www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Koliko često idete u biblioteke-da li ste redovni članovi?
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 13, 2010 11:37 pm    Naslov poruke: Koliko često idete u biblioteke-da li ste redovni članovi? Na vrh strane Na dno strane

Evo tražila sam temu i ne nadjoh je, pa ne mogu još vjerovati da je niko nije postavio. Svaki grad, bar se nadam, ima makar jednu biblioteku i jednu čitaonu. Da li ste njeni redovni članovi, da li ste zadovoljni izborom knjiga, kao i njenim zaposlenicima, nalazite li sve što vam treba i da li bi u njima išta trebalo da se mijenja? Organizuju li književne večeri, dodjele nagrada čitaocima godina, koliko su zaposlenici u stanju da vam posvete vremena koliko mislite da vam treba?
Ajmo malo i na tu temu, bar mi ljubitelji dobre knjige, a naravno ne odbijamo ni one koji se žeče priključiti sa svojim komentarima i prijedlozima.



_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Double Hearts
Love Sucks
Love Sucks



Godine: 34

Datum registracije: 12 Maj 2009
Poruke: 2618
Mesto: i'm an amazing guy who has the killer looks

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 14, 2010 12:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bukvalno sve nadjem na netu. Clanarine su ili istekle ili pogubljene.
Mozda da sam skolarac i dalje bi posecivao.

_________________
Shitisism
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 14, 2010 12:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eh, net, a onaj blago ustajali miris biblioteke, pa tete koje te preko naočara kao dno krigle mrzovoljno pogledaju , a kada im tražiš knjigu, kao da im čupaš zdrav zub...e jesi ti neki, baš ne znaš da uživaš u tim životnim svjetovnim stvarima Very Happy

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Double Hearts
Love Sucks
Love Sucks



Godine: 34

Datum registracije: 12 Maj 2009
Poruke: 2618
Mesto: i'm an amazing guy who has the killer looks

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 14, 2010 12:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Laughing Laughing meni je lepsi miris striptizete u sexy naocalama koja gleda ne u mene, a malo nize pa dize pogled. A kada joj trazim desert, kao da joj cupam dusu iz tela Laughing Laughing Laughing Laughing e takav jesam, u tim stvarima uzivam Laughing Laughing

Jos ovde u srbiji retko gde ima normalna sredjena biblioteka i da kazes da ima sve... To je veliki minus. Secam se kao klinar odem u biblioteku zadrzim se do uvece. sto? zato sto nadjem knjigu koju sam trazio sednem i citam. Tako svaki dan dok ne zavrsim sa radom. Cak sam i date-ove zakazivao Laughing Laughing to je bilo super. A ovo sad je bullshit. tacka . Laughing Laughing Laughing

_________________
Shitisism
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 14, 2010 12:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma samo ti meni uživaj, a ja ću u tovjim postovima, ali ne više i u avatarima, zaista nisam imala ništa protiv njih, bilo mi te lako poznati jer si bio jedinstven. Moj grad ima divnu čitaovu i biblioteku, pa zato i uživam, bar poslednjih godina su poveli računa o tome, a i tete me gotive, ne znam samo zašto (ma sex izgled i gvozdena vrata otvara i okorjela srca - uf što samu sebe nahvalih)

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 14, 2010 12:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nekoliko godina unazad nisam bas aktivni clan biblioteke, tj. jedino clanstvo koje trenutno koristim je u fakultetskoj biblioteci Mr. Green ali tu je u pitanju strucna literatura Very Happy Od malih nogu sam stekla tu naviku da odlazim u biblioteku i jos uvek se secam prve biblioteke u koju sam zakoracila, iako ona vise ne postoji. Miris starih knjiga, dugacke visoke police, misterija u svakom novom redu, kao da ocekujemo da cemo pronaci neki nov svet Very Happy Kada bih znala da cu imati svoj mir dok budem trazila dobru knjigu i da mi nece niko stajati nad glavom, cupati knjigu iz ruku, dernjati se da je bas po nju dosao ili nesto slicno, mozda bih i krenula ponovo u osvajanje biblioteke. Doslo je vreme kada ni bibliotekari nisu vise pristupacna lica, kada ih nesto pitate kao da ih terate na robiju. Biblioteku danas koristim za starija i tesko dostupna dela, koja mozda i nisu vise vecini popularna, a ako zelite uzeti nesto novo, onda ocekujte da vam kazu da se upisete na spisak, pa mozda dodjete na red za par meseci Rolling Eyes

Svoju licnu biblioteku bogatim svakog meseca, tri nepopijene kafe = jedna nova knjiga. Svake godine dovlacim nova dela sa sajma knjiga, a mogu se povoljno naci i kopleti nekih starijih dela koje vredi imati u svom kutku Very Happy Za sada moje citanje pokrivaju moja biblioteka i "biblioteke" mojih prijatelja Very Happy

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 14, 2010 12:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ponavljam, naša je biblioteka sada zaista sjajna, za svakog i za sve po nešto, dječiji odjel, školski, nas neškolskih, a tek nova čitaona, nešto što zaista ljubitelja knjiga čini srećnim i zadovoljnim. Naravno, pošto sam veliki knjiški moljac, imam i ličnu biblioteku koju čuvam kao najveću svetinju i na nju trošim mnogo, po prirodi sam tip koji ne žači dati novac za dobru knjigu, mada mi moji ukućani uvijek brondaju zbog toga. Ali, ja se ne šminkam, ne patim od neke ekstra garderobe, priroda mi je dala dosta toga dobrog a moje je samo da se još i duhovno nadograđujem i radim na tome da popravim ono što je u mladosti krivo učinjeno neznanjem i ogromnom željom za svim i svačim.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
vixi23
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 28 Sep 2009
Poruke: 8751

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 02, 2010 6:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moram da priznam da u zadnje vreme mahom kupujem knjige koje zelim da procitam, pa moze se reci da imam neku svoju malu biblioteku Mr. Green ...tako da nisam vise aktivni clan biblioteke...a nekad sam bila
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 6:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

clan sam biblioteke od predskolskog uzrasta, od neke svoje cetvrte godine...imala sam specijalnu clansku kartu (roze, u obliku srca) koju mi je bibliotekarka sama napravila kao najmladjem (i njoj najdrazem) clanu...nikada necu zaboraviti sa koliko sam samo ponosa u pratnji dede isla da vracam slikovnice i knjige bajki (petar pan i zbirka bajki u diznijevom izdanju su mi bile omiljene) koje su mi roditelji citali svako vece...takodje, otkako znam za sebe rodbina i prijatelji su mi za rodjendane, nove godine i ostale praznike poklanjali knjige tako da danas imam sasvim lepu licnu biblioteku...da ne pominjem sve one koje sam nasledila od roditelja...cak i danas kada se sa neta moze skinuti prakticno sve ja odlazim u biblioteku redovno...imamo porodicne clanske karte na koje se moze podici veliki broj knjiga i mama i ja tu privilegiju koristimo do maksimuma...osim toga, fakultetska biblioteka kao i ona koju tata ima na poslu pa zatim sajam knjiga koji ne zaobilazim i knjizare u redovno zalutam uglavnom uspevaju da utaze moju citalacku glad

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 6:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kad sam isla u O.Školu,bukvalno sam gutala knige..uzimala sam uvek po 3..vrlo brzo bih procitala,nekad za dan-dva,i uzimala nove..Bibliotekar nije mogao da se nacudi kolko knjiga uzimam stalno,mislim da sam pola bibblioteke te procitala..to je bilo kao "glad za knigom"sedela bih i citala do kasno u noc..kasnije sam uzimala razne romane,ili ceo komplet od Perl Bak,raznih pisaca,.itd..od rodjaka..kasnije sam zapostavila knjigu zbog izlazaka,u biblioteku me mrzi ici,ali mi jedn drug prodaje knjige,pa uvek nesto donese,a kad naletim na neki stand sa knjigama,uvek uzmem par komada..samo sto sad citam retko,jer zivim drugim tempom zivota.. New Spiral Knjiga je zaista blago,to zna onaj ko cita.jer bogati fond reci,neiscrpni izvor znanja je,naucis se pravilno izrazavati,pisati,govoriti..
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 29, 2010 10:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aktivan sam clan biblioteke od predskolskog doba i jos uvijek redovno svako 14 dana vracam knjigu procitanu i uzimam novu.
Dosta knjiga skinem i sa neta pa citam , ali mi je mnogo ljepsi osjecaj i zadovoljstvo , a i ugodnije je leci na krevet ili sjesti na balkon i citati knjigu i osjetiti miris knjige
Mr. Green
Cesto kupim knjigu koliko mi to finansije dozvoljavaju Laughing iako smatram da za dobru kjigu vrijedi izdvojiti novac.
Dok sam bila mala moj tata i mama su preko firmi kupovali knjige tako da sada djeci kada sta u skoli zatreba mnoge knjige imam vec u vlastitoj kucnoj biblioteci Mr. Green

Sto tice biblioteke u koju odlazim trude se usitinu da nabave u maksimalnom vremenu nova izdanja da dopreme i ima mnogo novih knjiga.
Kada su knjizevne veceri u pitanju toga koliko ja znam ovdje nema na zalost , nema ni nagrada za citaoce i clanove , a sto se tice uposlenica o njima mi je suvisno pricati , jer mi kad udjem u biblioteku vise paznje posveti prasina s polica nego one Mr. Green A u sustini ja i ne ulazim u biblioteku radi njih dvije vec radi toga da uzmem knjigu i izadjem kroz vrata Smile
Najvise sto me "nervira" je kada iznajmim knjigu i vidim isarane i pokidane listove. Tu sam im skrenula kao citalac paznju da uzmu malo vremena prilikom vracanja knjiga i pregledaju je i kazne one koji saraju po knjizi i kidaju listove , ali ne pije to vode Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 29, 2010 11:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Kada su knjizevne veceri u pitanju toga koliko ja znam ovdje nema na zalost , nema ni nagrada za citaoce i clanove


To me zaista čudi, jer je jako lijepo i produhovljeno organizovati takvo nešto. A ako si im već ukazala na packe po knjigama, mogla bi ih upitati ili dati prijedlog da se malo o tom razmisli.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Koliko često idete u biblioteke-da li ste redovni članovi? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon