www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kruševac - carski grad
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
jeka_ks
GiGijeva miljenica
GiGijeva miljenica



Godine: 33

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 3933
Mesto: krusevac

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 25, 2006 6:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo jos jedna slika iz Krusevca,ali Novogodisnja!!!!!!!!!


_________________
Neka te moj poljubac dotakne putem ovih

malih slova, nek ti u srce udje radost nova, nek

ti sve od srece sja, a uzrok tome neka budem

ja..
 
jelenajo
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 08 Mar 2005
Poruke: 699

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 26, 2006 8:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

evo jos nekoliko slika naseg lepog grada

_________________
Na vrhu uvek ima mesta,ako se krene sa dna!!!!1
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 05, 2006 10:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u sustini nije los.Onako.Za boravak na kratko ili eto za vojsku, zasto da ne? Bolji je nego Bor, Zajecar i mnogi drugi, bar za moj ukus. Ima dosta omladine, dosta lepih mesta za izlazak, divno setaliste, leti je super.Kazem ti grad kao grad nije los, o ljudima vec ne mogu da pricam jer su sve vise doseljenici tamo i ljudi sa sela koji supresli u grad, a onih starih Krusevljana ima najmanje te je mesavina ucinila svoje, ali neces se razocarati.Ima puno devojaka Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
jeka_ks
GiGijeva miljenica
GiGijeva miljenica



Godine: 33

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 3933
Mesto: krusevac

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 05, 2006 5:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma ja mnogo volim krusevac,jednostavno tu sam se rodila,odrasla,ima tradiciju, najpoznatiji srpski glumci su Krusevljani,ima prelepa mesta za izlazak,kao i mesta za setnju!!!!1Ja ga mnogo volim i ne verujem da bi mogla da zivim dugo van krusevca!!!!
Sto se tice devojaka pinki(e)HVALA!!!!
P.S-Mislim da ova tema vec postoji Wink

_________________
Neka te moj poljubac dotakne putem ovih

malih slova, nek ti u srce udje radost nova, nek

ti sve od srece sja, a uzrok tome neka budem

ja..
 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 51

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 05, 2006 10:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kada sam bila srednjoskolka 90-ih godina,bila sam kod drugarice u Krusevcu.Provela sam tamo desetak dana i grad mi je zaista ostao u jako lepom secanju. Zao mi je samo sto nisam ostala duze..jer je to kratko vreme da se sve vidi...i sto nikada vise tamo nisam otisla...ali cudan je i nepredvidljiv zivot,.mozda me nekada opet nanese u ovaj divan grad Wink
 
4u2b3
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Apr 2006
Poruke: 8

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 13, 2006 8:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mozda imam par lepsih slika...
Elem, verujem da grad cine ljudi a ne objekti. Po tom kriterijumu nisam optimista iako je za mene najlepsi... Laughing
 
acalibero
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 29 Apr 2006
Poruke: 17
Mesto: krusevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 09, 2006 7:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma ljudi nisu ni svesni koliko je Krusevac ok,prvo ne znaju koliko je veliki i koliko su ljudi gostropljimljivi i naravno koliko ljudi ima dosta kinte sto doprinosi dobrom provodu,ljudi navratite
 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 27, 2006 11:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Са око 65.000 становника на територији града и преко 145 хиљада становника на територији Општине и 101 насељем, привредним ресурсима, развијеним друштвеним делатностима и духовном надградњом, Крушевац данас представља економски, административни, културни, здравствени, образовни, информативни и спортски центар од значаја за Расински округ(чије је седиште у Крушевцу), Републику Србију и СР Југославију. Општина Крушевац захвата површину од 854 км квадратних.

Основу привредног развоја општине Крушевац свих ових година чине метало-прерађивачка и хемијска индустрија. Сем великих друштвних колектива у граду има и преко 1200 приватних предузећа и преко 2500 самосталних радњи у свим делатностима.

Значајна пажња у протеклих 30-так година у општини Крушевац посвећивана је, и даље се то чини, развоју основног и средњег образовања: подизане су нове школе, дограђивани су и реконструисани многи школски објекти уз опремање савременим наставним средствима, опремом и училима.



ПРИРОДНЕ ОДЛИКЕ КРУШЕВЦА

Крушевачка котлина која обухвата композитну долину Западне Мораве простире се између: Левча и Темнића на северу, Жупе, Копаоника и Јастрепца на југу, Краљевачке котлине и Ибарске долине на Западу.

Клима и рељеф
- Просечна температура 11°С,
- Релативна влажност ваздуха 66-83%,
- Снежни покривач 55-100 дана,
- Просечна надморска висина је 300 м
- Претежно брдско подручје са мањим низијским простором у долинама река

Природни ресурси
Око 29.900 ха земљишта је под шумама или 35% укупне територије општине. Највећи комплекс шума је на планинском масиву Јастрепца, најшумовитијој планини на Балкану.

На територији општине Крушевац налазе се значајна изворишта минералних и геотермалних вода (Бела Вода, Рибарска Бања, Ломница, Жабаре, Читлук).

Грађевинског материјала (шљунка, песка и камена) има у долинама река општине Крушевац (Западне Мораве, Јужне Мораве и Расине). Пешчар одличног квалитета налази се у зони Беле Воде, Брајковца, Шашиловца и Крвавице.

Значајна су потенцијална налазишта уљаних шкриљаца (Мачковац, Кошеви, Глободер) и битумена (угљоводоника) код Читлука.

САОБРАЋАЈ

Територију општине Крушевац пресеца разграната мрежа путева коју чине:
-магистрални пут М5 деоница Појате-Краqево, веза ауто-пута Београд-Ниш;
- регионални пут Р102 Крагујевац - Разбојна;
- регионални пут Р119 Читлук - Пепељевац - Александровац;
- регионални пут Р217 Варварин - Шанац - Јасика - В. Дренова;
- регионални пут Р221 Ђунис - Каоник - В. Шиљеговац - Рибаре;
- регионални пут Р221а Рибаре-Рибарска Бања;
- регионални пут Р223 Крушевац - Мудраковац - Ломница - Велики Јастребац;
- регионални пут Р 221б Каоник-Крушевац;
- мрежа локалних путева од којих је 174 км под асфалтом и 120 км без асфалта као и развијени улични систем који је радијалног карактера.

Основна саобраћајна мрежа постављена је тако да магистрални и регионални токови обилазе централни део града уз што оптималније повезивање како свих граничних зона тако и града као целине са магистралном и регионалном мрежом путева Републике Србије.

Путна мрежу чине 68 локалних путева изграђених тако да повезују сва села са седиштем општине и важнијим саобраћајницама.

Јавни градски превоз путника врши предузеће "Југопревоз Крушевац" а.д. Крушевац; мрежа линија ЈГПа је организована тако да су приградска насеља и сва села повезна редовним линијама са центром града.

Развијен је ауто-такси превоз путника и у сталном је порасту и преузима улогу једног од значајних видова превоза путника на територији Крушевца.

Пешачки саобраћај је доминантан, те ће изградњом БИД зоне доћи до унапређења истог. У постојећој расподели по видовима транспорта путника на подручју Крушевца бициклистички саобраћај има неоправдано мало учешће. Овакво стање може се објаснити чињеницом да овом виду саобраћаја није поклањана одговарајућа пажња при планирању саобраћајне инфраструктуре.

Железничка станица налази се на ободу централног градског подручја. Планира се електрификација железничке пруге Сталаћ-Пожега.

Развој и модернизација путне мреже (саобраћајни систем) у општини Крушевац није пратила раст града, степен моторизације (број становника и повећање броја возила) и брзине кретања. Заостајање путне мреже за равојем друмског саобраћаја погоршало је услове за његово одвијање.

Удаљеност од ауто-пута је 27 км, од најближег аеродрома (Ниш) 80 км и од најближе луке (Београд) 200 км.

Удаљеност (км) од појединих градова:
Београд - 195
Сарајево - 380
Софија - 250
Солун - 520
Будимпешта - 600
Беч - 755
Атина - 1100
 
***Srna***
Chilly
Chilly





Datum registracije: 09 Apr 2006
Poruke: 13261

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 27, 2006 1:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bila sam u Kruševcu pre par godina, prolazili smo kroz njega jer smo išli do Zice i Studenice. U Krusevcu nam se pokvario autobus pa su nas odveli u obilazak centra grada. Meni se jako dopao, cist je i ljudi su bili jako ljubazni, a i uopste stambene zgrade i znamenitosti su jako lepe. Treba ga obici svakako kad se ide ka jugu Srbije.
 
vlada_227
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 21 Avg 2006
Poruke: 170
Mesto: СРБИЈА

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 08, 2006 12:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kruševac je super grad, u poslednje vreme je dosta sređen, a i dosta je dobrih mesta za izlaske. I Kruševljanke su prelepe, čak mogu reći i najlepše devojke Wink
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Kruševac - carski grad Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon