www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Lose Vaspitanje (La Male Educacion) ---> Pedro Almodovar
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2005 9:57 am    Naslov poruke: Lose Vaspitanje (La Male Educacion) ---> Pedro Almodovar Na vrh strane Na dno strane

Jeste li gledali ovaj film i da li vam se dopao?

Takodjer jeste li gledali druge Almodovarove filmove?

Sto mislite o njemu i njegovom radu, svidja li vam se?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2005 11:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam o kom se filmu radi, molim za originalni naslov...
Inače, obožavam njegove filmove, još od legendarnog Veži me... Baš sam za vikend gledao Habla con ella i oduševio se...

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2005 11:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

La Mala Educacion je na spanjolskom originalni naslov, ako se ne varam.

Moze biti da je u SrCG je prevedeno kao "Lose Vaspitanje". Question

http://www.clubcultura.com/clubcine/clubcineastas/almodovar/malaeducacion/

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2005 12:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Potražićemo, pogledaćemo 8) Smile

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 02, 2005 11:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam jos ali imam nameru da ga gledam, cula sam da je vrlo dobar

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 03, 2005 2:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste, taj film je preveden kao Loše vaspitanje (original La Mala educacion) i bio je prikazivan kao deo premijernog programa na ovogodišnjem FEST-u. Ali, nisam ga pogledala. Opet, to ne znači da ne poznajem Almodovara i njegov rad. Gledala sam veliki deo njegovog opusa i brojim ga u jednog od svojih favorita medju rediteljima (po mom mišljenju u čitavoj Evropi konkurenciju može da mu pravi jedino Lars fon Trir, ne računajući ex SSSR i silu tamošnjih izvanrednih autora sedme umetnosti).

Gro Almodovarovih filmova je svojevrsno remek-delo, a tu ubrajam i velike hitove: Visoke potpetice (Tacones lejanos), Žene na ivici nervnog sloma (Mujeres al borde de un ataque de nervios), Pričaj s njom (Hable con ella), Sve o mojoj majci (Todo sombre mi madre), Kika (Kika), Veži me (Atame!), ali i ona nazovi mala ostvarenja za koje znaju oni što posebno prate: Mračne navike (Entre tinieblas), Šta sam uradila da zaslužim ovo (Qu he hecho yo para merecer esto?), Cvet moje tajne (La flor de mi secreto), Matador (Matador), meni najjači Živo meso (Carne trmula)!

.......jedna sličica iz mladjanih dana.......


_________________
Mo'š misliti! Rolling Eyes
 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 03, 2005 7:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Manhattan je napisao/la sledeće:
Gledala sam veliki deo njegovog opusa i brojim ga u jednog od svojih favorita medju rediteljima (po mom mišljenju u čitavoj Evropi konkurenciju može da mu pravi jedino Lars fon Trir, ne računajući ex SSSR i silu tamošnjih izvanrednih autora sedme umetnosti).


Nemoj zaboraviti Kješlovskog (ako smemo da ga ubrojimo ovde mada je pokojni, ipak je Almodovarov savremenik)


Manhattan je napisao/la sledeće:
...ali i ona nazovi mala ostvarenja za koje znaju oni što posebno prate: Mračne navike (Entre tinieblas), Šta sam uradila da zaslužim ovo (Qu he hecho yo para merecer esto?), Cvet moje tajne (La flor de mi secreto), Matador (Matador), meni najjači Živo meso (Carne trmula)!


Cvet moje tajne i Živo meso su mu među zapaženijim ostvarenjima i među širokom publikom a ne samo među fanovima Confused Inače, nisam gledao ni Šta sam uradila da zaslužim ovo ni Matadora, a baš bih voleo Sad

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 03, 2005 1:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eladan je napisao/la sledeće:
Nemoj zaboraviti Kješlovskog (ako smemo da ga ubrojimo ovde mada je pokojni, ipak je Almodovarov savremenik)


Kad govorim u vlastito ime, Kješlovski ne može da stoji uz Almodovara, jer od njegovih dela poznajem samo Tri boje: crveno, belo, plavo i Ne smeš da žudiš za komšijinom ženom (ne znam zvanični prevod, jer sam gledala DVD sa engleskim titlom: Thou shall not covet Thy neighbor's wife). A četiri filma nije dovoljno za poredjenje, tek nikako konkurenciju.

Eladan je napisao/la sledeće:
Cvet moje tajne i Živo meso su mu među zapaženijim ostvarenjima i među široom publikom a ne samo među fanovima......


Ne bih se složila. Kad sam rekla nazovi manja ostvarenja, mislila sam na onu strogu evropsku publiku, kao i broj nagrada, jer domaće gledalište, zasićeno inostranim kinematografijama (zbog slabe lokalne) nije adekvatan reper. U nas slika nije realna, jer je svaki (ne)zainteresovani gledalac televizijskog programa pogledao opet svaki Almodovarov film najmanje dvaput.

_________________
Mo'š misliti! Rolling Eyes
 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 04, 2005 7:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Manhattan je napisao/la sledeće:
Kad govorim u vlastito ime, Kješlovski ne može da stoji uz Almodovara, jer od njegovih dela poznajem samo Tri boje: crveno, belo, plavo i Ne smeš da žudiš za komšijinom ženom (ne znam zvanični prevod, jer sam gledala DVD sa engleskim titlom: Thou shall not covet Thy neighbor's wife). A četiri filma nije dovoljno za poredjenje, tek nikako konkurenciju.


Izvini, ali ako se uporedi kvalitet tih filmova (dovoljno je pogledati samo trilogiju, pošto verujem da je retko ko imao prilike bilo šta drugo da pogleda), vidi se da je Kšištof K. itekako konkurentan. Ja bih se ipak držao prednosti kvaliteta nad kvantitetom (mislim (čisto da ne bude nesporazuma) da brojnost stavki u filmografiji nikako nije primarna stavka u oceni nečijeg opusa)

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
Erdal82
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 667
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 05, 2005 2:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam taj film gledao i nije los, iako ne volim flmove koji sadrze "gay" teme....Almodovar je veliki reziser...

_________________
Nikad ne reci nikad vise!
 
gaga021
Banovan!

~ Little sweet Angel ~
~ Little sweet Angel ~



Godine: 42

Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 12412
Mesto: * Tamo negde je srce moje u ponoru tvojih lazi da utehu trazi ostalo*

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 09, 2005 2:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam gledala ali cu pogleda ti

_________________
da budemo ti i ja
ona zemlja sto se ne menja
tvrda zemlja od tvrdog kamenja

 
Sinbad Moreplovac
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 41

Datum registracije: 13 Jul 2005
Poruke: 254
Mesto: Zrenjanin

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 4:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za mene je ovo vrhunac Almodovarovog rada na scenarijima! Prica je fenomenalno razradjena, recenice tj. dijalozi su realni, a opet snazni... Odusevio me ovaj Gael Garcia Bernal! Svaka cast za glumu!

Inace sam veliki fan Almodovarovih filmova. "Hable con ella" gledam bar jednom mesecno, a jurim da nabavim "Todo sobre de mi madre"! Jedva cekam novi film, kaze on sam da ce biti malo drugaciji jer je vise komedija!

_________________
I know some day you'll have a beautiful life,
I know you'll be a star
in somebody else's sky,
but why can't it be mine!?
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~ -> Lose Vaspitanje (La Male Educacion) ---> Pedro Almodovar Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon