www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Americki ili europski filmovi, koji su vam bolji?
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 9:29 am    Naslov poruke: Americki ili europski filmovi, koji su vam bolji? Na vrh strane Na dno strane

Dakle da li su vam generalno bolji i drazi americki ili europski filmovi?

Za pocetak, ja puno vise volim i cijenim europske filmove (mada se i Amerima zalomi koji dobar).



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Ktantonet
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2004
Poruke: 285
Mesto: Israel/Srbija

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 10:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Obozavam umetnost pa sam se normalno odlucila za Evropske filmove i stvarno ima jako dobrih.
A Americki su svi vec po nekoj ustaljenoj semi cim vidis pocetak znas i kraj. Smile
 
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 11:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Premda intenzivnije pratim Hollywood (jer sam na američke filmove upućenija i na televiziji i prema bioskopskom repertoaru), kao poklonik sedme umetnosti sklonija sam evropskom filmu jer, citiram "europski filmovi......tretiraju se kao umjetnost radije nego kao business". Veliki sam zaljubljenik u Pedra Almodavara, Alehandra Amenobara (velike španske režisere), Isabel Iper (čuvenu francusku glumicu), Larsa Fontrira, Franku Potente (mislim da njih dvoje ne treba da predstavljam).

Za početak, prilažem svoj top 5 francuskih filmova, npr.
1. Profesorka klavira
2. Apartman
3. Konjanik na krovu
4. Delikatesna radnja
5. Grad izgubljene dece
(zamislite, Čudesna sudbina Amelije Pulen nije u konkurenciji)

_________________
Mo'š misliti! Rolling Eyes
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 1:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Manhattan je napisao/la sledeće:
Premda intenzivnije pratim Hollywood (jer sam na američke filmove upućenija i na televiziji i prema bioskopskom repertoaru), kao poklonik sedme umetnosti sklonija sam evropskom filmu jer, citiram "europski filmovi......tretiraju se kao umjetnost radije nego kao business". Veliki sam zaljubljenik u Pedra Almodavara, Alehandra Amenobara (velike španske režisere), Isabel Iper (čuvenu francusku glumicu), Larsa Fontrira, Franku Potente (mislim da njih dvoje ne treba da predstavljam).

Za početak, prilažem svoj top 5 francuskih filmova, npr.
1. Profesorka klavira
2. Apartman
3. Konjanik na krovu
4. Delikatesna radnja
5. Grad izgubljene dece
(zamislite, Čudesna sudbina Amelije Pulen nije u konkurenciji)
Potpisujem!
Ne bih pravio listu a ako bih onda bi mi Delikatesna Radnja radije bila pri vrhu.

Inace, trebam li ovo shvatiti kao da ne volis "Amelie"? Meni je to takodjer jedan odusevljavajuci film (mada puno isfuran).

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 39

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 1:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja vise volim americke......a brianske ne mogu smisliti,najezim se kad ih cujem!

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 4:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

haha zilika iste smo.....i ja sam za Amere,a Engleske ne mogu da smislim.......narocito Tarantinijeve filmove obozavam....

_________________
 
LUKAB
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 11 Apr 2005
Poruke: 35
Mesto: REPUBLIKA SRPSKA BANJA LUKA

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 5:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

americki filmovi su bolji ne zato sto su oni veci umijetnici vec sto tamo ima vise love.
 
jna_production
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 14 Apr 2005
Poruke: 11

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 6:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evropski filmovi su zakon! pogotovo ako Imajuci u vidu da ceo budzet za neki Eu film Spilberg potrosi na kamermane i na kafe koje popije za vreme snimanja Laughing
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 10:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ha, ha, evo, aureliano i ja se konacno oko necega slozismo! Very Happy
I ja vise volim evropske i to najvise spanske pa francuske. Tu izuzimam domace, njih ne racunam u filmove.
 
Erdal82
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 667
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 10:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uvijek to kazem....evropski su kvalitetniji, a americki su zanimljiviji.....

_________________
Nikad ne reci nikad vise!
 
DJAvrilo
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 52

Datum registracije: 17 Sep 2004
Poruke: 343
Mesto: Alamo

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 11:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evropske filmove nikako ne cenim specijalno te umetničke kao serijal 3 boje i sl, izuzetak su rusi ako je to evropski film. Hollywood je za mene zakon, posebno ona stara škola, u novijoj produkciji sve više i više se pojavljuju ti evropki fazoni tugaljive priče nesrećnih protagonista sa još nesrećnijim završetkom, ..bi ga ipak je film vid odmora od sumorne stvarnosti pa zar i na filmu da gledam nesreću koju srećemo svako dan u životu, podsetiću na klasik američke produkcije koji se verujem svi na svetu gledali i to u više navrata, u pitanju je vestern Šejn, na ubogu farmu na divljem zapadu pristiže izmoreni revolveraš u potrazi za mirnijim životom, farmer i sam dobar čovek sa hrišćanskom filozofijom da svako zaslužuje novu šansu zapošljava Šejna, da preskočim par detalja o prijateljstvu i odanosti, na kraju filma dobro pobeđuje zlo, Šejn nakanta negativce i ranjen odlazi svojim putem praćen zahvalnim pogledima farmera, njegove žene Shocked i njihovog glavatog pegavog klinca. To je za mene film,a ne ovo evropsko smaranje to mogu da vidim svaki dan svom neposrednom okruženju a toga mi je pun k.....
 
U pRoLaZu
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 08 Apr 2005
Poruke: 651
Mesto: La Habana

cuba.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 16, 2005 4:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Od evropskih i ne gledam nesto posebno (da ne brojim nase koje najvise gledam) ... Ipak mislim da su amricki filmovi neprevazidjeni sto se tice vizuelnih i zvucnih efekata kao i nezaboravnih glumaca i naravno glumica...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> Americki ili europski filmovi, koji su vam bolji? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 1 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon