www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Korupcija u domacem fudbalu...???
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2005 6:07 am    Naslov poruke: Korupcija u domacem fudbalu...??? Na vrh strane Na dno strane

PREMIRANJE od strane trećeg kluba - da ili ne? Postoje fudbalske zemlje, pre svega Španija, gde je sasvim uobičajena stvar da, na primer, Real Madrid do kraja "Primere" ponudi rivalima Barselone nagradu za pobedu ili remi. Može li, legalno, to isto u finišu sezone da učini Crvena zvezda, da "časti" Železnik, Vojvodinu ili Zemun, u nadi da Partizan nije nedostižan? Ili bi crno-beli mogli da pomognu "injekcijom" Sutjesku, Obilić... u susretima protiv Zvezde?

- Kod nas to nije ni zabranjeno, ni dozvoljeno - prenosi generalni sekretar Zajednice prvoligaša Miodrag Janković. - Takva mogućnost ni u jednim propisima nije regulisana. U svakom slučaju, poštenije je da te neko plati da igraš dobro i da pobediš, nego da ne igraš, da se "sklanjaš" na terenu i izgubiš.
Kod nas je dozvoljeno sve što nije zabranjeno, što znači da bi zainteresovani klubovi mogli da ponude nagradu nekom drugom, ako im je to u interesu. Pitanje je, međutim, da li bi imali novac za tako nešto, pošto se muče i sa isplatama svojih fudbalera.


REČ FUDBALERA...

NENAD MILIJAŠ (ZEMUN)
ZAŠTO DA NE?
- Ne vidim ništa loše u tome - bio je komentar standardnog prvotimca Zemuna Nenada Milijaša. - Mislim da su takve stvari u redu. Zašto ne bi "veliki" novcem stimulisali neke timove da probaju da zaustave njihove rivale. Naravno, za takvu varijantu sam isključivo ako sve ide preko kluba, kao ekstra premija. Kada bi takve stvari postale dostupne javnosti, svaka glasina o eventualnom davanju novca bila bi potpuno deplasirana.

SAŠA ILIĆ (PARTIZAN)
NIŠTA PROTIV
KAPITEN Partizana Saša Ilić u Španiji se uverio da je premiranje "rivalovog rivala" potpuno legalno i - korisno.
- To je u Primeri normalna stvar, prihvaćena kao maltene sastavni deo fudbala. Čini mi se da je Selta jednom premirala Majorku da pobedi Espanjol, ali konačan neuspeh dovoljno govori koliko im je to donelo rezultat - kaže Ilić.
Koliko bi to bilo dobrodošlo u našem fudbalu?
- Nemam ništa protiv da se neka ekipa dodatno stimuliše, svi igraju fudbal iz ljubavi i zbog novca, ne vidim ništa neregularno u tome.

IGOR BURZANOVIĆ (BUDUĆNOST)
NE BIH IGRAO!
ZA vođu tima podgoričke Budućnosti Igora Burzanovića, pitanje premiranja "rivalovog rivala" je - pitanje časti.
- Mislim da to nikom ne valja! Samo bi se bez razloga stvarala mržnja između klubova, igrača. Kod nas samo Partizan i Zvezda imaju više novca, maltene bi stalno premirali druge i kome bi takva liga valjala? - pita Burzanović. - Ako bi nama neko nešto tako ponudio ja definitivno ne bih istrčao na teren! Igram fudbal za sebe, a ne za druge, neću drugima da činim usluge.

ALEKSANDAR SIMIĆ (OFK BEOGRAD)
NORMALNA STVAR
DODATNI stimulans od strane trećeg kluba, podržava i prvotimac OFK Beograda Aleksandar Simić.
- To je u Evropi normalna stvar. Mi smo profesionalci, igramo za pare i nema ništa loše o tome da neki klub, kome je to u interesu, plati i dodatno motiviše fudbalere. I u našoj zemlji bi tako trebalo da bude - smatra Simić.
Prvotimac "romantičara" ima iskustva iz Francuske.
- Tamo nisam imao priliku da se lično uverim u novčanu "pomoć" od strane trećeg kluba, ali sam zato čuo da su neki timovi u veoma prijateljskim odnosima, što isto može da bude dodatni motiv za igrače - objašnjava Simić.

MARKO PANTELIĆ (C. ZVEZDA)
TO JE U TRENDU
- Znam da je to u trendu kod pojedinih naših klubova koji se nalaze u teškoj situaciji, pa igračima dobro dođe da posle utakmice budu nagrađeni sa 500 do 1.000 evra. Svakako da ljudi koji su na funkcijama znaju šta rade. Što se mene tiče, nemam nikakav stav pošto sam igrač i to me mnogo ne dotiče - priznaje Pantelić.
O evropskim okvirima...
- U evropskim klubovima naše kolege na to ne obraćaju pažnju. Imaju visoke plate, ugovori su veliki i poštuju se, njima je mnogo lakše i igraju samo za sebe.

A sta Vi mislite o tome?? Hajd da Vas cujem... i kako Vi vidite stanje u nasem fudbalu! Dal je ovo sve istina??




Poslednja prepravka: Jugović datum Uto Apr 19, 2005 6:15 am; ukupno izmenjena 1 put
 
aco04
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 39

Datum registracije: 19 Mar 2005
Poruke: 1111
Mesto: Sydney/Doboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2005 6:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo bi trebalo zabraniti i kazniti klubove koji to rade.

_________________
We'll give of our best whether home or away,
At the end of the day they'll have nothing to say,
For when they're asked who's the man of the year,
Our own Thierry Henry's the name that you'll hear...
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2005 9:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja bi to zabranio (To ne moze da pomogne Fubalu nikako).
Sad

_________________
I C E M A N
 
GiGi
*Pravi muškarac*
*Pravi muškarac*





Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 10732
Mesto: Autonomna Pokrajina Vojvodina/ Novi Sad/ Liman

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2005 10:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da jeste istina je. Pa sto da ne ako ovi nasi jadnici ( fudbaleri ) tako malo zaradjuju, dobro im dodje i neka parica sa strane, a pritom ih i to stimulise da igraju jos bolje, da pobede. E a da ih neko placa da izgube, onda to nije legalno, ali nazalost i to se radi, i ne samo u fudbali, nego i u drugim sportovima.

_________________


 
i_takoooNS
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Dec 2004
Poruke: 947
Mesto: eNeS

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2005 8:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ko ima moze tako.Ovi nasi sigurno nemaju...

_________________
Ko me ne konta - neka kupi novu kontalicu!
 
chika velja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 26 Dec 2004
Poruke: 10

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2005 9:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma dajte ljudi pogledajte stvari realno,sad nije posteno da tim 1 premira tim 2 protiv tima 3 koji mu je direktan konkurent,ali je sasvim ok da tim 3 pljune lovu timu 2 da izgubi
o cemu mi pricamo,u total sokeru na sos-u neki lik komentarise sanse zvezde i partizana za titulu,i kaze partizan ima +5,a utakmica protiv borca tek za tek 3 dana? znaci svi znaju sve i svi cute
pa setite se samo kako je obilic postao prvak u poslednjem kolu oni gostuju proleteru,a zvezda nekome nije bitno,ne secam se.proleteru trebaju bodovi za opstanak,a obilicu da obezbedi titulu,obilic gubi,ali gle cuda i zvezda gubi
obilic prvak,proleter ostaje u ligi,a zvezda ga duvka
 
GiGi
*Pravi muškarac*
*Pravi muškarac*





Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 10732
Mesto: Autonomna Pokrajina Vojvodina/ Novi Sad/ Liman

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 20, 2005 3:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa, dobro ali nije bas toliko namestena nasa liga....

_________________


 
stojko12345
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Apr 2005
Poruke: 10
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 22, 2005 3:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije toliko ali je dovoljno namestena da svake sezone titulu uzima zvezda ili partizan. Dosadilo je vise trebalo bi malo i neko drugi da uzme tu titulu,kao npr OFK.BEOGRAD!!!!!!
 
momcilo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 07 Dec 2004
Poruke: 176

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 23, 2005 8:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To nije u redu;a sto se tice stanja u nasem fudbalu-vise nego jadno.
 
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 23, 2005 8:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo da se i ja ukljucim koji igram fudbal. Grozno je sve sto se desava u fudbalu. Ja sam u Rep.Srpskoj ali i ovde je ludnica, samo se dogovaraju utakmice, kupuju sudije, protivnicki igraci pre utakmice kako bi losije odigrali i tako slicne stvarai. Za to nemozemo ni u Evropi kad nasi klubovi odu, napraviti veci uspjeh...

_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
djsmash
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 17 Dec 2004
Poruke: 13

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 23, 2005 11:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Potplacenih utakmica je svakog dana sve vise i vise. To nije fer, ni sportski. Ali budimo realni. ko jos danas gleda na to sta je fer???
 
urospo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 04 Feb 2005
Poruke: 19

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 24, 2005 12:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma sta vam je....toga ima svuda u Evropi....pa ja sam prosle godine uzeo dobre pare na one lude Spance....oni namestaju za medalju....imaju onu foru 3 za 3 ali za gosta, pa u sledecem delu obrnuto....

Znaci ima toga i u drugim prvenstvima....samo oni to rade mnogo lukavije, a i lige su im mnogo jace i kvalitetnije pa se tesko moze i povatati ko i kada namesta tekme.....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Korupcija u domacem fudbalu...??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon