www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Prebacivanje windows-a sa jednog HDD-a na drugi
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~
::  
Autor Poruka
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 02, 2010 1:08 am    Naslov poruke: Prebacivanje windows-a sa jednog HDD-a na drugi Na vrh strane Na dno strane

Zna li neko kako ovo da izvedem? U pitanju je HP laptop i legalan windows vista cija se instalacija nalazi na HDD-u, tj. nema nikakvog CD-a ni DVD-a. Ja bih da ubacim veci HDD, ali bih i da sacuvam windows. Negde sam procitao da ljudi kopiraju ceo disk, ali nesto ne verujem da ce to da radi.
Zna neko?



_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 02, 2010 3:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jesi razmisljao o tome da kloniras HD prvo?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 02, 2010 8:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hirens boot cd
Na njemu imash nekoliko alata za ovako neshto.
COPYR.DMA Build013 A Tool for making copies of hard disks with bad sectors
Double Driver 3.0 Driver Backup and Restore tool
DriverBackup! 1.0.3 Another handy tool to backup drivers
DriveImageXML 2.13 backup any drive/partition to an image file, even if the drive is currently in use
FastCopy 1.99r4 The Fastest Copy/Delete Software on Windows
GImageX 2.0.17 ImageX is used to backup/restore WIM images for Windows XP/Vista and Windows 7
InfraRecorder 0.50 An Open source CD/DVD burning software, also create/burn .iso images
Partition Saving 3.80 A tool to backup/restore partitions. (SavePart.exe)
RegBak 1.0 a light-weight and simple utility to create backups of Windows registry files
Smart Driver Backup 2.12 Easy backup of your Windows device drivers (also works from PE)
WhitSoft File Splitter 4.5a a Small File Split-Join Tool
Acronis True Image 8.1.945 Create an exact disk image for complete system backup and disk cloning.
Drive SnapShot 1.39 creates an exact Disk Image of your system into a file while windows is running.
ImageCenter 5.6 (Drive Image 2002) Best software to clone hard drive
Norton Ghost 11.5.1 Similar to Drive Image (with Image Explorer and usb/scsi support)

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 02, 2010 10:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako sam dobro razumeo, kad kloniram taj HDD na drugi, imacu ustvari dva potpuno legalna Windows-a?

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 04, 2010 2:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jerotije je napisao/la sledeće:
Ako sam dobro razumeo, kad kloniram taj HDD na drugi, imacu ustvari dva potpuno legalna Windows-a?


Tako je!

Acronis je lak za koristiti i brzo odradi posao.

Mozes sa neta skinuti (free) Macrium Reflect program koji isto klonira HDD. Instalirao sam obicnu (free) verziju, al' jos nisam koristio, tako da ti ne bih znao racno reci jel valja cemu i da li brzo odradi posao.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 05, 2010 12:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Super, sad znam sta mi treba od software-a, ali ne znam sta mi je potrebno od hardware-a. Smile
Kako da prikljucim taj drugi HDD na laptop? Postoji li neko kuciste za 2.5'' a da se kaci na USB? Cuo sam i za neki fazon da izvadis opticki drajv i tu nakacis hard disk, ali ne znam nista o tome, osim da izvadim opticki drajv. Smile

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 05, 2010 9:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Postoje kucishta, i koshtaju 15ak eura.
Ta dva legalna windowsa su legalna samo ako su na toj mashini na kojoj su sada, i na kojima je naleprnica.

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> Prebacivanje windows-a sa jednog HDD-a na drugi Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon