www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ko je ubio vise ljudi u bibliji?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
***Margarita***
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 02 Okt 2007
Poruke: 367
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 6:16 pm    Naslov poruke: Ko je ubio vise ljudi u bibliji? Na vrh strane Na dno strane

Bog voli svoju decu i ne zanima ga novac ali ako ste gresni poslace vas u pakao da placete,gorite,molite uz vriskove ostalih mucenika.vernici,agnostici i ateisti iznesite svoje misljenje.


_________________
I barely know you,but somehow I know what you're about.play with my mind.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 8:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa, da li bi ovo trebala biti neka anketa? I koji su ponudjeni odgovori? Da li su ponudjeni odgovori:
a) Bog
i
b) Satan

kao sto vidim u prilogu?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
***Margarita***
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 02 Okt 2007
Poruke: 367
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 8:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa na piremer,da.vase uopsteno misljenje o svemu tome.

_________________
I barely know you,but somehow I know what you're about.play with my mind.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 8:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Agnostik sam i ne zelim odgovoriti na pitanje da li je Bog ili Satan ubio vise ljudi!

Zasto?

Zato sto uopce ne priznajem Satana. Ne treba mi taj Yin-Yang tipa Raj-Pakao, Bog-Satan ili slicno. U tome imam poseban problem s organiziranim religijama - tvrde da ispravno predstavljaju Boga a zapravo jednako predstavljaju i njegov nemesis. Istovremeno proagiraju postojanja Boga i dobrote kao i Djavla i zla. Tvrde da je Jedan svemoc ali da je i Drugi skoro pa jednako svemoc.

Kontradiktorno...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
***Margarita***
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 02 Okt 2007
Poruke: 367
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 8:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to sve jeste diskutabilno.ali ako verujes u jedno moras da verujes u drugo.
religija je prosla krzo mnoge faze.prva faza je bila magijska,i ona se jos uvek nije zavrsila.mnoga aboridzinska plemena sirom sveta jos uvek zive u toj prvoj fazi.to je neka vrsta podmicivanja.iako 99% se zavrsi neuspehom.svestenik je svakako lukaviji od ljudi koje iskoriscava.on zavrseno zna sta se ustvari desava.svestenici nikada nisu verovali u boga,ni ne mogu,oni se samo prave da veruju vise od ostalih ,to im je posao.sto im je vera snaznija vise ljudi privuku.veci deo vremena niko ne cuje,nebo ostaje nepromenjeno i nema nijednog odgovora,ali magijska religija idalje traje.
drugu fazu cine pseudoreligije,hinduizam,hricanstvo,muhamedanstvo,judaizam,djainizam,budizam,sikizam....one su napredovale malo u odnosu na magijsku religiju.u pseudoreligijama nije centar paznje bog vec mi.bog idalje ostaje u prici ali polako bledi.represija je najmocnije oruzje koje poseduju.ona je mehanizam koji koriste da bi od nas napravili robove,da bi doveli covecanstvo do psiholoskog i duhovnog ropstva.metod je jednostavan,treba da se okrenemo sami protiv sebe.pseudoreligije su unistile integritet,celovitost,snagu ljudskog bica.to je neophodno ako zelite da gospodarite ljudima-jaki ljudi ne mogu biti robovi.religije nisu ostavile ni jedan centimetar necega neosudjenog.svestenik vam stvara sliku o bogu.on stvara sliku o krivici.on stvara sliku o tome da cemo jednog dana morati da stanemo pred boga i da zato moramo biti cisti,cedni,u stanju da ustanemo pred njega bez imalo straha i sramote.
to su sve izmisljotine.prica o pseudoreligijama je tacna i kad god kazem sve religije mislim na pseudoreligije,mnozina ukazuje na to da one nisu ono pravo.prvi i drugi svetski ratovi su se odigrali u hriscanskom okruzenju,a i treci ce.
ciljevi su nehumani i ako kritikujem hriscanstvo to nije bez razloga.

_________________
I barely know you,but somehow I know what you're about.play with my mind.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 10:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovdje smo da malo filozofiramo, zar ne, i nije mi namjera da bilo kome niti kontriram niti mu povlađujem, dakle, govorim samo i isključivo u svoje ime i svog ugla viđenja ove interesantne teme. To šta sam, vjernik, agnostik ili ateista, voljela bih ponekad i sama znati, dakle nisam isključiva po opredjeljenjima još uvijek imam nekih pitanja i neraščišćenih računa i sa Bogom i sa Biblijom i sa njihovom administracijom. Pitanje je, dakle, da li je Bog pobio više ljudi nego Satana, ako sam dobro razumjela. Ne. Kratko i jasno. Bog nije pobio ljude, čak nisam sklona mišljenju ni da je Satana to učinio. Ljudi su se vijekovima ubijali sami između sebe i to čine i dan danas. Bog sa tim nema ništa. Ako vjerujemo u postojanje raja i pakla, gdje ćemo završiti poslije smrti zavisi isključivo od nas samih i naših dobrih i zlih djeli. I Bog i Satana, ako postoje, čekaju nas, sve po zaslugama. Do Boga ili do bola teška tema, uf Exclamation

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 11:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

***Margarita*** je napisao/la sledeće:
to sve jeste diskutabilno.ali ako verujes u jedno moras da verujes u drugo.


Apsolutno netocno.
Zasto?
Zato sto organizirane religije grade svoj uspjeh na strahu od Zla (Sotone, Djavla) te zbog toga taj nemesis Boga je gotovo istovjetno omnipotentan kao i sam Bog. I tu je ta zamka... zbog te potrebe izdale su i same temelje svojih ucenja, nadovezujuci se na paganska predanja radije no na (i filozofske) temelje ucenja - o Bogu, bitku, neunistivosti i postojanju (pra)materije i vremena.

Dakle, moj izbor je ne vjerovanje u Sotonu, ne zbog one "klackalice" dobro vs. zlo, nego jer nema nemesisa vjecnosti materije i vremena. Sve ostalo van toga je diskutabilno...


***Margarita*** je napisao/la sledeće:

religija je prosla krzo mnoge faze.prva faza je bila magijska,i ona se jos uvek nije zavrsila.mnoga aboridzinska plemena sirom sveta jos uvek zive u toj prvoj fazi.to je neka vrsta podmicivanja.iako 99% se zavrsi neuspehom.svestenik je svakako lukaviji od ljudi koje iskoriscava.on zavrseno zna sta se ustvari desava.svestenici nikada nisu verovali u boga,ni ne mogu,oni se samo prave da veruju vise od ostalih ,to im je posao.sto im je vera snaznija vise ljudi privuku.veci deo vremena niko ne cuje,nebo ostaje nepromenjeno i nema nijednog odgovora,ali magijska religija idalje traje.
drugu fazu cine pseudoreligije,hinduizam,hricanstvo,muhamedanstvo,judaizam,djainizam,budizam,sikizam....one su napredovale malo u odnosu na magijsku religiju.u pseudoreligijama nije centar paznje bog vec mi.bog idalje ostaje u prici ali polako bledi.represija je najmocnije oruzje koje poseduju.ona je mehanizam koji koriste da bi od nas napravili robove,da bi doveli covecanstvo do psiholoskog i duhovnog ropstva.metod je jednostavan,treba da se okrenemo sami protiv sebe.pseudoreligije su unistile integritet,celovitost,snagu ljudskog bica.to je neophodno ako zelite da gospodarite ljudima-jaki ljudi ne mogu biti robovi.religije nisu ostavile ni jedan centimetar necega neosudjenog.svestenik vam stvara sliku o bogu.on stvara sliku o krivici.on stvara sliku o tome da cemo jednog dana morati da stanemo pred boga i da zato moramo biti cisti,cedni,u stanju da ustanemo pred njega bez imalo straha i sramote.
to su sve izmisljotine.prica o pseudoreligijama je tacna i kad god kazem sve religije mislim na pseudoreligije,mnozina ukazuje na to da one nisu ono pravo.prvi i drugi svetski ratovi su se odigrali u hriscanskom okruzenju,a i treci ce.
ciljevi su nehumani i ako kritikujem hriscanstvo to nije bez razloga.


Cool. Vidim da su obradjene teorije sjele na plodno tlo. Ne treba, niti valja izolirati krscanstvo, jer ako cemo iskreno, religiju kao oruzje/orudje ne koristi jedino krscanstvo. Danas nema religije koja nije ispolitizirana, a na nesrecu ogromna velicina covjecanstva niti ima potrebu, ni zelju, ni volju, ni vrijeme a ni edukaciju da bi odvojilo cistocu vjerovanja od ove mas-prostitucije zvane organizirana religija.

Neki krscanski vjernici koje sam sreo su i najdivniji ljudi koje sam sreo. Krscanstvo je ipak njih ucinilo takvima. Dakle - i krscanstvo, kao i druge religije moze razviti duhovno u covjeku i uzdici ga time iznad falsifikata morala 21. stoljeca. Samo se tu radi u vrlo malim promilima vjernika.

Pravi vjernik, covjek koji zaista i srcem vjeruje nikako ne moze, niti smije priznati i vjeru u Sotonu, medjutim hijerarhijama danasnjih vlasti/religija to nikako ne odgovara.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
***Margarita***
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 02 Okt 2007
Poruke: 367
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 12, 2010 12:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u proteklih 2 000 godina hriscanstvo je donelo vise stete covecanstvu nego bilo koja druga religija.muhamedanstvo je probalo da se takmici sa njim ali nije imalo uspeha.dosta mu se priblizilo ali je hriscanstvo ostalo na vrhu.hriscanstvo je ubijalo ljude,spaljivalo ih zive.u ime boga,istine,vere mucenicki je ubijalo ljude-za njihovo dobro.
a kada vas ubica ubije za vase dobro onda on ne oseca krivicu uopste.naprotiv on se oseca kao da je raio nesto dobro.kao da je ucinio uslugu covecanstvu,bogu,u ime ljubavi,istine,slobode.on ce tada nanositi zlo misleci da je to dobro.
ovo je najgora vrsta indoktrinacije koju je hriscanstvo usadilo u ljudsku svest.hriscanstvo je mnogo doprinelo ideji krstanskog,ono ne moze da trvrdi da je ta ideja potekla od njega.muhamedanstvo ga zove dzihat,sveti rat,ali on se pojavio 500 godina posle isusa.hriscanstvo je vec stvorilo ideju u ljudskoj svesti da i rat moze da bude sveta stvar.ovo je strategija koja onesposobljava ljude da razmisljaju.kada pomisle na rat oni ga ne povezuju sa necim losim.oni se bore u ime boga.
bog i djavo ne postoje.to stoji.postoje samo ljudi koji se bore i ubijaju medjusobno.zasto bi se mi u to uopste uplitali?ako je bog nesposoban da unisti djavola mislis da moze papa?mogu li hriscani?moze li isus?a bog zivi sa djavolom citavu vecnost.
cak i sada su sile zla mnogo jace od sila dobra,zato sto su sile dobra takodje u rukama sila zla.
da li znas da je Adolfa Hitlera blagoslovio nemacki nadbiskup koji mu je rekao "pobedices jer je hrist i bog uz tebe".iste budale blagoslovile su Vinstona Cercila govoreci "bog je uz tebe i hrist je uz tebe-sigurno ces pobediti".iste budale,cak i vece bile su u vatikanu koji je deo rima kada je papa blagoslovio Musolinija-olicenje,bezgresno olicenje isusa hrista.
u jinizmu ne postoji nista kao sto je sveti rat.nijedan rat nema veze s verom.mogu se boriti u ime religije ali borba sama po sebi nije u dodiru s verom.
u budizmu ne postoji ideja o svetom ratu,stoga ni budizam ni jinizam nisu doprineli zapocinjanju bilo kog rata-a njihova istorija je veoma duga.jinizam postoji vec najmanje 10 000 godina,i nije prouzrokovao nijedan rat bilo da je u pitanju sveti ili ne.budizam je takodje stariji od hriscanstva i to 500 godina- i ima broj vernika koliko i hriscanstvo-ali nikada nije zapoceo nijedan rat.
hriscanstvu pripadaju sve zasluge za ratove,tu najgnusniju stvar u covekovom zivotu.a pod zastavom krstanskog rata mozete da radite sve:silujete zene,spaljujete zive ljude,ubijate neduznu decu,starce...bilo sta.naziv sveti,krstanski rat je samo paravan.ali se sve ove stvari zaista desavaju u njegovoj senci.celokupno atomsko oruzje,nuklearno oruzje poteklo je iz hriscanskog okruzenja.

_________________
I barely know you,but somehow I know what you're about.play with my mind.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 12, 2010 7:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gledao sam mnogo emisija o Londonu, prelep grad, cuo da dosta prica o njemu, obozavam ga..
Ali, da li me to cini njegovim gradjaninom? Ne.

Shta je poenta recenice iznad? U njoj se radi o konkretnom primeru u kom mozesh jasno odvojiti DA i NE. Ne morash poznavati moju proshlost, niti bilo ciju drugu, dovoljna je jedna cinjenica da bi u to bio/la siguran/na, shto sa religijom nije slucaj.

Ako procitash Bibliju, slushash price o njoj i (po sebi) spoznash Boga, to ne mora biti onaj Bog o kom religija sama propoveda. Ti mozesh misliti da je to to ali..
Ja imam rodjake i u Backoj, Banatu, Sremu, Pomoravlju.. Svi oni prave pilecu supu za rucak a opet - ona nema isti ukus.

Problem "globalizacije" necega shto je poteklo iz knjige koja moze slobodno da se tumaci je upravo u tome da 1000 budala moze da se skupi, svi imaju svoje razlicito tumacenje a ono opet ne mora da bude onakvo (i najceshce nije) kakvim je autor zamislio.
A kad vec napomenu "nuklearno oruzije poteklo iz hriscanskog okruzenja".. nije ono poteklo iz hriscanskog okruzenja, ono je poteklo iz okruzenja u kojem je glavna religija - 1 dollar.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
***Margarita***
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 02 Okt 2007
Poruke: 367
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 12, 2010 10:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

govorim sve ovo jer zelim da bude jasno da je hriscanstvo najodgovornije od svih religija za davanje podsticaja nauci da ratuje.da je hriscanstvo stvorilo atmosferu nenasilja i da nije rat nazvalo svetim onda bi smo izbegli ratove.
ne samo da je zatvorilo nauku,hriscanstvo je odgovorno i za radjanje neobicnih ideologija,koje su potekle direktno ili nastale kao reakcija od njega.odgovorno je u oba slucaja.
"carstvo nedesko"-ko zna da li ono postoji ili ne?ali zasto propustiti ovakvu priliku kada mozemo imati carstvo ovozemaljsko.cela ideologija komunizma je zasnovana na jednoj isusovoj izjavi.ona je samo malo promenjena,odbacene su ezoterijske gluposti i dodata je politicka prakticnost.blago siromasnima jer njihovo je celo carstvo ovozemaljsko-to govori Karl Marks.
komunizam se ne pojavljuje u budistickom,hinduistickom,jinistickom,sikistickom,taostickom ili konfucijanskom okruzenju,pojavljuje se samo u hriscanskom.socijalizam,fabijanisticki socijalizam,nacizam-sve su to hriscanska deca,desa isusa hrista.ili su pod njegovim dikrektnim uticajem.on je taj koji je rekao "u mom kraljevstvu kamila moze proci kroz iglene usi,ali bogatas nece proci kroz njegove kapije" (?!?!?!?!?)
milioni ljudi su se preobratili u budizam,ali zbog njegove mudrosti.preobracanje je pocelo od vrha,preko kraljeva,vladara,pesnika,slikara....i ostali su ih pratili.jinisti su preobratili vladare.
hriscanstvo svuda u svetu prilazi najnizim slojevima.a siromasnih uvek ima,iskoristavati njeihovo siromastvo da bi se povecala populacija vernika je cista politika,ruzna i podla.koliko je hriscana na svetu toliko je religija mocna.nikoga ne zanima da spavasa bilo koga,cilj je povecati broj vernika.sve sto hriscanstvo radi jeste izdavanje naredbi iz vatikana protiv kontrole radjanja,greh je koristiti kontraceptivne metode,greh je propagirati abortus i legalizovati ga.mislis da njih zanimaju nerodjena deca?
religije bi potpuno propale da nema siromasnih,gladnih,bolesnih,onih koji pate.ti ljudi su njihov poso.ali mi govorimo samo o simptomima,ne i o uzrocima.a uzroci stvaraju druge simptome.to je daleko od nauke.umesto da stvara sto vise bogatstva svaka nacija stvara sve vise oruzja i skuplja ga.za sta?da li zele da pocine globalno samoubistvo?ako jeste postoje jednostavniji nacini.
ja se zalazem za jedan svet,jedno covecanstvo,i konacno jednu nauku koja ce voditi racuna o spajanju religije i nauke.zalazem se za jednu nauku koja ce brinuti i o unustrasnem i o spoljanjem istovremeno.

_________________
I barely know you,but somehow I know what you're about.play with my mind.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 12, 2010 10:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slep gluvom ne moze pomoci..

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
***Margarita***
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 02 Okt 2007
Poruke: 367
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 12, 2010 11:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to da svako ima svoje stavove i svoja misljenja stoji i u to ne treba zalaziti. Wink

_________________
I barely know you,but somehow I know what you're about.play with my mind.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Ko je ubio vise ljudi u bibliji? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon