www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Srećni ne tračare
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 26, 2010 5:20 pm    Naslov poruke: Srećni ne tračare Na vrh strane Na dno strane

Čini se da razgovori o najbitnijim stvarima doprinose osjećanju sreće, dok tračarenje ispunjava srce prazninom.

Profesor Alesandro Pankonezi s Informatičkog fakulteta u Rimu s dva asistenta drži neobičan tečaj. Reč je o mehanizmu širenja tračeva putem društvenih mreža na Internetu. Naziv predmeta koji predaje profesor Pankonezi glasi "Teorema širenja tračeva i njihova provodljivost". Cilj predavanja jeste da pruži odgovor na jednostavno pitanje: ako ti nešto kažem, a ti to preneseš prijateljimaputem društvenih mreža, kao što su Fejsbuk, Tviter ili Maj spejs, koliko će biti potrebno da ta vest dođe do trećeg, četvrtog, petog korisnika mreže?
Odgovor bi mogao da bude i zabrinjavajući, odnosno, zadovoljavajući za one koji se bave reklamom. Vest koja se širi Internetom, i to nezvanično, može da dostigne nezamislivu brzinu, te da obiđe planetu za manje od minutu. U tom pogledu Internet je moćno oružje i po ko zna koji put pokazuje svoje višestruko lice.
Ali, vratimo se tračevima. Reci mi o čemu govoriš, pa ću ti reći koliko si srećna osoba! To je kratak zaključak novog istraživanja psihologa sa Univerziteta u Sent Luisu (SAD). Cilj istraživanja bio je da uspostavi vezu između tema o kojima ljudi raspravljaju i razgovaraju - i osećanja sreće.
Prema mišljenju Simin Vazir, doktora psihologije, inače vođe ovog istraživanja, ukoliko neka osoba razgovore sa prijateljima i saradnicima svede samo na tračarenje, posle izvesnog vremena osetiće duboko nezadovoljstvo. Suprotno će se desiti ukoliko ta osoba bude vodila važne razgovore o onome što je ključno za život, što obuhvata najveća lična saznanja.
Istraživači su tokom četiri dana snimali čavrljanja sedamdeset devetoro studenata koledža i onda upoređivali s njihovim trenutnim osećanjem sreće.
Dakle, podvrgavali su ih nekoj vrsti psihološkog ispitivanja. Ispostavilo se da su najzadovoljniji oni studenti koji su vodili duboke i misaone razgovore o stvarima koje ih suštinski zanimaju. Još nešto je izašlo na videlo: da je sreća među mladima obrnuto srazmerna vremenu koje provedu sami.
Profesorka Vazir došla je do dva, takoreći, oprečna zaključka. S jedne strane, čini se da razgovori o najbitnijim stvarima doprinose osećanju sreće.
S druge strane, moguće je da i inače srećni ljudi nemaju potrebe da ogovaraju i vode plitke razgovore, već raspravljaju o suštinskim stvarima.


Izvor: "Politikin zabavnik", 3037/2010

Dakle, kakvo je vaše lično mišljenje o provedenim istraživanjima i od dva oprečna zaključka do kojih je došla profesorka Vazir, koje je po vama, ono bliže istini?



_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 28, 2010 6:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema osobe na ovom svijetu da barem nekada nekoga negdje s nekim nije prokomentarisala i otračala Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
NUSKMP
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 61

Datum registracije: 25 Jun 2009
Poruke: 36
Mesto: Moskva

russia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 23, 2010 8:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Suština je u pozadini trača.Ako nije zlonamerno,trač se može tretirati i kao psihoanaliza.

_________________
Neka svako umre ko mrzi Partizan
 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 07, 2010 12:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam stvarno sretan...a volim tracati...neke male traceve...sitne, bezopasne...smijesne...
naravno tracam svoje prijatelje, sa prijateljima, i niko se ne ljuti.
a, neke majmune, tracam javno,i to njima i u oci kazem,sve sta mi padne napamet.

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 23, 2011 8:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svi vole poneki trač, ali je razlika između tračeva srećnih ljudi koji to ne čine niti zlonarmjerno, niti izmišljanjem neke budibogsnama priče koja nema nikakve veze sa osobom o kojoj se razglovara. Srećnim ljudima to ne pada na pamet. Jer, srećni ljudi imaju svoj put, pravac, interesovanjan...samo oni zlonamjerni, nesrećni i iskopmpleksirani ljudi nađu duševno zadovoljstvo zadirući u živote drugih ljudi, potpuno drugačijih od njih, pakošću, nebulozama, namjernim dodavanjem izvrnutnih istina, žele sebe nahraniti, a nekog drugog sahraniti. I mišljenja sam da takvi ljudi srećnim ljudima to i pored silnog nastojanja ne mogu da učine. Istina je istina, a laž je laž i ona se kao takva veoma lako otkrije kada je čovjek jak i sposoban i miran u sebi i sa sobom.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Vermerova
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Okt 2011
Poruke: 22

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 08, 2011 11:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Trač je primitivna kategorija i nema veze sa srećom ali ima sa ljudskim vrlinama.

_________________
Memento mori!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Srećni ne tračare Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon