www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Miloš Pavlović
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
dreamwalker
*dragancee*
<b>*dragancee*</b>





Datum registracije: 06 Apr 2007
Poruke: 10118
Mesto: * in the dream *

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 12, 2007 11:42 pm    Naslov poruke: Miloš Pavlović Na vrh strane Na dno strane

Miloš Pavlović
Jedini Srbin koji poseduje Formula 1 licencu, govori o prošloj sezoni i
planovima za predstojeću godinu. Planove nam otkriva as koji u Renault
World Series na najbolji način prezentuje našu zemlju i čiji uspesi
znače mnogo za popularizaciju auto sporta u Srbiji.



08/10/1982 Beograd
www.milospavlovic.com

+++

Muzika, knjige, prijatelji i Beograd

Miloševa prva ljubav je automobilizam. No, ima on i druga interesovanja.
Osim ljubavi prema automobilizmu gajite li naklonost još prema nečemu i šta vas opušta?
- Muzika, dobra knjiga ili film, kao i izlasci s prijateljima.
Imate li omiljeno mesto na svetu i koje je to mesto?
- Beograd. Ali, onakav kakvog ga ja pamtim.

+++

Lauda: Pavlović je srpski Hamilton
Nekadašnji šampion Formule 1 Niki Lauda izjavio je da srpski automobilista Miloš Pavlović ima veliki potencijal i da svaka zemlja "ima svog Luisa Hamiltona".
"O Milošu sam više čuo nego što sam mogao uživo da ga gledam. Ubedjen sam da u svakoj zemlji postoji jedan Luis Hamilton, pa zašto to u Srbiji ne bi bio Miloš Pavlović. Koliko će on uspeti u ovom sportu, zavisi samo od njega. Mislim da se radi o dobrom vozaču"


 
dreamwalker
*dragancee*
<b>*dragancee*</b>





Datum registracije: 06 Apr 2007
Poruke: 10118
Mesto: * in the dream *

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 12, 2007 11:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

- Da bi neko mogao da vozi bilo koju trku, počev od kartinga, pa do Formule jedan, potrebna mu je takmičarska licenca koju izdaju nacionalni auto-klubovi. Počinje se s takozvanom, “društvenom licencom”, koja je najniži rang, a potom naspram postignutih rezultata dobija se sledeća, viša, koja ti omogućuje da pređeš iz slabije u jaču kategoriju. “Superlicenca” je najviši nivo i nju izdaje FIA. Jedino se s takvom licencom može voziti u Formuli jedan. Sama činjenica da ti je najviša svetska automobilska organizacija dala “dozvolu” da možeš voziti u “najbržem cirkusu” za svakog vozača znači mnogo. Koliko ju je teško dobiti najbolje potvrđuje podatak da će “superlicencu” ove godine dobiti samo sedam vozača iz celog sveta. S njom ulaziš u “klub” svih bivših i sadašnjih vozača Formule jedan.

++


Najbolji srpski automobilista Miloš Pavlović stigao je do prve pobede u karijeri u Formuli Reno, na trci u belgijskoj banji u Frankoršampu.

Trijumf Pavlovića obeležila je neizvesna bitka tokom čitave trke sa Britancem Benom Hanlijem, kao i spektakularan finiš, u kojem je srpski as, bio brži za dve stotinke.


+++


Koja je razlika između prvenstava Formule 3 i Formule jedan i između bolida koji se takmiče u ovim šampionatima?
-
Ako se posmatra sama trka, razlike nema. Isto se voze prvo slobodne
probe, zatim zvanično merenje vremena i potom sama trka. Međutim, zato
je velika razlika u onome što se dešava oko trke. Sama organizacija
takmičenja i spektakl neuporedivo su veći na trci Formule jedan. I
razlika u bolidima je ogromna. Formula jedan ima četiri puta više snage
od Formule 3 i mnogo elektronike. Formula 3 u odnosu na nju kao i da
nema elektroniku, iako je u stvari ima mnogo. Bez obzira na sve ovo
Formula 3 i dalje ostaje nešto najsličnije Formuli jedan. Način
podešavanja bolida je gotovo identičan, zato takmičenje u šampionatu
Formule 3 i smatraju najvišm školom pre Formule


++

Pavlović prvi u Eštorilu

Srpski vozač Miloš Pavlović zabeležio je drugu pobedu u sezoni u okviru Renoove Svetske serije. On je na stazi u Eštorilu ostvario najbolje vreme i tako proslavio prvi trijumf posle trke u Spa – Frankošanu. Pavlović je takođe uspeo da ostvari četvrti podijum u sezoni, pa trenutno zauzima treću poziciju u generalnom plasmanu sa 79 bodova. Vodi Alvaro Parente sa 110, a drugi je Ben Hinli sa 88.

Iza vozača Drako Rejsing tima plasirali su se Klivio Pićone i Fairuzo Fozi.

"Uspeo sam da očuvam pravi set pneumatika i znao sam da ću tako stići do pobede. Maksimalno sam bio skoncetrisan na trku, kao i svaki put, dok manje brinem o poziciji u ukupnom poretku vozača", izjavio je posle pobede Pavlović, dodavši da je u kvalifikacijama, kao i mnogo puta ove sezone imao dosta problema.

++

Pavlović za B92: Formula 1 nikad bliža!

Dve nedelje od završetka šampionata Formule Reno u kojem je zauzeo odlično 3. mesto u konačnom plasmanu, srpski vozač Miloš Pavlović u ekskluzivnoj izjavi za B92 najavio je angažman u jednoj od ekipa Formule 1. Pre 15-ak dana Pavlović je završio na 3. mestu šampinata Formule Reno. 25-godišnjak nije u potpunosti zadovoljan rezultatom, ali je ipak i taj plasman bio dovoljan da privuče interesovanje timova Formule 1. Potpisivanje za neke od njih bio bi čudesan uspeh.
 
Ksenijaa
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 27 Feb 2005
Poruke: 2609
Mesto: Vrnjacka Banja - Basel

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 27, 2007 4:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

za mene super vozac, mlad je bice jos bolji.
Formula 1 je pokazala interesovanje, ali mu treba dobri sponzori i pare...skup sport..ove godine se supljao novac za njega (nebi rekla gde), anomini sponzori, ali to nije dovoljno..ja mu zelim da uspe uskoro u Formulu 1 Exclamation
 
trriper
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 19 Jan 2008
Poruke: 568
Mesto: Izgubljen negde daleko...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 28, 2008 1:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samo nek on predje u formulu 1, da imamo i mi naseg predstavnika tamo...
Inace kul tip, slikao sam se s njim kad je bio u Novom Sadu da gleda trku sampionata Srbije...

_________________
Love is a razor and I walked the line on that silver blade...
 
EVIL ANGEL
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 12 Okt 2007
Poruke: 154

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 28, 2008 3:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Srbija u formuli 1 superrrr napred milose! Arrow!




[Edit by Sascha336: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] je zabranjeno Pravilnik-om. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako želite nešto da naglasite.]

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> Miloš Pavlović Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon