www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ulični Muzičar - kao prosjak i kao ... car !
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~
::  
Autor Poruka
Ulični Muzičar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Mar 2010
Poruke: 188

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 28, 2010 5:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

stanley jordan - tehnika je mislim baš idealna za ulično sviranje !
ako si sam , a ne pevaš - spas !
više je za gledanje nego za slušanje ... ja nikada nisam nešto mnogo slušao St. Jordana ... i imao sam samo prvi album




http://www.youtube.com/watch?v=_iLKfcKX9po bg 1996. knez mihajlova


 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 28, 2010 10:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Čujte vas dva, ulična muzičara, interesantni ste i nastavite, ima se tu šta za pročitati, neke životne stvari, neka vrsta svojevrsnog net dnevnika. Razz Žao mi je što je snimak jako kratak i ono što sam željela poslušati, nije išlo. Samo naprijed, na vašoj sam strani. Exclamation Razz

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Ulični Muzičar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Mar 2010
Poruke: 188

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 29, 2010 11:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:
Čujte vas dva, ulična muzičara, interesantni ste i nastavite, ima se tu šta za pročitati, neke životne stvari, neka vrsta svojevrsnog net dnevnika. Razz Žao mi je što je snimak jako kratak i ono što sam željela poslušati, nije išlo. Samo naprijed, na vašoj sam strani. Exclamation Razz

imam ovu temu na više foruma , ali vi ovde imate privilegiju da posedujete DVA ulična svirača ! Very Happy



evo nešto duže ...

1992. tada sam svirao na jednoj gitari ...

http://www.youtube.com/watch?v=OJZTWpcCA3s








Pozdrav svima !
Neće me biti neko vreme , ali ... vratiću se - sa novim pričama !






...
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 29, 2010 4:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šta, malo ulične svirke, jel' Razz Question Snimak je prilično loš i kraći nego bi trebao biti, no, šta se može. Sretno i neka se "šeširić" napuni Razz Vrati se sa nekim novim pričama.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 29, 2010 4:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ulični Muzičar je napisao/la sledeće:
stanley jordan - tehnika je mislim baš idealna za ulično sviranje !
ako si sam , a ne pevaš - spas !
više je za gledanje nego za slušanje ... ja nikada nisam nešto mnogo slušao St. Jordana ... i imao sam samo prvi album



Bas tako, vise je za gledanje... ali ta unikatna tehnika ima mnogo sljedbenika.

Od ovih "ne-pjevackih" tehnika, mene odusevljava klasicna gitara i to posebno u akusticnim ambijentima poput starih crkava ili trgova. U Zagrebu su klasicari znali svirati u takodjer vrlo klasicnom Oktogonu, to je onaj stari prolaz izmedju Ilice i Cvjetnog Trga, ako se sjecas, nedaleko Pravoslavne Crkve i Jelacicevog Trga. Na sred Oktogona je inace jedan kruzni prostor gdje su svirci uglavnom radili. Ugodno mjesto za ovakav posao.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 29, 2010 7:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A da nije koji od vas svirao možda nekada na trgu u Trogiru? Ne znam koje ste godište ... davno, davno bješe to. Voljela sam slušati ulične muzičare (naravno, pod uslovom da znaju ), gotovo uvijek. Ovdje kod mene, na žalost, nemam priliku ih čuti gotovo nikada.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 29, 2010 8:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam svirao u Trogiru (kao Ulicni Muzicar). Ali jesam na nekom tulumu, tamo u osamdesetim godinama proslog stoljeca.

U Vodicama sam imao jedan gig negdje 86. ili 87. Par dana. Iskljucivo stvari Balasevica i Ranog Mraza, po zelji vlasnika... ali to nije bilo na ulici nego u jednom lokalu.

Inace sam ponekad svirao "bez pjevanja" - klasicnu gitaru. Ponekad, melodizirane hitove. Ali, ja volim pjevati a imam sasvim dobar glas takodjer, tako da sam 90% puta i pjevao...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 29, 2010 9:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Onda mora da smo ipak bili skupa na tim tulumima, osamdesetih prošlog stoljeća Razz U Baškim vodama sam tih godina boravila često, Vodice sam zaobilazila uvijek, zbog vjetra. Muzika je bila i ostala moja velika ljubav i volim i cijenim dobru muziku, dobre muzičare i šteta, nekako ih je sve manje, ili smo preplavljeni nekim novim ritmom, koji na želost, meni ne sjeda na srce, a uhu poprilično smeta.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Ulični Muzičar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Mar 2010
Poruke: 188

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 22, 2010 11:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

neki rekordi:

najviše sati svirke za 1 dan: 14
najduža svirka , u komadu: 9 sati
najveće novčanice: 100 $ , 200 e

najranije počeo u 9 h ... ujutro
najkasnije (!) završio u 5h ujuto (ili 6h ... te noći se menjalo vreme)
jedino izmedju 6h (t.j. 5h) i 9h ujutru nikada nisam svir'o ...

najniža temperatura?
paaa ... u jednom gradu ...
počeo sam na -5 (uveče) a završio na -8 stepeni , 5-6 sati kasnije , (ima termometar na trgu ...)
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 23, 2010 6:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hej Ulicni Muzicaru, welcome back! Dobro dosao nazad...

Ja idem 15.5. za New York i sve imam neku ideju da opet malo zasviram. Ako ne bas na ulici a ono mozda u nekom od "Balkanskih" mjesta (klubova, restorana), mozda u Astoriji Smile eeeeeeeeee, sto bi mi to bilo drago......

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Ulični Muzičar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Mar 2010
Poruke: 188

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 23, 2010 9:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

blago tebi ...
ja nikad nisam izaš'o iz Evrope !
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 23, 2010 10:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa dobro vi, ulični muzičari, napokon ste se sjetili javiti se, a di čovjek i da vas čuje kad smo svi na različitim stranama svijeta, ali mi je drago kada vidim post na ovoj temici. Čisto da vas pozdravim i čuvajte glasne žice. Razz

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~ -> Ulični Muzičar - kao prosjak i kao ... car ! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  sledeća
Strana 3 od 21

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon