www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Split
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
SonjaBL
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Apr 2005
Poruke: 28
Mesto: Banja Luka

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 09, 2005 1:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nista kontra Splita Very Happy
Ma meni je potez od Splita da Sibenika zakon, ne zna se gdje je bolji provod Rogoznica, Primosten... ma savrsenstvo! Najjaci party na Jadranu - Morales u Aurori! Ludnica! Mogla bi i ja opet svratiti dole ove godine 8)


 
ComA_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 20 Apr 2005
Poruke: 15
Mesto: ST

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 09, 2005 1:52 pm    Naslov poruke: Picigin.... Na vrh strane Na dno strane

Kad pričamo o Splitu nekako je teško ne reć dvi tri riči o piciginu......Picigin je autohtoni dalmatinski sport.....iako bi fanatici tog sporta rekli da se on može igrat samo na Splitskoj plaži Bačvice i nigdi drugo....a najpoznatija partija picigina se igra na novu godinu točno u podne.....bez obzira na vremenske uvjete....pa ako ste u blizini....i malo ste puknuti u glavu....navratite



Picigin je kolektivna igra koja se igra na suhom, u plićaku ili u moru ne dublje od pojasa.
Broj igrača nije striktno određen, premda optimalan učinak postižu 3 do 5 sudionika.
U pravilu igrači samo jednim udarcem dlana i samo jedne ruke svojim suigračima dobacuju lopticu promjera 10-12 cm, težine 70-200 g.
Cilj je zadržati lopticu što dulje u igri tj. u zraku.
Picigin se već desetljećima igra duž hrvatske obale Jadrana tako da su se na pojedinim mjestima razvili osobiti lokalni stilovi igre.



Picigin je idealan trankvilizator.... Stara mediteranska igra s loptom vraća nas samima sebi.
Spoj odbojke, tenisa, akrobatike, vaterpola, borilačkih sportova i sve to u moru do koljena omogućuje nam odličnu hidromasažu, refleksomasažu stopala i ugodno istezanje. Njegovi sve brojniji poklonici rekli bi u oduševljenju: "Napor bez napora" ili "Ugodan napor".

No, možda je psihološki, odnosno, socio-psihološki element picigina ipak i važniji od gole kontrakcije mišića. Igra bez protivnika omogućuje svakom igraču da krene putovima svladavanja samoga sebe. Biti bolji od svojih mana, kolektivniji od svoga egoizma, eksplozivniji od poslijepodnevne ljetne tromosti, hrabriji od svakodnevnoga straha od ozljede...
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 25, 2005 4:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:

bio sam nekada davno tamo u vise navrata , jedan od najljepsih dal. gradova...


nije najljepši dalmatinski grad vec najljepšsi grad na cijelome svijetu

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
BabyG
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 20 Jun 2005
Poruke: 4980
Mesto: ...caught in the heart of an angel...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 04, 2005 9:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najlipši grad na svitu... Split!
Smješten je na poluotoku, ( 43 30' SZ Š i 16 26' IZD ) okupan morem i grebenima Mosora i Kozjaka , grad je u kojem na svakom koraku osje ć ate spoj povijesti , sa mirisima soli i bora iz Marjanske šume, hodate svakodnevno pokraj tisuće godina starih hramova. Opjevan u stotinama stihova - al' opet u niti jednom dovoljno dobro - jer toliko je lipote na jednom mistu! U nijednom drugom gradu nemate dojam praznika svakim danom u tjednu! Kad dođete oko podne na rivu - a ono pune šetnice, kafići, trgovi, na Bačama se igra picigin... pa pržilo litnje sunce ili zimi u kaputima - uvik će bit onih kojima kavu ''isprid banke'' nemože niko platit! Grad ž ivi u svom usporenom ritmu , al na njega ć ete se brzo priviknuti ... u Splitu se i najveće furešte
osjećaju ka doma ! Ništa nam neće ovi dan pokvarit...







Kako je sve počelo?
Priča o Splitu počinje kada je rimski imperator Gaius Valerius Aurelius Diocletianus (rođen na ovim prostorima) 295.godine poslije Krista počeo gradit palaču za odmor na dalmatinskim obalama svog carstva. Nakon svog umirovljenja desetak godina kasnije - smjestio se u palaču površine 28.900 kvadratnih metara u želji da u njoj provede ostatak života. Pod carskom vlašću kao palača je funkcionirao sve do navale Avara u 7.stoljeću kada su ga nastanili stanovnici tadašnje Salone - i od palače polako počinje funkcionirati grad! Careva grobnica pretvorena je u katedralu sv.Dujma mučenika, a Peristil u komunalnu palaču. Za Split je uvijek bio velik interes stranih vladara pa je tijekom vremena bio pod vlašću mađarskih, venecijanskih, francuskih, austo-ugarskih vladara. Tijek vremena donosio mu je i različita imena: Spalatum, Spalathon, Spalatrum, Spalathron, Aspalato, Aspalathos, Spalato, Spaleto i Speleto, od kojih dolazi hrvatskih Splet, a od 15. st. Split i ijekavski Spljet. Kao prva naselja van palače pojavljuju se Veli Varoš, Dobri, Manuš, Lučac, Radunica...

Danas... je Split drugi grad po veličini u Hrvatskoj i predstavlja gospodarsko, učilišno, kulturno, sportsko, administrativno, ekonomsko i prometno središte južne Hrvatske - sa svojim 175 000 ljudi predstavlja pravu malu dalmatinsku metropolu! Tijekom cijele godine ugodna je mediteranska klima - a sunce godišnje sija 2700 sati! Turisti iz cilog svijeta sve više otkrivaju lipotu palače i grada, dive se svakom prastarom kamenu na koji smo mi toliko navikli! Čuvajmo to šta imamo - jer je jedinstveno!

Šaka suza, vrića smija - ča je život vengo fanatažija!

_________________
~*Ode noć, još uvijek imam istu moć da do tebe mogu doć, samo pružim dlan od morske vode slan zlatnim prahom začaran, da uđe tiho u tvoj san i nježno te budi kao kad te ljubi...*~

 
BabyG
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 20 Jun 2005
Poruke: 4980
Mesto: ...caught in the heart of an angel...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 04, 2005 9:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PS zaboravila sam naglasit......JA SMA IZ SPLITAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA::::::::::hajduk živi vječno.......

_________________
~*Ode noć, još uvijek imam istu moć da do tebe mogu doć, samo pružim dlan od morske vode slan zlatnim prahom začaran, da uđe tiho u tvoj san i nježno te budi kao kad te ljubi...*~

 
zuzy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 03 Jul 2005
Poruke: 7

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 04, 2005 11:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Split je vala grad narkica tamo nebi voli zivjet
 
bogati-rus-hh
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 27 Feb 2005
Poruke: 87

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 05, 2005 12:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bijo sam par puta tamo zadnji put pri dvije godine, idem u kastele stare, a inace split je super!!
 
Bigi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 05 Jun 2005
Poruke: 116
Mesto: BELFAST

ireland.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 19, 2005 1:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

split je uz Osijek najljepši grad u hrvatskoj pa i šire.... Hajduk živi vječno....

_________________
No Sikiriki...
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 19, 2005 10:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:

Split je vala grad narkica tamo nebi voli zivjet

a lipi moj zuzy reci ti meni a di to te napsti sada nema?
ak tebe ta vrsta sporta ne interesira uvik ima nešta novoga i zanimljivoga
vidim da nisi nikada bija tamo dok tako kažeš
a da samo jednom odeš viruj mi toliko bi se zaljubija u njega , toliko bi ti se Split uvuka pod kožu da nikada više ne bi otiša van njega
i moram ti na kraju priznati nešto u vezi droge
Split je drga najveća i kada ti se on uvuće u krv nijedna ti blnica ne može pomoći

Very Happy Very Happy Very Happy

Split je predivannnnnnnnnnnnn

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Spamer3
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Sep 2005
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 26, 2005 10:13 pm    Naslov poruke: Split Na vrh strane Na dno strane

nadam se da ima dosta ljudi iz Splita , evo i web stranica Very Happy

www.split.hr
 
begoran
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 89
Mesto: Zrich / Beograd

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 26, 2005 10:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hmmm... Split je lijep grad, ali to mi je previse Dalmatia... ono lipo i tako mi se uopste nesvidja... Razz
 
Spamer3
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Sep 2005
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 26, 2005 10:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo jedna stranica koja će sve vas zanimati , tu je detaljno opisam noćni život Splita , stranica ima i redoviz update .... pogledajte ima zanjljivih tema i slika Wink

http://www.split.com.hr
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Split Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 3 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon