astralnoj projekciji. Oko mene je plavo kupatilo a kroz prozor vidim neki orijentalni grad. Ulazi covek koji izgleda prijateljski i simpaticno. On mi prilazi a ja udišem neprijatni miris. Postajem svesna opasnosti u istom trenutku kada me on energetski napada i pruža pipke nalik hobotnici, da me šcepa za solarni pleksus. U trenu moje ruke postaju lavlje šape sa kandžama i ja ga udaram i borim se sa njim.
Postoji mnogo nesuglasica u vezi toka iz koje cakre se projektuje astralno telo, odnosno sa kog mesta napušta fizicko telo. Najcešce se u literaturi navodi temena cakra i solarni pleksus. Moje iskustvo je da se astralno telo može projektovati iz svake cakre zavisno od njegovih potreba, dominantne duhovne energije, snage astralnog tela i astralnih vibracija. Pocetnici se najcešce projektuju iz nižih cakri, genitalne, repne i solarnog pleksusa. Tek kasnije se ostvaruju projekcije iz viših cakri. Nije važno u kom položaju spavate, astralno telo se može izdvojiti i sa ledne, prednje strane ili sa boka.
Astralno telo je sa fizickim telom spojeno svetlosnom vrpcom na novou one cakre iz koje se projektuje. Cesto se postavlja pitanje da li možete da umrete ako se prekine svetlosna vrpca tokom astralne projekcije. Ne, to nije moguce. Trenutak vaše smrti i prekidanja svetlosne vrpce i oslobadanja astralnog tela od fizickog je karmicki uslovljen i nema nikakve veze sa tim da li praktikujete svesnu astralnu projekciju ili ne.
Postoji nekoliko stvari koje treba da znate u pogledu svetlosne vrpce.

a. Svetlosna vrpca je vidljiva samo na ravni zemlja-zemlja i na jako niskim astralnim ravnima. Ukoliko postanete svesni u snu necete je videti jer se tada nalazite na mogo višim astralnim ravnima. Takode, ukoliko se projektujete direktno iz fizickog tela i brzo probijate astralne ravni takode necete uspeti da je spazite.

b. Svetlosna vrpca je vidiljiva samo nekih 6 do 10 metara od fizickog tela. To bukavalno znaci da kada hodate na ravni zemlja-zemlja po svom stanu vec u sledecoj prostoriji više necete moci da pratite astralnu vrpcu.

c. To što je ne vidite ne znaci da se sa njom nešto loše dešava ili da je prekinuta ili da niste u projekciji. Jednostavno, ona je od fine materije i postaje nevidljiva usled navedenih uzroka.

d. Kada smo bilizu fizickog tela, recimo na nekih 3-4 metara svetlosna vrpca je debljine novcica i vidimo kako je zategnuta i povezana sa fizickim telom. Belicasta je ali ako se u nju zagledate možete primetiti promenu u skali duginih boja. Kada je dodirnete oseticete lake, hladne i fine vibracije, kao kod blagog elektriciteta. Kako se udaljujemo od fizickog tela ona postaje sve tanja i prozirnija dok u jednom trenutku utvrdite da ne možete više da je vidite. Prema nekim istraživanjima astralno telo je teško oko 80g, mada neki adepti tvrde da se ta težina može povecavati. U astralnom telu imate moc da na fizickom planu posmatrate karakteristike prostora i aktivnosti ljudi i da pomerate sitne predmete.

Ipak, pravi svet astralnog tela je astralna ravan, tako da se ono tek na njemu nalazi u svojoj prirodnoj sredini. Na tom nivou astralno telo je nosilac svesti i ima sve karakteristike i moci astralnog stanovnika. Ono može da se penje na razlicite nivoe i da skuplja snagu i stice iskustva. Duhovni rad na astralnom planu, se u okviru zapadnog hermetizma, bazira na usponu razinama i osvajanju jedne po jedne od 32. astralne staze ili kapije, odnosno podrucja univerzuma. Uspešnost i domet u tom magickom poduhvatu zavisi od snage astralnog tela, dostignutog nivoa svesnosti i od toga koliko je kadro da bude propušteno u odredeni deo astralnog Drveta života. Pod tim podrazumevam ne samo znanje i moc vec i moralne karakteristike astralnog putnika.

_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 04, 2004 7:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako se odvija astralna projekcija

Kao što je fizickom telu neophodno da boravi na fizickom planu i da budu zadovoljene njegove egzistencijalne i druge potrebe, tako je i astralnom telu nužno da odredeno vreme boravi na astralnom planu.
Astralno telo se odvaja od fizickog tela kroz nekoliko faza.

1. Uspostavljanje veze sa astralnim planom i uskladivanje vibracija.
Fizicko telo se relaksira, opušta i polako priprema za san a astralna cula pocinju da se bude što može da rezultira sledecim osobenostima. Hipnogeno stanje je karakteristicno za ovu fazu. Gledamo figure, slike, pejzaže na mentalnom ekranu koje su u stvari predeli astralnog plana. Astralne oci se otvaraju pa možemo da imamo utisak da vidimo sobu zatvorenih ociju. Javljaju se snažni svetlostni bljesci koji su pred signal izdvajanja astralnog tela. U ovom periodu mogu se cuti razliciti astralni zvuci - visoka frekvencija, šištanje nalik televizoru sa nenameštenim kanalom, glasovi i cele recenice, muzicki tonovi i citave muzicke fraze, razliciti instumenti... Možemo takode da imamo utisak da vetar duva kroz našu sobu iako je sve zatvoreno, da osetimo laki dodir po glavi ili nekom delu tela. Neki studenti izveštavaju o promenjenom ukusu u ustima, cesto metalnom i razlicitim mirisnim fenomenima.

2. Prebacivanje svesti iz fizickog u astralno telo.
Pri obicnom spavanju u ovoj fazi obicno gubimo svest i tonemo u san. Nismo svesni daljih dešavanja koja, kada se prate budnom svešcu, mogu da budu prilicno fizicki i psihicki neprijatna.
Telo je zapalo u stanje ukocenosti i obamrlosti. Kao da smo paralizovani, ne možemo da pomerimo ni jedan deo tela. Ova fizicka ukocenost je neophodna da bi se astralno telo izdvojilo od fizickog i traje vrlo kratko, mislim svega nekoliko minuta. U ovoj fazi ne možemo da pokrenemo ni jedan deo tela a ako bi to nekako i uspeli vratili bismo se na predhodnu fazu.
Ponekad se ljudima dešava da se probude u ovoj fazi, bilo kada se astralno telo izdvaja ili vrac u fizicko telo i to je najcešc prilicno šokantno iskustvo. Pre svega zato što imamo doživljaj da smo paralizovani i da ne možemo da pokrenemo ni mali prst. Naglasicu još jednom, ovo je prirodna faza u izdvajanju astralnog tela i nema razloga za paniku, opustite se i za nekoliko minuta cete se ili projektovati ili uspeti sasvim spontano da pokrenete fizicko telo. Ukoliko dopustite strahu da vas preplavi samo cete neoptrebno produžiti ovo stanje.
Nakon što je fizicko telo obamrlo, astralno telo se izdvaja prvo na nivou odredene cakre. O tome smo vec govorili u predhodnom poglavlju. Imacete osecaj kao da ležite na dnu camca koji talasi lagano ljuljaju napred nazad ili levo desno. Ponekad ce vam se ciniti da se okrecete naopacke ili da vam se podižu pojedini ekstremiteti, na primer ruke ili noge.
U pogledu ove faze želim da napomenem još jednu važnu cinjenicu koja je bitna za razjašnjenje toga zašto vecina ljudi ne može da se odmah direktno projektuju, iz stanja transa, vec je za njih korisnije da idu na osvtarenje projekcije kroz san. Tokom našeg detinjstva i kasnijeg života, razlicite traume, stresovi, negativni dogadaji stvorili su energetske blokada na cakrama.
Na primer, ukoliko su nam roditelji branili, ismejavali nas, ili kažnjavali kada ispoljavamo tugu ili placemo, što je cesto slucaj, ta potisnuta i neispoljena energija se zatvarala na nivou grudi i srcane cakre. Ili ako je za nas bio zabranjen bes, onda je on telesno zadržan na nivou stomaka.
U tom smislu, kada svesno pokušavamo da se direktno projektujemo iz odredene cakre, mi prvo stupamo u kontakt sa potisnutim osecnjima i buduci da deluju mehanizmi odbrane javljaju se i razliciti simptomi koji prekidaju zapocetu svesnu astralnu projekciju.
Primer:
Student je tri sata pred spavanje jeo umerenu i laku hranu. Dospeva u stanje telesne ukocenosti i odjednom pocinje da oseca mucninu i nagon za povracnje. Neprijatan doživljaj se pojacava i postaje nepodnošljiv sve dok on ne uspe da se pomeri i nakon nekog vremena sedne u krevetu. U istom trenutku mucnina nestaje kao rukom odnešena. To se ponavlja tokom svakog pokušaja direktne astralne projekcije.
Osoba u stanju transa pocinje da oseca pritisak oko cela. On se pojacava i postaje nalik užarenom i bolnom obrucu oko glave. Javlja se vrtoglavica i još jaci bol. Kada osoba prekine vežbu projekcije svi simptomi odmah nestaju.
Pored navedenih, cesto se javljaju svrab u grlu i potreba za kašljanjem, neizdrživi trnci u nogama, ili iracionalini strahovi. Njihova suština pre svega u tome, da kao psihicki mehanizmi odbrane, sprece da svesno stupimo u kontakt sa traumom, potisnutim sadržajem ili bolnim i neprijatnim iskustvom iz prošlosti ili sadašnjosti. Njihov primarni cilj je da štite licnost od psihickog bola, a tek kao uzgrednu posledicu toga imaju dejstvo da prekidaju i ometaju svesnu astralnu projekciju.
Baš zbog navedenih problema, a i mnogih drugih razloga, savetujem astralnim praktikantima da rade analize svojih snova ili da se podvrgnu nekom obliku psihoterapije, kako bi na taj nacin rešavali svoje psihološke probleme i oslobodili se nepotrebne potisnute energije.
Naglasicu još jednom, jedini razlog za nemogucnost direktne astalne projekcije su naši nesvesni i potisnuti strahovi. Oni mogu biti mnogobrojni i razliciti. Ukoliko radimo na upoznavanju sebe, svojih želja, potreba, osecanja, stavova, problema, životnih ciljeva, ti strahovi i prepreke ce se postepeno smanjivati i nestajati.
Kada se ostvaruje projekcija kroz san, student je lišen svih ovih neprijatnosti. Astralno telo se izdvojilo dok je on u besvesnom stanju, prošlo je nivo zemlja-zemlja, uspelo se na neki od astralnih novoa gde je on uspeo da postigne svesnost.

3. Odvajanje astralnog tela od fizickog.
Astralno telo se prvo podiže paralelno sa fizickim telom, na nekih metar od njega a zatim lako sklizne napred i koso se uspravi, na ovaj nacin prešavši razdaljinu od nekih par metara. Prilikom uspravljanja iz horizontalnog položaja cesto se javlja laki elektricni trzaj. Navedeni nacin izdvajanja astralnog tela je i najcešce opisivan u literaturi. Astralno telo takode može da se otkotrlja bocno od fizickog tela i nakon toga da se uspravi, ili da njegov pokret može biti nadole, kroz krevet, kako god to neobicno zvucalo. U svakom slucaju, princip odvajanja je isti, samo je fizicki pravac razlicit.
Tokom odvajanja astralnog tela, ukoliko ste svesni, imacete osecaj da ste vi veoma lako fizicki podignuti a zatim ustali i necete moci da razlikuje da li ste u fizickom ili astralnom telu, odnosno imacete utisak kao da se to dogada fizickom telu.
Primer:
Ležim u krevetu, veoma opuštena nakon relaksacije.Osecam prijatno ljuljuškanje, kao da se nalazim na dnu camca. Iako su mi oci zatvorene vidim svoju sobu koju ispunjava blaga zlatasta svetlost. Pocinjem da se uzdižem, veoma lagano ljuljajuci se i dalje levo - desno, kao na svilenom tepihu. Lepo mi je i uživam u tome. Za nekoliko trenutaka se uzdižem kao da me je zagrlio i podigao topli povetarac i stojim u astralnom telu ispred suprotnog zida.
Takode vam se može dogoditi da imate brzo odvajanje astralnog tela u kome necete moci da pratite gore navedeno njegovo postepeno izdvajanje i uzdizanje. U tom slucaju, nakon postizanja stanja lakog transa, odmah cete se naci sasvim svesni u uglu svoje sobe, ili na ulici, ili u nekom nepoznatom predelu. U ovom slucaju verovatno se radi o tome da osoba izgubi svesnost na nekoliko trenutaka a da je izdvajanje astralnog tela veoma brzo.
Primer:
Cujem astralni zvuk nalik zveckanju stakla. Na mentalnom ekranu vidim sliku zelene livade posute bledim plavicastim cvecem. Vec u sledecem trenutku gledam u plavo nebo koje postepeno tamni jer pada noc i shvatam da se u astralnom telu nalazim na zelenoj livadi sa plavim cvecem. Osecam topao vetar i u daljini vidim svetlost grada. Nameravam da poletim u njegovom pravcu.
4. Udaljavanje astralnog tela.
Nakon što se udaljilo od fizickog tela, astralno telo je slobodno da istražuje podrucje zemlje i astralnih razina. Pocetnicima savetujem da se što brži i najmanje na nekih desetak metara udalje od fizickog tela. Takode da ne pokušavaju da ga gledaju ili istražuju na ovom nivou svog postignuca, pre svega zato što je njegova privlacna sila jaca što je astralno telo bliže. Vrlo verovatno je da vam se može dogoditi da se okrenete da biste pogledali svoje fizicko telo i da odmah budete vraceni u njega. Nakon toga biste opet morali da ponavljate sve faze izdvajanja što je naporno i iscrpljujuce.

Na netu sam pronasla ove informacije o astralnoj projekciji...da li je neko od vas imao iskustva slicna onima koja su opisana u primerima ili neka sasvim druga....podelite ih sa nama...

_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 03, 2004 2:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Srebrni snur (srebrno uze)

Kod eksperimenata voljne astralne projekcije (Out of body exp.) ucesnici eksperimenta izmedju svoga fizickog i astralnog tela vide jednu nit kao uze srebrne boje, organskog izgleda (porekla) koje se pokazuje elasticnim (produzuje se bez obzira na udaljenost od fizickog tela). Ovo uze je srebrne boje i podseca na pupcanu vrpcu koje oba tela spaja u predelu Solar plexus-Media spinalis. U slucaju prekida ovog uzeta dolazi do fizicke smrti, pa ucesnici eksperimenta uvek moraju voditi racuna da kontrolisu stanje ”uzeta i imaju ga u ”vidokrugu. U nevoljnim eksprimentima (stanje kome, sna, klinicke smrti isl.) pacijenti se ne secaju ovog fenomena, vec opis kretanja svoga astralnog tela u ovozemaljskom svetu ili paralelnim svetovima opisuju kao nesputan i slobodan.

_________________
 
Ivicakg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 26 Feb 2005
Poruke: 10
Mesto: Kragujevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 3:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da je nemoguce da postoje vise paranormalnih svetova mada nista nije nemoguce
 
jimmy_no1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Mar 2005
Poruke: 12

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 12, 2005 6:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

swe je moguce ko bi ga znao ali nishta nas nece iznenaditi hehee
pa kad postoji biba struja shto i to nebi postajalo hehe ljudi koji su doziweli klinichq smrt kazu da je to otprilike isto tako
 
dr_Iggy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Mar 2005
Poruke: 12

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 20, 2005 5:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To nije se nigde desilo i nece se nigde desiti. Jednostavno objasnjeno: To nije fizicki moguce!
 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 20, 2005 7:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Joj,znam da cju zazaliti,ali moram da kazem da mrzim osobe koje ne veruju ni u shta!!!Sem smrti,nishta nije sigurno.I nishta nije nemogucje.I sama sam bila svedok i uchesnik paranormalnih dogadjaja i sigurna sam da postoje!!!

_________________
Crvenokosa lutalica
 
Crazy_creature
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Mar 2005
Poruke: 13

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 20, 2005 11:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja sam uchestovala u nekim vrstama paranormalnih.. bolje recheno - nerealnih dogadjaja. Tako da nije iskljucheno da je i ovo moguce.

_________________
~Ne umem da dishem, ne mogu da spavam jer nisi tu... Umirem jer znam da je kasno da ispruzhim ruke i uzmem te~
 
perka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 25 Mar 2005
Poruke: 9

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 25, 2005 11:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u ovo vec sumnjam...nekako nije realno,ne?kako mozes da napistis svoje telo???
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 13, 2005 4:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šetnja izvan tela



Iznenađujuće je da tako veliki broj ljudi pripisuje fenomenu napuštanja tela mističan i misteriozan značaj, jer svako od nas na neki način doživljava manje - više isti subjektivni osećaj dok spava ili danju sanjari koncentrišući se na nešto daleko. Nekima se dopada taj utisak pa uzimaju halucinogene droge ne bi li bar na kratko ”napustili svoje telo, a neki su neprekidno u tom stanju zbog oštećenja mozga. Nije onda nikakvo čudo što isti utisak izazivaju i neurohemijske promene koje nastaju u bolesnom ili umirućem mozgu, ali se taj fenomen redovno koristi da bi se dokazala teza o životu posle smrti.

Astralna projekcija je poseban tip ”šetnje u kome astralno napušta ostalih šest tela i kreće na put. Astralno telo je, po teozofskom učenju, jedno od sedam tela (u njemu su centri za osećanja i želje) jer svako biće poseduje sedam nivoa postojanja: 1. fizičko, 2. astralno, 3. duhovno, 4. emocionalno, 5. telo ljubavi, 6. eterično, 7. telo svesti, 8. kosmičko, 9. telo mudrosti, 10. telo istine, 11. mentalno i 12. telo nirvane. Koliko ih ima, dvanaest? Ne, nego sedam! To bar tvrde zagovornici teozofskog učenja, ali su prilično nesložni u nabrajanju koja su to tela; eto, otud naš spisak navodi dvanaest stavki. Ko ima strpljena da prelistava stručnu literaturu, mogao bi da na ova nabrojana tela doda bar još jedno tuce novih i - ponovo će se tvrditi da ih ima ukupno sedam!

Ne bi trebalo mešati ”običnu šetnju (kao što je religiozni trans ili napuštanje tela umiruće osobe) sa astralnom projekcijom, jer u prvoj fizičko telo napušta svest ili duša, a u drugoj astralno telo. Naravno da i ostala tela (duhovno, emocionalno, eterično...) mogu da napuste fizičko kad im se prohte. Astralno je, po istom učenju, jedino telo koje ima auru i ono to koristi da tokom šetnje opazi ostala astralna tela koja takođe šetaju okolo.

Impresivna je nepogrešivost sa kojom se astralno telo uvek vraća svom fizičkom telu. Nije zabeležen slučaj da se neko od brojnih tela (ne samo astralnih), koja lete svuda okolo, vratilo u pogrešno fizičko telo.

Prema tantričkoj filozofiji, svako od sedam tela ima svoj centar energije koji se zove čakra. Nikada nije utvrđeno koja je to vrsta energije niti je ona izmerena, ali se tvrdi da posebno obdareni ljudi mogu da vide boju čakri i da na osnovu nje procene nečije duhovno i fizičko zdravlje.

Domaći spiritisti, bar oni koji svoj način razmišljanja još nisu potčinili filozofiji Novog doba, imaju nešto jednostavnije tumačenje čovekovih ravni postojanja: ne postoji sedam nego samo tri tela (začudo, i u nabrajanju ih ima tačno tri): to su duša, zatim fizičko telo (”odeća pomoću koje duh opšti sa svetom) i peristrit (astralno telo), laki kosmički fluidni zavoj, koji je rasprostrt po svom prostoru i vasioni i služi kao posrednik između duše i tela. Kad se telo istroši i ne može da ispunjava svoj zadatak, raspada se i duh ga skine sa sebe, kao što se plod oljušti sa koštice; svuče se stara haljina, koja više nije za upotrebu. I taj čin skidanja je smrt. (Dr Kazimirović: Čaranje, gatanje, vračanje i proricanje u našem narodu)

U našoj štampi, koja se specijalizovala za edukaciju poklonika savremenog sujeverja, postoje saveti kako naučiti veštinu doživljavanja astralne projekcije. Treba, recimo, pred spavanje pojesti dosta soli i na sto pored kreveta staviti čašu vode. Tokom spavanja organizam će zbog soli dehidrirati i astralno telo će, neodoljivo privučeno vodom (jer je u njemu centar za želje) izaći iz fizičkog tela ne bi li iskapilo čašu. Taj trenutak treba iskoristiti i baciti nesvakidašnji pogled na svoje fizičko telo u krevetu. Niko ne garantuje da ćete se sećati toga kad se probudite, ali treba verovati da je bilo upravo tako.

Ljudi koji su dodirnuli granicu između života i smrti donose priče koje zaista mogu da budu impresivne. Već i sama činjenica da svedočenje potiče od osobe koja je bila ”s one strane priprema nas za nešto nesvakidašnje. Mada na ovu temu ima dosta različitih priča, u njima je moguće pronaći nekoliko motiva koji se često ponavljaju, kao što je putovanje kroz mračni tunel na čijem kraju je jako svetlo ili posmatranje svog tela odozgo u bolničkoj sobi sa lekarima koji se trude da ga vrate u život. Pri tom se osoba posle ”povratka bez greške seća razgovora koji je bio vođen u istoj prostoriji. Sve ovo ipak nije neobično, jer tokom otkazivanja čulnih centara u mozgu najpre prestaje funkcionisanje centra za vid, pa tek posle nekog vremena otkazuju centri za sluh i memoriju; u međuvremenu umesto slike viđene očima mozak ”gleda vizuelne halucinacije. Ovo stvaranje slike u mozgu na osnovu zvuka iz realnog izvora isto tako je i jedna od funkcija snevanja, kad mozak prilagođava scenario sna tako da se opravda postojanje zvuka. Recimo, ako nekome ko upravo sanja da se nalazi u školi, u istom trenutku zazvoni sat ili telefon, san bi mogao da se nastavi tako kao da upravo zvoni za kraj časa. Funkcija ovoga je, naravno, da se očuva san.

Indikativno je to što će najveći broj osoba posle povratka iz kliničke smrti doneti svedočenja koja po sadržini odgovaraju njihovim predubeđenjima i očekivanjima. Religiozne osobe imaće priču o susretu s Bogom i anđelima na nebu, a UFOlozi će ostvariti kontakt sa neobičnim bićima vanzemaljskog porekla.

Neki istraživači, tokom eksperimenata u kojima su pokušavali da upoznaju način funkcionisanja čula vida, slučajno su došli do saznanja koja ukazuju na to kako kod umiruće osobe nastaje fenomen ”prolaska kroz tunel sa svetlom na kraju. Odgovor leži u neuronskom šumu, koji čine nasumična prostiranja električnih signala u nervnom sistemu što, po najnovijim saznanjima, povećava osetljivost čula. U knjizi ”Umreti da bi se živelo: iskustva na granici smrti (”Dying to live: near-death experiences), Suzan Blekmor (Susan Blackmore) prenosi rezultate do kojih je došao dr Tomas Trošianko (Tomasz Troscianko) iz Bristolskog univerziteta. On je veštački povećavao neuronski šum medikamentima i propuštanjem električnih signala kroz nervni sistem. Evo njegovih zaključaka:

”Kada počnete sa vrlo slabim neuronskim šumom i postepeno povećavate intenzitet, dobijate efekat svetla u centru vidnog polja koje se proširuje, kao da se primiče... utisak je kao da se tunel kreće dok se signal šuma pojačava i dok svetla tačka postaje sve veća. Ako šum u korteksu (moždanoj kori) postane tako jak da se sve ćelije pobuđuju dovoljno velikom brzinom, celo vidno polje će postati osvetljeno.

U istoj knjizi Suzan Blekmor iznosi i objašnjenja za ”božanski mir koji je obično praćen utiskom napuštanja tela tokom kliničke smrti. Ketamin, jedan od medikamenata koji se koristi kao analgetik (potiskivač bola), u većim dozama osim smirivanja izaziva i kratkotrajne ali snažne halucinacije, koje su često povezane sa takvom dezorijentacijom da čovek koji ih uzima subjektivno doživljava ”šetnje izvan tela. Za razliku od sedativa i anestetika koji umrtvljuju čula i uspavljuju čoveka, ketamin ga ostavlja budnim ali ga ”premešta na neko drugo mesto, van svoga tela. Nije teško pretpostaviti da, u trenutku umiranja, organizam panično luči velike količine ketamina ili neke slične supstance koja ga štiti od tako snažnog šoka.

Ipak će priče o neodlučnoj duši koja napušta telo pa se ponovo vraća u njega uvek imati svoje poklonike jer se one odlično uklapaju u tezu o životu posle smrti. čitanjem ovih priča stiče se utisak da je za neke maštovite ljude umiranje postalo jedan od zgodnih načina da se zaradi za život.

_________________
 
U.L.T.R.A.
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Apr 2005
Poruke: 70

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 16, 2005 1:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ivicakg je napisao/la sledeće:
Ja mislim da je nemoguce da postoje vise paranormalnih svetova mada nista nije nemoguce

LoL ... sad si sam sebe demantovao ...
Mislim da je ALister KrouLi car sto se Projekcije tice - verujem da i televizija dodaje "pomalo" efekata - ali ima i istine. Sto se same Astralne projekcije tice, astralnog putovanja du$e kroz prostore i dimenzije - to je apsolutno tacno - samo treba jako mnogo vezbe, koncentracije i jos jedno 259 dzidzabidza... Znaci, postoji, ljudi to rade, moze da se izvede, a za pocetnike je recimo izvodljivo da se projektuju iz jednog grada u drugi na kratko...

_________________
Zivi zivot dok si ziv!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Parapsihologija ~ -> Astralna projekcija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon