www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Problem - psihologu ili prijatelju?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 31, 2010 10:43 pm    Naslov poruke: Problem - psihologu ili prijatelju? Na vrh strane Na dno strane

E ovako, neki dan sam imala veliku diskusiju sa prijateljima. Da vam pravo kazem, ne znam kako smo dosli na tu temu, ali...

Da li bi vi svoj neki vazan problem radije pokusavali da resite sa nekim psihijatrom ili bi mozda otisli najblizem prijatelju? Naravno, rec je o nekom velikom problemu za kojeg bi mozda psihijatar bio najbolje resenje.

Drugo pitanje...

Zalost. Smrt u familiji (Ne daj Boze). Da li bi trazili od prijatelja utehu? Ili bi izabralli psihijatra?




Ja sam i u toj diskusiji sa prijateljima rekla, da bi radije i prvo potrazila pomoc/utehu kod prijatelja. Oni su mi rekli kako bi onda na prijatelje stavljala teret a oni ne bi mozda znali da pomognu. Sve to razumem, sa druge strane, oni me najbolje znaju. Nisam nikad bila kod psihijatra, ali verujem da bi mi bilo teze da se otvorim nekom neznancu nego prijatelju...

Sta vi mislite?



_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 31, 2010 11:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mi smo ovdje svi stranci, zar ne, a ipak ponekad kažemo nešto što prijatelju ne želimo, ne možemo ili možda svjesno prešutimo. Ok, s jedne strane niko vas ne gleda u oči i ne vidi vam lice, ali ipak... stranac je stranac, kako god. S druge strane, onaj ko nikada nije imao toliki problem da ga nije mogao riješiti bez posjete psihijatru, pa i uprkos nastojanjima prijatelja da vam pomognu, o tome ne mogu realno pričati niti diskutovati takvima načinom. Na žalost, ja imam pravo i mogu, jer, iskusila sam obe strane ove priče.
Niame, poslije jednog zaista za sve ljude strašnog suočavanja sa smrću, na jedan surov način, postepeno sam se povlačila u sebe, u šoku, strahu i samoodbrani i nikakvi pokušaji mojih bližnjih (roditelja, sestre), mojih prijatelja i mladića koji me je jako volio, nisam se mogla iščupati ili možda nisam željela, ne znam više, bila sam premlada i dosta toga je potisnuto duboko u mojoj svijesti. Naravno da sada mogu o tome govoriti i naravno, trebala sam i tada, ali nisam. Otišla sam psihijatru, mi ovdje tada nismo imali psihoterapeuta. Njegova riječ, njegov razgovor, nastojanja da iz mene izvuče taj bol, strah, bili su profesionalni i stručni, povjeravala sam mu se na neki svoj nijemi način, ali je uspio da prodre do svijesti i da mi pokaže stvarnu stranu sveg nemilog događaja.
Ovim ne smatram prijatelje suvišnim, ne odbacujem njihovo nastojanje da pomognu i da te dozovu životu, ali jako stresne situacije imaju svoje posljedice i ma koliko bili protiv odlaska po stručnu pomoć, na vrijeme shvatite ovo: niste ludi, ne! Mogla bih satima pisati o ovoj temi, ne bih se znala zaustaviti, vjerujte. I još nešto, ne mislim ovdje na neke nazovi psihijatre, nego na prave ljude u pravom trenutku borbe.
U ovom drugom slučaju isto tako mogu pričati, ali ne smatram da je smrt u porodici veliki razlog odlaska psihijatru, jer smrt prihvatimo, poznajemo je i znamo da je neminovna. Sa tim bolom, manje-više svi ljudi izlaze na kraj, vremenom, životom, nađu način nastaviti dalje do vlastite smrti, osim ako se ne radi o patološkoj vezanosti za umrlu osobu, a to je već neka druga tema ali ne i manji razlog posjete psihoterapeutima.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 31, 2010 11:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvo bih se poverila prijateljima,zato i postoje..Ako ne bih mogla prevazici to ni uz pomoc njih,potrazila bih pomoc psihijatra svakako...
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 26, 2010 3:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvo prijatelji.. kasnije svakako psiholog, jer je on taj koji ce ti pomoci.
Cenim misljenje, savete prijatelja, ali njihovo ''Bice sve OK'' mi ne pomaze, tako da.. Wink



p.s. Mayche.. nekada se je lakse otvoriti neznancu nego prijatelju Very Happy

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 27, 2010 7:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^ slazem se...

mada prijatelji te bolje znaju i znaju ti dati savet na osnovu onoga sto znaju o tebi...nece ti savetovati nesto sto znaju da ti ne bih. ALi isto tako psihijatar mozda ima bolje savete...ne znam bas

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 27, 2010 7:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam za druge i ne mogu da govorim u njihovo ime, ali ja kad sam imala problema, niko od najblizih nije znao da mi pomogne, ni najbolje drugovi. Malo mi je pomogla drugarica, koju ni ne vidjam cesto, nit mi je najbolja.. Wink Drugovi su ti da te saslusaju, ali ako su veliki problemi, oni obicno ne znaju da daju pravi savet, mozda je ipak bolje da se ode kod psihologa.. sve zavisi od coveka Wink

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
beckham011
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 22 Sep 2008
Poruke: 417
Mesto: планета Земља

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 05, 2010 5:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Često postoje lični problemi koje prijatelji ne bi mogli da reše zbog subjektivnog (čitaj: neobjektivnog) sagledavanja situacije (čitaj: neprilike) u kojima se njihov prijatelj nalazi. Zato je psiholog ili psihijatar pravo rešenje.

Smrt drage osobe se najlakše preboli u krugu porodice i prijatelja. Međutim, ako s vremenom situacija nije bolja, treba se obratiti stručnoj osobi za pomoć.

_________________
Нисам писмен па зато не могу да оставим свој поптис овде.
 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 06, 2010 11:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vazda je bilo, onaj ko nema prijatelje ide psihijatru, da se povjerava.
mislim na zapadu...

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
TEMPTATION
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 16 Sep 2009
Poruke: 3364

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 11, 2010 5:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se sa beckham011

_________________
Sto ne boli to nije zivot,
sto ne prolazi to nije sreca.
 
WhiteWitch
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 05 Sep 2010
Poruke: 44

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 05, 2010 10:48 pm    Naslov poruke: Uh, kasnim... Na vrh strane Na dno strane

Samo da ispravim neke ovde. Psihijatar i psiholog su dve razlicite profesije, odnosno ljudi koji pomazu razlicitim grupama ljudi. Smile

Licno mislim da si mentalno zdrava, prema tome, ako ikad budes planirala da odes da se posavetujes, svrati do psihologa. ( Psiholog pomaze metalno zdravim ljudima koji imaju probleme, dok psihijatar radi sa mentalno obolelima ).

Ako psiholog utvrdi da ti nije mesto kod njega, uputice te kod psihijatra.
E, sad, da se vratimo na temu.
Prijatelji su tu da ti pruze zagrljaj, poljubac, fizicku prisutnost, u trenutku je to najveca podrska. Sta kasnije? Ostanes sama sa sobom, probleme opet imas u glavi, prijatelji ti mogu nesto dobaciti sto si duboko u sebi i sama znala.
Licno mislim da vredi otici do psihologa. Mada, opet, ne oslanjaj se ni na koga. Nemoj misliti da ti psiholog moze u potpunosti pomoci. On je tu da ti da neke smernice, pametne savete, strucne, iskrene, probleme moras sama resavati.

Nadam se da je koristilo. Srecno, i ne sumnjaj u sebe. Wink
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Problem - psihologu ili prijatelju? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon