www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zanimljivo a zlo ili dosadno a dobro bice...
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

Zanimljivo a zlo ili dosadno a dobro bice...
Zanimljivo a zlo
45%
 45%  [ 5 ]
Dosadno a dobro
54%
 54%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 11

Autor Poruka
Unrestrained
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 08 Dec 2010
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 10, 2010 12:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:
Zlo je zlo...ono se ne može popraviti, ne može uništiti, govorim ovo u dubljem kontekstu, jedno je zloća biti u nečemu, ali mi ovdje govorimo koliko ja shvatam o pravom zlu, (a ono postoji, riznali miili ne, kao što priznajemo dobro), ali zlo biće, ma šta ti činio. biće uvijek zlo i prema tome, odričem se svakog zla pored sebe, u sebi i u životu. Jer ga nećeš svojom dobrotom pobijediti, jer je jače, uvijek je jače, jer dobri ljudi slabo čine da unište zlo, pošto jadni ne vjeruju da postoji u tolikoj mjeri. Odoh naširoko, zapetljaću se, a ima ovdje dosta materijala za priču i to samo takvu. No, da se tema ne bi otegla i otišla tamo di ne treba, onaj ko želi shvatiti neka shvati, ko ne želi, neka ga se moj post i ne dotakne.



Svima je, verujem, poznato sta oznacavaju Jin i Jang.
Za neupucene, to je onaj kruzic koji cine crna i bela boja, i gde se u centru crne nalazi bela tacka, a u centru bele crna.
Crno je zlo, belo je dobro.
"U svemu dobrom, postoji nesto zlo, i u svemu zlom postoji nesto dobro."

Nista, Mr. gkukolj, nije apsolutno. Pa tako ni zlo. Apsolutno zlo bi samo sebe unistilo posle 5 minuta postojanja, jednostavno ne bi moglo da izdrzi toliku zlobu. Zlo samo po sebi nosi izrazenu notu samodestrukcije.
Tako da... Jace je samo ako mu covek dopusti da bude. Da nije tako, zlo bi sad vladalo svetom. Sto me dovodi do druge tacke - da li mozes odbiti zlo od sebe? Ne, ne mozes. Mozes zatvoriti oci, praviti se, glumiti... ali zlo je sastavni deo coveka, kao i dobrota. Tvoj je izbor da li ces krenuti mracnom stranom.
Mada verujem da imaju dobre kolacice Smile
Tako da ga se ne mozes odreci. Naravno, mozes se praviti da ne postoji, ili ne verovati u njega, ali to te od istog nece sacuvati. Ne kazu bez razloga da je, pre borbe, potrebno upoznati neprijatelja, ako zelis da imas kakve - takve sanse da izadjes kao pobednik.

Inace, da ne budem partibrejker - izmedju ove dve stvari, biram slobodu izbora, tako da biram trecu soluciju, osobine moje devojke - inteligentna, dobra, snalazljiva i povremeno zlockasta Smile


 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 10, 2010 3:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Nista, Mr. gkukolj, nije apsolutno. Pa tako ni zlo. Apsolutno zlo bi samo sebe unistilo posle 5 minuta postojanja, jednostavno ne bi moglo da izdrzi toliku zlobu. Zlo samo po sebi nosi izrazenu notu samodestrukcije.
Tako da... Jace je samo ako mu covek dopusti da bude. Da nije tako, zlo bi sad vladalo svetom. Sto me dovodi do druge tacke - da li mozes odbiti zlo od sebe? Ne, ne mozes. Mozes zatvoriti oci, praviti se, glumiti... ali zlo je sastavni deo coveka, kao i dobrota. Tvoj je izbor da li ces krenuti mracnom stranom.


u pravu si a i nisi... Mr. Green
u pravu si ako gledamo...na zlo kako je predstavljeno ovim pitanjem..
radi se o osobama sa odredjenom dozom zla...
komentarisanje...vredjanje..laganje...varanje i tako ...tipovi tog zla su u ovom pitanju...i u takvim osobama postoji nesto dobro....
ali to sve postoji i u dobrim ljudima... Wink
i tom slucaj vazi...tvoj izbor..da li ces biti dobrica ili mali zloca.... Mr. Green

a ako pricamo o zlu...i zlim ljudima doslovno receno...zli ljudi..
onda nisi u pravu.....jer u tim ljudima nema nista dobro... Confused
zlo mozes da odbijes...ako znas da ga odbijes...tj ako si sposoban za to...
ali vecina prosjecnih ljudi nije sposobna za to...
i oni sklanjaju pogled u stranu...zmire...mole se bogu i trpe zlo...
dok neki ljudi ne bi trpili zlo... Rolling Eyes
nego bi deset puta gorom mjerom istog momenta uzvratili... Wink
i zlo takve ljude uglavnom izbjegava... Mr. Green
zlo se moze unistiti samo zlom...a nikako dobrotom... Wink
zlo ne vlada svetom zato sto ima mnogo ljudi...
koji su morali da budu zli po zanimanju..i da rade zlim ljudima...
sve sto rade zli ljudi dobrim ljudima... Cool
e zbog takvih ljudi zlo nikada nece vladati svetom... Wink
mislim da nema potrebe da naglasim da to nisu svestenici i vjeroucitelji...sarlatani i prodavci magle... itd ..
nego neki drugi ljudi...Wink

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 10, 2010 7:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bobak je upravo shvatio ono o čemu sam i ja pričala, a već sam napomenula da onaj ko želi shvatiti shvatit će, a ja sam u stanju da ne se zlo ne dotakne više, jer sam naučila i shvatila neke stvari za koje mi je trebalo prvo da svoju dušu spustim do samog dna. I nisam postala zla, nisam dopustila zlu da me svlada i učini takvom. Tvoja djevojka jeste zloća, ali to nije isto što i zlo.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 07, 2011 1:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A jel postoji garancija da će to dosadno a dobro, takvo da ostane zauvek, da neće da se pretvori u dosadno i zlo? Laughing Laughing Laughing

Ma biram ipak ovo zanimljivo a zlo, nikad dosadno sa takvim Mr. Green
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 07, 2011 9:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

♥ QueeN ♥ je napisao/la sledeće:
A jel postoji garancija da će to dosadno a dobro, takvo da ostane zauvek, da neće da se pretvori u dosadno i zlo?


Pitanje je bilo hipoteticko, naravno...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 12, 2011 3:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zanimljivo pitanje.
Danas, ljudi kojima je zivot dosadan i jednolican, žude za nečim što će im razbiti dosadu i učmalost.
Spremni su da se upuste u razne pi*darije.
Kažu sebi ; pa šta ako je malo zao.
Ništa to nije. Meni je život s*eban , dosadan i šugav.
A on, ovakav zao i pokvaren, baš je zanimljiv.
A onda kada taj zloćko, počne da je maltretira, udara , vara i ko zna šta još.
Zbog svoje gluposti i želje za necim zlim, što ne poznaju,
često se dešava da takve osobe skoče sa neke višespratnice.
(jbg. dešava se)


Biram dobro , pa po cenu i da je malko glupavo.
Nijedan čovjek na ovom svetu, ne može da bude glup,
koliko neko može da bude zao.
Zlo ne podnosim ni u bilo kojem obliku.

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 12, 2011 6:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Biram dobro , pa po cenu i da je malko glupavo.
Nijedan čovjek na ovom svetu, ne može da bude glup,
koliko neko može da bude zao.
Zlo ne podnosim ni u bilo kojem obliku.


Ova ti je na mjestu. I sama sam odabrala dobro, jer zlo je uvijek samo zlo. Nikad dobra od zla.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 12, 2011 7:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bobak_BL je napisao/la sledeće:


Nijedan čovjek na ovom svetu, ne može da bude glup,
koliko neko može da bude zao.


Bobak, ovo si odlicno rekao!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
shoza
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 06 Avg 2011
Poruke: 177
Mesto: Jugoistocna Evropa

honduras.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 06, 2011 9:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Biram zlo,jer sam imao situaciju sa glupom a dobrom i zlo koje glupa osoba moze nenamerno da ti nanese je vece od bilo kojeg namernog zla!
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 08, 2011 10:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zlo je zlo, počinila ga glupa ili inteligentna osoba, jedina je razlika u tome što ona glupa toga, jadna, nije ni svjesna i takvo zlo čovjek donekle može i razumijeti i čak pokušati i opravdati upravo iz navedenih razloga. Ona ne smišlja tlo, takva osoba nije svjesna svega što takav čin može prouzrokovati, ali ona inteligentna...ona je opasna, ona to čini i svjesno i namjerno i što je još najgore uživa kada ga počini i kada vidi tragičan ishod vlastitog zla. Glupoj nije jasno, i ne može osjetiti onu radost koju osjeti inteligentno biće koje se raduje nekom učiniti zlo, kojem je to bukvalno duševna hrana, odnosno, htana jedne bolesne duše (ako takvim osobama možemo reći da posjeduju duši).
I stoga, i dalje sam za dosadno a dobro. Previše je zla i tako među ljudima, a ja ne želim takvim da pripadam.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Sweet Honey
~~Docendo Discimus~~
<b>~~Docendo Discimus~~</b>



Godine: 35

Datum registracije: 11 Nov 2006
Poruke: 14301
Mesto: ****Kod jedne krčme u planini****

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 08, 2011 11:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zlo vlada svetom bre Laughing Laughing posto sam ja ovako dobra i fina Embarassed , moram da nadjem nekog drugacijeg od sebe, tako da zlo u mom slucaju nosi pobedu Mr. Green Mr. Green ++-=- znaci zlo vlada Laughing Laughing Laughing

_________________
Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea...
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 09, 2011 7:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zlo vlada samo kad oni dobri ne čine ništa da ga unište ili makar ublaže, da se ograde.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Zanimljivo a zlo ili dosadno a dobro bice... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon