www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Maybe babe
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 12, 2006 2:44 pm    Naslov poruke: Maybe babe Na vrh strane Na dno strane

Sta mislite o ovom malom mikroskopu? koliko je pouzdan? da li ste ga koristili? ako da,da li vam se desavalo da u toku neplodnih dana vam i dalje pokazuje plodne dane? sta to moze da znaci?

 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 12, 2006 3:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam ga licno koristila i najiskrenije uopste nisam zadovoljna njegovom efikasnoscu. Cak sta vise jako dugo sam "pljuckala" u mali mikroskop, nacekivala plodne dane, ili neplodne(zavisno od toga jesam li zelela ostati trudna u to vreme ili ne) i jeste ono pokazivalo razlicito u zavisnosti od dana, ali to ne znaci da je zaista bilo pouzdano.Najpouzdanije odredjivanje plodnih dana jeste kod ginekologa ultrazvucnom dijagnostikom>lepo ti lekar uradi ultrazvucni pregled i tacno moze da ti odredi koji su ti plodni koji neplodni dani te ti ovakav test uopste nije potreban.Pre neki dan sam bas bila kod ginekologa i pricali smo o ovoj napravici.Covek lepo kaze, ma ajde bre cisto bacanje para, nego davljenici se i za slamku hvataju Wink Tako da kazem ti ako zelis da znas tacno, otidji nekom dobrom lekaru on ce ti pratiti ciklus i tacno ti odrediti kada su ti najplodniji dani, te te dane izbegavaj Shocked Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Mala_Zvezdica
Interceptorov Kikiriki
Interceptorov Kikiriki



Godine: 41

Datum registracije: 21 Dec 2003
Poruke: 5243
Mesto: Frankfurt - Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 12, 2006 3:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ovo sam nasla na nekom doktorskom sajtu

Plodni i neplodni dani Pitanje

Zdravo, interesuje me tačno računanje plodnih i neplodnih dana u menstrualnom ciklusu. Da li je test "MAYBY BABY" pouzdan?

Odgovor
(dr Zoran Roško, ginekolog akušer)

Metoda računanja plodnih i neplodnih dana je jedna od najstarijih metoda koja se koristi u kontroli začeća. Publikovana je 1932 godine i po autorima se zove Ogino-Knausov-a metoda. Ovu metodu primenjuju bračni parovi u cilju kontracepcije ali i u cilju lečenja neplodnosti.
U osnovi ove metode je saznanje da, u pravilnom menstrualnom ciklusu koji traje 28 dana, postoji sazrevanje jedne jajne ćelije koja se oslobađa iz jajnika u periodu 13. – 16. dana od početka menstrualnog krvarenja. Tada je jajna ćelija sazrela i spremna za oplodnju. Ta plodnost jajne ćelije u genitalnom traktu traje do 24h. Kako i život spermatozoida u ženskom genitalnom traktu traje 12-24h, može se računati da je u pravilnom ciklusu najveća mogućnost oplodnje u periodu 11. – 17. dana ciklusa.
Ova metoda je dosta nepouzdana i danas se koristi samo u kombinaciji sa drugim metodama koje mogu tačnije da odrede datum ovulacije (oslobađanje zrele jajne ćelije iz jajnika). Jedna od tih je i metoda „Maybe baby” koja se zasniva na promeni sekrecije sluzi pod dejstvom povišenog nivoa hormona estrogena koji prati ovulaciju. Vizualizacija promena konzistencije pljuvačke može da odredi vreme ovulacije, ali, nažalost, na tačnost ove metode takođe utiču mnogi faktori.

_________________


Suze su coveku najbolji drug,
kada te svi napuste, one se uvek pojave!
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 12, 2006 3:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

faktori kao sto je recimo hrana koju si unela u organizam...koja izaziva promene u pljuvacci, vreme u koje uradis test..da li si ga ueradila onog momenta kad si ustala ili ne..validnost testa je oko 24 sata..e sada na prelaznom periodu moze doci do zabune...24h od momenta kada si uradila..ili je recimo vec proslo 10-20 sati od vremenskog perioda validnosti testa..razumes?Mozda si uradila test u 8 h ujutru i narednih 24 sata je recimo neplodan dan..a mozda je neplodan dan vec poceo tako da je proslo par sati te je neplodan samo do nekih 5-6 popodne..a onda pocinje plodni dan..hhajd sad znaj sigurno... Rolling Eyes Laughing

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 12, 2006 4:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mene jedino zbunjuje to sto kada mi je prosla mesecnica,ok,pokazivao je neplodne dane i onda kada su bili plodni dani,ti od 11-16 i jeste pokazivao plodne dane razlicitog intenziteta...
a sada,kada su plodni dani prosli i dalje pokazuje paprate pa cak i kad bi trebala da dobijem mi pokazuje plodne dane...
znaci totalno me zbunjuje..
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 13, 2006 8:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

upravo zbog toga ti i govorim...mislim onolepo pise po koncentraciji paprata mozes odrediti jesu li i koliko plodni dani..koliko se puta desilo da istog jutra 2-3 puta pljunem u onaj mikroskop jer mi nista zivo nije jasno..cas ih ima , cas manje cas vise, cas skoro da ih i nema..te da li se dobor osusilo, pa da li sam dovoljno pljuvacke ostavila...nije to bas nesto na sta se treba osloniti rekla sam ti Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 13, 2006 1:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvo-lepo pise, a i svaki normalan doktor ce vam reci, da je ta "formulica" za racunaje ciklusa-SAMO i samo za skolske primere ciklusa! Cak i zene kojima ciklus traje 28 dana, nemaju uvek po toj formuli ovulaciju! Drugo, pinkie, ne moze ni ultrazvucna dijagnostika da ti dalekorocno odredi ovulaciju, pa jos i tacnu! A ne mozes svaki dan trcati na utra zvuk, zar ne! Maybe baby je mali mikroskop, koji radi samo na osnovu hormona u vasoj pljuvacci, kao i ostali mali mikroskopi (npr. za ocitavanje trudnoce, samo sto je on na urin, iskljucivo). Znaci, on nikako ne mora da se poklopi sa opstim tim racunanjem plodnih dana, vec radi samo na vasem primeru. To da li je bacanje para ili ne, ja se ne bih slozila, jer mnooooooogo osoba znam koje su zatrudnele samo zahvaljujuci mikroskopima tog tipa! Sta vise, svuda u naprednim zemljama, doktori ih preporucuju! Naravno, svaki doktor ce vam reci, da na njegov rezultat utice mnogo stvari! Ali prvi put cujem i to jos doktor, da izvali da je to bacanje para! Confused A ginekologu idem svaka (bez izuzetka i bez razloga, klasicna rutinska kontrola) svakih 6 meseci, vec 8 godina! Samam tim, cesto ih i menjam, ali svaki do sada mi je rekao i preporucio te mikroskope (razlicitih firmi), za sprecavanje, kao i za planiranje trudnoce+ me je svaki od njih, posavetovao kako da samoj sebi prepoznam ovulaciju, bez promasaja. E sad, meni nije jasno, kako niste dobili uputstva, kako se najtacnije odredjuju plodni dani!? Rolling Eyes

_________________


 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 13, 2006 2:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da se nadovezem, odlicno znam da rukujem tim aparatom jer ga imam vec nekoliko godina, a i u krajnjem postoji i uputstvo za upotrebu koje dobijes uz sam aparat prilikom kupovine,samo sam pricala o pouzdanosti.Svaki lekar i svako od nas ima pravo na svoje misljenje.Cak i za ultrazvucno odredjivanje plodnih dana se ne ide svakodnevno kod ginekologa(kod kojeg idem barem jedanput ili dva puta mesecno ili u dva meseca iz licnih razloga). Plodni dani cak i tom metodom se odredjuju iskljucivo na osnovu folikula..prati se dakle razvoj folikula i odredjuje se dan pucanja folikule koji se smatra najplodnijim danom u ovulaciji zene(ovo verujem da znas, te ne pisem zbog tebe vec zbog onih drugih koji ce eventualno citati temu) Wink
Dakle i plodnost zene u trenutku kada jajasce ode u jedan od jajovoda ne mora biti dan oplodnje...toliko je drugih razlicitih faktora, to smo vec utvrdili Rolling Eyes A i ne mora biti apsolutno isti svakog meseca, mada se obicno prati nekoliko ciklusa kako bi se utvrdio prosecni period plodnih dana.
U svakom slucaju lekar kod kojeg ja najcesce odlazim je rekao da je taj mikroskop bacanje para, zato sto mnogi daju debele pare na takve aparate a onda ponovo sumnjaju u plodnost ili neplodnost dana kojima rade test.Moj ciklus je skolski primer ciklusa, ali ne znaci da mi je svaki mesec plodan, ili bar podjednako plodan. Lako je meni koja vec imam dete i koja zelim dete...Ako treba ima svakoga dana da se "trudim" pa jednog cu dana valjda ostati trudna Laughing a Bogami devojke koje trudnocu jos uvek ne zele trebaju biti vrlo hrabre kako bi se uzdale iskljucivo u rezultate ovog mikroskopa..ne kazem da ne vredi, ali iskreno, radije bih koristila neki vid zastite a ne bih se oslanjala na ovo Rolling Eyes

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 13, 2006 4:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ok a ajde ti meni reci zasto meni ne nestaju paprati? plodniu dani su mi vec davno,davno prosli (tj ovo mi je 30 dan) i dalje mi pokazuje paprate
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 14, 2006 10:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pinkic, ja opet kazem, da se ne treba oslanjati samo na mikroskopcic. I nisu oni nigde uopste skupi, a ponavljam, mnogo je ljudi kojima su pomogli! Upravo ovo sto si rekla:
Citat:
Moj ciklus je skolski primer ciklusa, ali ne znaci da mi je svaki mesec plodan, ili bar podjednako plodan. Lako je meni koja vec imam dete i koja zelim dete...
je dokaz onoga sto sam ja pricala gore. Samo to racunanje plodnih/neplodnih dana je bezveze. Jer kod nekog radi, kod nekog ne. Nekad radi, nekad ne!

Najsigurniji nacin za odredjivanje plodnih, odnosno neplodnih dana, jeste: merenje bazalne temperature, pracenje cerkvalnog sekreta (Bilingsova metoda) + mikroskopcic (nije neophodno, dodvoljne su prve dve metode). I tu nema promasaja!Jer to je ono sto je licno za vas, a ne uopsteno! A to vam uima, svega nekoliko minuta dnevno! Ne nekoliko, nego celih 3-5 minuta! Wink A nista komplikovano i nista tesko! Jedino, mora se obratiti paznju na: da u tom trenutku nismo bolesni, ne uzimamo neke tablete, koje mogu da poremete normalan rad organizma Wink Evo, ja cu sad kopirati ovde kako se to radi i sta je to! Wink


Zena svakog dana, osim za vreme menstruacije, kontrolise i belezi karakter cervikalne sluzi (unutar ili na ulazu u vaginu). Sluz prolazi kroz sledece faze:
• faza 1 - neposredno po menstruaciji nastaje kratak period kada je vagina suva. Ovi dani se nazivaju “suvim danima”.
• faza 2 - sluz postaje gusta ili stapicasta, belicaste ili zuckaste boje. Vagina je pod rukom i dalje suva. Ovaj period traje nekoliko dana.
• faza 3 - kako se priblizava ovulacija, vaginalni sekret se pojacava i postaje bistriji, klizaviji, i moze da se rastegne izmedju prstiju. Izgledom podsesa na belance jajeta. Vagina je vlazna. Ovi dani se zbog toga nazivaju “vlaznim”. Poslednji dan ove faze, ili dan kada je ova faza na vrhuncu, je pretpostavljeni dan ovulacije.
• faza 4 - vaginalna sluz ponovo postaje zgusnuta i stapicasta, i smanjuje se kolicinski. Vagina je ponovo suva.

Plodni dani nastupaju cim se uoci prelaz iz faze dva u fazu tri, za vreme “vlazne faze” i tri dana nakon vrha ove faze.
Veoma retko, zena moze da bude plodna za vreme menstruacije, a tada zbog prisustva menstrualnog sekreta sluz ne moze da se posmatra. Zato se, radi sigurnosti, preporucuje uzdrzavanje od seksualnih odnosa i za vreme menstrualnih krvarenja. Pored toga, da bi se izbegla mogucnost zamene sluzi i
semene tecnosti, preporucuje se i apstinencija tokom suvih dana (ukoliko je zastita ono sto hocemo, a ne oplodnja)

Merenje bazalne temperature

Telesnu temperaturu treba meriti, posebnim termometrom, svakog jutra, neposredno po budjenju (pre ustajanja iz kreveta). Temperatura se moze meriti oralno, rektalno ili aksilarno - bitno je da se koristi jedan isti nacin merenja. Ako se vrednost temperature nalazi izmedju dva podeoka, belezi se niza vrednost. (npr. ako je temperatura 36.5, belezimo 36, a ne 37)
Vrednosti temperature se beleze na posebnoj karti, po danima, spajajuci pojedinacne vrednosti linijom.
Ubrzo nakon ovulacije, temperatura poraste za 0,2-0,5oC, i ostaje na tom nivou sve do menstrualnog
krvarenja. Ukoliko ne zeli trudnocu, zena treba da se uzdrzi od seksualnih odnosa od pocetka menstrualnog ciklusa do treceg dana od porasta telesne temperature.


Eto, to je cela filozofija!

Sve u svemu, svaki doktor ce vam reci: Idealno kontraceptivno sredstvo-ne postoji (sem sterilizacije, daleko bilo Very Happy )

_________________


 
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 03, 2006 2:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pinkie je napisao/la sledeće:
upravo zbog toga ti i govorim...mislim onolepo pise po koncentraciji paprata mozes odrediti jesu li i koliko plodni dani..koliko se puta desilo da istog jutra 2-3 puta pljunem u onaj mikroskop jer mi nista zivo nije jasno..cas ih ima , cas manje cas vise, cas skoro da ih i nema..te da li se dobor osusilo, pa da li sam dovoljno pljuvacke ostavila...nije to bas nesto na sta se treba osloniti rekla sam ti Wink


maybe baybe treba korisiti čim se probudiš, prije jedenja i pranja zubi. Tad će se paprati najbolje viditi. A rezultati se mijenjaju tijekom dana jer se mijenja slina koja se miješa s hranom, kavom itd.
A inače, mikroskop treba znati korisitit i nije uopće loša spravica. Ja sam zadovoljna
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 21, 2006 12:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E, da "iskoristimo" Very Happy prisustvo doktora na nasem forumu, pa da ga, ako nije problem, zamolim da da svoj komentar na ovu temu! Very Happy
Znaci, za Dr Pedju pitanjce: sta vi mislite o mikroskopu Maybe baby?
Unapred hvala do neba! Wink

_________________


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> Maybe babe Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon