www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Americki ili europski filmovi, koji su vam bolji?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~
::  
Autor Poruka
Bewrek
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 27 Jun 2005
Poruke: 16

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 08, 2005 5:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vrlo subjektivno, ali sama tema bi trebala biti preformulisana. Ameri ipak furaju vise na audio/vizuelnu stranu, kao i emocije koje mogu da razumeju i pronadju se u njima maltene svi koji gledaju. Ukratko, ne zanima ih toliko (uopste) umetnicki faktor, zadovoljenje unutrasnjeg oka gledaoca, koliko finanskijski aspekt cele price, i laka prolaznost na trzistu.
Dok evropski film... hm... Ipak ostaje vecim delom film radi filma, a ne film radi zarade. Reziseri vise ulazu sebe u sam film, zreliji su, bave se nekim drugacijim stvarima, posmatraju svakodnevnicu putem nekih drugih aspekata, ne cisto vizuelnih.
Ne znam ni sam, ali ovako volim da mislim. Tako da definitivno evropski film.
Mada i ameri mogu da iznenade (uglavnom filmovi koji nisu "prepeglani" hollywoodskim filterima), kao i vice versa.
Tako da je tema pre trebala biti: Film radi umetnosti ili film radi ubijanja vremena.


 
Erdal82
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 667
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 09, 2005 8:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam pristalica dobrih, kvalitetnih Evropskih filmova, ali buduci da Amerika ima najjacu filmsku industriju, takodjer uzivam gledati njihove "Blockbustere", tako da ne bih znao za sta da glasam....Recimo vise volim gledati francuske i spanjolske drame, ali svi ostali zanrovi koje gledam su u biti americki, pa recimo po tome dajem prednost americkim filmovima....

_________________
Nikad ne reci nikad vise!
 
MilanRUS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Apr 2005
Poruke: 19

russia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 18, 2005 7:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da da Srbski filmovi su naj naj!! ah ups pa mi nismo jos u Evropi:(
 
colabora
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 29 Dec 2004
Poruke: 2228
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 19, 2005 2:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mnooooogo vise cenim evropske filmove. Naravno, ne treba sporiti kvalitet pojedinih americkih autora. Ali nije cudo sto svaki kvalitetan evropski film dozivi rimejk u holivudu. Ameri dnevno izbace gomilu filmova, a valja im prosecno jedan u 2 meseca. Tako da procentualno vodi Evropa koja nema toliko gluposti... po mom skromnom misljenju...
Spanski filmovi su vrlo originalni u odnosu na ostale (iako se desava da naoko medjusobno lice)... meni su spanski broj 1. Francuski su odmah za njima.
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2005 11:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Americke filmove vise volim... navikla sam na njih

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
Panter75
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 48

Datum registracije: 11 Dec 2004
Poruke: 273

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 13, 2005 6:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Americki filmovi su hiperprodukcija ipak evropski fil je prava umetnost...

_________________
a ja stigao
 
McJole
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 02 Avg 2005
Poruke: 10
Mesto: Sabac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 14, 2005 6:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kada bi Amerikanci malo tezili umetnosti bili bi neprikosnoveni i nikakvi evropski reditelji i produkcije ne bi mogli da im pridju... Medjutim, Evropljani imaju drugachiji ukus od ukusa "Velikog Brata"... Evropski filmovi imaju zaplet, rasplet, radnju i sve ostale elemetne jednog dramskog dela, shto americhki filmovi nemaju ...
 
Libraa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Sep 2005
Poruke: 19
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 19, 2005 12:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne bih mogla da se odlucim izmedju jednih i drugih filmova, jer cinjenica je da postoje dobri filmovi na obe strane. Koji cu film gledati zavisi od mog trenutnog raspolozenja, vazno je da je kvalitetan i zanimljiv.
 
Lilly2eternity
*Lilly the Killy*
*Lilly the Killy*



Godine: 39

Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 3266
Mesto: The Kingdom of Far Far Away

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 24, 2005 3:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ipak američki. Mislim da ovog trenutka ne mogu da se setim ni 10 evropskih filmova (naravno ne računam naše!)!

_________________
Ja mogu da ti pokvarim dan, k'o crna zemlja teška sam
ali umem da te volim k'o nijedna...

Uvek sam htela divlje, a terala pitome
zbog toga i srce moje se ne daje nikome
samo se tuge broje za pogrešne izbore
i šta mi drugo ostaje nego da ti verujem
dobro moje...
 
VODONOSA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 17 Maj 2005
Poruke: 157
Mesto: N O V I S A D

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 02, 2005 2:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Više sam za evropsku zanatsku filmsku radionicu nego za američku fabričku proizvodnju...

(Mada su "američki " sada više japanski jer su SONY i ostale japanske kuće vlasnici 65 % njihove filmske industrije...)
 
Hagan_Bajan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Avg 2005
Poruke: 196
Mesto: Između sna i jave

stlucia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 02, 2005 2:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

americki su boji... ali francuzi imaju bolje stare komedije

_________________
On je kralj, On je sam,
Gospodar zemlje cudesa,
Samo zena kao tajna,
Polako ga vuce sa prestola....
 
silj@
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Okt 2005
Poruke: 31

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 13, 2005 9:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nebitno odakle je jer dobar film je dobar film
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> Americki ili europski filmovi, koji su vam bolji? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 6 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon